Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

Mam pilna i nietypowa prosbe do wszystkich. ktorzy maja instalacje za soba, robili sobie zestawienia uzytych materialow.

 

Musze pilnie wykorzystac czesc kredytu a to wiaze sie z dosc pilnymi zakupami materialow (okolo 30 tys pln). Przede mna wlasnie instalacje (praktycznie wszystkie).

Moj plan to zestawienie typowych materalow i zakupienie bezpiecznych ilosci. Chetnie skorzystam z przykladowych zestawien kolezanek i kolegow... Dotyczy instalacji

- CO stalopalne, automat. (wodne, ok. 80m2 podlogowki i 80m2 tylko grzejniki)

- odkurzacz c.

- wod-kan

- went mech + reku + rurowe GWC

- kominek + DGP

- elektryczna

- alarmowa

- rozne inne niskonapieciowe

Zdaje sobie sprawe z roznorodnosci rozwiazan ale do pewnego momentu sa one bardzo podobne a mnie goni czas i nie moge sie z tym wszystkim pozbierac.

Prosze, pomozcie koledze i podzielcie sie owocem pracy Waszej lub Waszych oferentow (najlepiej na priv!)

 

pozdro

 

Jasiek (dachowiec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie się 'podepnę' do dachowca. Też szukam instalacji CO. Jak tylko wstawią okna, na drugi dzień musi wejść ekipa. Na razie mam tylko wycenę, mogę podesłać na priva, od firmy Matkowski (w Smolcu). Niestety dość droga (ok. 40 000zł) :( a bez podłogówki w salonie (na razie rozważamy tylko taką opcję - nie wiem czy z samą podłogówką będzie mi ciepło, ja lubię tak od 23 stopnie wzwyż :D )

Czekam na wycenę od Admarbudu z Karmelkowej (gość polecany przez BK).

Marzka, i jak tam okna u Krysiaka? Masz wycenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy temacie podłogówki to zapytam: a ile macie stopni w salonie? Jaki jest duży? Nie ma ani jednego grzejnika?

Jestem tylko laikiem, nie mam z podłogówką doświadczenia, więc dumam tak: jak mi będzie za zimno, to piec podhajcuję (u nas planujemy na drewno ) i grzejniki aż czerowne z gorąca będą. Z podłogówką tak nie zrobię, bo cała ta automatyka nie pozwoli, bo tam nie może trafić za gorąca woda.

Ja naprawdę wielki zmarzluch jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy temacie podłogówki to zapytam: a ile macie stopni w salonie? Jaki jest duży? Nie ma ani jednego grzejnika?

(...)

Ja naprawdę wielki zmarzluch jestem...

 

Jeszcze sie przestawisz, jestem pewna. Ja w mieszkaniu tez mialam 24 stopnie w sypialni ale w duzym domu to moim zdaniem niewykonalne, z reszta przyjemniej sie spi w chłodnym.

W salonie mam około 20 stopni (przy kominku wiecej), na wszelki wypadek dwa male kaloryfery ale sa skrecone na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, ja rozumiem, że pewnie oczekuję kilku minut zaangażowania dla spełnienia mojej prośby ale:

8) zapewniam, że wszelkie info pozostawię tylko dla siebie,

8) szczególnie sekretnych informacji nie oczekuję,

8) nawet nie chodzi mi o ceny a bardziej o asortyment i jego orientacyjne ilości,

8) nie wierzę by takie głowy jak niektóre nasze koleżanki i koledzy nie mieli zestawień w excelu, wordku albo innym formacie,

... tak więc wywołuję nasze autorytety...

... Wiechu

... woprz

... BK

... dobrzykowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy temacie podłogówki to zapytam: a ile macie stopni w salonie? Jaki jest duży? Nie ma ani jednego grzejnika?

(...)

Ja naprawdę wielki zmarzluch jestem...

 

Jeszcze sie przestawisz, jestem pewna. Ja w mieszkaniu tez mialam 24 stopnie w sypialni ale w duzym domu to moim zdaniem niewykonalne, z reszta przyjemniej sie spi w chłodnym.

W salonie mam około 20 stopni (przy kominku wiecej), na wszelki wypadek dwa male kaloryfery ale sa skrecone na zero.

Nie potrzebuję 24 w sypialni tzn. w nocy, w dzień i owszem jeżeli będę tam przebywać (w co wątpię). Ale nie sądzę, żebym mogła wytrzymać w 20 stopniach w salonie a już nie wspomnę o pokoju przy komputerze - ze zgrabiałymi z zimna rękoma. Tak już niestety mam - złe krążenie ponoć - natychmiast poniżej 23 stopni lodowacieją mi ręce i nogi. Rozumiem, że jeszcze można chodzić w skarpetach grubych po domu, ale w rękawiczkach?! :o Dlatego robimy piec na drewno, bo przy gazówce przy moich 'wymaganiach' poszlibyśmy z torbami.

Zapytam "z innej beczki": a próbowaliście osiągnąć 23-24 stopnie na samej podłogówce (bez grzejników)? Da się czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, ja rozumiem, że pewnie oczekuję kilku minut zaangażowania dla spełnienia mojej prośby ale:

8) zapewniam, że wszelkie info pozostawię tylko dla siebie,

8) szczególnie sekretnych informacji nie oczekuję,

8) nawet nie chodzi mi o ceny a bardziej o asortyment i jego orientacyjne ilości,

8) nie wierzę by takie głowy jak niektóre nasze koleżanki i koledzy nie mieli zestawień w excelu, wordku albo innym formacie,

... tak więc wywołuję nasze autorytety...

... Wiechu

... woprz

... BK

... dobrzykowice

 

Dachowiec odpisalam Ci na priv. W przypadku instalacji wentylacyjnej rzecz nie jest taka prosta, bo zestawienie materiału robi sie na podstawie projektu konkretnego domu, pod dana ilosc mieszkancow i pomieszczen przeznaczonych do konkretnych celów.

Gdybys sie decydowal kupowac materialy na Poswieckiej to z tego co wiem projket masz gratis, wowczas moglbys zrobic zakupy. Tylko taka rade moge dac. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , witajcie zimową porą !

 

Człowiek myśli już o budowie a tu sypie i sypie i nie chce odpuścić .

 

Siedzę sobie właśnie nad wycenami dachów i tak się zastanawiam , czy zamówić troszkę więcej dachówek , a potem jak zostaną to oddać , czy kupić tak jak wyceniają hurtownie na styk , a potem się denerwować jak mi braknie kilka sztuk i robić sobie przestoje na budowie .

Czekam na super rady szanownych kolegów i koleżanek .

 

Tak na 90% jestem zdecydowana na CREATONA miedzianą angobe , bo wróciły rabaty z końca roku 2005 i można ją kupić w cenie RUPPA czy WIEKORA .

 

pozdrawiam marpa

 

Witam zza gor i lasow ;)

 

a jaka dachowke creatona chcesz kupic? Bo jesli to kerafane to chyba nie musisz sie spieszyc - na nia podobno zawsze jest promocja 30-40%

My mielismy taka promocje na Harmonie ze tansze byly tez gasiory i chyba jescze cos (oczywiscie poza dach. podstawowa) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, ja rozumiem, że pewnie oczekuję kilku minut zaangażowania dla spełnienia mojej prośby ale:

8) zapewniam, że wszelkie info pozostawię tylko dla siebie,

8) szczególnie sekretnych informacji nie oczekuję,

8) nawet nie chodzi mi o ceny a bardziej o asortyment i jego orientacyjne ilości,

8) nie wierzę by takie głowy jak niektóre nasze koleżanki i koledzy nie mieli zestawień w excelu, wordku albo innym formacie,

... tak więc wywołuję nasze autorytety...

... Wiechu

... woprz

... BK

... dobrzykowice

 

sorry ale nie mam wyceny samych materiałów bo zawsze (no prawie) kupowałem razem z usługą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie się 'podepnę' do dachowca. Też szukam instalacji CO. Jak tylko wstawią okna, na drugi dzień musi wejść ekipa. Na razie mam tylko wycenę, mogę podesłać na priva, od firmy Matkowski (w Smolcu). Niestety dość droga (ok. 40 000zł) :( a bez podłogówki w salonie (na razie rozważamy tylko taką opcję - nie wiem czy z samą podłogówką będzie mi ciepło, ja lubię tak od 23 stopnie wzwyż :D )

Czekam na wycenę od Admarbudu z Karmelkowej (gość polecany przez BK).

Marzka, i jak tam okna u Krysiaka? Masz wycenę?

 

Witaj Marzanna mam pytanie czy w sklad 40 tys wchodza materialy + robocina? Jest to ogrzewanie podlogowe? Kaloryfery?

Pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, ja rozumiem, z˙e pewnie oczekuje˛ kilku minut zaangaz˙owania dla spe?nienia mojej pros´by ale:

8) zapewniam, z˙e wszelkie info pozostawie˛ tylko dla siebie,

8) szczególnie sekretnych informacji nie oczekuje˛,

8) nawet nie chodzi mi o ceny a bardziej o asortyment i jego orientacyjne ilos´ci,

8) nie wierze˛ by takie g?owy jak niektóre nasze kolez˙anki i koledzy nie mieli zestawien´ w excelu, wordku albo innym formacie,

... tak wie˛c wywo?uje˛ nasze autorytety...

... Wiechu

... woprz

... BK

... dobrzykowice

 

sorry ale nie mam wyceny samych materia?ów bo zawsze (no prawie) kupowa?em razem z us?uga˛

 

Tak jak wspomnialem: NIE CHODZI MI O CENY ale o zestawienie ilo sciowe asortymentu, np.:

- kabel "a" - x mb

- kabel "b" - y mb

itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Mam troszkę inne pytanie.Czy ktoś z Was zna firmę fokus.info robią ponoć domy pod klucz (znalazłam ich na allegro. A może znacie jakąś solidną firmę która podejmie się całości robót za domek do 100m2 w cenie (całość ) 150 000 - 160 000 zł?

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie się 'podepnę' do dachowca. Też szukam instalacji CO. Jak tylko wstawią okna, na drugi dzień musi wejść ekipa. Na razie mam tylko wycenę, mogę podesłać na priva, od firmy Matkowski (w Smolcu). Niestety dość droga (ok. 40 000zł) :( a bez podłogówki w salonie (na razie rozważamy tylko taką opcję - nie wiem czy z samą podłogówką będzie mi ciepło, ja lubię tak od 23 stopnie wzwyż :D )

Czekam na wycenę od Admarbudu z Karmelkowej (gość polecany przez BK).

Marzka, i jak tam okna u Krysiaka? Masz wycenę?

 

Witaj Marzanna mam pytanie czy w sklad 40 tys wchodza materialy + robocina? Jest to ogrzewanie podlogowe? Kaloryfery?

Pozdrawiam flowercia

 

 

150 m2 piec junkersa z zamknięta komorą spalania i zasobnik 120 l + pogodówka z wypasionym sterownikiem, kaloryfery + podłogówka na dole +instalacja wod-kan, oczywiście cała kotłownia, instalacja na pexie razem około 28K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ponieważ zostałem wywołany do tablicy odpowiem co mam u siebie .Nigdzie nie zapisywałem w komputerze ilosci zużytych materiałów(jestem noga komp.)Instalacje CO robiłem samodzielnie i nie pamiętam ile mi poszło oraz jaki asortyment rur i kształtek CU.Pamietam tylko ok 5 kzł piec z zasobnikiem 150 l.Grzejniki kupowane częściowo na wyprzedaży a cześciowo w hurtowni ceny nie pamietam.Kominek z pł wod ok 7 tys.Osprzęt tj zawory termost. częściowo głowice termost,zawory powrotne.itp ,naczynie bezp. pompy it ok 3.5 tys.Za całość materiałów ok 22 tyś z kominkiem.Elektryka tez we własnym zakresie kilkaset mb kabla elektr nie mówiąc juz o alarmowej, telef,TV. Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

66uote="flowera"]
Chętnie się 'podepnę' do dachowca. Też szukam instalacji CO. Jak tylko wstawią okna, na drugi dzień musi wejść ekipa. Na razie mam tylko wycenę, mogę podesłać na priva, od firmy Matkowski (w Smolcu). Niestety dość droga (ok. 40 000zł) :( a bez podłogówki w salonie (na razie rozważamy tylko taką opcję - nie wiem czy z samą podłogówką będzie mi ciepło, ja lubię tak od 23 stopnie wzwyż :D )

Czekam na wycenę od Admarbudu z Karmelkowej (gość polecany przez BK).

Marzka, i jak tam okna u Krysiaka? Masz wycenę?

 

Witaj Marzanna mam pytanie czy w sklad 40 tys wchodza materialy + robocina? Jest to ogrzewanie podlogowe? Kaloryfery?

Pozdrawiam flowercia

Tak materiały i robocizna. Tak jako to jest zapisane, ze dokładnie nie wiem ile tej robocizny tzn. z wyranego zestawienia wychodzi 4 400 ale to jest podane tylko przy robocinie za grzejniki (2800) oraz przy instalacji wod.-kan (1600). Natomiast w rubryce 'kotłownia' jest wszystko razem podsumowane bez wyszczególniania ile za montaz i uruchomienie. Podejrzewam, że łšcznie to co ponad 5 000 zł. Jeli chodzi o materiały to Matkowski 'robi' chyba głównie w Viessmanie, bo taki nam zaproponował piec na drewno (Vitolig 150 o mocy 40 KW za 'jedyne' 7000zł), bufor (za 4000), zasobnik na ciepłš wodę, grzejniki (15 sztuk, pomylił się - brak jeszcze 1 w salonie, plus 2 łazienkowe). Mamy też w wycenie podłogówkę w kuchni (9 m2 ) w 2 łazienkach (razem 14 m2), ale nie podliczył też podłogówki w wiatrołapie (zapomniał?). Do tego rurki, osprzęt a nawet wliczył dwa stelaże podtynkowe do kibelków (razem 900 zł - jeżeli to za dwa Geberity, to jestem pod wrażeniem jego upustów cenowych). Niestety całoć jak się okazała po dokładnym spojrzeniu dotyczy cen netto! :o Czyli co grubo ponad 40 000zł. Co mi się wydaje, że to dużo jak na dom 156m2 ogrzewany piecem, było nie było, na drewno... :(

Acha Matkowski przysłał nam też drugš wycenę, z solarami chociaż ich nie chcielimy. Tam cena sięga 46 000 netto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...