Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

:D

Zaczynam budowę na wiosnę ,moje pytanie jaką najniższa cenę udało się wam wynegocjować na bloczki fundamentowe w okolicy Długołęka.

Będę potrzebował 2500 tysiąca sztuk cena to 2,9zł brutto z dowozem, czy to nie za drogo?

Za beton B20 1m3 240zł brutto z dowozem.

 

Pozdrawiam

 

ja za beton B20 mam cenę 219 zł brutto ale to nie Długołęka tylko kierunek na Trzebnicę. chociaż możesz spróbować w Sanbecie bo tam też miałam taką cenę tylko pod warunkiem, że spóźnienia w dowozie Ci nie przeszkadzają :-?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Marzka Kiedy to było bo w Sanbecie powiedzieli mi 150zl ale się nie targowałem robilem rozpoznanie rynku.

 

To było w październiku i cena była ustalona po ostrej negocjacji :-) tylko szlag mnie trafił jak się spóźniali. Pierwsza grucha przyjechała na czas ale dwie pozostałe z 1,5 h opóźnieniem...więc wybór należy do Ciebie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

My beton B20 kupowalismy po 185zl po negocjacjach w RMC na Borowskiej. Ale to bylo w szczycie sezonu. Sadze, ze jesli ktos by chcial wylewac fundamenty w marcu to moglby ugadac sie na jeszcze nizsza cene.

A bloczki kupowalam za 2,70 w Budinpolu. Ale warto tez pojechac do hurtowni na Wojnowie - po lewej stronie jak sie jedzie do Kamienca. My ich odkrylismy dopiero przy kupnie stropu (13 albo 14% taniej od cen katalogowych bez negocjacji-inni dawali max 11). To troche daleko od ciebnie, ale to nie ma znaczenia bo oni woza transportem Batardu. Przed transportem przedzonili i sami przyjechali po palety-mila obsluga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez mamy mniej niz 45 stopni - 35 jakie najlepiej okna wtedy miec/

Generalnie zdecydowalismy sie na wysokoosiowe....ale moze trzeba to jeszcze przemyslec....

pozdrawiam Flowercia

 

na pewno odradzam zwykłe obrotowe

prze każdym otwerciu masz jak w banku że walisz się w głowę albo otwierasz ze stołeczka (velux)

 

musisz zobaczyć w dokumentacji technicznej okna na jakiej wysokości znajduje się okno i klamka przed i po otwarciu

 

http://www.roto.pl/img_upl/par_uchylno-obrotow_pvc-m.jpg

 

tak ja tu widać ta pani zamknie okno tylko z wyskoku :lol: :lol:

i trzeba uważać żaby nie wyskoczyć za

dodatkowo w wysokoosiowym dochodzi problem mycia zewnętrznej połaci

 

chmmm..... wygląda na to że nie polecam tych okien

 

hmm no to mnie zaskoczyłeś. Oglądałam je w hurtowni i nie miałam problemu z zamknięciem tylko fakt, że nie zwróciłam uwagi na jakiej wysokości było zamontowane okno, jaki był kąt nachylenia i wielkość okna. Muszę to w takim razie jeszcze przemyśleć.

Z myciem chyba nie ma problemu ponieważ można przekręcić okno tak jak w obrotowych z tego co pamiętam.. chyba, że coś pomieszałam :-)

Czyli wynika z tego, że zostają tylko uchylno obrotowe? Dlaczego one są najdroższe.. :-?

pozdrawiam

 

Marzka a jednak te okna wysokoosiocwe tez sa rownoczesnie obrotowe:

spojrz

http://www.roto.pl/index.php?lang=_pl&m=page&pg_id=150

pozdrawiam Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mogę prosić namiary na te firmy od okien Roto?

Nie wiem jednak czy oni robią z szybą P2, ale dobrze byłoby się zapytać. Generalnie nastawiałam się na Fakro, bo oni na pewno z szybą wzmocnioną robią (droższe ponoć o 30% przy szybie P4), no i schody strychowe mają dobre, bo już ocieplone, w dobrej cenie. Jak ktoś ma namiary na jakąś firmę handlującą Fakro, to bardzo proszę o podanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mogę prosić namiary na te firmy od okien Roto?

Nie wiem jednak czy oni robią z szybą P2, ale dobrze byłoby się zapytać. Generalnie nastawiałam się na Fakro, bo oni na pewno z szybą wzmocnioną robią (droższe ponoć o 30% przy szybie P4), no i schody strychowe mają dobre, bo już ocieplone, w dobrej cenie. Jak ktoś ma namiary na jakąś firmę handlującą Fakro, to bardzo proszę o podanie.

 

Roto ma szybę hartowaną ale czy ma P2 lub P4 tego nie wiem.

27% rabatu dostałam w Domexie na Karmelkowej - to jest rabat bez negocjacji :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, marzka. Wybiorę się tam!

Muszę się przyznać, ze wybrałam już firmę od okien. Jednak Krysiak z Balonowej. Okazało się, że nie tylko tych 3 znajomych ma jego okna ale i znajomi tych znajomych - razem 6 osób, w tym 1 w domku. I nie ma nikogo, kto by się uskarżał na okna, montaż czy podejście do klienta - wręcz mówili, że facet jest niezwykle dyspozycyjny. I rzeczywiście - jeszcze niczego nie podpisywaliśmy a gościu był już u nas na budowie, bo chciał zrobić ogólny ogląd, doradzić, odpowiedzieć na nasze pytania. A pytania były, bo mamy problem z wysokością posadzki w kuchni żeby się zmywarka zmieściła, ponieważ chcę niski próg w tarasowych więc chodziło o poziom posadzki, mamy RKS-y do rolet, które jednak nie będą wykorzystane i trzeba je zaślepić - też doradził. W każdym razie jestem pod wrażeniem podejścia do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez mamy mniej niz 45 stopni - 35 jakie najlepiej okna wtedy miec/

Generalnie zdecydowalismy sie na wysokoosiowe....ale moze trzeba to jeszcze przemyslec....

pozdrawiam Flowercia

 

na pewno odradzam zwykłe obrotowe

prze każdym otwerciu masz jak w banku że walisz się w głowę albo otwierasz ze stołeczka (velux)

 

musisz zobaczyć w dokumentacji technicznej okna na jakiej wysokości znajduje się okno i klamka przed i po otwarciu

 

http://www.roto.pl/img_upl/par_uchylno-obrotow_pvc-m.jpg

 

tak ja tu widać ta pani zamknie okno tylko z wyskoku :lol: :lol:

i trzeba uważać żaby nie wyskoczyć za

dodatkowo w wysokoosiowym dochodzi problem mycia zewnętrznej połaci

 

chmmm..... wygląda na to że nie polecam tych okien

 

hmm no to mnie zaskoczyłeś. Oglądałam je w hurtowni i nie miałam problemu z zamknięciem tylko fakt, że nie zwróciłam uwagi na jakiej wysokości było zamontowane okno, jaki był kąt nachylenia i wielkość okna. Muszę to w takim razie jeszcze przemyśleć.

Z myciem chyba nie ma problemu ponieważ można przekręcić okno tak jak w obrotowych z tego co pamiętam.. chyba, że coś pomieszałam :-)

Czyli wynika z tego, że zostają tylko uchylno obrotowe? Dlaczego one są najdroższe.. :-?

pozdrawiam

 

Witajcie, jakiś czas temu okna kupiłem a przy montażu (montowiali Górale) ustawiłem je na takiej wysokości aby najwyższa osoba w domu stojąc pod oknem kiedy to jest równolegle do podłogi miała jakieś 2 cm luzu oczywiście podczas montażu trzeba uwzględnić przyszła wylewkę i panele czy parkiet w przyszłości - dla mnie obrotowe w zupełności wystarczają (mam ROTO) - wysokoosiowe są tylko w łazienkach - mają od wewnątrz plastik zamiast drewna jak pozostałe

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez mamy mniej niz 45 stopni - 35 jakie najlepiej okna wtedy miec/

Generalnie zdecydowalismy sie na wysokoosiowe....ale moze trzeba to jeszcze przemyslec....

pozdrawiam Flowercia

 

na pewno odradzam zwykłe obrotowe

prze każdym otwerciu masz jak w banku że walisz się w głowę albo otwierasz ze stołeczka (velux)

 

musisz zobaczyć w dokumentacji technicznej okna na jakiej wysokości znajduje się okno i klamka przed i po otwarciu

 

http://www.roto.pl/img_upl/par_uchylno-obrotow_pvc-m.jpg

 

tak ja tu widać ta pani zamknie okno tylko z wyskoku :lol: :lol:

i trzeba uważać żaby nie wyskoczyć za

dodatkowo w wysokoosiowym dochodzi problem mycia zewnętrznej połaci

 

chmmm..... wygląda na to że nie polecam tych okien

 

hmm no to mnie zaskoczyłeś. Oglądałam je w hurtowni i nie miałam problemu z zamknięciem tylko fakt, że nie zwróciłam uwagi na jakiej wysokości było zamontowane okno, jaki był kąt nachylenia i wielkość okna. Muszę to w takim razie jeszcze przemyśleć.

Z myciem chyba nie ma problemu ponieważ można przekręcić okno tak jak w obrotowych z tego co pamiętam.. chyba, że coś pomieszałam :-)

Czyli wynika z tego, że zostają tylko uchylno obrotowe? Dlaczego one są najdroższe.. :-?

pozdrawiam

 

Marzka a jednak te okna wysokoosiocwe tez sa rownoczesnie obrotowe:

spojrz

http://www.roto.pl/index.php?lang=_pl&m=page&pg_id=150

pozdrawiam Bogusia

 

no fakt nie zauważyłem tego - pozostaje jednak kwestia wysokości klamki i tafli okna - trzeba to sobie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , witajcie zimową porą !

 

Człowiek myśli już o budowie a tu sypie i sypie i nie chce odpuścić .

 

Siedzę sobie właśnie nad wycenami dachów i tak się zastanawiam , czy zamówić troszkę więcej dachówek , a potem jak zostaną to oddać , czy kupić tak jak wyceniają hurtownie na styk , a potem się denerwować jak mi braknie kilka sztuk i robić sobie przestoje na budowie .

Czekam na super rady szanownych kolegów i koleżanek .

 

Tak na 90% jestem zdecydowana na CREATONA miedzianą angobe , bo wróciły rabaty z końca roku 2005 i można ją kupić w cenie RUPPA czy WIEKORA .

 

pozdrawiam marpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , witajcie zimową porą !

 

Człowiek myśli już o budowie a tu sypie i sypie i nie chce odpuścić .

 

Siedzę sobie właśnie nad wycenami dachów i tak się zastanawiam , czy zamówić troszkę więcej dachówek , a potem jak zostaną to oddać , czy kupić tak jak wyceniają hurtownie na styk , a potem się denerwować jak mi braknie kilka sztuk i robić sobie przestoje na budowie .

Czekam na super rady szanownych kolegów i koleżanek .

 

Tak na 90% jestem zdecydowana na CREATONA miedzianą angobe , bo wróciły rabaty z końca roku 2005 i można ją kupić w cenie RUPPA czy WIEKORA .

 

pozdrawiam marpa

weź więcej

pomyśl od razu o np. drewutni lub innej małej architekturze. Nawet jeśli utrzymają ci później rabat to zjedzą cię koszty transportu np. jednej palety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź więcej

pomyśl od razu o np. drewutni lub innej małej architekturze. Nawet jeśli utrzymają ci później rabat to zjedzą cię koszty transportu np. jednej palety

 

więcej tzn ile 10% wystarczy? też nie wiem ile zamówić.

Załatwiam materiał na ściany, stop, więźbę, dogaduję się z dachmenami, zbieram wyceny na dach i okna. Normalnie fajny młyn :-)

 

Znalazałam stropy w dobrej cenie. Jakby ktoś potrzebował http://www.terbud.net.pl dają jeszcze dodatkowe upusty.

 

Marzanna byłam wczoraj u Krysiaka dzisiaj powinnam dostać wycenę na okna :-)

 

Marpa a możesz mi wysłać jak wycenili Ci Creatona?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź więcej

pomyśl od razu o np. drewutni lub innej małej architekturze. Nawet jeśli utrzymają ci później rabat to zjedzą cię koszty transportu np. jednej palety

 

więcej tzn ile 10% wystarczy? też nie wiem ile zamówić.

Załatwiam materiał na ściany, stop, więźbę, dogaduję się z dachmenami, zbieram wyceny na dach i okna. Normalnie fajny młyn :-)

 

Znalazałam stropy w dobrej cenie. Jakby ktoś potrzebował http://www.terbud.net.pl dają jeszcze dodatkowe upusty.

 

Marzanna byłam wczoraj u Krysiaka dzisiaj powinnam dostać wycenę na okna :-)

 

Marpa a możesz mi wysłać jak wycenili Ci Creatona?

 

pozdrawiam

 

paletę ?

pamiętaj że dachówka jest tania najdrożesze są pierdoły takie jak gąsiory dekle i inne takie

najlepiej zapytaj misia od dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...