Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Słuchajcie, An-mar (ten polecony przez BK) wycenił mi okna w 15 minut od wysłania zapytania! Oddzwonił gościu i zapytał za ile ja te okna chcę mieć :o (przypominam, że szyba p4, okucia wk2, 1 roleta napędzana elektrycznie, niski próg). Zgłupiałam. I odparłam, że najtańszą ofertę ale bez rolety mam za 14 000 (Krysiak). No to on, że mi zrobi całość za 15 000! :o (w kolorze za 17 000). Jak na razie to najtańsza oferta. Martwi mnie tylko te 30% zaliczki, ale suma-sumarum to cena końcowa jest istotna. Nie wiem też jak się umowy podpisuje 'na odległość' :o . Ja bym te okna chciała zobaczyć, najpierw! Zapomniałam też o jakim profilu on mówił (nazwa, bo ma być 5-komorowy). :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

flowera w oknie tarasowym będzie roleta napędzana elektrycznie. Reszta ręcznie. Silnik do rolety tarasowej kosztuje 380 zł. Też bym chciała mieś resztę elektrycznych ale to dodatkowe 4 tyś :o Szkoda mi wydać na to tyle kasy.

 

Wojty byłaś wczoraj w Oknoplaście? Może się widzieliśmy :) Coś jak dla mnie to oni kręcą. Wycena po pomiarach jest większa niż przed. Chociaż nie zmieniło się nic. To jest dopiero zagadka!

 

anndy powiedziałm im, że klienci odbijają się od drzwi co to ma znaczyć :wink:

 

W końcu nie wiem czy się zdecydujemy na te okna u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

 

Betty - bylam wczoraj :D - hmmm, czyzbysmy sie widzialy??? ;)

 

Tia, zanioslam oferty. Moja wycenil na miejscu. Tylko mnie zdziwilo, ze albo sa bardzo uczciwi, albo maja slabe profile. Wg nich bede musiala dzielic okna 120x120 na 2 skrzydla no i staly slupek :-? .

 

Rozumiem ze sa to kwestie wytrzymalosciowe, ale czemu w takim razie robia wszystko z jednego profila, czemu ne maja roznych profili...

 

Cena wyszla nawet nawet - na poczatek dostalam 35% rabatu ;)

 

Ale to pocztki - jeszcze pochodze po innych - zobacze co powiedza.

 

Nadal jescze czekam na Perfecte - chyba bede musiala sie przypomniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty a gdzie kupowaliście więźbę, zdradź adres jak możesz :-)

 

A może też dasz okna do wyceny do Euro-plastu?

 

pozdrawiam

Marzena

 

 

Wiezbe kupowalismy w Drewbecie - kolo Czestochowy. Kontakt na str. internetowej. http://www.drewbet.pl - wielki tartak - warto sie przejechac i samemu pogadac o cenach, ale mozna tez przeslac zapytanie faxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flowera w oknie tarasowym będzie roleta napędzana elektrycznie. Reszta ręcznie. Silnik do rolety tarasowej kosztuje 380 zł. Też bym chciała mieś resztę elektrycznych ale to dodatkowe 4 tyś :o Szkoda mi wydać na to tyle kasy.

 

Wojty byłaś wczoraj w Oknoplaście? Może się widzieliśmy :) Coś jak dla mnie to oni kręcą. Wycena po pomiarach jest większa niż przed. Chociaż nie zmieniło się nic. To jest dopiero zagadka!

 

anndy powiedziałm im, że klienci odbijają się od drzwi co to ma znaczyć :wink:

 

W końcu nie wiem czy się zdecydujemy na te okna u nich.

 

Betty, dzięki ale u mnie już są spaleni -tak jak pisałem - po tygodniu oczekiwania udało mi się skontaktować z nimi w poniedziałek, były jakieś głupie tłumaczenia i obietnica że na wtorek (wczoraj) będzie już wycena. Niestety żadnego odzewu () Jeśli dostałbym teraz od nich ciekawą ofertę to odpuszczam sobie ich, bo jeśli tak traktują klientów na etapie wycen to aż strach pomysleć co może być po wpłacie zaliczki.... Niesłownym firmom mówię NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, An-mar (ten polecony przez BK) wycenił mi okna w 15 minut od wysłania zapytania! Oddzwonił gościu i zapytał za ile ja te okna chcę mieć :o (przypominam, że szyba p4, okucia wk2, 1 roleta napędzana elektrycznie, niski próg). Zgłupiałam. I odparłam, że najtańszą ofertę ale bez rolety mam za 14 000 (Krysiak). No to on, że mi zrobi całość za 15 000! :o (w kolorze za 17 000). Jak na razie to najtańsza oferta. Martwi mnie tylko te 30% zaliczki, ale suma-sumarum to cena końcowa jest istotna. Nie wiem też jak się umowy podpisuje 'na odległość' :o . Ja bym te okna chciała zobaczyć, najpierw! Zapomniałam też o jakim profilu on mówił (nazwa, bo ma być 5-komorowy). :oops:

Ja też nawiązałem wczoraj kontakt z AnMar-em. Po pół godzinie miałem wycenę... i propozycję natychmiastowego przyjazdu na budowę w celu wykonania pomiarów. W porównaniu z Oknopalstem - SZOK!!! Umówilismy się na dzisiaj na 8:00. Przyjechał. Z kilkoma oknami do pokazania. Wszystko sprawnie, fachowo. Do południa mam mieć wycenę. Póki co jestem pod wielkim wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

Kochani ile płaciliście za robociznę dachu ( cieśla + dekarz) ? Czy cena 50 zł/m2 nie jest z górnej półki ?

 

pozdrawiam marpa

 

Chyba tak mi tez moj prawdopodobnie juz "byly" Majster zaproponowal taka cene i to netto !! a dach jest prosciutki (mozna zobaczyc w dziale zdjęcia domów) bez lukarn... wiec uderzyłam w tej sprawie do kogos innego... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, An-mar (ten polecony przez BK) wycenił mi okna w 15 minut od wysłania zapytania! Oddzwonił gościu i zapytał za ile ja te okna chcę mieć :o (przypominam, że szyba p4, okucia wk2, 1 roleta napędzana elektrycznie, niski próg). Zgłupiałam. I odparłam, że najtańszą ofertę ale bez rolety mam za 14 000 (Krysiak). No to on, że mi zrobi całość za 15 000! :o (w kolorze za 17 000). Jak na razie to najtańsza oferta. Martwi mnie tylko te 30% zaliczki, ale suma-sumarum to cena końcowa jest istotna. Nie wiem też jak się umowy podpisuje 'na odległość' :o . Ja bym te okna chciała zobaczyć, najpierw! Zapomniałam też o jakim profilu on mówił (nazwa, bo ma być 5-komorowy). :oops:

Ja też nawiązałem wczoraj kontakt z AnMar-em. Po pół godzinie miałem wycenę... i propozycję natychmiastowego przyjazdu na budowę w celu wykonania pomiarów. W porównaniu z Oknopalstem - SZOK!!! Umówilismy się na dzisiaj na 8:00. Przyjechał. Z kilkoma oknami do pokazania. Wszystko sprawnie, fachowo. Do południa mam mieć wycenę. Póki co jestem pod wielkim wrażeniem.

O, widzę, An-mar górą! :D Przynajmniej teraz wiem, że te okna mogę zobaczyć jak przyjadą na pomiar - to duży plus. U mnie też chciał już jechać na pomiar, ale my musimy zaślepić wszystkie RKS-y z wyjątkiem tarasowych, żeby pomiar był miarodajny (niestety wtopiliśmy forsę na skrzynki do rolet, bo nie słyszeliśmy wtedy o szybie P4), ale z powodu mrozów nic się nie da zrobić.

A jaki profil ci zaproponował ? (nazwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, An-mar (ten polecony przez BK) wycenił mi okna w 15 minut od wysłania zapytania! Oddzwonił gościu i zapytał za ile ja te okna chcę mieć :o (przypominam, że szyba p4, okucia wk2, 1 roleta napędzana elektrycznie, niski próg). Zgłupiałam. I odparłam, że najtańszą ofertę ale bez rolety mam za 14 000 (Krysiak). No to on, że mi zrobi całość za 15 000! :o (w kolorze za 17 000). Jak na razie to najtańsza oferta. Martwi mnie tylko te 30% zaliczki, ale suma-sumarum to cena końcowa jest istotna. Nie wiem też jak się umowy podpisuje 'na odległość' :o . Ja bym te okna chciała zobaczyć, najpierw! Zapomniałam też o jakim profilu on mówił (nazwa, bo ma być 5-komorowy). :oops:

Ja też nawiązałem wczoraj kontakt z AnMar-em. Po pół godzinie miałem wycenę... i propozycję natychmiastowego przyjazdu na budowę w celu wykonania pomiarów. W porównaniu z Oknopalstem - SZOK!!! Umówilismy się na dzisiaj na 8:00. Przyjechał. Z kilkoma oknami do pokazania. Wszystko sprawnie, fachowo. Do południa mam mieć wycenę. Póki co jestem pod wielkim wrażeniem.

O, widzę, An-mar górą! :D Przynajmniej teraz wiem, że te okna mogę zobaczyć jak przyjadą na pomiar - to duży plus. U mnie też chciał już jechać na pomiar, ale my musimy zaślepić wszystkie RKS-y z wyjątkiem tarasowych, żeby pomiar był miarodajny (niestety wtopiliśmy forsę na skrzynki do rolet, bo nie słyszeliśmy wtedy o szybie P4), ale z powodu mrozów nic się nie da zrobić.

A jaki profil ci zaproponował ? (nazwa)

jakiś Brugman 4 komorowy (bo Brugmann nie ma profila 5 komorowego w kolorze) oraz Aluplast Ideal4000 RoundLine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś Brugman 4 komorowy (bo Brugmann nie ma profila 5 komorowego w kolorze) oraz Aluplast Ideal4000 RoundLine.

hej, hej

mi na tym Brugmanie 4 komorowym AnMar wycenił na 21.000 zł :o (Euro-plast na 16.000 zł).

Zaproponował mi profil 5-komorowy Avantgarde, produkowany przez Dobroblast za 16.000 zł (ta firma produkuje również na Brugmannie właśnie tym 4 komorowym).

Nie chcę się decydować na nieznany profil, którego jeszcze nie montował. Szczególnie za cenę taką samą jak mam na Brugmanna z Euro-plastu (i to jest 5 komorówka produkowana przez Euro-plast).

 

Pan Andrzej z Anmaru znał kwotę mojej najniższej wyceny (też się mnie zapytał tak jak Marzanny) i podał kwotę taką samą czyli 16.000 zł :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ flowera

 

Jak tam postępy z wyborem fachowca od dachu , wysłałam ci wiadomość na priva i brak odpowiedzi , może nie doszła ?

 

Bardzo jestem ciekawa co wam zaproponował Cepin

pozdrawiam marpa

Marpa nie wiem co się stąło ale nie dostałam chyba od Ciebie żadnych wiadomosci zawsze na wszystkie odpowiadam,

Cepin juz nam zrobil wycene podono mamy do Niego podjechac w sobote bo bedziemy w naszej Chrzastawie - dam CI znac oczywiscie...

pozdrawiam flowerka :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flawerka

 

Wycena Cepina powaliła nas z nóg cena poprostu kosmiczna , głównie materiały , robocizna też z górnej półki więc przygotuj sie na szok . Nasz dach 330 m2 miałby kosztować 70 tys. - masakra .

Myślę ,że ceną materiały spokojnie zejdę do 50 tys .

Pod koniec tygodnia mam dostać wycenę od innego gościa to sobie porównam .

 

Ale musze przyznać , że mocno mnie zaskoczył , wspominał , że dla was też przygotował wycenę podobno mamy bardzo podobny dach , więc jestem ciekawa ile wam zaspiewa . Mam nadzieje , że podzielisz się wrażeniami .

 

pozdrawiam marpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mili moi,

myslę że jest to dobry moment na szukanie ekipy (chyba jeszcze nie mają wszystkich zaklepanych terminów...). Szykuje się nam duuuzy, generalny remont chałupy na wsi z zabudowaniami godpodarczymi. Termin to - wiosna, raczej początek wiosny, w miarę możliwości.

Szukamy ekipy, która zrobiłaby jak najwięcej. Ooczywiście są rzeczy, które będą robić specjaliści typ stolarz, ale rozumiecie - żeby nie było potem zwalania winy przez jedną ekipę na drugą i z powrotem itp..

Szukamy sensownych, kumatych ludzi, pracowitych, biorących niewygórowane pieniądze. Mogą to być młodzi, początkujący budowlańcy. Uczciwi!

...Czy oczekujemy zbyt wiele?

Jest możliwośc mieszkania na budowie więc nie muszą nawet tak koniecznie być z okolic (wieś jest przy granicy województw-Dolny Śląsk i Wielkopolska).

Jeśli ktoś z Was ma z kimś dobre doświadczenia (lub przynajmniej coś słyszał u kogoś) - bardzo proszę, pomóżcie, polecajcie! Szykuje się dużo roboty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flawerka

 

Wycena Cepina powaliła nas z nóg cena poprostu kosmiczna , głównie materiały , robocizna też z górnej półki więc przygotuj sie na szok . Nasz dach 330 m2 miałby kosztować 70 tys. - masakra .

Myślę ,że ceną materiały spokojnie zejdę do 50 tys .

Pod koniec tygodnia mam dostać wycenę od innego gościa to sobie porównam .

 

Ale musze przyznać , że mocno mnie zaskoczył , wspominał , że dla was też przygotował wycenę podobno mamy bardzo podobny dach , więc jestem ciekawa ile wam zaspiewa . Mam nadzieje , że podzielisz się wrażeniami .

 

pozdrawiam marpa

MARPA

O kurcze no to zle :-( az sie boje jechac w sobote (ale wycene robil Ci mlody tzn Robert Cepin i czy

masz bardzo skomplikowany dach (lukarny etc) jesli mozna spytac?

nasz ma tez ok 300 metrow... ale jesli chodzi o materialy to chcemy kupic sami choc on tez ma zrobic nam na nie wycene a ile policzyl Ci za sama robocizne?

Wiem ze kiedys znajomym za 280 metrów dachu zaproponowal 15 tys a zeszli na 13 tys (robocizna) tez liczylam na kwote 15 tys i ze dach bedzie mnie ostatecznie kosztowal 40 tys... (materialy sami wyliczylismy w PSB mniej wiecej na 25 tys a na pewno nie 70 tys...

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mili moi,

myslę że jest to dobry moment na szukanie ekipy (chyba jeszcze nie mają wszystkich zaklepanych terminów...). Szykuje się nam duuuzy, generalny remont chałupy na wsi z zabudowaniami godpodarczymi. Termin to - wiosna, raczej początek wiosny, w miarę możliwości.

Szukamy ekipy, która zrobiłaby jak najwięcej. Ooczywiście są rzeczy, które będą robić specjaliści typ stolarz, ale rozumiecie - żeby nie było potem zwalania winy przez jedną ekipę na drugą i z powrotem itp..

Szukamy sensownych, kumatych ludzi, pracowitych, biorących niewygórowane pieniądze. Mogą to być młodzi, początkujący budowlańcy. Uczciwi!

...Czy oczekujemy zbyt wiele?

Jest możliwośc mieszkania na budowie więc nie muszą nawet tak koniecznie być z okolic (wieś jest przy granicy województw-Dolny Śląsk i Wielkopolska).

Jeśli ktoś z Was ma z kimś dobre doświadczenia (lub przynajmniej coś słyszał u kogoś) - bardzo proszę, pomóżcie, polecajcie! Szykuje się dużo roboty!

 

Ok długo skrywany mój wykonawca

 

Sebastian Czachajda

509 84 56 32

 

robił u mnie całe wykończenie od kamiennej elewacji po płytki, regipsy malowanie, układanie paneli, kostka brukowa przed domem, cześć elektryki i hydrauliki oraz antenę satelitarną.

Mieszkał u mnie na budowie od kwietnia do października - ma swoją ekipę pomocników.

 

nie lubię tego słowa ale polecam z ręką na sercu

 

jednym słowem krawaty wiąże usuwa ciąże :lol: :lol:

i w dodatku w naprawdę rozsądnych cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...