Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Zamówiłam zmywarę Boscha w http://www.megamedia.pl 13-12-2005, dzisiaj po raz piąty przesunęli mi termin dostawy na 23-01-2006 :evil: :evil:

Są beznadziejni.

a ja z drugiej strony - w grudniu zamawiałam tam piekarnik do zabudowy - zmówienie zrealizowali szybciej niż planowano i jeszcze wytargowałam superniską cenę 8) 8) więc bywa z nimi jak najbardziej, ja dla odmiany polecam :D

 

Wysłałam im link do strony, na której ludzie narzekają na ich terminowość dostaw, z uwagą ze niestety opiszę tą sutuacje na forum i potwierdzę negatywną opinię.Reakcja była natychmiastowa. Bardzo przepraszają, firma Bosch ma problemy logistyczne i takie tam ble,ble termin dostawy nie będzie wcześniej niż 23-01-2006.Mogli tak napisać od razu, a nie zwodzić mnie ponad miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Cześć,

Jakiś czas temu był poruszany temat okien z profilu Aluplast, Dużo osób wtedy wypowiadało się źle na jego temat. Po wycieczce u różnego rodzaju dostawców okien we Wrocławiu musze stwierdzić że moją podobne zdanie tylko nikt nie potrafi przytoczyć konkretnych argumetów potwierdzajacych słabą jakość tego profilu. Sam już nawet zacząłem w to wierzyć, a problem w tym że bardzo podoba mi się kształ tego profilu. Czy ktoś zna konkretne argumenty dyskwalifikujące ten profil? Zaznaczam, że najszersze skrzydło okienne jakie będę miał to 90 cm (okno 180x210).

Czy ktoś współpracował z firmą mieszczącą się budynku FAT-u oferującą okna firmy Thermoplast - biorę jeszcz ich pod uwagę - bardzo mi się te okna spodobały- ale na razie nie mam jeszcze wyceny.

 

Betty jestem w tej chwili na tym samym etapie co Ty bardzo intersują mnie ceny jakie dostałaś na elektr. , hydraulika, posadzki i tynki. Możesz podesłać? I kogo bierzesz do tynków i i posadzek?

Znajomy miał problemy z oknami aluplast, duże okna tarasowe od południa - niestety nie wytrzymały, wypaczały się i kilka razy reklamował.

 

Ważny jest nie tyle profil co fabryka w jakiej wykonano profil. Są fabryki w których profil Veka to tragedia - np. Dobroplast, jeśli jeszcze istnieje. Zajrzyjcie na http://www.oknonet.pl tam jest forum gdzie wypowiadają się ludzie z tej brażny, na pewno parę ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.

 

Kominkowcy - czy musicie domawiać drewna? Ja chyba dokupię z 5 m3, wprawdzie jeszcze sporo mam (zostało jakieś 5-7 kubików z 15, może wystarczy?) ale wolimy zabezpieczyć sobie opał - jeśli zużyjemy 20m3 to dużo czy mało? Jak to się ma do metrów przestrzennych?

 

Spojrzeliśmy na zużycie bańki z gazem - zostało 75% (po prawie 4 miesiącach grzania i gotowania). Pewnie pod koniec sezonu grzewczego będzie 60%. Co daje wynik poniżej 3000 za sezon grzewczy. Ok 400 zł na miesiąc (liczę 7 miesięcy sezonu grzewczego) - z gotowaniem i grzaniem wody użytkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anndy my będziemy brać okna z Oknoplastu z Krakowa. Cena nam pasuje, profile też ( z tego co pamiętam robią na profilach Veki).

 

Co do cen ekip, które u nas będą pracować to nie jestem Ci w stanie powiedzieć jakie konkretne wchodza w grę. Tylko tyle, że są sprawdzeni, pracowali u mojej mamy w zeszłym roku i nie są zdziercami :)

 

dabell gdzie w Rogożu będziesz budować? Na końcu wsi tam gdzie stoi juz kilka nowych domów? Dopytuję się ponieważ moja mama tam buduje i pewnie pomoże Ci w kilku kwestiach. Wiem, że nawet wywalczyli tam gaz- to się nazywa organizacja :) Tylko uwaga moja mama to BARDZO energiczna kobieta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę wr.Czytałem wasze wypowiedzi w sprawie kominków z Pl wod.Nie ze wszystkiomi wypowiedziami sie zgadzam. 1 komionek z pl wod może miec instalacje plastikowa a tylko sama część instalacji po stronie otwartej kominka z CU lub met.Do podłogówki lub grzejników można użyć zarówno plastik jak i inne matriały np CU. 2 instalacja może pracować w układzie zamkniętym a tylko sam kominek w układzie otwartym z przelewem(można go umieścić powyżej kominka albo w kotłowni).Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy i koleżanki o ekipach murarskich już było , teraz czas na "DACHOWCÓW" mam do wyboru 2 ekipy ciesielsko-dekarskie Pana Cepina z Wojnowa i Pana Myszki z Jelcza .

Dajcie cynk jak u was robili i opiszcie w dwóch słowach wrażenia .

 

pozdrowienia marpa

 

P.S. wiem ,że już weckend się zaczyna ,ale może znajdziecie chwilkę na emila . :D :p :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę wr.Czytałem wasze wypowiedzi w sprawie kominków z Pl wod.Nie ze wszystkiomi wypowiedziami sie zgadzam. 1 komionek z pl wod może miec instalacje plastikowa a tylko sama część instalacji po stronie otwartej kominka z CU lub met.Do podłogówki lub grzejników można użyć zarówno plastik jak i inne matriały np CU. 2 instalacja może pracować w układzie zamkniętym a tylko sam kominek w układzie otwartym z przelewem(można go umieścić powyżej kominka albo w kotłowni).Pozdrawiam Wiech

 

prawda

co nie specjalnie dużo zmienia bo jak zauważyłem wcześniej to kwestia pewnego wyboru praktycznie takiego samego jak przy deec o piecu na paliwa stałe i tylko o to mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy i koleżanki o ekipach murarskich już było , teraz czas na "DACHOWCÓW" mam do wyboru 2 ekipy ciesielsko-dekarskie Pana Cepina z Wojnowa i Pana Myszki z Jelcza .

Dajcie cynk jak u was robili i opiszcie w dwóch słowach wrażenia .

 

pozdrowienia marpa

 

P.S. wiem ,że już weckend się zaczyna ,ale może znajdziecie chwilkę na emila . :D :p :lol:

Bierz bez zastanawiania Cepina jest bardzo dobry.Ja go nie wziełam bo miał wyjeżdzać do Anglii i bardzo żałuję.Mam częściowo odkrytą więźbę, którą cieśle Karwackiego totalnie mi zepsuli.Technicznie niby dobrze, ale cięcia są właśnie w tych widocznych punktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty&M

 

czy możesz mi powiedzieć jak się cofnąć do razu do 200 strony , bo jakaś niedouczona jestem i nie wiem , bo jak mam przewijać 60 stron to się załamię.

 

bartar

 

widziałam robotę Cepina i jest ekstra dom z bardzo dużym wolim okiem zrobił super , ale z terminami to on jest delikatnie mówiąc na bakier

 

pozdrawiam marpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możesz mi powiedzieć jak się cofnąć do razu do 200 strony , bo jakaś niedouczona jestem i nie wiem , bo jak mam przewijać 60 stron to się załamię.

to ja odpowiem :)

na stronie miesci sie 60 postow, wiec strona 200 zaczyna sie od postu nr 11940 i taki numerek wpisz na końcu obecnego adresu po start=

 

Wojty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty&M będziemy budować na ul. Wierzbowej (od Kryniczna na rozjeździe w lewo- po przeciwnej stronie ulicy niż masarz :), na zakrecie w stronę Szymanowa), tam już jest kilka domów, ale mam wrażenie, że Twoja mam buduje się troszkę dalej:), bo tam słyszałam, że mieli kłopot z gazem - my nie mamy :) uff. Ale super miło wiedzieć, że jest ktoś pomocny w pobliżu. My bedziemy się budować się koło mojej koleżanki - będzie nas dzieliła pusta działka. Ja też jestem energiczna, a mój mąż jest kwintesencją energii i konkretów:). Ponieważ moja znajoma też jest z tych działających , to nam sie robi spora grupa sensownych ludzi :) - super.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłam zmywarę Boscha w http://www.megamedia.pl 13-12-2005, dzisiaj po raz piąty przesunęli mi termin dostawy na 23-01-2006 :evil: :evil:

Są beznadziejni.

 

kupowalismy w bestmedia i wszystko przyszło expresowo :)

 

jesli chodzi o sprzet Boscha (taki mam) w centrum2000 nie mają konkurencyjnych cen, nie mieli.

My sie ostro targowalismy ze wszystkimi, bo chodzilo o sprzet na 8 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie kiedy miną mrozy? :evil: Ewentualne info proszę na priva. :p

 

podlaczam sie do pytania :)

 

Co WY chcecie, tak pięknie jest :D

 

Witaj dabell, super domek, bardzo podoba mi sie w srodku szczegolnie spizarnia :) Ekstra rozwiązanie. Elewacje boczne ma całkiem jak nasza klementynka. Tylko 30m na salon z jadalnia to chyba jakos mało...Albo mi sie tylko tak wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możesz mi powiedzieć jak się cofnąć do razu do 200 strony , bo jakaś niedouczona jestem i nie wiem , bo jak mam przewijać 60 stron to się załamię.

to ja odpowiem :)

na stronie miesci sie 60 postow, wiec strona 200 zaczyna sie od postu nr 11940 i taki numerek wpisz na końcu obecnego adresu po start=

 

Wojty

a można Myszkę /Miki/ wpisać w forumowej wyszukiwarce, wybrać "Klub Budujący" i posty... i nie trzeba znać tabliczki mnożenia :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aka, nam taki salon zupełnie wystarczy. teraz mam w mieszkaniu pokój 27m2, gdzie stoi stół duża sofa, fotel i proste mebelki i jest ok. Cały projekt jest ucieleśnieniem moich marzeń, ma dokładnie to czego chciałam (ta spiżarnia miód... :lol: ), a muszę przyznać, że klementynkę też oglądałam szczególnie dokładnie :). W domku mojej znajomej jest salon 20m i ustawiona z boku jadalnia i jest ok., mnie więcej nie potrzeba, bardziej zalezało mi na funkcjonalności reszty domu. Zdecydowało ustawienie garażu przed salonem - tzn po tej samej stronie świata, bo wjazd będzie od południowego zachodu i zalezało mi na dobrym doswietleniu salonu i kuchni, bo przecież będę w nim spędzać w tygodniu popołudnia. Mamy działkę bardzo długą (65x25, tzn. kwadrat25x25 i dołączony do niego trójkąt o bokach 25x40) w sumie taki klin. Ciężko było znaleźć projekt, żeby nie przejeżdzać do garażu działki w poprzek, ale się udało. Zależało nam na wjeździe z drogi gminnej. Dzięki takiemu ustawieniu garażu skróciliśmy max droge dojazdu ( no i koszty kostki brukowej :lol: ).

Mamy jednak kłopot, bo własnie się okazało, że naszą działkę obejmowały dwa plany zagospodarowania przestrzennego - jeden z 1993 niestety już wygasł :cry: a drugi,miejscowy PLPz 2001 obejmuję tylko 20% działki. Niestety musimy starać się o WZ. Jak kupowaliśmy działkę to oba były obowiązujące. Gminny architekt powiedział mi przez telefon, że to kwestia 3 miesięcy. Jadę we wtorek porozmawiać do gminy, zobaczymy na miejscu co się da zrobić. Będziemy popychac jak tylko sie da:)

Betty&M zaglądaj, zaglądaj, tyle że na razie to nic się nie będzie działo z powyższego powodu niestety :cry: . Ale mam nadzieję, że w lipcu wyjeżdzam na wczasy z dziećmi i jak wrócę to przynajmniej mury będą już stały. Na wiosnę 2007 będziemy konczyć bo chciałabym, żeby dom posezonował w stanie surowym otwartym, no chyba, że nie będziemy mogli wytrzymać :), bo kasa z kredytu będzie :).

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabell, a co planujecie zrobic na poddaszu? Ono uzytkowe jest?

Trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie spraw papierkowych!

 

Na wiosnę 2007 będziemy konczyć bo chciałabym, żeby dom posezonował w stanie surowym otwartym, no chyba, że nie będziemy mogli wytrzymać :), bo kasa z kredytu będzie :).

Pozdrawiam serdecznie

 

Co do sezonowania - sasiedzi zaczeli stawiac dom w pazdzierniku, wprowadzic sie chca na wiosne (teraz ida instalacje), a moi dobrzy znajomi zaczeli tak samo a juz robia wykonczeniowke :) Niestety ale im szybciej sie zamieszka tym szybciej splaca sie kredyt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...