Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

dabell z tego co wiem to zmiana ścian działowych w nieznacznym stopniu (nie naruszająca konstrukcji domu) to sprawa załatwiana na placu budowy :) Nie jest wymagana adaptacja u architekta. Jeśli chodzi o okno to nie wiem. W moim projekcie na początku jest lista zmian, które podlegają adaptacji przez projektanat/architekta. Ścian działowych nie było tam wymienionych, okna owszem. O projektach Archipelagu było wiele i wiele baboli wyszło podczas budowy. Część wychwycił architekt adaptujący dom do działki a część poszczególne ekipy budujące.

 

flowera piękna ścianka fundamentowa w romantycznej, śnieżnej scenerii :) Mam podobne zdjęcie swojego fundamentu :)

 

Marzanna Guzikowska zamówiłaś już okna? Jeśli tak to gdzie? Ja dalej zwlekam, czekam i nie wiem na co :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam Grupę Wrocławską! Budujemy się na zachodzie Wrocławia, za Smolcem, 12 km od granic, w bliskości pięknego Parku Krajobrazowego Rzeki Bystrzycy. Dom jest w stanie takim jak na zdjęciu pod nickiem. Akurat wybieramy okna i podobnie jak Betty&M rozważamy ofertę Oknoplastu, na profilu Veka. Myślimy od jednostronnie okleinowanych, ale na forum czytałam, ze mogą się wypaczać jeżeli robi się je na profilu barwionym w masie. Inną firmą braną pod uwagę jest Promar z Karmelkowej, wiem, że ktoś tutaj brał z Promaru -może się wypowie, ponieważ na forum funkcjonuje dosyć damatyczny post aby nie kupować właśnie w Promarze (cenowo oferta lepsza niż w Oknoplaście).

Przede wszystkim jednak szukam z polecenia ekipy do montażu co. Czy ktoś mógłby jakąś polecić? Będę wdzięczna.

Bardzo przepraszam, że się powtórzę, :oops: Jakoś mój powyższy pościk przemknął niezauważenie niczym meteor w chmurną noc. :( A tu sytuacja na ostrzu noża. Czy ktoś mógłby doradzić?

 

Krzysztof Starula

501017582 polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dabell z tego co wiem to zmiana ścian działowych w nieznacznym stopniu (nie naruszająca konstrukcji domu) to sprawa załatwiana na placu budowy :) Nie jest wymagana adaptacja u architekta. Jeśli chodzi o okno to nie wiem. W moim projekcie na początku jest lista zmian, które podlegają adaptacji przez projektanat/architekta. Ścian działowych nie było tam wymienionych, okna owszem. O projektach Archipelagu było wiele i wiele baboli wyszło podczas budowy. Część wychwycił architekt adaptujący dom do działki a część poszczególne ekipy budujące.

 

flowera piękna ścianka fundamentowa w romantycznej, śnieżnej scenerii :) Mam podobne zdjęcie swojego fundamentu :)

 

Marzanna Guzikowska zamówiłaś już okna? Jeśli tak to gdzie? Ja dalej zwlekam, czekam i nie wiem na co :oops:

 

Betty ja już myślałem że zamówiłaś w Oknoplaście. Jakieś watpliwości?

Ja wczoraj odwiedziłem ich przedstawiciela przy Legnickiej. Czekam na wycenę. Zrobili b. dobre wrażenie. Widać że znają sie na rzeczy. Dotychczas tylko przedstawiciel Thermoplastu okazał się równie zorientowany w temacie - mają super okna. Natomiast w Perfecie byli najbardziej zorientowani w roletach - mają tam fajną wystawę różnych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Betty&M i anndy - ja również byłam w Oknoplaście na Legnickiej i również zrobili na mnie super wrażenie. Byłam też w Thermoplaście, tam już dużo mniejsze a poza tym ich oferta jest z moich najdroższa. Byłam też na Karmelkowej w Promarze, ponieważ są w stanie zrobić mi takie drzwi jakie chcę a ich oferta cenowa na okna jest z tych trzech najkorzystniejsza, w dodatku robią w takim samym profilu (Veka, Perfectline) jak Oknoplast (u nich zamiast Perfectline występuje nazwa Awans)- chyba się na nich zdecyduję. Mają tylko jeden poważny minus- nie wiem czy robią w oknie tarasowym tzw. Win-step czyli bardzo płaski próg. Oni sami też nie wiedzą czy robią :wink: , tzn. miła pani przedstawiciel musi się dowiedzieć w fabryce. Oknoplast robi Win-step w plastiku natomiast najlepszy jest w Thermoplaście bo z aluminium (trwałość). I bądź tu mądry i pisz wiersze! :(

Wydawało mi się, że ktoś tu kupował okna w Promarze... Nie? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Betty&M i anndy - ja również byłam w Oknoplaście na Legnickiej i również zrobili na mnie super wrażenie. Byłam też w Thermoplaście, tam już dużo mniejsze a poza tym ich oferta jest z moich najdroższa. Byłam też na Karmelkowej w Promarze, ponieważ są w stanie zrobić mi takie drzwi jakie chcę a ich oferta cenowa na okna jest z tych trzech najkorzystniejsza, w dodatku robią w takim samym profilu (Veka, Perfectline) jak Oknoplast (u nich zamiast Perfectline występuje nazwa Awans)- chyba się na nich zdecyduję. Mają tylko jeden poważny minus- nie wiem czy robią w oknie tarasowym tzw. Win-step czyli bardzo płaski próg. Oni sami też nie wiedzą czy robią :wink: , tzn. miła pani przedstawiciel musi się dowiedzieć w fabryce. Oknoplast robi Win-step w plastiku natomiast najlepszy jest w Thermoplaście bo z aluminium (trwałość). I bądź tu mądry i pisz wiersze! :(

Wydawało mi się, że ktoś tu kupował okna w Promarze... Nie? :roll:

W Thermopalście to zależy kto się Tobą zajmuje, ja na początku rozmawiałem z młodszym pracownikiem ale gdy padły trudne pytania zawołał szefa - właśnie jego podjeście zrobiło na mnie b. dobre wrażenie, a cena faktycznie w pierwszej ofercie okazała sie najwyższa ale juz po półgodzinnych negocjacjach dorównała do cen pozostałych firm. Jak na razie są jednymi z moich liderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jednak szukam z polecenia ekipy do montażu co. Czy ktoś mógłby jakąś polecić? Będę wdzięczna.

U mnie wszystko robił Adam Dudek z listy Dobrzyka.Polecam

 

Ja mogę polecić moich instalatorów. Instalacje mamy bardzo dobre, pracowali szybko i bardzo sprawnie, są elastyczni a szef firmy jest dobrze przygotowany merytorycznie, współpracuje z Vaillantem, Viesmannem i innymi i ma dobre ceny na materiały, co jest badzo wygodne - nie musielśmy szukać sami. Kupiliśmy tez u nich kominek Makroterma, instalację odkurzacza i parę innych rzeczy.

 

ktoś pisał o wprowadzaniu sie do domu wykonczonego na błysk - ja się wprowadziłam na budowę i pomimo pewnych trudności i niewygód :roll: wiem że to lepsze rozwiązanie - przynajmniej dla nas. Gdybyśmyzrobili wszystko od początku, byoby wiele nietrafionych decyzji. Mieszkając widzimy czego potrzebujemy, i na przykład projekt kominka musi ulec zmianie - bo chcieliśmy zrobić półkę na drewno w miejscu w którymbyłoby to niewygodne, a poza tym obudowa musi być zdejmowana do rewizji.

To samo z meblami - lepiej ocenić co jest potrzebne już mieszkając.

 

Codo kredytów i spłacania - przychylam siędo zdania blinkey. Nie ma sensu spłacanie kredytów. Naprawdę mając gotówkę można nieźle zainwestować w fundusze - Unikorona, Arka czy inne. Zdziwilibyście się ilu zamożnych ludzi bardzo zamożnych, zaciąga duże kredyty hipoteczne jedoncześnie inwestując kasę właśnie w taki sposób. A najlepiej to mieszkanie w mieście wynająć - nieruchomości idą bardzo w górę. Nie ma najmniejszych problemów z wynajęciem mieszkania we Wrocławiu. Ja znalazłam klientów na wynajem w dwadzieścia minut.

 

Betka - z tych 20 kubików to raczej sporo zostanie. Ale musimy kupić na wiosnę ze 30-40 kubików (jak będzie kasa) żeby był spokój w zimie. Niby kupiliśmy suchą brzoze półtoraroczną, ale dalej szyba czarna i widać że drewno mokre. Mimo to nie ma problemów z utrzmaniem temperatury 23-24 stopni w domu, nawet w te mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ktoś pisał o wprowadzaniu sie do domu wykonczonego na błysk - ja się wprowadziłam na budowę i pomimo pewnych trudności i niewygód :roll: wiem że to lepsze rozwiązanie - przynajmniej dla nas. Gdybyśmyzrobili wszystko od początku, byoby wiele nietrafionych decyzji. Mieszkając widzimy czego potrzebujemy, i na przykład projekt kominka musi ulec zmianie - bo chcieliśmy zrobić półkę na drewno w miejscu w którymbyłoby to niewygodne, a poza tym obudowa musi być zdejmowana do rewizji.

To samo z meblami - lepiej ocenić co jest potrzebne już mieszkając.

Ja miałem taki model

i polecam pod warunkiem, że jesteś w stanie na prawdę przyłożyć się do fazy projektowania.

 

Nie miałem problemu przebudowywania żadnych „budowli” ani niepotrzebnych mebli. Jak sobie dobrze wszystko policzysz i rozrysujesz to nie powinno być niespodzianek. Z założeniem, że jeśli nie byłem pewien czy aby następna komoda jest jeszcze potrzebna to jej po prostu nie kupowałem.

 

Sorry ale perspektywa mieszkania na budowie była dla mnie od początku nie do zaakceptowanie. Oczywiście jest to możliwe tylko przy założeniu, że

1. Finansowo możesz sobie z tym poradzić – końcówka boli oj jest wir w portfelu i szczerze mówiąc nie było wesoło

2. front robót jest zaplanowany na tyle, że nie okaże się nagle, że ryzyko pozostawienia tylu rzeczy w chacie jest zbyt duże albo skoro i tak trzeba grzać .......

 

Ja wprowadzałem się w momencie, kiedy do zrobienia zostało mi:

1. szklane drzwi do toalety na dole + szklane drzwi do wiatrołapu + drzwi do kabiny prysznicowej (wykonawca zawalił a już mi się urlop kończył)

2. warsztat/ skład materiałów ogrodowych

3. drzwiczki do szafek w łazience – powód jak w 1.

4. no i olejowanie podłogi (fragmentu w salonie) po jakimś tygodniu – tu się przeliczyłem z czasem – i wolałbym mieć to gotowe jak się już wprowadziłem

5. na zewnątrz maiłem już trawnik nawodnienie ¾ ogrodu i po jakimś miesiącu skończyłem drewutnie.

 

Polecam takie podejście w istotny sposób podnosi radość (która tak czy tak jest wysoka) przeprowadzki i uwieńczeniem całego trudu budowania.

 

Oczywiście 100% (pełne, całkowite i takie, że nie potrzebujesz już nawet podkładki pod kubek nie istnie. Dom żyje razem z nami i nie da się naga pozbierać wszystko pamiątek i pirdułek i takich tam innych zupełnie do niczego niepotrzebnych rzeczy, które sprawiają życie jest radosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anndy umówiliśmy się na piątek na pomiary z gościem z OKNOPLASTU. Wycena ostateczna po zdjęciu miary :) Zobaczę jeszcze na Karmelkową do Promaru dla porównania kolejnej oferty :)

 

BK poproszę o namiary na Twoich instalatorów :)

 

Jeśli chodzi o wprowadzanie się do budowanego domu to zrobię to w jak najszybszym terminie. Już nie mogę się doczekać, jestem gotowa wprowadzić się na plac budowy po to aby oszczędzić sobie jeżdżenia na noc do mieszkania. Jeśli nie będzie wszystko gotowe to będziemy musieli sobie z tym radzić na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja marzę o wprowadzce do gotowego domku (mniej więcej tak jak woprz), bo nie wyobrażam sobie plątających się jeszcze panów od czegoś tam przy dwójce maluchów, poza tym juz wypraktykowałam, że czego się nie zrobi od razu to potem różnie jest w końcu robi sie coś "tak na razie" i w takiej prowizorce mieszka dłuuugo :lol:

Mam do piszących w naszym wrocławskim wątku prośbę - dotarłam do listy wykonawców z Dobrzykowic, ale wśród wykonawców fundamentów znalazłam tylko dwóch panów, z których jeden stawiał ściany u kolezanki (pan Turek - polecała go). Macie jeszcze namiary na innych wykonawców na fundamenty + mury z betonu komórkowego?. Będę wdzięczna na namiary.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anndy- a jakich argumentów użyłaś w negocjacjach z Thermoplastem? Ja nie umiem się targować. Może jakbym blok budowała to miałabym argumenty... :(

Betty&M - u mnie Promar prawie 2000 cena niższa od Oknoplastu. Dziś dowiedziałam się, że robią w tarasowym niski próg - tylko jeszcze nie wiedzą za ile... :D Ja mam okna dość drogie, bo zakładam P4 i okucia WK2 a zatem każdy tysiąc 'do przodu' to dla mnie różnica.

Też bym się chciała wyprowadzić do gotowego domku, u nas niestety to niemozliwe. Już sprzedane mieszkanko, wyprowadzka za 8 miesięcy- musimy zdążyć z podstawowymi rzeczami i przygotować sobie jako tako dół domku a resztę zrobić do zimy (przyszłej). Ale i tak się cieszę jak głupia. I jakoś lepiej mi się w bloku teraz żyje mając perspektywę... :D

BK - poproszę o tych instalatorów. Może być na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie szperam wstecz w poszukiwaniu namiarów na poszczególnych speców, i pomyslałam o jednym którego mogę polecić z czystym sercem- ZABUDOWY -szafy, wnęki, garderoby EFEKT Marek Lechowski tel. 501-497-815, 071-373-74-41. Robił szafę u mnie i u kolegi(a on też go miał z polecenia) - mówił że ok. 85 % zleceń to z polecenia od innych zadowolonych klientów. Szafa 2,20 x 2,45 trzydrzwiowa(dwie płyty+ lustro) z pomocnikiem w 3 godzinki, czyściutko, sprawnie, przywiózł wszystko przygotowane do montażu. Sympatyczny i co najwazniejsze sprytny gość z pomyślunkiem, umie doradzić.

Mam nadzieję że może się to komuś przyda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam grupe

dabell fajnie ze budujesz sie w Rogożu,witam ja buduje sie w Ozorowicach wiec jakies 3 km,pana Turka tez polecam moze nienajtańszy ale zero problemów

Woprz juz jakis czas temu dawałes mi dobre wskazówki odnosnie elektryki ale gdzies mi "wybyły"mozesz jeszcze raz...plis chodzi mi typu fonntana,lampa ogrodowa jak u ciebie,bardzo ładny dom i przemyslany teren wokol,zaczynam jak mrozy sobie "pójda"czyli jak wiekszosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

ale dawno się nie odzywałam :oops:

 

dabell my budujemy w Malinie czyli rzut beretem od Was. Mamy zrobiony stan 0 i od marca budujemy dalej. Mogę polecić moją ekipę. Robią bardzo porządnie; naprawdę nie mogę się do nich o nic przyczepić. Roman Szumny 0508148695.

Jeśli chciałabyś namiary na projektantkę z Trzebnicy, która sprawnie robi adaptacje projektów to daj znać podam namiar. Geodetę też mam dobrego jakby co :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzanna, Betty też rozpracowywuje temat okien ale jeszcze nie dawałam do Promaru i Oknoplastu do wyceny więc trudno porównać. Jutro podrzucę do Promaru i sprawdzę jak mi wycenią.

mam wycenę :

M&S (profil 5 kom. Brugmann + okucia Siegenia),

Europlastu (profil 5 kom. Rehau okucia Roto NT)

Euro-plastu (profil 5 kom. Brugmann + okucia Siegenia)

szyba P2 +WK1.

Cenowo najkorzystniej na razie Euro-plast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę pilnie o radę

szukam działki okolice malic , znalazłam w Praczach Odrzańskich teren mi bardzo odpowiada , działka jest niestety prostokštna 53 na 16 850 m kosztuje 68 ty , media sš przy rodkowej działce do podcišgnięcia( jakie 500 m)

czy warto i jaki może być koszt podcišgnięcia gazu , wody , pršdu , tak mniej więcej

 

proszę o radę bo do soboty muszę się zdecydować

wrocławianka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja marzę o wprowadzce do gotowego domku (mniej więcej tak jak woprz), bo nie wyobrażam sobie plątających się jeszcze panów od czegoś tam przy dwójce maluchów, poza tym juz wypraktykowałam, że czego się nie zrobi od razu to potem różnie jest w końcu robi sie coś "tak na razie" i w takiej prowizorce mieszka dłuuugo :lol:

Mam do piszących w naszym wrocławskim wątku prośbę - dotarłam do listy wykonawców z Dobrzykowic, ale wśród wykonawców fundamentów znalazłam tylko dwóch panów, z których jeden stawiał ściany u kolezanki (pan Turek - polecała go). Macie jeszcze namiary na innych wykonawców na fundamenty + mury z betonu komórkowego?. Będę wdzięczna na namiary.

Pozdrawiam

Piasałem kilka dni temu - p.Józef Cymer 605121946 - u mnie wypadł ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anndy- a jakich argumentów użyłaś w negocjacjach z Thermoplastem? Ja nie umiem się targować. Może jakbym blok budowała to miałabym argumenty... :(

Betty&M - u mnie Promar prawie 2000 cena niższa od Oknoplastu. Dziś dowiedziałam się, że robią w tarasowym niski próg - tylko jeszcze nie wiedzą za ile... :D Ja mam okna dość drogie, bo zakładam P4 i okucia WK2 a zatem każdy tysiąc 'do przodu' to dla mnie różnica.

Też bym się chciała wyprowadzić do gotowego domku, u nas niestety to niemozliwe. Już sprzedane mieszkanko, wyprowadzka za 8 miesięcy- musimy zdążyć z podstawowymi rzeczami i przygotować sobie jako tako dół domku a resztę zrobić do zimy (przyszłej). Ale i tak się cieszę jak głupia. I jakoś lepiej mi się w bloku teraz żyje mając perspektywę... :D

BK - poproszę o tych instalatorów. Może być na priva.

Ze mnie też żaden negocjator ale wystarczylo powiedzieć że ich oferta na tle innych wypada niekorzystnie jeśliby popatrzeć na cene.... A gdyby tak okna na dwa domy w jednej firmie wybrać to wtedy byłoby ich tyle co w małym bloku :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzanna, Betty też rozpracowywuje temat okien ale jeszcze nie dawałam do Promaru i Oknoplastu do wyceny więc trudno porównać. Jutro podrzucę do Promaru i sprawdzę jak mi wycenią.

mam wycenę :

M&S (profil 5 kom. Brugmann + okucia Siegenia),

Europlastu (profil 5 kom. Rehau okucia Roto NT)

Euro-plastu (profil 5 kom. Brugmann + okucia Siegenia)

szyba P2 +WK1.

Cenowo najkorzystniej na razie Euro-plast.

Marzka ten Euro-plast to przy ulicy Kruszwickiej? Mają jakąś stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam porannie :D

 

A moze tak sie spotkac i razem pojsc do tych okniarzy po wycene :lol:

 

Ja bylam tylko u 4 i to pol roku temu. Ceny byly srednie... :( 15000-20000 z roletami. Ale z tego co sie orientuje to teraz jest dobry moment na kupownie okien - ogolnie o tej porze maja bardzo maly ruch w interesie.

 

Ja chcilabym do konca lutego zdecydowac sie na okna(tzn kupic), ale zakladac bede troche pozniej, jak bedzie cieplej. Poza tym przez caly czas zastanawiam sie czy jednak nie lepiej wczesniej zrobic tynki...

 

Na legnickiej bylama w 2 miejscach - kolo gyrosiarni - nie pamietam nazwy - robia z profili Thyssena i w takiej malej kanciapce - kiosku.

 

Poza tym bylam w Perfeccie i jeszcze w jakiejs firmie (chyba tej polecanej przez Woprza).

 

Z checia udam sie jescze do firmy, ktora robila BK.

 

Zainteresowanym moge przeslac moje oferty-dla porownania cen ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...