Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

proszę pilnie o radę

szukam działki okolice malic , znalazłam w Praczach Odrzańskich teren mi bardzo odpowiada , działka jest niestety prostokštna 53 na 16 850 m kosztuje 68 ty , media sš przy rodkowej działce do podcišgnięcia( jakie 500 m)

czy warto i jaki może być koszt podcišgnięcia gazu , wody , pršdu , tak mniej więcej

 

proszę o radę bo do soboty muszę się zdecydować

wrocławianka

Witaj wrocławianko, jeżeli chodzi o wąską działkę to dwie sprawy (sama mam nietypową klin 65*25-tzn. kwadrat 25*25 + 40 m zwężające się z drugiej strony, taki trójkąt) 1. przy jakiej drodze jest działka i jak jest ustawiona w stosunku do drogi? gminna prawie zawsze wymusza odległość od od budynku. min 5 m, do tego 4 m( 3 jeżeli ściana będzie bez okien) min. odległość od granicy działki dla budynku -zobacz jaki dom się da postawić. Wąska działka to zawsze problemz wyborem projektu. 2. Ustawienie domu do stron świata w nawiązaniu do sprawy drogi - da się postawić sensownie dom, żeby salon był przynajmiej od wschodu, najlepiej południe lub zachód?

Jeżeli chodzi o podłączenie mediów: woda średnio70-75 zł za m wykopu, elektryka - tyle co za skrzynkę i zadeklarowaną moc (powiedzmy 2-2,5 tys.) a gaz - gazownia wcale nie musi chcieć cię podłączyć bo 500m to dość daleko, musiałabyś sie dowiedzieć. Szczerze powiedziawszy średnio to wygląda. A kanaliza jest ? gmina ją dociągnie? czy zostaje szambo albo oczyszczalnia?

Zastanów się dobrze, bo 68 tys to uważam strasznie dużo za taką działkę -bo liczą się nie tylko metry kwadratowe.

Marzka super, że jest ktoś z okolicy, dzięki za namiary na ekipę. Rozumiem, że ta ekipa robiła u Ciebie stan 0? Ile biorą? Powiedz ile wzięła i za co ta projektantka z Trzebnicy? Proszę o namiary a ten geodeta to też się może przydać :).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie;

z czystej ciekawości jak wygląda u was zużycie gazu płynnego w ostatnich dniach - to moja pierwsza zima, w domu jeszcze nie mieszkam a licznik zasuwa jak Robert Kubica

 

mam zbiornik gaspolu i płacę co miesiąc - włosy mi jeszcze nie stają dęba ale podobno w weekend ma być -30st. w nocy.......

 

 

3 metry sześcienne na dobę dla ponad 300m powierzchni i temperaturze wewnątrz ok. 10 st to waszym zdanie mu dużo czy horrendalnie dużo czy ok? (10 st. w domu bo jeszcze nie mieszkamy)

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam grupe

dabell fajnie ze budujesz sie w Rogożu,witam ja buduje sie w Ozorowicach wiec jakies 3 km,pana Turka tez polecam moze nienajtańszy ale zero problemów

Woprz juz jakis czas temu dawałes mi dobre wskazówki odnosnie elektryki ale gdzies mi "wybyły"mozesz jeszcze raz...plis chodzi mi typu fonntana,lampa ogrodowa jak u ciebie,bardzo ładny dom i przemyslany teren wokol,zaczynam jak mrozy sobie "pójda"czyli jak wiekszosc

 

jeśli chodzi o prąd na zewnątrz budynku to myślę że najważniejsze żeby

a) w zależności od długości budynku minimum jeden na ścianie zastanów się czy nie potrzeb ujesz np. na końcach tarasu

b) oświetlenie na budynku trzeba wyciągną kable za zewnątrz przed tynkami. w okolicy każdych drzwi + oświetlenie tarasu + np. jeśli ktoś chce w podbitce. to samo z oświetlenie poza budynkiem, którym chcemy sterować z domu. Warto przemyśleć rozwiązanie pod kątem tego gdzie chcesz mieć włącznik światła czujnikiem ruchu (nie koniecznie halogeny), a gdzie stały

c) najlepiej wyciągnąć jakiś punkt, dwa poza budynek (np do bramy i do rogu działki przy płocie ) w taki sposób by łatwo było później wprowadzić to do dowolnego punktu na działce

tu warto rozważyć czy będziesz miała kosiarkę elektryczną czy spalinową jeśli elektryczną to od razu załóż kilka punktów do których będziesz mogła się podłączyć

 

dodatkowo warto pamiętać o

domofonie i napędzie do bramy i oczywiście wyciągnięciu łącza telefonicznego do płotu najlepiej 10 par w żelu - można będzie wtedy podłączyć inne rzeczy, które nie przyszły ci w tej chwili do głowy.

wszystkie kable sterujące najlepiej wpuścić w jedno miejsce - "sterownie"

Jeśli robisz elementy dróg i dojazdów na tym etapie to warto zrobić sobie gruby peszel (np 160 pcv) pod drogą (tak 0,5 m) żeby później tego nie rozwalać, jak będzie trzeba przeciągnąć kabel

aha na zewnątrz używaj kabli w żelu (czyli przystosowanych do zastosowań zewnętrznych).

 

Zastanów się dobrze nad wysokością posadowienia włączników świateł.

Lepiej mieć 3 kontakty za dużo niż 1 za mało.

Jeśli masz otwarty salon to dobrze przemyśleć schodowe włączniki świateł.

Prąd na strychu koniecznie światło i kontakty (DPG, multiswich, czy np. wiertarka)

Jeśli chcesz mieć DPG to wymyśl sobie gdzie chcesz sterowanie (włącznik/wyłącznik turbiny lub sterownik) - sugeruję koło sypialni.

 

Przedyskutuj z wykonawcą podział faz (brak jednej fazy to częsta przypadłość terenów budowlanych).

Alarmy rób na skrętce – fachowcy od alarmów powiedzą, że to słabizna i wola swoje kabelki ale nie idź na to, zawsze to te 3 pary extra i albo je podmienisz w razie awarii albo podłączysz coś dodatkowego) np. jakiś czujnik dymu, gazu czy zalania, który dzisiaj wydaje ci się zbędny.

 

 

Extrasy

 

Możliwość wpięcia kilku obwodów do zewnętrznego generatora prądu (np. kuchnia, lodówka, turbina w DGP i zasilanie tel., satelity, kompa ......

 

Centralny wyłącznik świateł w domu

 

I dużo, dużo innych rzeczy, które teraz nie przychodzą mi do głowy a na pewno są potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie;

z czystej ciekawości jak wygląda u was zużycie gazu płynnego w ostatnich dniach - to moja pierwsza zima, w domu jeszcze nie mieszkam a licznik zasuwa jak Robert Kubica

 

mam zbiornik gaspolu i płacę co miesiąc - włosy mi jeszcze nie stają dęba ale podobno w weekend ma być -30st. w nocy.......

 

 

3 metry sześcienne na dobę dla ponad 300m powierzchni i temperaturze wewnątrz ok. 10 st to waszym zdanie mu dużo czy horrendalnie dużo czy ok? (10 st. w domu bo jeszcze nie mieszkamy)

 

pozdrowienia

 

a ile płacisz za m3??

 

10 stopni to nie jest temp. przy której można rozmawiać o tym czy płaciśż dużo czy mało

pogadamy jak będziesz robił 20-21 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie;

z czystej ciekawości jak wygląda u was zużycie gazu płynnego w ostatnich dniach - to moja pierwsza zima, w domu jeszcze nie mieszkam a licznik zasuwa jak Robert Kubica

 

mam zbiornik gaspolu i płacę co miesiąc - włosy mi jeszcze nie stają dęba ale podobno w weekend ma być -30st. w nocy.......

 

 

3 metry sześcienne na dobę dla ponad 300m powierzchni i temperaturze wewnątrz ok. 10 st to waszym zdanie mu dużo czy horrendalnie dużo czy ok? (10 st. w domu bo jeszcze nie mieszkamy)

 

pozdrowienia

 

a ile płacisz za m3??

 

10 stopni to nie jest temp. przy której można rozmawiać o tym czy płaciśż dużo czy mało

pogadamy jak będziesz robił 20-21 8)

 

właśnie dlatego, że 10 st. to niska temperatura zastanawiam się jakie będzie zużycie kiedy trzeba mi będzie 20 st.; co prawda mój kocioł przy maks. parametrach może spalać 2m3 na godzinę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c) najlepiej wyciągnąć jakiś punkt, dwa poza budynek (np do bramy i do rogu działki przy płocie ) w taki sposób by łatwo było później wprowadzić to do dowolnego punktu na działce

Ja bym dodał, żeby wszystkie kontakty które są na zewnątrz domu miały możliwość ich wyłączenia z wewnątrz.

 

Ja na przykład mam gniazdko na tarasie, idealnie pasuje żeby podłączyć do niego sznury światełek świątecznych. I bardzo brakuje my włącznika wewnątrz domu którym bym tymi lampkami mógł sterować...

 

Oczywiście chodzi (też) o względy bezpieczeństwa.

 

Druga rzecz to możliwość zastosowania włącznika zmierzchowego... też warto o tym pomyśleć i tego mi brakuje...

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mogę przekazać wyceny. Wczoraj byłam ponownie w Promarze, wystawkę mają okropną (ponoć dopiero ją robią)- z brudnymi oknami. Lepiej prezentowały się drewniane, ale ja takich nie zamawiam. Nie mieli tylu białych profili do porównania (zlicowane, półzlicowane, okrągłe półzlicowane- zwariować można :evil: ) tylko kolorowe a dla mnie to każdy dobrze wyglądał, ale w swoim kolorze! Za to cena atrakcyjna, no i drzwi będę u nich chyba robić. Wczoraj zaczęłam się skłaniać ku Oknoplastowi - wystawka ładna, obsługa miła, ale mają minusa bo do dziś nie zadzwonili z wyceną rolety mimo ze już raz ja dzwoniłam do nich. A propos ładnej wystawki, różnorodności profili białych do porównania - czy nie za bardzo ulegam w tym momencie 'reklamie'? W końcu w Promarze okna mają tylko brudne... I za mało wzorów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzka ten Euro-plast to przy ulicy Kruszwickiej? Mają jakąś stronę?

tak to jest ten na Kruszwickiej http://www.euro-plast.pl

na stronie nie ma adresu na Kruszwicką, mogę podać tel. 3593319

 

U nich wycena na moje okna wyszła taniej o 1600 zł niż w dwóch pozostałych firmach.

 

Może rzeczywiście spróbować zrobić grupowe zamówienie. Ja będę potrzebowała okna w maju- czerwcu ale to niczemu nie przeszkadza :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do firmy Promar oraz okien drewnianych, ktorymi handluja, firmy Fila to i u mnie (jak u dorkasza1) zanosi sie na zlecenie dla prawnika.

Owszem, obsluga (pan Slawek, pani Violetta - pozdrawiam!) jest bardzo sympatyczna ale na tym koniec!

Nie wnikajac w szczegoly u mnie bylo kilka niedorobek wpisanych do protokolu z-o i przez rok temat nie zostal zamkniety.

Nie ukrywam, ze zwlekalem z wyciaganiem konsekwencji (mam protokol z-o, szereg potwierdzonych pism, terminy i dowody postepowania ewidentnie lamiace wzor umowy promarowskiej) wlasnie przez wzglad na sympatyczna obsluge.

Niestety sympatyczna obsluga nie idzie w parze z operatywnoscia firmy Promar w kontaktach z ich dostawca firma Fila.

Okna PCV sa juz innego producenta. Nie wiem jak u niego z jakoscia ale wrazie klopotow zachowanie firmy Promar moze byc podobne.

Dodatkowo: panowie montazysci wykazuja typowa niewiedze w zakresie kwestii wplywu metody montazu na termoizolacyjnosc. Stanelo na tym, ze polowe czynnosci wykonala wg fachowych rad Jareko i pchelka moja ekipa budowlana)

i jeszcze jedno:

celowo nie podaje wszystkich szczegolow bo nie lubie prac brudow na forum ale ostrzec musze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy wkład makroterma, jest OK, jesteśmy badzo zadowoleni. Chociaż teraz może byłby inny ale tylko i wyłącznie ze względu na design, teraz wybrałabym minimalistyczny a te od makroterma takie trochę zbyt fikuśne wizualnie jak dla mnie. Niestety muszę na te fikuśne ozdóbki codziennie patrzeć. Ale za to rekomensuje nam to milutkim ciepłem w mrozy i baaardzo dużymi oszczędnościami.

 

Co do pieca CO to mamy Vaillanta ecotec, kondensat, była jakaś promocja w zeszłym roku. Nie do końca jestem pewna że ten kondensat ma sens jak mamy w sumie kocioł na drewno w salonie :p ale nie był drogi więc jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...