Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam możliwość kupienia nowego Vaillanta Auro Compact, kondensata z wbudowanym zbiornikiem 150 L i ze sterowaniem solarów za 7.000. Minusem jest, że do czasu instalacji ucieknie mi jakieś 2-3 miesiące z 24 miesięcznej gwarancji. Bardziej skłaniam się ku Viessmanowi ze względu na potwierdzoną jakość. Ostatnie słowo ma jednak chyba portfel. :cry:

 

A jeśli chodzi o wkład z płaszczem to chyba na Lechmę się skuszę. Właśnie dlatego, że z zaokrągloną szybą i taki prosty bez jeleni na rykowisku. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorowo,

 

wlasnie przegladnelam stare oferty na okna - wreszcie je dobrze przejrzalam - kiedys chcialam tylko wyciagnac info od sprzedawcow nt rolet, a okna byly tylko pretekstem :lol:

 

I jak teraz patrze na ceny

 

Okno-Plast przy legnickiej -

 

Thyssen 5kom. okucia Winkhaus, rolety-20500 - zloty orzech

(same okna 15 000)

Budwar - Legnicka

 

Okna (tj wyzej) - 15 600 (ceny rolet nie podali) - dla bialego koloru 11000

 

Norta

Ideal 4000 Roundline - 25 00o (okna z montazem 17 000)

 

Oj widze ze bede musiala dobrze zastanowic sie nad tymi oknami - moze polikwiduje kilka slupkow...

Pocieszam sie ze robilismy wycene na rolety we wszystkich oknach - a ostatecznie bede miala tylko w kilku. Poza tym w garazu i kotlowni beda pustaki szkalne wiec tez troche zaoszczedze...

No i trzeba pamietac ze robilam te wyceny w najwiekszym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorowo,

 

wlasnie przegladnelam stare oferty na okna - wreszcie je dobrze przejrzalam - kiedys chcialam tylko wyciagnac info od sprzedawcow nt rolet, a okna byly tylko pretekstem :lol:

 

I jak teraz patrze na ceny

 

Okno-Plast przy legnickiej -

 

Thyssen 5kom. okucia Winkhaus, rolety-20500 - zloty orzech

(same okna 15 000)

Budwar - Legnicka

 

Okna (tj wyzej) - 15 600 (ceny rolet nie podali) - dla bialego koloru 11000

 

Norta

Ideal 4000 Roundline - 25 00o (okna z montazem 17 000)

 

Oj widze ze bede musiala dobrze zastanowic sie nad tymi oknami - moze polikwiduje kilka slupkow...

Pocieszam sie ze robilismy wycene na rolety we wszystkich oknach - a ostatecznie bede miala tylko w kilku. Poza tym w garazu i kotlowni beda pustaki szkalne wiec tez troche zaoszczedze...

No i trzeba pamietac ze robilam te wyceny w najwiekszym sezonie.

 

co masz na mysli piszac ze polikwidujesz kilka slupkow?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam tutaj oficjalnie swoje wyceny okien jak Wojty:

 

Okien 16 w tym 3 fixy do wykusza (duże) i jeden mały. Wszędzie szyba P4, okucia WK2. Kolor biały. Niski próg w tarasowym (Win-step)

 

Oknoplast (ul. Legnicka) - 17736 (brak wyceny rolety do okna tarasowego)

Promar (Karmelkowa) - 16000 (brak wyceny Win-stepu, za to z roletą)

Thermoplast - 19841 (jest roleta i Win-step)

Była jeszcze firma Ferno, ale po postach w podobnym tonie jak w przypadku Promaru daliśmy sobie spokój. Co ciekawe firma Ferno mieści się na przeciw Promaru. Karmelkowa do bani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zostałam bez drzwi wejściowych :(

Prawie już podpisaliśmy umowę z Promarem, już wszystko było obgadane, ale rezygnujemy. A czas leci. Chcemy mieć drzwi wg własnego wzoru a Promar takie robi...

Czy ktoś może polecić stolarza albo firmę robiącą drzwi na zamówienie wg własnego projektu?

Wiem, że ktoś z naszej grupy, kto remontował zdaje się dom w Sadkowie miał robione drzwi u stolarza. Było zdjęcie, ale nie mam siły przeglądać ponad 200 postów od początku... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam tutaj oficjalnie swoje wyceny okien jak Wojty:

 

Okien 16 w tym 3 fixy do wykusza (duże) i jeden mały. Wszędzie szyba P4, okucia WK2. Kolor biały. Niski próg w tarasowym (Win-step)

 

Oknoplast (ul. Legnicka) - 17736 (brak wyceny rolety do okna tarasowego)

Promar (Karmelkowa) - 16000 (brak wyceny Win-stepu, za to z roletą)

Thermoplast - 19841 (jest roleta i Win-step)

Była jeszcze firma Ferno, ale po postach w podobnym tonie jak w przypadku Promaru daliśmy sobie spokój. Co ciekawe firma Ferno mieści się na przeciw Promaru. Karmelkowa do bani?

 

przepraszam że się włączę, ale skoro jestem zadowolony ze swoich okien to czemu nie - poleca Vidok, co prawda kupiłem okna drewniane ale mają także plast w moim wypadku taniej wyszło oddzielnie kupić okna i do tego rolety (elektryczne z IDEAL); porównując ceny nie znalazłem korzystniejszej oferty, a okien Ci u mnie od groma..

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ktoś z naszej grupy, kto remontował zdaje się dom w Sadkowie miał robione drzwi u stolarza. Było zdjęcie, ale nie mam siły przeglądać ponad 200 postów od początku... :(

to pewnie Hadraadae - z tego co ma skleroza pamięta to jednak cuś z nimi w końcu było nie tak - wypaczyły się czy popękały czy lakier pozłaził czy cuś :roll: - skrobnij do niej na maila i popytaj 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzanna

zajrzyj na stronę http://www.calsc.com.pl

piekne i niedrogie drzwi. My wzięliśmy z Porty - są OK, ale terminowość Porty to porażka.

 

Nie radzę zakładania drzwi docelowych przed wylewkami i tynkami. My daliśmy stare drzwi z mieszkania, z ościeznica za 50 zł, która potem poszła na złom. Takie drzwi mogą tez sklecić budowlańcy z desek albo jakieś stare drzwi z autogiełdy. Ubezpieczyciel wymaga żeby były dwa zamki w drzwiach - chodzi o ubezpieczenie budowy od kradzieży - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam możliwość kupienia nowego Vaillanta Auro Compact, kondensata z wbudowanym zbiornikiem 150 L i ze sterowaniem solarów za 7.000. Minusem jest, że do czasu instalacji ucieknie mi jakieś 2-3 miesiące z 24 miesięcznej gwarancji. Bardziej skłaniam się ku Viessmanowi ze względu na potwierdzoną jakość. Ostatnie słowo ma jednak chyba portfel. :cry:

 

A jeśli chodzi o wkład z płaszczem to chyba na Lechmę się skuszę. Właśnie dlatego, że z zaokrągloną szybą i taki prosty bez jeleni na rykowisku. :lol:

Tomek od złej strony się do tego zabierasz

Najpierw ustal, czym będziesz grzał później wybieraj dostawcę

Pamiętaj, że Vissman nie ma rozwiązań dla propan-butanu a te jest trochę tańszy.

Poza tym

1. czy ten villant to kompletna kotłownia ? jeśli tak to cena wydaje się ok. i nawet te kilka miesięcy gwarancji są do przełknięcia tym bardziej, że tam się raczej nie ma co psuć. Pytaj zawsze o kompletną kotłownię i ewentualnie dodatkowe sterowniki do podłogówki czy np. cyrkulacji aha ucieknie ci wiecej niż 2-3 miesiące

2. jak wybierasz kondensata to wybierasz instalację niskotemperaturową. Co oznacza, że:

a. musisz przewymiarować grzejniki (puls 40-60% w zależności od „fachowca”)

b. nie koniecznie dobrym rozwiązaniem jest łączenie jej instalacji z rozwiązaniami wysokotemperaturowymi czyli solary + ewentualnie płaszcz

c. nie chodzi o to, że nie zadziała, tylko jak wspomniał BK w sumie nie wiadomo po co ci wtedy kondensat

3. zawsze prędzej, czy później (lepiej nie za późno) pojawia się pytanie o ROI takiej inwestycji. Jak wydasz na

a. piec gazowy

b. solar

c. kominek z płaszczem albo DPG

d. przyznaj się myślałeś o reku i to z GWC (każdy myślał)

to obawiam się, że bez basenu i 8 osobowej rodziny nie masz szans na zyski :roll:

 

Fajnie to wszystko mieć ale przy niedużych domkach to się raczej nie opłaca

Aha na pewno też rozważasz dodatkowe elektryczne źródła ciepła np. podłoga w łazience, mata za lustrem albo kabel w rynnach i pod droga do domu. A jak jeszcze o tym nie pomyślałeś, to pewnie teraz zaczniesz :lol:

 

Jak przeszukasz forum to zauważysz, że to wszystko można by zamienić na pompę ciepła, a że masz ostatnią szansę doprowadzenia instalacji bez nadmiernej rozpieruchy to masz kolejną zagwozdkę. Ale dobrze ci tak. Zachciało się budowania to masz. I nie myśl sobie że będziesz miał lżej niż inni. Sprawiedliwość musi być

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz

Święte słowa.

Dobrze gada, wódki mu dać! :lol:

 

Jeżeli chodzi o ROI to licze że z płaszcza wychodzą oszczędności na poziomie co najmniej 1000 - 1500 zł rocznie. Więc jest sie o co bić. Solarów nie ma co zakładać - chyba że będzie basen. Nie zwraca się szybko, a jak się już zwróci to trzeba wymieniać.

Lepiej reku i kominek albo pompa.

 

W każdym razie u mnie w domu jest ciepluteńko w sumie niewielkim kosztem (poza tym kosztem instalacji ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty sprawdź jeszcze ofertę z Oknoplastu z Krakowa na Legnickiej (na lewo od gyrosiarni). Oni robię na profilach Veki. Tam gdzie ty byłaś to też jest Oknoplast ale z innej miejscowości i robią na profilach Tyssena. Oni nie mają nic wspólnego z tym Oknoplastem :)

 

My tez będziemy montować okna w okresie kwiecień- maj. Interesują nas okna białe, pięcio komorowe, (profil KONCEPT jeśli chodzi o Oknoplast).

Chętnie się dołączę do grupowego zamówienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty - postaram sie podbiec na Legnicka i poprosic o ofete :) - moze jeszcze w sobote - o ile sie wyrobie zpraca i nie bede musiala jutro do pracy jechac :evil: .

 

Woprz, aj też przechodzilam przez wiekszosc tych twoich punktow - no moze bez rekuperatora, co najwyzej GWC (ostani pomys-wymys - moj Wojcio sie juz jezy troche na mnie :evil: ,bo ja co rusz zaczynam wprowadzac nowe inowacje ;) )

 

Ostatecznie chyba zatrzymalam sie na pompie - i jest to glownie spowodowane obecna sytuacja polityczno-gosp. :evil: (pewnie jakbym rok temu miala podjac decyzje to tylko gaz wchodzilby w gre).

 

Do tego jeszcze DGP i mam nadzieje ze narazie koniec. Myslalam tez o solarach ale z tego co czytalam to sa skrajne opinie czy sie one oplacaja przy pompie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty - postaram sie podbiec na Legnicka i poprosic o ofete :) - moze jeszcze w sobote - o ile sie wyrobie zpraca i nie bede musiala jutro do pracy jechac :evil: .

 

Woprz, aj też przechodzilam przez wiekszosc tych twoich punktow - no moze bez rekuperatora, co najwyzej GWC (ostani pomys-wymys - moj Wojcio sie juz jezy troche na mnie :evil: ,bo ja co rusz zaczynam wprowadzac nowe inowacje ;) )

 

Ostatecznie chyba zatrzymalam sie na pompie - i jest to glownie spowodowane obecna sytuacja polityczno-gosp. :evil: (pewnie jakbym rok temu miala podjac decyzje to tylko gaz wchodzilby w gre).

 

Do tego jeszcze DGP i mam nadzieje ze narazie koniec. Myslalam tez o solarach ale z tego co czytalam to sa skrajne opinie czy sie one oplacaja przy pompie...

 

nowe innowacje :)

a po co ci dgp przy pompie? pompa nie zalatwia sprawy?

to strasznie drogo ci to wszystko wyjdzie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty - postaram sie podbiec na Legnicka i poprosic o ofete :) - moze jeszcze w sobote - o ile sie wyrobie zpraca i nie bede musiala jutro do pracy jechac :evil: .

 

Woprz, aj też przechodzilam przez wiekszosc tych twoich punktow - no moze bez rekuperatora, co najwyzej GWC (ostani pomys-wymys - moj Wojcio sie juz jezy troche na mnie :evil: ,bo ja co rusz zaczynam wprowadzac nowe inowacje ;) )

 

Ostatecznie chyba zatrzymalam sie na pompie - i jest to glownie spowodowane obecna sytuacja polityczno-gosp. :evil: (pewnie jakbym rok temu miala podjac decyzje to tylko gaz wchodzilby w gre).

 

Do tego jeszcze DGP i mam nadzieje ze narazie koniec. Myslalam tez o solarach ale z tego co czytalam to sa skrajne opinie czy sie one oplacaja przy pompie...

 

nowe innowacje :)

a po co ci dgp przy pompie? pompa nie zalatwia sprawy?

to strasznie drogo ci to wszystko wyjdzie!!!

 

można zrobić DPG grawitacyjne bez turbiny - jest taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek od złej strony się do tego zabierasz

Najpierw ustal, czym będziesz grzał później wybieraj dostawcę

Pamiętaj, że Vissman nie ma rozwiązań dla propan-butanu a te jest trochę tańszy.

Poza tym

1. czy ten villant to kompletna kotłownia ? jeśli tak to cena wydaje się ok. i nawet te kilka miesięcy gwarancji są do przełknięcia tym bardziej, że tam się raczej nie ma co psuć. Pytaj zawsze o kompletną kotłownię i ewentualnie dodatkowe sterowniki do podłogówki czy np. cyrkulacji aha ucieknie ci wiecej niż 2-3 miesiące

2. jak wybierasz kondensata to wybierasz instalację niskotemperaturową. Co oznacza, że:

a. musisz przewymiarować grzejniki (puls 40-60% w zależności od „fachowca”)

b. nie koniecznie dobrym rozwiązaniem jest łączenie jej instalacji z rozwiązaniami wysokotemperaturowymi czyli solary + ewentualnie płaszcz

c. nie chodzi o to, że nie zadziała, tylko jak wspomniał BK w sumie nie wiadomo po co ci wtedy kondensat

3. zawsze prędzej, czy później (lepiej nie za późno) pojawia się pytanie o ROI takiej inwestycji. Jak wydasz na

a. piec gazowy

b. solar

c. kominek z płaszczem albo DPG

d. przyznaj się myślałeś o reku i to z GWC (każdy myślał)

to obawiam się, że bez basenu i 8 osobowej rodziny nie masz szans na zyski :roll:

 

Fajnie to wszystko mieć ale przy niedużych domkach to się raczej nie opłaca

Aha na pewno też rozważasz dodatkowe elektryczne źródła ciepła np. podłoga w łazience, mata za lustrem albo kabel w rynnach i pod droga do domu. A jak jeszcze o tym nie pomyślałeś, to pewnie teraz zaczniesz :lol:

 

Jak przeszukasz forum to zauważysz, że to wszystko można by zamienić na pompę ciepła, a że masz ostatnią szansę doprowadzenia instalacji bez nadmiernej rozpieruchy to masz kolejną zagwozdkę. Ale dobrze ci tak. Zachciało się budowania to masz. I nie myśl sobie że będziesz miał lżej niż inni. Sprawiedliwość musi być

:wink:

 

Więc chodzi mi o całą kotłownię. Znajomy zmienił upodobania i wszystko stoi u niego w garażu. Jeżeli chodzi o przewymiarowanie grzejników to sytuacja jest mi znana. Obecnie też mam przewymiarowane.

Co to jest rek z GWC? :o

 

U mnie zawsze to takie planowanie na zapas :wink: Przynajmniej póki mnie na to jeszcze stać. Nie wiem co będzie w przyszłości ale dobrze chciałbym się na nią zabezpieczyć. Bardziej myślę o solarze i kominku z płaszczem jako o alternatywie do kotła. O pompach dużo czytałem ale jakoś nie mogę się przekonać. Pompa ma też swoje minusy.

Solary prawdopodobnie nie będą w moim przypadku tak proste do montażu bo jakoś dach tak dziwnie ustawiony i połacie nie w tą stronę co trzeba no i ogólny wygląd budynku psują. Miejsca w ogrodzie na stojące jak narazie jest ale ta alternatywa jeszcze nie przeszła. :-?

 

Jeszcze chwilkę mam to będę myślał. No chyba, że jutro mrozy odpuszczą i za 2-3 tygodnie Tyczyński postawi ściany. :o Wtedy już ostro ruszam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...