Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Bartt, w sztuce budowlanej dużo się nie zmienia. Co prawda wchodzą nowe technologie i materiały oraz normy, ale o tym i tak podreczniki nie piszą. Ja mam książki budowlane z lat 50-tych i nadal są aktualne :smile: (a często są lepsze od nowych :grin: )

A książki z biblioteki można przedłużać...

 

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Alanta dnia 2003-01-30 09:27 ]</font>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivo, wlasnie skonczyli mi ukladac elektryke. jezeli bedziesz miala jakies pytania to wal :smile:

Jedna uwaga - sama realizacja to jest pikuś. Najwieksza trudność to zaprojektowanie calości, trzeba wykazać sie niemalą wyobraźnią i jasnowidztwem. :grin: Parę uwag które powinny Ci się przydać :

- staraj się nie umieszczeć wylączników po tej samej stronie na którą bedą otwierać się drzwi :smile:

- zastanów się na gniazdkami na zewnątrz domu

- wyprowadz sobie w formie puszki lącze na zewnątrz domu od strony ogrodu byc moze w przyszlości będziesz chciala podlączyć choinkę, fontanne czy też coś innego

- nie zapomnij o dzwonku, domofonie i poświetleniu numeru domu

- jezeli jest to konieczne wyprowadz na zewnątrz zasilanie do oswietlrnia zmierzchowego

- w sypialni przewidź mozliwość wylączenia swiatla przy lóżku (wylącznik krzyżowy),

po co masz wstawać ? jak śpisz na golasa to mozesz się przecież przeziębić :grin:

- elektryka to nie wszystko pomyśl o kablach antenowych, o telefonach, instalacji alarmowej, sieci komputerowej. Nie musisz tego wszystkiego od razu realizowac ale warto jest teraz polożyć kable to niewiele na obecnym etapie kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzyku- dzieki za rady. co prawda nie spie na golasa, ale moze we wlasnym domku mi sie odmieni :grin: w kazdym razie pomysl jest fajny. a jak wysoko dales wylaczniki swiatla? ja widzialam wiele domow w Niemczech, gdzie byly one nie tak wysoko jak zazwyczaj u nas, ale zapalalo sie toto przy rece calkowicie opuszczonej. zastanawiam sie czy to taka fanaberia, czy jest to praktyczne, np. dla dzieci (albo odwrotnie - male dzieci moga sie bawic swiatlem :grin:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzykowice - nie kable a rurki, bo w nie sobie wciągnie co jej się jeszcze uśni lub zapomni. W zwykłej sypialnie wystarczy zmienny; krzyżowy daje się od 3 wyłączników do jednego odbiornika. Na zewnątrz wyciągamy jeszcze rurkę na telefon, kablówkę, antenę, kamerę do furtki, itp.

Wyłączniki daje się na różnej wysokości. Kiedyś najczęściej było to 1.4-1.5, później robilimy też na 1.10, czyli bez podnoszenia ręki i dostępne dla dzieci, lub osób na wózku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem weszlam na ten watek, szukajac czegos o alarmach(!?)a tu taka niespodzianka. Bardzo chetnie sie dolacze. Budujemy kolo Opola, na wiosne bedziemy juz sie przeprowadzac. Forum wiecej czytam niz komentuje, oczywiscie z braku czasu, bo dwojka maluchow na glowie i ta budowa....Bede tu wracala jak cos blizszego ustalicie.

Pozdarwiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...