Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

 

Ten AnMar ma jakiś mailowy kontakt? Nie chce mi się jechać do Lewina Brzeskiego po wycenę :D Jutro do nich zadzwonię.

 

:D

[email protected]

 

Euro-plast robi na profilach Brugmanna (5 komorowe) do wyboru 2 wersje: prosta i zaokrąglona listwa przyszybowa. Okucia Siegenia. To jest taki sam zestaw jak robi M&S

 

Moje okna M&S wycenił na 21.559 zł a Euro-plast za ten sam zestaw 16.400 zł.

Z Euro-plastu nie brałam jeszcze okien ale zamawiałam moskitiery do mieszkania i facet był rzeczowy i terminowy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam, a ja w sobote bylam na Legnickiej, ale zwatpilam, do ktorej firmy sie mam udac bo okazalo sie ze tam jest 5 firm :o . DO tej pory bylam w 2 i mialam nadzieje ze tylko 1 nie zaliczylam.

Dlatego tez pojecham do Perfecty ;) - wycene mam miec we wtorek. - Czekam.

 

A na Legnicka widze ze bedze musiala min. na 3 razy rozbic, innymi slowy w tym tygodniu bede sie zywic przede wszystkim gyrosem z Petry :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Za każdym razem przed kupnem następnej partii materiału rajd po hurtowniach? No to fajnie! Jak mi wycenią teraz dachówkę, to przed kupieniem jej w sierpniu cena może być już raczej nieaktualna? Można im mailem wysyłać prośbę o wycenę, czy wszędzie trzeba tłuc się osobiście? Na razie moje 3 próby kontaktu mailowego pozostały bez odpowiedzi :(

 

Jeszcze jedno pytanko. Zawsze w marcu są targi budowlane we Wro. Można uzyskać tam jakieś rabaty dla inwestorów indywidualnych? Na Budmę w związku z wyjazdem służbowym nie mogę pojechać

 

Teraz mozesz pochodzic po hurtowniach z wykazem potrzebnych materialow, ale tuz przed kupowaniem warto na nowo zweryfikowac ceny i pochodzic i targowac jak sie da :).

 

Ja tez tak mialam - jescze zima chodzilam, biegalam, ludzi na forum meczylam i niestety czas tracilam. Roznie wygladaly te wyceny. czesto ktos podawal nawet znosne ceny na tle innych, ale potem nie chcial sie targowac, a nieraz wrecz odwrotnie - na poczatku wysoka cena, ale chcetnie z niej chodzili. Poza tym musisz tez mocno sie rozgladac za promocjami! Ja dzieki temu kupilam dachowke Creatona - nigdy nie kupilabym jej w normalnej cenie nawet z super rabatem (minusem bylo tylko to ze musialam kupic dachowke przed wylaniem fundamentow :) )

 

Oprocz teggo trudno tez zalozyc ze wszystkie materialy bedziesz kupowala w jednej hurtowni. Moze sie bowiem okazac ze w "twojej hurtowni" poprostu nie sprzedaja materialow danej marki (na ktorej tobie bardzo zalezy).

Ja na targach nic nie zaltwilam - moze tylko porozdawalam moje zapytanie ofertowe i tyle. Ale mam nadzieje ze teraz na wykonczeniowce bardziej mi sie "przydadza" targi .... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Woprz dzieki; o wyprowadzeniu oswietlenia do bramy:domofon,kiedys brama ruchoma,oswietlenie tarasu drzwi wejsciowych to sobie wymysliłam,ale np fonntana,lampki oswietljace ogrod to wystarczy jedno wyprowadzenie?kosiarka tylko spalinowa za duza działka czytaj najlepiej traktor,co to znaczy alarm na skrętce?te cienkie kabelki skrecone np.3 w alarmie uwzgledniłam czyjnik dymu i gazu,oraz wyprowadzenie na przyszłosc pod jakies kamery ktore przełoza obraz np do telewizora jakiegosc obszaru ogrodu taki mam zamysł,co znaczy wpiecie kilku

 

obwodów do zewnetrznego generatora pradu?

 

na zewnątrz wyprowadź tyle obwodów ile obiektów chcesz mieć sterowanych z wewnątrz domu + 1-2 w dobrym miejscu z którego bez problemu doprowadzisz sobie prąd tam gdzie chcesz. przecież dzisiaj jeszcze nie wiesz gdzie dokładnie będziesz miała studnię i oczko i inne takie bajery. Jak chcesz mieć sterownie (np. włączniki światłą) z domu do dobrze się zastanów gdzie je umieścić żeby uniknąć przypadkowych załączeń jak masz na panelu 4 przełączniki to np. chwilę zajmuje zęby zapamiętać, który jest do czego.

 

możesz sobie przygotować własną „elektrownię" generator prądu na wszelki wielki - być może, odpukać niedługo wszyscy będziemy tego potrzebować" wystarczy że zrobi ci "wpięcie" do skrzynki i będziesz mogła obejrzeć ten mecz i zrobić coś w necie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA ! UWAGA! OGŁOSZENIE SPECJALNE

 

Witam serdecznie ,trochę mnie tu z wami nie było ale to przestój wynikający z przebytej choroby .

Idąc na kontrole do mojej przychodni wdepnęłam do Urzędu Skarbowego i właśnie z tego powodu pisze .

 

W URZĘDACH SKARBOWYCH SĄ JUŻ DOSTĘPNE DRUKI I FORMULARZE DOTYCZĄCE ZWROTU PODATKU VAT OD MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH .

 

Razem z drukami otrzymacie ulotke w jaki sposób obliczyć kwotę zwroty .

Wniosek składa się niezależnie do zeznania podatkowego .

Do wniosku należy dołączyć 3 kg papierów między innymi :

- kserokopie wszystkich faktur

- ksero pozwolenia na budowę

- kopie dokumentów potwierdzających tytuł prawny do lokalu lub budynku

- wniosek VZM-1

- załacznik VZM-1A lub VZM-1/B

- kopie zawiadomienia o zakończeniu inwestycji

- kopia pozwolenia na uzytkowanie obiektu

- kopia dokumentów okreslajacych stopień zaawansowania inwestycji

ilość i rodzaj kwitów zalezy od rodzaju inwestycji , ale ich zgromadzenie zajmuje bardzo duzo czasu .

 

Oczywiście są dwa HAKI :

- aby obliczyć kwotę zwrotu potrzebny jest koszt 1 m2 , za ostatni kwartała ,który podaje GUS , Ministerstwo Finansów i Urzędy Skarbowe oczywiście na stronie http://www.start.gov.pl oraz http://www.mf.gov.pl opublikowany jest koszt 1 m2 za 3 kwartał 2005 a za 4 kwartał jeszcze nie ma i trzeba poczekać aż ogłoszą

 

- bardzo kłopotliwe jest klasyfikowanie materiałów do odliczeń . Na fakturach powinny być podane nr PKWIU dla każdego wyrobu , które należy porównać z tabelą zamieszczoną do Ustawy z dnia 29.08.2005 o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym Dz.U.Nr 177 poz.1468 . Jezeli materiał znajduje się na liście i ma ten sam numer podlega odliczeniu , jeżeli nie to nie . I tu zaczynają się schody , na niektórych fakturach nie ma nr PKWIU , na niektórych opis w ustawie zgadza się z towarem natomiast nr PKWIU nie . Nalezy sprawdzać także sposób wyliczenia VAT czy nie ma błędu , dane adresowe czy nie ma literówek .

 

cały 2 dni spedziłam na rozgryzaniu faktur i mam jeszcze 5 szt do wyjaśnienia.

 

Kochani Urząd Skarbowy na 6 miesięcy na zwrot kasy im szybciej się rozliczycie tym szybciej kochane pieniążki wrócą do waszej kieszeni .

 

POZDROWIOMKA , DUŻO CIERPLINOŚCI ŻYCZE MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie radzicie z mrozami?

 

Całkiem, całkiem, z jednym wyjątkiem...

Zamarzło doprowadzenie wody do kuchni...

Okazało się że przechodzi za blisko doprowadzenia powietrza do kominka...

Całe szczęście po podgrzaniu suszarką do włosów ;-) udrożniło się.

 

A w nocy było -23.69 C (o 5:27 rano).

 

Ziemia na głębokości 40 cm doszła już do zera, tuż pod powierzchnią jest -3.

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cię! Taka różnica? :o A powiedz, zamawiasz jakieś specjalne szyby i okucia antywłam? Czy to wersja na zwykłe okna?

hej

Okien jest 15 sztuk. Wycena jest na szyby P2, okucia WK1, kolor dwustronny i są również dwa okna łukowe, które sporo podnoszą cenę.

pozdrawiam

 

Ja mam 13 okien, w tym 5 tarasowych. W tarasowych szyby P2. Kosztowały 9500. Brugmann 5 komorowe, super szczelne, fajne, proste. Ale ceny wtedy były pewnie trochę inne.

Marzanna - cena jaką masz jest bardzo OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK

 

to tanio cie wyszly te okna.

 

A ta cena rozumiem ze jest juz z monatazem i brutto?

 

Bo i mnie za sam montaż licza strednio 1 800 :evil: .

 

Zastanawiam sie też ile teraz beda kosztowaly moje okna po "cieciach budzetowych" ;)

Bo u mniestety dosc duzo tych okien i do tego duze -

1x 270x240

1x90x240

4x90x180

 

reszta to klasyka gatunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moj znajomy ostanio opowiadal (jeszcze przed tymi mrozami), ze wydaje srednio 600zl/miesiac w zimie na olej, a mimo to ma 19 stopni :o I musza sie dogrzewac jakimis farelkami itp...

Podobno zarzadzil tego roku oszczednosci bo w zeszlym roku olej kosztowal go 7 000/rok.

 

Prawde mowiac przerazilam sie tymi opowisciami. Bo jesli tak ma wygladac u mnie zima to ja sie bede chyab przenosic do mieszkanka na sezon zimowy...

 

Jedynym pocieszeniem jest to ze nie ma kominka, przez co nie moze (tanio) sie dogrzewac.

 

A wy co o tym sadzicie, czy faktycznie jesli sie nie ma kominka to rachunki za grzanie moga byc tak wysokie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzka- koniecznie jadę do Europlastu! Jestem pod wrażeniem cen!

Byłam dziś u Krysiaka na Balonowej (okolice Astry). Wycena będzie mailem jutro. Ale ma on u mnie już dużego plusa. Bierze tylko 10% wyceny, reszta po montażu. Dla mnie to istotne, bo mam akurat bardzo okrojoną do kwietnia ilosć forsy, więc im mniej zostawię okniarzom, tym więcej mam na inne rzeczy. Bardzo miła obsługa, ładna wystawka, do obejrzenia mnóstwo różniście wyglądających z zewnątrz profilii (robią w Deceunincku, okucia standardowe Roto) w tym aż trzy białe (nareszcie wiem, jakich nie chcę :D )

Mam natomiast kłopot z drzwiami - mają nietypową wysokość i dwa naświetla w nietypowej szerokości i np. w KOBEXIE mnie pogonili :x . W innych firmach niby mówią, ze mi zrobią takie jak chcę (noszę przy sobie zdjęcie wymarzonych drzwi wyszukane w internecie, które robił, niestety, miejscowy stolarz gdzieś na Pomorzu! :evil: ), ale jak przychodzi do konkretów to pokazują 'coś podobnego'! :o i zawsze to coś jest bardziej niepodobne niż podobne! :-?

Poważne firmy typu Wołomin czy Gebauer się nie odzywają. Jedynie Wójcik odparł na maila ze zdjęciem, że mi takie drzwi zrobi. Ale liczy też sobie ładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie mi czy cena za więźbę 580 zł netto/m3 jest OK?

sosna, impregnowana zanurzeniowo (jakimś czeskim środkiem) z transportem.

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu więźby?

pozdrawiam

Marzena

 

W projekcie budowlanym znajduje się norma określająca klasę drewna

konstrukcyjnego, przewidzianego do produkcji więźby. Jest to klasa K27,

która jest bardzo ostrą normą. Wskazuje ona, że więźba powinna być

wykonana z tarcicy konstrukcyjnej. Szczegóły w/w klasy reguluje

PN-82/D-94021, która dla drewna konstrukcyjnego przewiduje znacznie

surowsze warunki (określa nawet ile sęków zdrowych dopuszcza się na 1 mb sztuki), niż to co jest możliwe do zrealizowania w większości tartaków. Należałoby dotrzymać chociażby następujące warunki:

 

1. Całą więźbę należy wykonać z tego samego gatunku drewna tj. sosna -

niedopuszczalne jest mieszanie sosny ze świerkiem gdyż świerk bardzo źle

poddaje się impregnacji ciśnieniowej oraz ma inne parametry zsychania się co przy łączonych elementach ma ważne znaczenie konstrukcyjne.

2. Wszystkie elementy widoczne powinny być ostrokrawężne. W elementach w których wystąpi niewielka oblina np. murłata - powinna być bezwzględnie zdjęta kora i łyko (przez korę nie wniknie impregnat a pod korą mogą zagnieździć się szkodniki drewna w tym korniki. (pomimo impregnacji)

3. Całkowicie wyklucza się występowanie śladów żerowania owadów, w

szczególności występowanie chodników owadzich małych i dużych

4. We wszystkich elementach nie może występować zgnilizna twarda i miękka

5. Dopuszczalne są wyłącznie sęki zdrowe zrośnięte - wyklucza się sęki nadpsute, zepsute - tabaczne

6. W elementach nośnych, jak np. krokwie, rdzeń powinien być zamknięty w sztuce, tzn. niewidoczny na płaszczyźnie.

7. Elementy takie jak krokwie, płatwie itp. nie powinny być wichrowate lub

krzywe. Zwrócić uwagę należy zwłaszcza wtedy gdy są pozyskiwane z górnej części dłużycy, tam gdzie usęcznienie jest największe.

 

To tyle teorii od technologa drewna. 8)

Dobra tarcica jest droga. Popyt jest duży. Jeżeli ktoś chciałby zachować wszystkie normy na każdej budowie to prawdopodobnie musielibyśmy wykarczować w tempie ekspresowym wszystkie lasy w Polsce. :cry:

Aha. Impregnacja zanurzeniowa jest półśrodkiem. Najlepsza jest ciśnieniowa. Mało jest miejsc gdzie można taką zrobić ale warto. Minusem jest trwały kolor drewna - najczęściej brunatny. Dotyczy to jednak tylko odsłoniętych elementów więźby.

 

Na temat cen nie mogę niestety nic powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ofertę Krysiaka! Wygląda zachęcająco, ale chyba dał mi nie te okucia (dał antywyważeniowe Roto a ja chciałam antywłamaniowe - to chyba jest różnica). :( Ale daje 40% rabatu!

Na okna białe: 14 100

Na jednostronny kolor złoty dąb : 15 400

Nie ma wyceny 1 rolety (muszę doliczyć gdzieś około 1000zł), no i te okucia chyba są złe policzone, 'moje' będą droższe...

Jutro zadzwonię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W projekcie budowlanym znajduje się norma określająca klasę drewna

konstrukcyjnego, przewidzianego do produkcji więźby. Jest to klasa K27,

która jest bardzo ostrą normą. Wskazuje ona, że więźba powinna być

wykonana z tarcicy konstrukcyjnej. Szczegóły w/w klasy reguluje

PN-82/D-94021, która dla drewna konstrukcyjnego przewiduje znacznie

surowsze warunki (określa nawet ile sęków zdrowych dopuszcza się na 1 mb sztuki), niż to co jest możliwe do zrealizowania w większości tartaków. Należałoby dotrzymać chociażby następujące warunki:

 

1. Całą więźbę należy wykonać z tego samego gatunku drewna tj. sosna -

niedopuszczalne jest mieszanie sosny ze świerkiem gdyż świerk bardzo źle

poddaje się impregnacji ciśnieniowej oraz ma inne parametry zsychania się co przy łączonych elementach ma ważne znaczenie konstrukcyjne.

2. Wszystkie elementy widoczne powinny być ostrokrawężne. W elementach w których wystąpi niewielka oblina np. murłata - powinna być bezwzględnie zdjęta kora i łyko (przez korę nie wniknie impregnat a pod korą mogą zagnieździć się szkodniki drewna w tym korniki. (pomimo impregnacji)

3. Całkowicie wyklucza się występowanie śladów żerowania owadów, w

szczególności występowanie chodników owadzich małych i dużych

4. We wszystkich elementach nie może występować zgnilizna twarda i miękka

5. Dopuszczalne są wyłącznie sęki zdrowe zrośnięte - wyklucza się sęki nadpsute, zepsute - tabaczne

6. W elementach nośnych, jak np. krokwie, rdzeń powinien być zamknięty w sztuce, tzn. niewidoczny na płaszczyźnie.

7. Elementy takie jak krokwie, płatwie itp. nie powinny być wichrowate lub

krzywe. Zwrócić uwagę należy zwłaszcza wtedy gdy są pozyskiwane z górnej części dłużycy, tam gdzie usęcznienie jest największe.

 

To tyle teorii od technologa drewna. 8)

Dobra tarcica jest droga. Popyt jest duży. Jeżeli ktoś chciałby zachować wszystkie normy na każdej budowie to prawdopodobnie musielibyśmy wykarczować w tempie ekspresowym wszystkie lasy w Polsce. :cry:

Aha. Impregnacja zanurzeniowa jest półśrodkiem. Najlepsza jest ciśnieniowa. Mało jest miejsc gdzie można taką zrobić ale warto. Minusem jest trwały kolor drewna - najczęściej brunatny. Dotyczy to jednak tylko odsłoniętych elementów więźby.

 

Na temat cen nie mogę niestety nic powiedzieć.

 

no właśnie gdzie można kupić więźbę zaimpregnowaną ciśnieniowo? bo jeszcze na taką nie trafiłam

a tak w ogóle to dzięki za informacje jestem pod wrażeniem :-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ofertę Krysiaka! Wygląda zachęcająco, ale chyba dał mi nie te okucia (dał antywyważeniowe Roto a ja chciałam antywłamaniowe - to chyba jest różnica). :( Ale daje 40% rabatu!

Na okna białe: 14 100

Na jednostronny kolor złoty dąb : 15 400

Nie ma wyceny 1 rolety (muszę doliczyć gdzieś około 1000zł), no i te okucia chyba są złe policzone, 'moje' będą droższe...

Jutro zadzwonię!

 

czyli wychodzi podobnie jak cena w Promarze?

to są 5 komorowe profile? daj znać jak z tymi okuciami.

 

Z Anmaru dostałam cenę taką samą jak z Euro-plastu czyli 16.000 zł ale zaproponowali mi profile produkowane przed Dobroplast - Avantgarde. A to jakieś takie "obce" i nic nie ma na ich temat.

A dodam jeszcze, ze moj zestaw Promar wycenil na 18.600 zł :-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moj znajomy ostanio opowiadal (jeszcze przed tymi mrozami), ze wydaje srednio 600zl/miesiac w zimie na olej, a mimo to ma 19 stopni :o I musza sie dogrzewac jakimis farelkami itp...

Podobno zarzadzil tego roku oszczednosci bo w zeszlym roku olej kosztowal go 7 000/rok.

 

Prawde mowiac przerazilam sie tymi opowisciami. Bo jesli tak ma wygladac u mnie zima to ja sie bede chyab przenosic do mieszkanka na sezon zimowy...

 

Jedynym pocieszeniem jest to ze nie ma kominka, przez co nie moze (tanio) sie dogrzewac.

 

A wy co o tym sadzicie, czy faktycznie jesli sie nie ma kominka to rachunki za grzanie moga byc tak wysokie?

 

Po sąsiedzku u rodziców był ostatnio serwisant buderusa, obliczyl im ile piec zżera i wyszło ze dziennie 39 zł, przy sredniej dobowej temp. ponizej zera. Poza tym piec jest duzy ze sporym zbiornikiem, nasz pije mniej oleju. No i oni nie dogrzeaja jeszcze kominkiem to jednak sporo daje bo załatwia całą dzienną częśc domu.

 

A 19 stopni to moim zdaniem przywoita temperatura my mamy 19-20 a w sypialniach 18 (wczoraj wyjątkowo 16 ;) - to przez te duze okna).

 

Strat z powodu ataku mrozu nie odnotowalismy.

Zastanawiam sie tylko jak rozwiazemy problem szamba - przymarzła nam klapa i mam niesmiałe obawy ze pusci dopiero na wiosne ;)

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...