Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

chciałbym dołączyć do grupy Wrocławskiej, działeczkę już kupiliśmy, teraz bieganie po urzędach i załatwianie pozwoleń. My zdecydowaliśmy się na Żórawinę, był to kompromis między ceną, odległością a "ucywilizowaniem" okolicy.

Jest tu ktoś z Żórawiny albo okolic?? chętnie nawiążę kontakt w celu wymiany doświadczeń.

 

pozdrawiam wszystkich z okolic Wro!!

 

konrados :)

 

 

Hej Konrados7. Też mam działkę w Żórawinie, mam już projekt i trochę "papierów", a teraz chcę dostosować projekt i wystąpić o pozwolenie, ale pwenie jeszcze długa droga przede mną.

W której części Żórawiny masz działkę?

Pozrawiam

 

Ja mam działkę w Gminie Żórawina w miejscowości Rzeplin. Jak tam u Was oddziaływanie autostrady, dardzo ją słychać ? Mam 700m do niej i jak wieje ze wschodu albo z północy to nieźle szumi. Dlatego zastanawiam się nad budową, czy będzie mnie to wkurzać czy się przyzwyczaję....

 

Pozdrawiam

 

andy999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pamiętacie swoje umowy dotyczące kupna i montażu okien?

 

W umowie której wzór przedstawiła mi firma której okna wybrałem są takie punkty:

 

Pkt.4

1. Wykonawca deklaruje gotowość do wykonania przedmiotu umowy w dniu .....

2. Termin wykonania przedmiotu umowy strony ustalaja najdalej na 10 dni od daty zadeklarownej gotowości określonej w ust.1

 

Pkt.9

..

2. Zamawiający dokona zapłaty do pełnej wysokości wynagrodzenia umownego brutto to jest .......... najpóźniej do dnia zadeklarowanej gotowości wykonania okreslonej w ust.1 pkt4 to jest dnia .......

 

punkt 3 Załacznika 2 do powyższej umowy mowi dodatkowo że:

 

1.Termin wykonania przedmiotu umowy może być przez Wykonawcę wydłuzony wyłącznie w przypadku opóźnienia się dostawy kooperanta Wykonawcy, zdarzeń losowych, działąnia sił wyższych. W takim przypadku umowa zrealizowana będzie przez wykonawcę w możliwie najkrótszym czasie, nie pożniej jednak niż w ciągu 14 dni roboczych od końca terminu wykonaniaokreślonego w pkt.4 ust.2 . Zmiana terminu wykonania umowy w tych granicahc nie daje podstaw do wykonania roszczeń wobec Wykonawcy

 

 

Wychodzi mi, od monetu gdy wpłacę kasę wykonawca może te okna zamontować nawet do 5 tygodni. To jakaś paranoja!!! Ja sie na taką umowe nie piszę

 

Jak to było/ jest w Waszych umowach dot okien?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pamiętacie swoje umowy dotyczące kupna i montażu okien?

<ciach!>

 

u mnie bylo tak:

- wplata 30% wartosci zamowienia w ciagu 2 tyg

- platnosc reszty gotowka niezwlocznie po montazu

to chyba najistotniejsze, nie pamietam czy bylo cos o opoznieniach, karach itp.

 

klocilem sie o te platnosc gotowka, ale w sumie nie robilo mi to wielkiej roznicy... :) jednak nie wyobrazam sobie zgody na pelna platnosc przed montazem?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

anndy - ta umowa według mnie zabezpiecza tylko interesy firmy, ja bym z nimi jeszcze negocjowała warunki umowy i nie dała się zbyć informacją, że to tylko tak na wypadek braku dostawy itp. (to ich najczęstsze wytłumaczenia). Wprawdzie ja do zakupu okien mam jeszcze daleko - dopiero czekam na pozwolenie na budowę, ale już przygotowuję sobie różne umowy i to co w nich może być a czego nie powinno (w pracy zajmuję się windykacją i to takie skrzywienie zawodowe :D - wiem za co ścigać i z czym do Sądu).

 

Magda

 

Cześć,

Pamiętacie swoje umowy dotyczące kupna i montażu okien?

 

W umowie której wzór przedstawiła mi firma której okna wybrałem są takie punkty:

 

Pkt.4

1. Wykonawca deklaruje gotowość do wykonania przedmiotu umowy w dniu .....

2. Termin wykonania przedmiotu umowy strony ustalaja najdalej na 10 dni od daty zadeklarownej gotowości określonej w ust.1

 

Pkt.9

..

2. Zamawiający dokona zapłaty do pełnej wysokości wynagrodzenia umownego brutto to jest .......... najpóźniej do dnia zadeklarowanej gotowości wykonania okreslonej w ust.1 pkt4 to jest dnia .......

 

punkt 3 Załacznika 2 do powyższej umowy mowi dodatkowo że:

 

1.Termin wykonania przedmiotu umowy może być przez Wykonawcę wydłuzony wyłącznie w przypadku opóźnienia się dostawy kooperanta Wykonawcy, zdarzeń losowych, działąnia sił wyższych. W takim przypadku umowa zrealizowana będzie przez wykonawcę w możliwie najkrótszym czasie, nie pożniej jednak niż w ciągu 14 dni roboczych od końca terminu wykonaniaokreślonego w pkt.4 ust.2 . Zmiana terminu wykonania umowy w tych granicahc nie daje podstaw do wykonania roszczeń wobec Wykonawcy

 

 

Wychodzi mi, od monetu gdy wpłacę kasę wykonawca może te okna zamontować nawet do 5 tygodni. To jakaś paranoja!!! Ja sie na taką umowe nie piszę

 

Jak to było/ jest w Waszych umowach dot okien?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to teraz czekamy na jakoś historię , pełną refleksji z ostatnich kilku lat spędzonych na budowie , no chociaż kilka zdań na podsumowanie dla ninnych kolegów i koleżanek .

 

pozdrawiam cieplutko marpa

Dziekuje bardzo za gratulacje ale do opisywania mojej budowy sie nie dam namówić :) Trochę już za późno, powinienem pisać dziennik a tak wiele rzeczy juz mi umkneło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje !!!!!!

Też chciałbym być już na tym etapie co TY!!!

 

Pozr

Z całej budowy chyba najmilej wspominam pierwszy etap kiedy rosną mury i stosunkowo niewiele idzie pieniedzy potem jest juz tylko gorzej :)

Teoretycznie budowę zakończyłem ale w praktyce bedzie sie ona jeszcze ciągną conajmniej rok.

A tak swoją drogą to bardzo szybko minał mi ten okres, jeszcze niedawno zamawiałem gruszki z cementem :D

Trzymam kciuki i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

anndy - ta umowa według mnie zabezpiecza tylko interesy firmy, ja bym z nimi jeszcze negocjowała warunki umowy i nie dała się zbyć informacją, że to tylko tak na wypadek braku dostawy itp. (to ich najczęstsze wytłumaczenia). Wprawdzie ja do zakupu okien mam jeszcze daleko - dopiero czekam na pozwolenie na budowę, ale już przygotowuję sobie różne umowy i to co w nich może być a czego nie powinno (w pracy zajmuję się windykacją i to takie skrzywienie zawodowe :D - wiem za co ścigać i z czym do Sądu).

 

Magda

 

Nie wyobrażam sobie żeby taką umowę podpisać, pytałem bo chciałem zobaczyć jak to wygląda u innych okniarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzykowice GRATULACJE!

czy ja kiedyś tez tak napisze...?

Na pewno :) Ani się obejrzysz a bedziesz już strzyc trawkę pod oknem domku :)

akurat tu nie trafiłeś, bo trawkę to blondyna ma w stanie zdecydowanie powyżej średniej. Całą działkę zresztą też.

 

Gorzej z oknem, ale to już też chyba niedługo?

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pamiętacie swoje umowy dotyczące kupna i montażu okien?

<ciach!>

 

u mnie bylo tak:

- wplata 30% wartosci zamowienia w ciagu 2 tyg

- platnosc reszty gotowka niezwlocznie po montazu

to chyba najistotniejsze, nie pamietam czy bylo cos o opoznieniach, karach itp.

 

klocilem sie o te platnosc gotowka, ale w sumie nie robilo mi to wielkiej roznicy... :) jednak nie wyobrazam sobie zgody na pelna platnosc przed montazem?...

 

A propos okien my zdecydowalismy sie na okna M&S - kiedys do mieszkania z nich zrezygowalismy ,a okazalo sie, ze do domku dostalismy duze rabaty, dzis bylam w M&S na Bulwarze Ikara - Pani siedziala ze mna cierpliwie i wszystko wyliczyla.. za okna z szyba... U - 0,6 + rolety zaplacimy wg nas tylko :-) ok 17 tys)))) Zeszlismy z cena bo zmieniamy otwory okienne (nieduzo w sumie) do standardowych wymiarów mamy szczescie bo murarze wchodza w drugiej polowie marca wiec na zmiany zawsze jest czas....

pozdrawiam ))) flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie dowiedziałem, że wtedy kiedy chciałem intensywnie kończyć dom w tym roku, zostaję zesłany do Petersburga. No to fajnie się zapowiada druga połowa roku. Ostatnie 3 miesiące w Rosji. Tylko tego mi brakowało. :evil:

 

Czesc Blinkey... ojej to tylko wspolczuc.... czesto masz takie wyjazdy? u mnie w pracy tez bywa czasami podobnie... raz jezdzisz prawie co tydzien a wlasciwie latasz potem siedzisz, ja wlasnie czekam na to co zacznie sie od kwietnia, czy znowu bede gdzies latac... w zeszlym roku cala wiosne latalam do Hiszpanii... niby fajnie no ale tam ciezka praca... roznie to bywa czasami sa projekty zdalne czasami trzeba jechac)) a tak bardzo bym chciala jezdzic na budowe codziennie po pracy i patrzec jak rosna mury.. mam nadzieje ze nie bede jezdzic))) wlasnie dzis bylismy w banku dowiedziec sie o kredyt no i meczymy umowy dla murarzy i ciesli

pozdrawiam Flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Flowera

 

Ja już od 10 lat muszę jeździć albo jeżeli dalej niż 1000 km latać. Tak się głupio złożyło, że obsługuję Niemcy, Polskę, Czechy, Austrię, Węgry, Słowenię, Szwajcarię, Włochy. Na szczęście nasza ekspansja na Chiny została przerwana ale za to zaczyna się Rosja, Ukraina, Chorwacja, Bośnia....

Szczerze mówiąc trochę mnie to już męczy. Samochodem robię rocznie kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, pocieszeniem latania jest Miles and More bo to zawsze można potem z żonką gdzieś polecieć. Owszem, czasem jest ciekawie ale większość miast poznaję raczej w nocy bo średnio od 8-20 jestem w pracy. :x

 

Chyba ostatnio widziałem Twoje ścianki fundamentowe. Z głównej z Wrocka skręca się w lewo i po prawej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Flowera

 

Ja już od 10 lat muszę jeździć albo jeżeli dalej niż 1000 km latać. Tak się głupio złożyło, że obsługuję Niemcy, Polskę, Czechy, Austrię, Węgry, Słowenię, Szwajcarię, Włochy. Na szczęście nasza ekspansja na Chiny została przerwana ale za to zaczyna się Rosja, Ukraina, Chorwacja, Bośnia....

Szczerze mówiąc trochę mnie to już męczy. Samochodem robię rocznie kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, pocieszeniem latania jest Miles and More bo to zawsze można potem z żonką gdzieś polecieć. Owszem, czasem jest ciekawie ale większość miast poznaję raczej w nocy bo średnio od 8-20 jestem w pracy. :x

@ Blinkey

Chyba ostatnio widziałem Twoje ścianki fundamentowe. Z głównej z Wrocka skręca się w lewo i po prawej stronie?

 

Hej Hej no tak to jest z tymi wyjazdami ... ja tez mam Miles&More

ale okazalo sie ze mnie troche oszukali i nie wliczyli mi wszystkich

wylotow do Hiszpanii a to bylo ponad 4000 tys km za jeden lot

i wliczyli mi tylko z 6 takich lotów-> jeden lot i na dodatek w 1 stronę,

a jesli chodzi o dzialeczke to chyba to to co widziales to moje),

tak dokladnie))) skreca sie w wąską uliczke w lewo i potem na koncu

tej drogi po prawej) jesli mozna ta droge

polną nazwać uliczką))))

pozdrawiam)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj poinformowano, że ma powstać OBWODNICA ENERGETYCZNA Wrocławia. Mają ją wybudować dla potrzeb LG Philips.

 

"Obwodnica energetyczna Wrocławia połączy stację Pasikurowice z fabrykami koncernu LG w Biskupicach Podgórnych. Linia będzie mieć 50 km i przetnie tereny pięciu gmin: Długołęki, Czernicy, Świętej Katarzyny, Żórawiny i Kobierzyc. Na terenie tej ostatniej gminy w okolicy Małuszowa powstanie też nowa stacja elektroenergetyczna Wrocław."

 

Czy ktoś wie gdzie można się dowiedzieć więcej o przebiegu tej linii. Teraz mam się zamiar przeprowadzić z Maślic gdzie wybudują mi autostradę 300 m od domu i stadion piłkarski 30 m za oknem. Nie mam zamiaru przeżyć tego raz jeszcze.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Chrząstawian: znalazłem taką ciekawostkę.

 

http://www.czernica.iap.pl/index.html?id=przetargi&idp=3840

 

Hej hej o kanalizacji to podobno jest juz mowa od 2 lat...

niby wiadomosc dobra ale to dopiero projekt, a termin

realizacji kosztorysu i projektu do koniec 2006, pewnie potem ze 3-4 lata zajmie sama budowa...:-(

pozdrwaiam Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...