Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

no właśnie gdzie można kupić więźbę zaimpregnowaną ciśnieniowo? bo jeszcze na taką nie trafiłam

a tak w ogóle to dzięki za informacje jestem pod wrażeniem :-)

 

pozdrawiam

 

 

Dzisiaj już trochę za późno ale jutro spytam mojego ojca. Dla mnie więźbę robi Archipelag ale takie właśnie warunki im nałożyłem. Nie interesuje mnie jak to zrobią ale mają to zrobić bo osobiście będę ją odbierał przed impregnacją. Rozmawiałem nawet z właścicielem tartaku gdzie to robią i był "mocno zdziwiony" czego od nich wymagam za cenę jaką oni między sobą umówili. Impregnacja ciśnieniowa robiona ma być natomiast (też na zlecenie Archipelagu) gdzieś na Bielanach u znajomego mojego ojca. Problem polega na tym, że do impregnacji ciśnieniowej trudno jest znaleźć autoklaw dłuższy niż 8 metrów. Nie wiem jaki jest najdłuższy element Twojej więźby. U mnie występują elementy 12 metrowe ale te zgodziłem się zaimpregnować zanurzeniowo. Kiedyś taki 12 metrowy autoklaw był w dawnej firmie mojego ojca w Wołowie ale z tego co wiem teraz już nie funkcjonuje i stoi na sprzedaż.

I jeszcze jedno: impregnacja ciśnieniowa niezbyt wiele da, jeśli tarcica jest mokra. :lol:

 

Pozdrawiam

Blinkey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam! W Oknoplaście tłumaczyli się brakiem wyceny rolety licznymi chorobowymi pracowników! Hm... cóż o tym sądzić?

BK, a gdzie ten AnMar od okien?

Jutro jadę jeszcze na Balonową do Krysiaka. Znajomi mojej mamy w liczbie 3 sztuk mają od niego okna, jedni najdłużej trzy lata i są bardzo zadowoleni z jakośći, z obsługi przez firmę i ceny! Okazuje się, że Krysiak robi WinStep z aluminium (Oknoplast tylko z PCV)- wiem, bo dzwoniłam i pytałam. Jak będę miała wycenę, to podam.

"Moje" drzwi firma Wójcik wyceniła mi na ponad 5000zł! :o O 1000 drożej niż Promar. :(

Hehe ja dzisiaj wybralem się osobiście do Oknoplastu i znowu pocałowałem klamkę. To było ok. 12:00... Dodzwoniłem się w końcu po 15 i pan przepraszał za brak wyceny tłumacząc się całotygodniową wizytą dyrekcji... Hmm dziwna taka dyrekcja co to jej na sprzedaży nie zależy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anndy ja tam dzisiaj o 17,00 będę i powiem im coś od siebie w Twoim imieniu :) U mnie zaproponowali wycenę ok 15.000 brutto z montażem i roletami. Białe, profil Veca okucia Maca, 5. komorowe. Ostateczna cena będzie dzisiaj podana przy negocjacjach 8)

 

Wymiary okien u mnie:

8 szt 150 x 150

1 szt 230 x 280 - płaski próg

1 szt 60 x 120

4 szt 60 x 60

 

Buduję parterówkę więc w każdym oknie musi być roleta (oprócz tych maluszków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKA

 

ale jak u was bylismy to musialo byc o wiele cieplej-bo pamietam tylko milutkie ciepelko :)

 

poza tym u tego mojego kolegi sa tylko grzejniki wiec te 19 stopni musi byc odczuwalne - nawet ne che mi sie go pytac ile stopni ma teraz, brrrr

 

Poza tym te 39zl/dzien to bardzo duzo - to moze bardziej oplaca sie wyjechac gdzies na zime ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ofertę Krysiaka! Wygląda zachęcająco, ale chyba dał mi nie te okucia (dał antywyważeniowe Roto a ja chciałam antywłamaniowe - to chyba jest różnica). :( Ale daje 40% rabatu!

Na okna białe: 14 100

Na jednostronny kolor złoty dąb : 15 400

Nie ma wyceny 1 rolety (muszę doliczyć gdzieś około 1000zł), no i te okucia chyba są złe policzone, 'moje' będą droższe...

Jutro zadzwonię!

 

 

To malo malabys doplacac za okana kolorowe - nam wyszlo o wiele drozej (tyle ze my chcemy 2 stronnie kolorowe).

 

Dzisiaj oczekuje wyceny z Perfecty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my mielismy drewno impregnowane cisnieniowo :)

 

DO tego bylo to drewno zimowe, odpowiednio wysuszone - impregnacja byla wykonana w lecie. Wszyscy sie zachwycali naszym drewnem :D

 

Mysle ze to byl jedne z najlepszych zakupow - i mam nadzieje ze tego zdania bede jeszcze przez wiele lat :D

 

Ale prawde mowic nie slyszlam o imregnacji cisnieniowej w naszych okolicach - rozmawialam chyba z 5 dachowcami i oni tez o tym nie slyszeli :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ofertę Krysiaka! Wygląda zachęcająco, ale chyba dał mi nie te okucia (dał antywyważeniowe Roto a ja chciałam antywłamaniowe - to chyba jest różnica). :( Ale daje 40% rabatu!

Na okna białe: 14 100

Na jednostronny kolor złoty dąb : 15 400

Nie ma wyceny 1 rolety (muszę doliczyć gdzieś około 1000zł), no i te okucia chyba są złe policzone, 'moje' będą droższe...

Jutro zadzwonię!

 

 

To malo malabys doplacac za okana kolorowe - nam wyszlo o wiele drozej (tyle ze my chcemy 2 stronnie kolorowe).

 

Dzisiaj oczekuje wyceny z Perfecty :)

W Oknoplaście dokładnie tyle samo wyszła różnica 1300zł, ale chodzi o kolor jednostronny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKA

 

ale jak u was bylismy to musialo byc o wiele cieplej-bo pamietam tylko milutkie ciepelko :)

 

poza tym u tego mojego kolegi sa tylko grzejniki wiec te 19 stopni musi byc odczuwalne - nawet ne che mi sie go pytac ile stopni ma teraz, brrrr

 

Poza tym te 39zl/dzien to bardzo duzo - to moze bardziej oplaca sie wyjechac gdzies na zime ;)

 

Było bardzo cieplo bo raz ze siedzielismy przy kominku dwa ze nachuchaliscie ot co ;) :lol:

Ale moim zdaniem co innego 19 stopni przy podlogówce a co innego przy grzejnikach. Zdarza sie ze w sypialniach teperatura jest o 1 stopien nizsza - czyli teoretycznie nieodczuwalna róznica, ale jak wchodze na zimne panele to az mam gęsią skórkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzi rzuciłam faxem probę o wycenę do Europlastu (nie mam siły w te mrozy pchać się przez pół miasta).

U Krysiaka znowu nie podoba mi się sprawa rolety -generalnie on nie robi tylko firma z którš współpracuje. Niby wszystko OK, ale firma wyceniła jš na 2000zł (w Promarze 1000zł, w Oknoplacie 1500) i nie chce dać żadnych zniżek, bo to dla nich 1 roleta tylko. I jeszcze za transport policzš 30zł! W każdej firmie jak nie urok to... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj wybieram sie znowu na Legnicka :)

 

Tylko napiszcie, gdzie dokladnie byliscie? Oknoplast i co jeszcze? :)

 

- Jak nazywaja sie te firmy, bo ja jak tamtedy przejezdzam to dostaje oczoplasu od tych firm okniarskich :o

 

 

Jak chcecie to podeslijcie mi swoje zapytania ofertowe to dam odrazu 2 :)

 

A gdzie na Balonowej jest ten Krysiak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj wybieram sie znowu na Legnicka :)

 

Tylko napiszcie, gdzie dokladnie byliscie? Oknoplast i co jeszcze? :)

 

- Jak nazywaja sie te firmy, bo ja jak tamtedy przejezdzam to dostaje oczoplasu od tych firm okniarskich :o

 

 

Jak chcecie to podeslijcie mi swoje zapytania ofertowe to dam odrazu 2 :)

 

A gdzie na Balonowej jest ten Krysiak?

 

Witam,

 

Krysiak mieści się na ulicy Balonowej 27, tj. na dole w bloku, a nie żaden kmpleks sklepików.

Jak się jedzie z Legnicką w stronę Leśnicy, to należy skręcić w lewo w stronę Astry. Następnie na światłach w prawo koło dużego ładnego Kościoła (brałam tam ślub:)), następnie w lewo i dalej główną po łuku.dojedzie się do przystanku autobusowego i następnie minie się ulicę Drzewieckiego i na drugim wjeździe w bloki osiedlowe skręca się w prawo (przed nowo wybudowanym blokiem Dachbudu- po lewej stronie jest parkin strzeżony) i widać na rogu reklamę okien. Blok jest chyba w tej chwili w kolorze ostrej żółci i zielonego.

 

Pozdrawiam

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzi rzuciłam faxem probę o wycenę do Europlastu (nie mam siły w te mrozy pchać się przez pół miasta).

U Krysiaka znowu nie podoba mi się sprawa rolety -generalnie on nie robi tylko firma z którš współpracuje. Niby wszystko OK, ale firma wyceniła jš na 2000zł (w Promarze 1000zł, w Oknoplacie 1500) i nie chce dać żadnych zniżek, bo to dla nich 1 roleta tylko. I jeszcze za transport policzš 30zł! W każdej firmie jak nie urok to... :x

hej

ale dzwoniłaś do tego Euro-plastu na Kruszwickiej ? tel/fax 071 35 93 319

bo to o tym pisałam.....

Mi najbardziej odpowiada ich oferta. Mają aluminiowy płaski próg i zaliczka jest 15%. Rolet on też niestety nie robi ale podał namiar na producenta. Mówi, że jako pośrednik może to zrobić ale jeśli chodzi o serwis to zawsze lepiej bezpośrednio u producenta kupić. Zadzwoń do niego i zestawienie możesz przesłać faksem. Zobaczymy jak wyceni a potem pomęczymy o grupowe ceny :-)

pozdrawiam

Marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my mielismy drewno impregnowane cisnieniowo :)

 

DO tego bylo to drewno zimowe, odpowiednio wysuszone - impregnacja byla wykonana w lecie. Wszyscy sie zachwycali naszym drewnem :D

 

Mysle ze to byl jedne z najlepszych zakupow - i mam nadzieje ze tego zdania bede jeszcze przez wiele lat :D

 

Ale prawde mowic nie slyszlam o imregnacji cisnieniowej w naszych okolicach - rozmawialam chyba z 5 dachowcami i oni tez o tym nie slyszeli :roll:

 

Wojty a gdzie kupowaliście więźbę, zdradź adres jak możesz :-)

 

A może też dasz okna do wyceny do Euro-plastu?

 

pozdrawiam

Marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzi rzuciłam faxem probę o wycenę do Europlastu (nie mam siły w te mrozy pchać się przez pół miasta).

U Krysiaka znowu nie podoba mi się sprawa rolety -generalnie on nie robi tylko firma z którš współpracuje. Niby wszystko OK, ale firma wyceniła jš na 2000zł (w Promarze 1000zł, w Oknoplacie 1500) i nie chce dać żadnych zniżek, bo to dla nich 1 roleta tylko. I jeszcze za transport policzš 30zł! W każdej firmie jak nie urok to... :x

hej

ale dzwoniłaś do tego Euro-plastu na Kruszwickiej ? tel/fax 071 35 93 319

bo to o tym pisałam.....

Mi najbardziej odpowiada ich oferta. Mają aluminiowy płaski próg i zaliczka jest 15%. Rolet on też niestety nie robi ale podał namiar na producenta. Mówi, że jako pośrednik może to zrobić ale jeśli chodzi o serwis to zawsze lepiej bezpośrednio u producenta kupić. Zadzwoń do niego i zestawienie możesz przesłać faksem. Zobaczymy jak wyceni a potem pomęczymy o grupowe ceny :-)

pozdrawiam

Marzena

Nie, do Europlastu z ul. Pobożnego! (firma z Lubina) :o O, kurczę!

Na telefon coś nie odpowiadają, przed chwilą dzwoniłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niejednokrotnie spotkałam się na forum z opinią, że forum uzależnia. Sama jestem tego najlepszym dowodem. A na razie jedynie głównie podglądam… Słyszał ktoś, żeby to uzależnienie spowodowało utratę pracy? Ja wprawdzie sama sobie jestem sterem, żeglarzem i okrętem, ale jak ciągle będę przesiadywać na forum, to nici z zarobienia kaski na tą całą budowę…

 

Zaczynam na wiosnę. Sucha teoria grzechocze mi w głowie i nie daje spać po nocach. Pozwolenie jest, ekipa niby jest (jeszcze nie podpisaliśmy umowy), technologia po długotrwałej walce wewnętrznej wybrana (BK 36,5 bez ocieplena- ryzyk fizyk i raz kozie śmierć, najwyżej będę to potem oklejać stypianem... :cry:

 

Możecie mi powiedzieć, jak to jest z tymi hurtowniami budowlanymi we Wro. Ceny są wszędzie podobne, wszędzie obiecują super obsługę (transport, rozładunek, zwrot materiałów, jak jakieś zostaną...). Jak to wygląda w praktyce? Chyba zdecyduję się na Domex z Karmelkowej jako głównego dostawcę. Ktoś miał z nimi jakieś przykre doświadczenia?

 

My zdecydowaliśmy się na PSB (Bystrzycka) polecam kontakt z Panem Maciejem Kalecińskim (gg 3395546) - zawsze dostajemy najniższe ceny w porównaniu do innych hurtowni i sa solidni

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anndy ja tam dzisiaj o 17,00 będę i powiem im coś od siebie w Twoim imieniu :) U mnie zaproponowali wycenę ok 15.000 brutto z montażem i roletami. Białe, profil Veca okucia Maca, 5. komorowe. Ostateczna cena będzie dzisiaj podana przy negocjacjach 8)

 

Wymiary okien u mnie:

8 szt 150 x 150

1 szt 230 x 280 - płaski próg

1 szt 60 x 120

4 szt 60 x 60

 

Buduję parterówkę więc w każdym oknie musi być roleta (oprócz tych maluszków)

 

Betty&M mozna wiedziec czy 15 tys to cena za rolety elektryczne czy podnoszone recznie? Dzieki z góry bo my jednak jestesmy leniwi i robimy elektryczne ciekawa jestem ile takie kosztuja... teraz robimy kosztorys do kredytu bo niestety od dachu musimy juz polegac na kredycie..

pozdrawiam Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzka, a mnie przed chwilą w Euro-plaście na Kruszwickiej powiedzieli, że zaliczka wynosi 20% nie 15% :o Co oni tak różnicują w zależności od klienta? :o

 

wiesz co nie wiem...

Ja rzuciałam hasło 10% a on powiedział no dobra 15% :-) więc myślę, że to kwestia krótkiej negocjacji i będzie 15% u Ciebie :-)

pozdrawiam

Marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dawno mnie nie było - córka nie daje posiedzieć przy kompie.

Mam wielką prośbę - nie mam czasu przeglądać poprzednich stron.

 

Skąd macie okna i drzwi?

Okna chcemy plastiki, najprawdopodobniej w złotym dębie,a drzwi wejściowe drewniane - w kolorze dopasowanym do okien.

Proszę, podajcie namiary na solidne firmy.

W M&S czekaliśmy na wycenę 2 miesiące, po licznych telefonach doczekaliśmy się, ale takie olewające podejście do klienta sprawia, że ich oferty nawet nie bierzemy od uwagę.

 

Z góry dzięki za info.

Pozdrwiam ciepło w te mroźne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...