Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Betka, jesli nie widac roznicy to po co przeplacac...., a raczej nie ma sie czym martwic :wink: . Jesli nie widzisz wyraznych wielkich plam na dachu to znaczy ze albo mialas dobra partie, albo madrych dachowcow, ktorzy dobrze pomieszali palety :D.

 

A tak w ogole to juz kiedus ktos o tym pisal i zwrocil uwage wlasnie na te "wade" Ruppa - chyba asienka, ale nie jestem pewna :roll:

 

A jak tam wam uplywaja walentynki? Bo ja niestety znowu na wygnaniu :( i tylko hobbistycznie, wracajac z pracy ogladam sobie tutejsze domki i zauwazylam ze na ok 10% dachow ludzie maja solary. I to nie takie male - 2-4 do ogrzewania wody, ale cale zawalone prozniowymi solarami :o . Ciekawie czy im sie to oplaca-musze zagadac jakiegos tubylca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Wojty dzięki za pocieszające słowa, że ta klęska, która na mnie spadła to tylko złe dobrego początki. Pewnie i tak, bo odwrotu to chyba jednak nie ma... MUSZĘ MIEĆ TEN DOM I JUŻ! I LEPIEJ NIECH MI JUŻ NIC WIĘCEJ NIE WCHODZI W DROGĘ :evil: :evil: :evil:

 

Po kilku dniach gryzienia się doszłam do wniosku, że przełożę całą akcję na sierpień. Szef ekipy podobno się zgodzi. Spotykam się z nim w sobotę obgadania zmiany planu. Do tej pory zamiast się zamartwiać, że nie mam kasy będę ją po prostu zarabiać...

 

Kredyt w tym roku nie wchodzi w rachubę. Już się podpytywałam w bankach. Niestety jako kobieta, do tego niezamężna i z dzieckiem oraz o zgrozo pracująca w wolnym zawodzie nie mam żadnych szans (opinia PKO) lub szanse nikłe (bardziej ludzkie banki). Razem z moją księgową w makiawelliczny wręcz sposób będziemy w stanie moje dochody przerobić na zdolność kredytową w przyszłym roku. Niestety w zeszłym roku nie myślałam, że takie wygłupy będą mi potrzebne... W życiu niczego jeszcze na raty nie kupiłam, nie mówiąc o braniu kredytów! Nic to, człowiek się uczy cały dzień :D

 

Ale się rozpisałam! Gdzieś na forum powinien być dyżurny terapeuta, może psycholog...a może wręcz psychiatra.

 

Tak właściwie to chciałam się poradzić w sprawie rozliczania z wykonawcą. Mój kierownik budowy mówi, że korzystniej dla mnie będzie rozliczanie się jakimś obmiarem powykonawczym. Czyli ustalamy stawkę roboczogodziny za jakąś czynność ( mam już takie roboczogodziny rozpisane w kosztorysie inwestorkim) i po jej wykonaniu obmierzamy ile tam tego było i wg tej stawki płacimy. Czy ktoś się tak rozliczał z ekipą? Wszyscy raczej umawiają się na określoną kwotę z góry. Doradźcie coś przed sobotą, proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

brakuje mi na tym Forum mozliwosci przeszukania konkretnego watku... no bo mamy w Klubie BUDUJACYM ten nasz watek wroclawski i gdybym np chcial sprawdzic, czy ktos juz cos tu pisal o studniach to nijak sie nie da... czy moze da?

 

Konkretnie: czy ktos sie podzieli kontaktem do wykonawcy studni wierconej? Chcialbym taka zrobic, z pompa zanurzeniowa. Sasiadowi robili za 200 zl/m, ja bym nie chcial dac az tyle :(

 

pliz pliz pliz... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

brakuje mi na tym Forum mozliwosci przeszukania konkretnego watku... no bo mamy w Klubie BUDUJACYM ten nasz watek wroclawski i gdybym np chcial sprawdzic, czy ktos juz cos tu pisal o studniach to nijak sie nie da... czy moze da?

 

Konkretnie: czy ktos sie podzieli kontaktem do wykonawcy studni wierconej? Chcialbym taka zrobic, z pompa zanurzeniowa. Sasiadowi robili za 200 zl/m, ja bym nie chcial dac az tyle :(

 

pliz pliz pliz... ;)

Burgundczyk, przeszukiwałam jakis czas temu nasz wątek wrocławski wypisując sobie przy okazji namiary na różnych wykonawców. Mam nadzieję, że Woprz się nie obrazi :) , ale podam za nim: pan Wianecki wiertacz 372 63 97 jemu zrobił metr po 80 (post był co najmniej sprzed paru miesięcy).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burgundczyk, przeszukiwałam jakis czas temu nasz wątek wrocławski wypisując sobie przy okazji namiary na różnych wykonawców. Mam nadzieję, że Woprz się nie obrazi :) , ale podam za nim: pan Wianecki wiertacz 372 63 97 jemu zrobił metr po 80 (post był co najmniej sprzed paru miesięcy).

Pozdrawiam

wielkie, wielkie dzieki :) moze ktos jeszcze cos dorzuci?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

brakuje mi na tym Forum mozliwosci przeszukania konkretnego watku... no bo mamy w Klubie BUDUJACYM ten nasz watek wroclawski i gdybym np chcial sprawdzic, czy ktos juz cos tu pisal o studniach to nijak sie nie da... czy moze da?

 

Konkretnie: czy ktos sie podzieli kontaktem do wykonawcy studni wierconej? Chcialbym taka zrobic, z pompa zanurzeniowa. Sasiadowi robili za 200 zl/m, ja bym nie chcial dac az tyle :(

 

pliz pliz pliz... ;)

Moim skromnym zdaniem przydala by sie mozliwosc tworzenia nowych watkow w grupie Wroclawskiej, i w ogole wposzczególnych grupach z Klubu Budujacych.... bo tak mamy juz ponad 260 stron w których cieżko sie czegos szuka, moze powinnismy zglosic taka propozycje do Administratora forum

pozdrawiam Flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Pozdrawiam nowych i starych forumowiczów. Dobrzykowice mieszkam ponad rok a jeszcze nie mam odbioru.W jaki sposób przeprowadzić to bezboleśnie żebym nie miał kłopotów z odbiorem?Wiech

 

Ja tak mieszkałem dwa lata :)

musisz zebrać nastepujące papierki:

- zakończony i uzupełniomy dziennik budowy

- oświadczenie kierownika budowy

- oktualny dokument od kierownika bud. że ma opłaconą skłądkę w ichniej izbie

- odbiory instalacji elekt., wod-kan, kominiarski. jak masz gaz to i gaz

- powykonawcza mapkę od geodety

- jeden egzemplarz projektu podbity na każdej stronie prze gmine

i to chyba wszystko

 

a najlepiej to udaj się do inspektoratu budowlanego na piłsudskiego (obok filharmoni) od nich dostaniesz druk do wypełnienia na którym kobieta zaznaczy ci co masz skompletować. Ja miałem trzy podejścia zanim okazało się ze wszystko jest ok :)

 

Generalna zasada jest taka że jeżeli nie było zmian w projekcie to oni nie fatygują się do ciebie aby sprawdzić jak jest rzeczywiście. Ja na przykład mam odebrany garaz wolnostojący a w rzeczywistości stoja tylko ściany nosne i szczytowe :)

 

trzymam kciuki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sprawie formalnej, chciałem wszem i wobec ogłosić iż oficjalnie zakończyłem budowę i zameldowałem się w Dobrzykowicach :)

A to, że jeszcze nie mam drzwi na poddaszu to juz taki drobniutki szczegół ;)

 

GRATULKI!!!!!! nowy rok widzę zaczął się kilkoma ważnymi wydarzeniami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzykowice gratulacje wielkie , przydałyby się jakieś famfary na odtrąbienie zakończenia budowy , ale nie mają na forum tylko buziaczki :D :D :D :D :D .

 

No to teraz czekamy na jakoś historię , pełną refleksji z ostatnich kilku lat spędzonych na budowie , no chociaż kilka zdań na podsumowanie dla ninnych kolegów i koleżanek .

 

pozdrawiam cieplutko marpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym dołączyć do grupy Wrocławskiej, działeczkę już kupiliśmy, teraz bieganie po urzędach i załatwianie pozwoleń. My zdecydowaliśmy się na Żórawinę, był to kompromis między ceną, odległością a "ucywilizowaniem" okolicy.

Jest tu ktoś z Żórawiny albo okolic?? chętnie nawiążę kontakt w celu wymiany doświadczeń.

 

pozdrawiam wszystkich z okolic Wro!!

 

konrados :)

 

 

Hej Konrados7. Też mam działkę w Żórawinie, mam już projekt i trochę "papierów", a teraz chcę dostosować projekt i wystąpić o pozwolenie, ale pwenie jeszcze długa droga przede mną.

W której części Żórawiny masz działkę?

Pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...