Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

flowercia

 

bez żadnych złośliwości :wink: zacznij oswajać się z myślą, że budowa to skomplikowany projekt, przy którym pomyłki, błędy i awarie zdarzają się częściej niż byśmy sobie tego życzyli. Niezmiernie rzadko (na nasze szczęście) zdarzają się błędy klasy katastrofy. tu trochę krzywo tam niedorobione gdzie indziej do poprawki to niestety norma.

 

chyba tylko 1 (słownie jedna) ekipa nie miała żadnych poprawek - goliszek

 

w pozostałych zawsze było jakieś małe ale .... ale to ale nie stanowiło o ostatecznej jakości, bo nie było problemu z poprawkami.

Z perspektywy tego, że już mieszkam ośmielam się twierdzić, że skłonność do przyznawania racji inwestorowi przy obsłudze "reklamacji" można uznać za kluczową przy ocenie firmy.

 

Pytanie do twojego fundamentu – czy inspektor nadzoru odebrał ten fundament czy nie. Jeśli nie to rozbiórka jeśli tak to masz prawa żądać jakiejś rekompensaty – bardzo przydatne słowo w kontekście odbiorów i podejścia do kosztów poszczególnych etapów prac.

 

 

Ja wiem ze budowa to ciezka rzecz i trudno znalezc kogos naprawde kto nie pomyli sie zreszta ja tez w pracy sie czasami myle to chyba ludzkie ale niektore ekipy naprawde partacza z tego co slyszalam :-(

ja np bardzo bylam zla jak zobaczylam te scianke tym bardziej ze gosciu strasznie sie oburzyl ze jak smiemy w ogole mu cos takiego zarzucac dzisiaj bylismy to dalej ta zaprawa z zewtatrz sie kruszy mamy ja w domu i generalnie po 3 tygodniach wyglada dobrze ok 1,5-2 cm zewtetrznej czesci sie kruszy w srodku jest dosc twarda ... czekamy na wiosne jak cos to bedziemy goscia scigac aby to poprawil....

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

czyżby wszystkie lub prawie wszystkie osoby z grupy wrocławskiej były niezadowolone ze swojej ekipy do fundamentów i ścian zewnętrznych? nie wierzę!

 

U mnie murowała ekipa p. Józefa Cymera (tel 605121946). Dobrze mi się z nim współpracowało. Jak zdarzały się jakieś babole (b. mało) to bez słowa poprawiali. Jest wręcz niesamowicie słowny - w trakcie całej współpracy nie zdarzyło mu się spóźnić czy też nie przyjechać na spotkanie. Gdy brakowało materiału dowoził swoim samochodem. Bardzo miło wspominam ten etap budowy. Ale tak jak ktoś kiedyś pisał - to że u mnie wypadł super wcale nie musi oznaczać że u innych bedzie tak samo.

 

Czesc a jak cenowo jest z p. Józefem Cymerem wczoraj zostawilismy mu projekt pewnie w ciaglu 2 tygodni odpowie ale juz jestem b. ciekawa.

np ile kosztowalo wybudowanie scian parteru ile strop?

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy i koleżanki o ekipach murarskich już było , teraz czas na "DACHOWCÓW" mam do wyboru 2 ekipy ciesielsko-dekarskie Pana Cepina z Wojnowa i Pana Myszki z Jelcza .

Dajcie cynk jak u was robili i opiszcie w dwóch słowach wrażenia .

 

pozdrowienia marpa

 

P.S. wiem ,że już weckend się zaczyna ,ale może znajdziecie chwilkę na emila . :D :p :lol:

Bierz bez zastanawiania Cepina jest bardzo dobry.Ja go nie wziełam bo miał wyjeżdzać do Anglii i bardzo żałuję.Mam częściowo odkrytą więźbę, którą cieśle Karwackiego totalnie mi zepsuli.Technicznie niby dobrze, ale cięcia są właśnie w tych widocznych punktach.

 

 

My tez bierzemy z polecenia Pana Roberta Cepina, wlasnie dzis z nim rozmawialismy ma nam zrobic wycene robocizny a nawet materialu

pozdrawiam Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możesz mi powiedzieć jak się cofnąć do razu do 200 strony , bo jakaś niedouczona jestem i nie wiem , bo jak mam przewijać 60 stron to się załamię.

to ja odpowiem :)

na stronie miesci sie 60 postow, wiec strona 200 zaczyna sie od postu nr 11940 i taki numerek wpisz na końcu obecnego adresu po start=

 

Wojty

a można Myszkę /Miki/ wpisać w forumowej wyszukiwarce, wybrać "Klub Budujący" i posty... i nie trzeba znać tabliczki mnożenia :lol: :lol:

 

Czesc tzn jak doklanie? ja probowalam szukac czasami cos w klubie budujacy i tam wyswietla sie caly watek grupy wroclawskiej i nie wiadomo na ktorej z 263 stron znajduje sie interesujace mnie informacja :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możesz mi powiedzieć jak się cofnąć do razu do 200 strony , bo jakaś niedouczona jestem i nie wiem , bo jak mam przewijać 60 stron to się załamię.

to ja odpowiem :)

na stronie miesci sie 60 postow, wiec strona 200 zaczyna sie od postu nr 11940 i taki numerek wpisz na końcu obecnego adresu po start=

 

Wojty

a można Myszkę /Miki/ wpisać w forumowej wyszukiwarce, wybrać "Klub Budujący" i posty... i nie trzeba znać tabliczki mnożenia :lol: :lol:

 

Czesc tzn jak doklanie? ja probowalam szukac czasami cos w klubie budujacy i tam wyswietla sie caly watek grupy wroclawskiej i nie wiadomo na ktorej z 263 stron znajduje sie interesujace mnie informacja :-(

na dole okna wyszukiwarki w opcji "Pokaż wyniki jako :" trzeba zaznaczyć "Posty" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK Kupiłam właśnie 6 m3 drewna, bo mi zabrakło. Palenie nim to tragedia. Mokre i nie można uzyskać wysokiej temperatury. Jak będziesz potrzebować jeszcze tej zimy to zastanów się nad kupnem teraz, bo chociaż troche przeschnie. 20m3 może nie starczyć, bo to dopiero pierwsza zima w której grzejesz i osuszasz budynek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabell, a co planujecie zrobic na poddaszu? Ono uzytkowe jest?

Trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie spraw papierkowych!

 

Na wiosnę 2007 będziemy konczyć bo chciałabym, żeby dom posezonował w stanie surowym otwartym, no chyba, że nie będziemy mogli wytrzymać :), bo kasa z kredytu będzie :).

Pozdrawiam serdecznie

 

Co do sezonowania - sasiedzi zaczeli stawiac dom w pazdzierniku, wprowadzic sie chca na wiosne (teraz ida instalacje), a moi dobrzy znajomi zaczeli tak samo a juz robia wykonczeniowke :) Niestety ale im szybciej sie zamieszka tym szybciej splaca sie kredyt...

Aka poddasze jest użytkowe, ok 51m2 w wysokości 1,90m. Na razie nic nie będziemy robić, zostawiamy sobie na przyszłość jak dzieci podrosną (synek 4 latka i córeczka 1,5 roczku). Za parę lat zrobimy tam dla nich dwa duże pokoje, łazienkę, może pralnię i tyle. Te pokoje na dole są tak duże że dzieci będą miały wystarczającą przestrzeń (13,93 i 14,67 m). Zobaczymy jak będzie z tym sezonowaniem, ja wolałabym poczekać parę miesięcy, bo wolę wydać kase na kilka rat odsetkowych niż potem borykac się z problemem niedosuszonego domu i wszystkich spraw z tym związanych. Ale to się zobaczy w praniu :lol: . Chcemy się wprowadzać jak wszystko bedzie wykończone na cacy :) , bo wiadomo prowizorka rzecz najtrwalsza :lol: . Po przeprowadzce sprzedamy mieszkanie i spłacimy min. 1/2 kredytu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)

 

Szukam ekipy która postawiłaby dom ( a właściwie nawet dwa) do stanu surowego zamkniętego. Namiary podane w stopce @Dobrzykowice oczywiście sprawdzę, ale może jeszcze kogoś możecie polecić? Jeśli nie tutaj to proszę pisać na PM, albo [email protected]

 

Jakby kogoś interesowało - działka w Nadolicach Wielkich (może znajdę jakiegoś sąsiada tutaj?), a domek będzie wyglądał prawie tak:

 

 

http://www.postawdom.pl/projekty/01_budynki%20jednorodzinne/W-27.12a/perspektywa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Wrocławską! Budujemy się na zachodzie Wrocławia, za Smolcem, 12 km od granic, w bliskości pięknego Parku Krajobrazowego Rzeki Bystrzycy. Dom jest w stanie takim jak na zdjęciu pod nickiem. Akurat wybieramy okna i podobnie jak Betty&M rozważamy ofertę Oknoplastu, na profilu Veka. Myślimy od jednostronnie okleinowanych, ale na forum czytałam, ze mogą się wypaczać jeżeli robi się je na profilu barwionym w masie. Inną firmą braną pod uwagę jest Promar z Karmelkowej, wiem, że ktoś tutaj brał z Promaru -może się wypowie, ponieważ na forum funkcjonuje dosyć damatyczny post aby nie kupować właśnie w Promarze (cenowo oferta lepsza niż w Oknoplaście).

Przede wszystkim jednak szukam z polecenia ekipy do montażu co. Czy ktoś mógłby jakąś polecić? Będę wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do obecnie budujacych, jako ze te problemy macie już za sobą. Jak wczesniej pisałam, kupujemy projekt w pracowni Domus i zastanawiam się czy u nich tez zrobić adaptację, nie będą to wielkie zmiany parę ścianek działoych w obrębie wiatrołapu, w celu uzyskania wiekszego pom. gospodarczego i wygospodarowania miejsca na wnękę prysznicowa w łazieneczce, oraz zamiast okna przy jadajni - wyjście na taras. Może lepiej u innych architektów?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeprowadzce sprzedamy mieszkanie i spłacimy min. 1/2 kredytu.

Pozdrawiam

 

A po co spłacać kredyt? To przecież obecnie najtańsze pieniądze na rynku. 8) Lepiej zainwestować. Chociażby w funduszach inwestycyjnych. Ja napewno nie będę spłacał tak szybko kredytu. Pamiętam mój pierwszy kredyt mieszkaniowy 8 lat temu. Wtedy oprocentowanie wynosiło "tylko" 24%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niedzielnie! :D

 

Tia, kredyty i ich splacanie. My tez bralismy kredyt 7 lat temu na mieszkanie - oprocentowanie podobne bylo - ok 18% - o ile sie nie myle. Do tego biegania , dokumentowania, proszenia... A do tego mielismy kredyt, ktory przeszedl juz do historii - Alicja w PKOBP... szkoda gadac.

 

A teraz cos mileszego - ostanio bylam w Galspolu dowiedziec sie ile kosztowalyby pustaki szkalne do garazu i kotlowni i wyszlo ok 1200 brutto z montazem za 3 okna 90x60. Porownuja to do cen okien o tych samych wymiarach to wychodzi bardzo tanio (zwlaszcza ze to sa pustaki niemieckie). Ale tak sie zastanawiam czy tak ogolenie to jest tanio czy drogo - zamawial ktos z was cos takiego? - jesli tak to gdzie i za ile?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do obecnie budujacych, jako ze te problemy macie już za sobą. Jak wczesniej pisałam, kupujemy projekt w pracowni Domus i zastanawiam się czy u nich tez zrobić adaptację, nie będą to wielkie zmiany parę ścianek działoych w obrębie wiatrołapu, w celu uzyskania wiekszego pom. gospodarczego i wygospodarowania miejsca na wnękę prysznicowa w łazieneczce, oraz zamiast okna przy jadajni - wyjście na taras. Może lepiej u innych architektów?

Pozdrawiam

Z tego co pamietam do pozwolenia na budowę oprócz adaptacji projektu budowlanego potrzebne są jeszcze projekty wszelkich przyłączy, projekt zagospodarowania działki, jakiś bilans dot. zajetości działki prze budynek i trochę innych papierków . Część z tych rzeczy możesz załatwić sama, ale do wykonania niektórych wymagane są odpowiednich uprawnienia. Najlepiej żeby taką adaptację i te inne wymagne sprawy robiła jedna osoba. Np kierownik budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz raz zabieralem glos na temat p. Myszki:

 

...

Dodam że ten fachowiec to polecany na tym forum Pan Myszka z Jelcza. Faktycznie robi dobre wrażenie, poleca go mój wykonawca murów.

...

 

Nie mam czasu na szukanie, kto na tym forum POLECAŁ Myszke... Ja bym go odradzal.

 

Kladl dach u moich dwoch sasiadow, ciecia przy wiezbie robil PIŁĄ ŁAŃCUCHOWĄ... Obaj sasiedzi nie byli zadowoleni, szczegolnie jeden - na oko bylo u mniego widac, ze krokwie nie sa w jednej plaszczyznie. Narzekal tez, ze dachowka jest nierowno polozona. Poprawial ja inny wykonawca.

Drugi sasiad caly czas patrzyl Myszce na rece, ale podkreslal, ze gdyby nie to, bylo by bardzo zle z jego dachem.

 

A jakie sa moje doswiadczenia? Poczatkowo tez chcialem tego wykonawce udalem sie do niego na rozmowe. Facet jest wygadany i ma swoje teorie... ktore stara sie przeforsowac. Mialem juz kupiona karpiowke, od poczatku mi marudzil, ze inne sa lepsze itd. Dalej przekonywal mnie, ze karpiowka jest ciezka (o tym to akurat wszyscy wiedza) i ze laty mi sie beda giely. W zwiazku z tym sugerowal, ze pod karpiowke nalezy robic pelne deskowanie. Jest to kompletna bzdura, deskowanie poprawia sztywnosc konstrukcji, ale w zaden sposob nie podpiera łat czy tez na deskowanie nie przenosza sie zadne obciazenia z łat - wiec po co je robić? Być moze pan Myszka chcial miec wiecej roboty i skasowac mnie porzadnie, w każdym razie nie uśmiechało mi sie podrażanie dachu o 30%. Poprosilem go o wycene z deskowaniem i bez. Powiedzial, ze NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOSCI ZA ROWNE ULOZENIE DACHOWEK, JESLI NIE BEDZIE PELNEGO DESKOWANIA - co za bzdura! Opowiada historie, jak to dachowki beda 'piały' czyli sie odchylały itp.

 

Po tej rozmowie pytalem: architekta (a on konstruktora), mojego kierownika budowy oraz jeszcze 2 dekarzy. ŻADEN nie poparł tezy, ze karpiowka wymaga pelnego deskowania. Dla mnie p. Myszka to cwaniak i naciagacz.

 

Mam juz dach :lol: , sasiad (tem pierwszy) powiedzial, ze od tego czasu przestal mnie lubic (powtarzal to z 5 razy), bo mam ładniej wykonany od niego. Koszty: ciesle i dekarze wspolpracujacy ze soba 40 zl/m2 (15 zl wiezba, dachowka karpiowka 25 zl, trzeba pamietac, ze przy niej jest 34 szt/m2). Rynny tez montuja, nie pamietam ceny.

 

to bylo 19 sierpnia 2005, mozna poczytac posty z tamtego okresu, byla dyskusja o wykonawcach dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do obecnie budujacych, jako ze te problemy macie już za sobą. Jak wczesniej pisałam, kupujemy projekt w pracowni Domus i zastanawiam się czy u nich tez zrobić adaptację, nie będą to wielkie zmiany parę ścianek działoych w obrębie wiatrołapu, w celu uzyskania wiekszego pom. gospodarczego i wygospodarowania miejsca na wnękę prysznicowa w łazieneczce, oraz zamiast okna przy jadajni - wyjście na taras. Może lepiej u innych architektów?

Pozdrawiam

Z tego co pamietam do pozwolenia na budowę oprócz adaptacji projektu budowlanego potrzebne są jeszcze projekty wszelkich przyłączy, projekt zagospodarowania działki, jakiś bilans dot. zajetości działki prze budynek i trochę innych papierków . Część z tych rzeczy możesz załatwić sama, ale do wykonania niektórych wymagane są odpowiednich uprawnienia. Najlepiej żeby taką adaptację i te inne wymagne sprawy robiła jedna osoba. Np kierownik budowy.

Anndy, mi chodzi tylko o adaptację projektu budowlanego w zakresie jaki podałam. Zastanawiam się po prostu czy inny architekt nie wyłapie np. jakiś spraw do poprawienia w samym projekcie. Z tego co czytałam, to Domus raczej ma dobre projekty, ale zawsze... wolałabym uprzedzic niespodzianki, dlatego pytanie. Z drugiej strony oni mają ten projekt w paluszku :), więc szybko zrobią co trzeba.

Wiem, że czeka mnie papierkowa rzeka :), własnie ja zaczęłam. Mam juz rozeznanie co kto ma zrobić, żeby potem nie było np. problemu z odbiorem przyłączy. :evil:

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niedzielnie! :D

 

Tia, kredyty i ich splacanie. My tez bralismy kredyt 7 lat temu na mieszkanie - oprocentowanie podobne bylo - ok 18% - o ile sie nie myle. Do tego biegania , dokumentowania, proszenia... A do tego mielismy kredyt, ktory przeszedl juz do historii - Alicja w PKOBP... szkoda gadac.

 

A teraz cos mileszego - ostanio bylam w Galspolu dowiedziec sie ile kosztowalyby pustaki szkalne do garazu i kotlowni i wyszlo ok 1200 brutto z montazem za 3 okna 90x60. Porownuja to do cen okien o tych samych wymiarach to wychodzi bardzo tanio (zwlaszcza ze to sa pustaki niemieckie). Ale tak sie zastanawiam czy tak ogolenie to jest tanio czy drogo - zamawial ktos z was cos takiego? - jesli tak to gdzie i za ile?;)

 

Ja będe we wtorek lub środe kupować pustaki szklane. Jakie potrzebujesz to zapytam o cene. Ale moim zdaniem najtańsze są na allegro po 10zł. Tylko te są kwadratowe i niesatynowe (cztery rodzaje).

Napisz na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wszystkim

Chcialam sie pochwalic moja ścianką fundamentową))) teraz czekamy do Marca oby jak najszybciej zrobilo sie cieplo materiał tzn silka juz zakupiona czeka w PSB oby do wiosny)))

 

http://republika.pl/bogusiawr/MuratorScianka.jpg

http://republika.pl/bogusiawr/MuratorScianka2.jpg

 

 

 

pozdrawiam :-D Flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Wrocławską! Budujemy się na zachodzie Wrocławia, za Smolcem, 12 km od granic, w bliskości pięknego Parku Krajobrazowego Rzeki Bystrzycy. Dom jest w stanie takim jak na zdjęciu pod nickiem. Akurat wybieramy okna i podobnie jak Betty&M rozważamy ofertę Oknoplastu, na profilu Veka. Myślimy od jednostronnie okleinowanych, ale na forum czytałam, ze mogą się wypaczać jeżeli robi się je na profilu barwionym w masie. Inną firmą braną pod uwagę jest Promar z Karmelkowej, wiem, że ktoś tutaj brał z Promaru -może się wypowie, ponieważ na forum funkcjonuje dosyć damatyczny post aby nie kupować właśnie w Promarze (cenowo oferta lepsza niż w Oknoplaście).

Przede wszystkim jednak szukam z polecenia ekipy do montażu co. Czy ktoś mógłby jakąś polecić? Będę wdzięczna.

Bardzo przepraszam, że się powtórzę, :oops: Jakoś mój powyższy pościk przemknął niezauważenie niczym meteor w chmurną noc. :( A tu sytuacja na ostrzu noża. Czy ktoś mógłby doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...