Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Marzanna - jeśli nie musisz, to nie kupuj dodatków i zamontuj je we własnym zakresie. Jeśli nie masz na to czasu albo zacięcia to podczas montażu mebli (jeśli to będzie Meblux) dogadaj się z monterem (MARCIN średniego wzrostu blondyn - mówią na niego Michaś) a on za kilka dyszek przyjdzie popołudniu albo w weekend i fachowo wszystko pomontuje.

Przy kalkulacji nie wspominaj, że nie będzie dodatków, tylko poproś o kalkulację z wyodrębnioną ceną mebli, blatu i dodatków

 

Pozdrav

Dzięki wielkie trabi za te rady. Faktycznie przecież reling czy inne 'ustrojstwa' jak np. halogeny podszafkowe to możemy sobie sami zamontować, albo poprosić tego montera indywidualnie (o ile on tam jeszcze pracuje). Jedną rzecz mają fajną i na razie nigdzie nie widzianą: uchwyty do szafek z plastiku imitującego grubo cięte szkło. Do moje kuchni w syberyjskiej brzozie wyglądają bajerancko! :D

Wycenę mam właśnie z tymi dodatkami, skalkulowane są osobno, tyle że oprócz halogenów to nie wiedziałam, że może być spory narzut cenowy - np. 200%!.

Co w takim razie ze sprzętem do zabudowy? Też radzisz kupić samemu? Miła pani w Mebluxie twierdziła, że jak znajdę tańszy niż u nich w katalogu, to szef zwykle po takiej cenie sprzedaje.

P.S. Ja nie jadę niestety na spotakanie forumowiczów. Mam robote na budowie - wiosna idzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od serdecznych gratulacji z racji szczęśliwych narodzin Potomków.

Dziwię się, że jeszcze możecie trafić w klawisze ( zwłaszcza szczęśliwi Tatusiowie :wink: )

Po drugie - Marzanno - jutro podjadę do mojego Klienta, który ostatnio mocno zachwalał swoich misiów od schodów i trzeba przyznać, że zrobili mu ładną i ponoć tanią robotę w buku właśnie. Namiar zdobędę i jutro zapodam na forum.

Tymczasem gaszą mi światła w tyrze, więc lecę do domu! :p

pozdrawiam

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja cię! Cudne dzieciaczki! :D

A ja znowu upier...liwie o budowie :oops: Drodzy grupowicze macie jakieś dobre namiary na stolarza robiącego parapety drewniane? Super -parapet z sosny bejcowany zobaczyłam w wątku o domku Toli i mnie 'wzięło'. Tola jest z podkrapackiego więc to trochę daleko szukać jej stolarza...

Zresztą sami zobaczcie:

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzanna,

zastanów się nad tymi drewnianymi parapetami. Ja zrobiłam parapety nie wyróżniające się od ściany - uważam że lepiej jeśli parapet jest neutralny - u mnie jest z białego konglomeratu (z szarymi "kamyczkami"), dobrze to wygląda. Nie wiem jaką masz koncepcję urządzenia wnętrz, ale taki drewniany parapet dość mocno determinuje styl, jest bardzo zauważalny.

Poza tym drewniany parapet musi być dobrze zabezpieczony przed wilgocią - jeśli zamierzasz trzymać na nim kwiatki doniczkowe.

A jeśli już się zdecydujesz na drewno to chyba w każdym salonie z oknami dostaniesz drewniany parapet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja cię! Cudne dzieciaczki! :D

A ja znowu upier...liwie o budowie :oops: Drodzy grupowicze macie jakieś dobre namiary na stolarza robiącego parapety drewniane? Super -parapet z sosny bejcowany zobaczyłam w wątku o domku Toli i mnie 'wzięło'. Tola jest z podkrapackiego więc to trochę daleko szukać jej stolarza...

Zresztą sami zobaczcie:

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/1.jpg

 

mi tez sie bardzo podobaja te parapety. Tez bede miala kolorowe parapety. Sadze ze nie beda mialy wiekszego wplywu przy urzadzaniu pomieszczen, zwlaszcza ze okna tez beda kolorowe. Poza tym widoczne parapety bede miala tylko w pokojach. Tyle ze my chyba bedziemy mieli plastikowe - tansze i latwiejsze w utrzymaniu (juz to raz przerabialam ;) ) chociaz moj WOjcio cos przebakuje o drewnianych ;). Z tego co wiem to Had ma namiary na jakiegos taniego misia od parapetow drewnianych - napisz do niej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy grupowicze macie jakieś dobre namiary na stolarza robiącego parapety drewniane? Super -parapet z sosny bejcowany zobaczyłam w wątku o domku Toli i mnie 'wzięło'. Tola jest z podkrapackiego więc to trochę daleko szukać jej stolarza...

Ja mam drewniane parapety i jestem z nich bardzo zadowolona- co do wody i kwiatków - po prostu trzeba ostroznie podlewac ;-)

ale robiłam daleko od Wrocka - u moich rodziców w Karkonoszach - stolarz zrobił surowe, a potem sama malowałam :-) - farbą taka jaką samą jak okna i okiennice.

Marzanno - najlepiej podjedź do mnie i zobaczysz z bliska zarowno okiennice jak i drewniane parapety (mają 3 lata). Zapraszam :-)

PS. Tola jest z Białegostoku :wink: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich wrocławskich i podwrocławskich "budowniczych", zwłaszcza tych najmniejszych co na zdjęciu;-)

Ja zaczynam na wiosnę stawiać kanadyjczyka ale w okolicach Wrocławia więc czuję się związany uczuciowo z Waszą grupą;-)

witaj Art-p :-) teraz będziesz mógł juz powiedzieć "z naszą grupą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Zazdroszcze wszystkim, którzy wykanczaja, my teraz jestesmy na etapie wyboru kredytu i oczywiscie mamy metlik w glowie czy PLN czy CHF, ale dostalismy super warunki w banku w CHF bo oprocentowanie (marza + LIBOR) to 2,11, no i badz tu madry....., ale kredyt i tak musimy wziazc bo nie damy razy udzwignac calego ciezaru budowy... :-(

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...