Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

WITAJCIE!

W NOWYM ROKU ŻYCZĘ SPEŁNIENIA MARZEŃ, ZREALIZOWANIA WSZYSTKICH PLANÓW I ZAMIERZEŃ.

A ja już mieszkam w nowym domu :D :D :D .Przeprowadzka była 30-12-2005 w największą śnieżycę.

 

:)

 

wITAM WSZYSTKICH W NOWYM ROKU.

jAK DOBRZE POJDZIE ZNOW DO wAS DOLACZE W CZASIE NAJBLIZSZYM, JAK TYLKO PODLACZA MNIE DO SIECI NA STALE. dZIS TESTUJEMY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Zavadcoff

my braliśmy do murowania Waldka z listy Dobrzyka (tytuł masz cool :) ). Jesteśmy z niego zadowoleni :) Natomiast u Wojty nie spisywał się za dobrze. Wybór należy do Cebie. Ja Waldka polecam.

 

quote]

 

Witaj czy chodzi o Waldemara Niebrzydowskiego? Czy on na pewno jest z Dobrzykowic i jestem ciekawa gdzie Wam murowal, My jestesmy z CHrzastawy i ak zadzwonilismy do niego 2 miesiace temu powiedzial ze do Chrzastawy jest zadaleko (a to chyba z 5-7 km do Chrzastawy z Dobrzykowic) Przy okazji szukamy wlasnie murarzy, bo ekipa ktora chcielismy wziazc teraz zaspiewala sobie za roboty stanu surowego otwartego roboty, oprocz tynkow wylewek (mamy juz fundamenty i scianke) czyli m.in. za sciany(ok 6,5 tys) za strop (6 tys) za scianke kolankowa 4 tys, za dach 16 tys, za schody 1600, + duperele w sumie ok 35 tys a wydaje sie np ze mozna zrobic taniej dach. Np za dach chca od nas 50 zl netto (dach jest prosty bez lukarn) Moze ktos zna jakiegos ciesle i murarza z tych okolic?

Pozdrawiam Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zavadcoff

my braliśmy do murowania Waldka z listy Dobrzyka (tytuł masz cool :) ). Jesteśmy z niego zadowoleni :) Natomiast u Wojty nie spisywał się za dobrze. Wybór należy do Cebie. Ja Waldka polecam.

 

quote]

 

Witaj czy chodzi o Waldemara Niebrzydowskiego? Czy on na pewno jest z Dobrzykowic i jestem ciekawa gdzie Wam murowal, My jestesmy z CHrzastawy i ak zadzwonilismy do niego 2 miesiace temu powiedzial ze do Chrzastawy jest zadaleko (a to chyba z 5-7 km do Chrzastawy z Dobrzykowic) Przy okazji szukamy wlasnie murarzy, bo ekipa ktora chcielismy wziazc teraz zaspiewala sobie za roboty stanu surowego otwartego roboty, oprocz tynkow wylewek (mamy juz fundamenty i scianke) czyli m.in. za sciany(ok 6,5 tys) za strop (6 tys) za scianke kolankowa 4 tys, za dach 16 tys, za schody 1600, + duperele w sumie ok 35 tys a wydaje sie np ze mozna zrobic taniej dach. Np za dach chca od nas 50 zl netto (dach jest prosty bez lukarn) Moze ktos zna jakiegos ciesle i murarza z tych okolic?

Pozdrawiam Bogusia

 

Witam! :D

 

Waldek nie jest z Dobrzykowic, tylko z WOlowa, w dobrzykowicach jedynie rozpoczal swoja "kariere forumowa" na budowie DObrzyka :D.

 

Ogolnie facet przez tych kilka sezonow od kiedy lapie zlecenia od forumowiczow troche obrosl w piora :-? Dobrze buduje, praktycznie bez wiekszych bledow (trzeba go tylko pilnowac przy wymiarach - troche scianke przesunie, okno przestawi), ale przede wszystkim zna sie na konstrukcji i to najwazniejsze. Niestety stal sie za to marudny, wymgajacy i przede wszystkim maksymalnie nieterminowy!! Bierze kilka budow naraz a potem koleduje po kilka dni na jednej budowie.

 

Podsumowujac, jesli bedziesz budowala jako pierwsza (w sezonie) to mozna zaryzykowac - Betty z tego co pamietam wlasnie byla pierwsza, wiec nie miala wiekszych problemow, dopiero jak zaczela konczyc kominy i sicanki dzialowe to zrobil sie problem, bo zaczely sie inne budowy ...

 

Co do ceny za dach to niesamowicie drogo!!!! Takiej ceny to jeszcze nie slyszalam! najwyzsza jaka mi zaproponowano to 40zl/m2 - ze wszystkim (okna, rynny itp) z czego nawet zeszlam do 35, ale ostatecznie zrezygnowalam, bo zaczeli jeszcze przed przystapieniem do robotymarudzic (a tego po przygodach z W. nienawidze!!!) a potem przszli na budowe tyzdzien pozniej niz mieli.

Sadze ze za taki prosty dach, bez lukarn i wykysza pokojnie mozna znalezc kogos za 30zl/m (teraz mam ekipe za 34 (albo 33) asle mam dachowke ceramiczna, 2 lukarny i wykusz ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam! :D

 

Waldek nie jest z Dobrzykowic, tylko z WOlowa, w dobrzykowicach jedynie rozpoczal swoja "kariere forumowa" na budowie DObrzyka :D.

 

 

Co do ceny za dach to niesamowicie drogo!!!! Takiej ceny to jeszcze nie slyszalam! najwyzsza jaka mi zaproponowano to 40zl/m2 - ze wszystkim (okna, rynny itp) z czego nawet zeszlam do 35, ale ostatecznie zrezygnowalam, bo zaczeli jeszcze przed przystapieniem do robotymarudzic (a tego po przygodach z W. nienawidze!!!) a potem przszli na budowe tyzdzien pozniej niz mieli.

Sadze ze za taki prosty dach, bez lukarn i wykysza pokojnie mozna znalezc kogos za 30zl/m (teraz mam ekipe za 34 (albo 33) asle mam dachowke ceramiczna, 2 lukarny i wykusz ) .

 

A mozna prosic o namiary na ciesle, wlasnie dziwimy sie ze gosciu tak duzo zażadal, tym bardziej ze nie jest jakims super wykonawca... ?

 

pozdrawiam Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flowera moge ci dac, ale prawde piszac trudno mi narazie ich polecac - jeszcze dachu nie skonczyli - narazie mam niezle opoznienia przez pogode :evil: - poczekajmy az poloza do konca dachowke i nadejdzie wieksza burza ;)

Poza tym rozumiem ze ty pewnie nie predzej niz w sierpniu bedziesz ich potrzebowac.

My sie z nimi umawialismy juz chyba w kwietniu/maju na wrzesien a ostatecznie zaczeli robic u nas w grudniu (chyba nie musze powtarzac przez kogo mialam te opoznienia :evil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aka, co do ogródka to mam 1000 metrów przestrzeni, może więcej, bo reszta to dom, mamy parę pomysłów, mamy nawet projekt, ale nie mamy kasy :(

wiem że chcę winorośl (może własne wino?) chcę maliny i czarną porzeczkę, chcę poziomki, troche kwiatów, brzozy i sosenki. Może wierzby obok rowu.

Jest jak widzisz sporo ...

 

co do wykonawców, polecam pana Waldka Gembiaka - też go znalazłam na liście dobrzykowice. Teraz bardzo żałuję że nie spotkaliśmy na etapie stanu zero bo wybudowałby nam i wykończył cały dom. Bardzo, bardzo solidny człowiek. Można się przyczepić szczegółow (zawsze u każdego fachowca można coś znaleźć do poprawki) ale poprawia bez gadania. Nie wiem czy muruje ściany zewnętrzne ale robi działowe, ocieplenia, tynki zewnętrzne, u nas poprawiał wewnętrzne po tynkarzu który otynkował do wysokości 2,45 - 2,50 ... Płytki, płyty GK etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam całą grupę w nowym roczku ! :D

 

Czy ktoś wie co się stało z hurtownią BATER przy Opolskiej . Jeżdże tą drogą dwa razy dziennie , zawsze widziałam wielkie reklamy BATERA , a tu po nowym roku wszystko zdjęte i reklama jakiejś nowej firmy .

Napiszcie czy się wyprowadzili , czy może właściciel sie zmienił . Tam zawsze był duzy wybór armatury i ceny znośne , miałam właśnie podjechać wybrać brodzik sprawdzić wymiary do murowanej kabiny , bo jak mi wymurują na wiosne ścianki działowe to może się nie zmieścić , a tu taka niespodzianka . :o

 

Do tych co już pod dachem , kieruje pytanko następujące - Kiedy zamawialiście więźbe ( z jakim wyprzedzeniem ) i u kogo oczywiście , chciałabym impregnowaną ciśnieniowo ,ale na namiary na zanurzeniową też będę wdzięczna ,oczywiście o zakupie zadecydują finanse. :cry:

 

Nie mogą się dostać na listę dobrzykowic bo mój serwer firmowy mnie nie wpuszcza .

 

Pozdrawiam marpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Serdecznie wszystkim dziękuję za informację ,ale teraz wróciłam do punktu wyjścia,byłam zdecydowana na DPG ,ile kosztuje kominek z płaszczem i instalacja takiego kominka mogę prosić o namiary na solidnego wykonawcę. a jak do tego ma się podłogówka bo chciała bym mieć w kuchni i holu oraz w wiatrołapie. Mam pytanie czy któś montowął w domowej łazience pisuar mam w domu trzech facetów i pomyślałam.że przydało by mi się takie ustrojstwo ale pisuary kojażę tylko z publicznymi toaletami, co o tym myślicie .Co myślicie o tynkach wewnętrznych w lutym , bo dopiero pod koniec stycznia mają mi zakładać okna . Wybaczcie że marudzę ale się na tym poprostu nie znam a moja druga połowa twierdzi że jak chciałam się budować to ja powinnam wszystko wiedzieć . wybaczcie też błędy ortogtaficzne w postach mam na to usprawiedliwienie -dyslekcja. :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flowera moge ci dac, ale prawde piszac trudno mi narazie ich polecac - jeszcze dachu nie skonczyli - narazie mam niezle opoznienia przez pogode :evil: - poczekajmy az poloza do konca dachowke i nadejdzie wieksza burza ;)

Poza tym rozumiem ze ty pewnie nie predzej niz w sierpniu bedziesz ich potrzebowac.

My sie z nimi umawialismy juz chyba w kwietniu/maju na wrzesien a ostatecznie zaczeli robic u nas w grudniu (chyba nie musze powtarzac przez kogo mialam te opoznienia :evil: )

 

 

Ja jednak po prosze chodzi tylko o wycene)) a mozna wiedziec przez kogo? pozdrawiam Flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nareszcie kupilem kawalek gruntu :) W Dobrzykowicach. Planuje budowe na 2007-2008. Od jakis dokumentow trzeba zaczac? (opinie, decyzje, wnioski

). Dla terenu na ktorym jest dzialka jest uchwalony miejscowy plan zagospodarowania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam całą grupę w nowym roczku ! :D

 

Czy ktoś wie co się stało z hurtownią BATER przy Opolskiej . Jeżdże tą drogą dwa razy dziennie , zawsze widziałam wielkie reklamy BATERA , a tu po nowym roku wszystko zdjęte i reklama jakiejś nowej firmy .

Napiszcie czy się wyprowadzili , czy może właściciel sie zmienił . Tam zawsze był duzy wybór armatury i ceny znośne , miałam właśnie podjechać wybrać brodzik sprawdzić wymiary do murowanej kabiny , bo jak mi wymurują na wiosne ścianki działowe to może się nie zmieścić , a tu taka niespodzianka . :o

 

Do tych co już pod dachem , kieruje pytanko następujące - Kiedy zamawialiście więźbe ( z jakim wyprzedzeniem ) i u kogo oczywiście , chciałabym impregnowaną ciśnieniowo ,ale na namiary na zanurzeniową też będę wdzięczna ,oczywiście o zakupie zadecydują finanse. :cry:

 

Nie mogą się dostać na listę dobrzykowic bo mój serwer firmowy mnie nie wpuszcza .

 

Pozdrawiam marpa

 

Witaj,

zmienili nazwę i połączyli się z inną firmą z ZG teraz nazywają się VINSAR (telefony i kontakty pozostały bez zmian)

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...