Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam wieczornie! :)

 

Flowera

 

nie martw sie wiekszosc tutaj bierze kredyt. My narazie wzielismy z kasy mieszkaniowej - na poczatku wydawal sie super, ale jak teraz patrze na oprocentowanie kredytu we frankach to coraz bardziej zaluje swojej decyzji, zwlaszcza ze za jakis czas i tak trzeba bedzie wziac dodatkowy kredyt :(. Jak narazie jestem zdecydowana na franka - szkoda tylko ze teraz taki tani :/. Zastanawiam sie też nad takim mylkiem -na poczatku wziac w zlotowkach - na czas brania transz (wszelki wahania na etapie brania transz sa bardzo ryzykowne), a potem przewalutowac to na CHF. Nie wiem tylko czy poprzewalutowaniu nadal zaoferowaliby mi 2% ...Hmmm. Przerabial ktos cos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki wszystkim za porady - jak zwykle można na naszą grupę liczyć!Co do parapetów - miałam wątpliwości co do drewnianych przy oknach PCV dopóki nie zobaczyłam drewnianych u Toli (fakt, Tola jest z podlaskiego nie podkarpackiego jak zauważyła Ivonesca).

BK - też rozważałam białe czy inne nie rzucające się w oczy, ale u mnie w salonie będą panele, schody drewniane a na górze deski podłogowe, więc drewniane parapety chyba będą 'na miejscu', zwłaszcza że nie będę ich bejcowała na tak wyraźny kolor - prawdopodobnie tylko lakier. Rozważam też parapety PCV w okleinie drewnopodobnej... Kwiatków raczej na nich nie będzie - moje koty by je tylko zrzucały na podłogę! :D

Wojty - a gdzie widziałaś takie prapety w okleinie? I dzięki za namiary na Had - napiszę do niej.

Ivonesca - dzięki za zaproszenie, chętnie wpadnę jak uda mi się wykroić trochę czasu!

A jak tam wasze okna, grupowicze? Ja już zamawiam na dniach! I mam już pierwszą umowę na drzwi zewnętrzne! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczornie! :)

 

Flowera

 

nie martw sie wiekszosc tutaj bierze kredyt. My narazie wzielismy z kasy mieszkaniowej - na poczatku wydawal sie super, ale jak teraz patrze na oprocentowanie kredytu we frankach to coraz bardziej zaluje swojej decyzji, zwlaszcza ze za jakis czas i tak trzeba bedzie wziac dodatkowy kredyt :(. Jak narazie jestem zdecydowana na franka - szkoda tylko ze teraz taki tani :/. Zastanawiam sie też nad takim mylkiem -na poczatku wziac w zlotowkach - na czas brania transz (wszelki wahania na etapie brania transz sa bardzo ryzykowne), a potem przewalutowac to na CHF. Nie wiem tylko czy poprzewalutowaniu nadal zaoferowaliby mi 2% ...Hmmm. Przerabial ktos cos takiego?

 

Ja zawsze byłam za kredytem walutowym, ale każdy to musi przemyśleć. Szwajcarski bank centralny przewiduje podwyżkę stóp więc i kredyty w CHF będą droższe. Z kolei nasze stopy (PLN) idą w dół. Ale z drugiej strony to złotówka jednak się umacnia. Z trzeciej strony, będziemy w strefie euro później niż myśleliśmy parę lat temu.

Szczerze mówiąc nie wierzę w te 2%. Szczególnie teraz jak LIBOR idzie w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzanna

 

te parapety PCV z okleina drewnopodobna mialam w swoim rodzinnym mieszkanku. Bardzo fajnie wygladaja, zadnych problemow z nimi nie mialam. Super sie je mylo, nie odbarwialy, z daleka oczywiscie wygladaly jak drewnaiane. jednym slowem naprawde nie narzekalam :). Zdjec jako takich nie mam - chyba nie mam (moze na jakim zdjeciu, w tle sa te parapety). Jak bede tam kiedy to postaram sie cyknac kilka fotek ;).

 

Z Had sie czesto widze lub slysze - jak chcesz to poprosze ja o zrobienie kilku fotek zwoich parapetow i popytam sie ile dokladnie kosztowaly te parapety. Z tego co pamietam to sama sie dziwila ze tak tanio. Nestety trzeba bylo na nie troche sie naczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczornie! :)

 

Flowera

 

nie martw sie wiekszosc tutaj bierze kredyt. My narazie wzielismy z kasy mieszkaniowej - na poczatku wydawal sie super, ale jak teraz patrze na oprocentowanie kredytu we frankach to coraz bardziej zaluje swojej decyzji, zwlaszcza ze za jakis czas i tak trzeba bedzie wziac dodatkowy kredyt :(. Jak narazie jestem zdecydowana na franka - szkoda tylko ze teraz taki tani :/. Zastanawiam sie też nad takim mylkiem -na poczatku wziac w zlotowkach - na czas brania transz (wszelki wahania na etapie brania transz sa bardzo ryzykowne), a potem przewalutowac to na CHF. Nie wiem tylko czy poprzewalutowaniu nadal zaoferowaliby mi 2% ...Hmmm. Przerabial ktos cos takiego?

 

Ja zawsze byłam za kredytem walutowym, ale każdy to musi przemyśleć. Szwajcarski bank centralny przewiduje podwyżkę stóp więc i kredyty w CHF będą droższe. Z kolei nasze stopy (PLN) idą w dół. Ale z drugiej strony to złotówka jednak się umacnia. Z trzeciej strony, będziemy w strefie euro później niż myśleliśmy parę lat temu.

Szczerze mówiąc nie wierzę w te 2%. Szczególnie teraz jak LIBOR idzie w górę.

 

No wiesz moze i te 2% faktycznie sie powyzszy, ale nie wierze ze kiedykolwiek sie zrowna z oprocentowanem w PLN :-? .

A i tak najwazniejszy dla mnie bedzie pierwszy okres, kiedy bede miala najwieksze zadluzenie.

 

Jedyne czego sie obecnie boje przy braniu kredytu w walucie to to ze mi zacznie drozec franek, jak bede brala transze. I dlatego sie zastanawiam jakto obejsc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do okien i firm je sprzedajacych to jestem zalamana - ludzie sami ne wiedza co sprzedaja...

 

- jeden powiedzial, ze okno balkonowe 270x240, kolorowe, od str. pod. moze zrobic bez poprzeczki i nie wiadamo czemu inne firmy kaza dawac porzeczke.

- inna kobieta powiedziala, ze przy dobieraniu wielkosci max okien nie ma znaczenia czy okno jest kolorowe czy biale, wg niej tak samo sie beda nagrzewac...

- Inna jeszcze kobita w ogole nie mogla na nic mi odpowiedziec bo jest "tu nowa" ....

 

Ale rekordem bezmyslnosci wykazal sie facet, ktory "ofere" na okna przeslal mi SMSm.... (warto dodac, ze mialam kilka nietypowych okien i mial sie dowiedziec jak rozwiazac to konstrukcyjnie) - razem podobno wyszlo 14 000, a cene rolet podal za m2 - ciekawie jak wliczyl w to silniczki do rolet

 

Szkoda gadac :(

 

Chyba najwiecej, jak do tej pory powiedzieli mi u Krysiaka.

 

Mam zamiar sie jeszcze spotkac z ekipa od BK i firma polecana przez kierownika. I koniec. Na wiecej nie mam juz newow....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do okien i firm je sprzedajacych to jestem zalamana - ludzie sami ne wiedza co sprzedaja...

 

- jeden powiedzial, ze okno balkonowe 270x240, kolorowe, od str. pod. moze zrobic bez poprzeczki i nie wiadamo czemu inne firmy kaza dawac porzeczke.

- inna kobieta powiedziala, ze przy dobieraniu wielkosci max okien nie ma znaczenia czy okno jest kolorowe czy biale, wg niej tak samo sie beda nagrzewac...

- Inna jeszcze kobita w ogole nie mogla na nic mi odpowiedziec bo jest "tu nowa" ....

 

Ale rekordem bezmyslnosci wykazal sie facet, ktory "ofere" na okna przeslal mi SMSm.... (warto dodac, ze mialam kilka nietypowych okien i mial sie dowiedziec jak rozwiazac to konstrukcyjnie) - razem podobno wyszlo 14 000, a cene rolet podal za m2 - ciekawie jak wliczyl w to silniczki do rolet

 

Szkoda gadac :(

 

Chyba najwiecej, jak do tej pory powiedzieli mi u Krysiaka.

 

Mam zamiar sie jeszcze spotkac z ekipa od BK i firma polecana przez kierownika. I koniec. Na wiecej nie mam juz newow....

 

sprawdź nortę

co prawda brałem u nich tylko rolety z silnikami ale byli najtańsi

 

http://www.norta.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Zazdroszcze wszystkim, którzy wykanczaja, my teraz jestesmy na etapie wyboru kredytu i oczywiscie mamy metlik w glowie czy PLN czy CHF, ale dostalismy super warunki w banku w CHF bo oprocentowanie (marza + LIBOR) to 2,11, no i badz tu madry....., ale kredyt i tak musimy wziazc bo nie damy razy udzwignac calego ciezaru budowy... :-(

pozdrawiam flowercia

 

A przy jakim wkladzie wlasnym? Ja przy > 50% mam marze banku 0,8%, wiec aktualne oprocentowanie 1,71% (mowa o CHF oczywiscie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Od dłuższego czasu sporadycznie zaglądałem na to forum. Od dziś będę to robił chyba już regularnie. Na wiosnę startuję z budowa domu w Śliwicach. Projekt już na ukończeniu więć nie ma wyjścia, trza zaczynać.

Witam i liczę na wsparcie doświadczonych budowniczych.

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

co do okien to też mam niezły mętlik w głowie. Krysiak jako jedyny chce w moim fiksie 200x230 zrobić poprzeczkę :o a ja bardzo nie chcę dzielenia tego okna i pierwszy raz spotkałam się z taką uwagą. Fakt jest taki, że każdy producent mówi co innego i zwariować można.

 

Co do kredytu to jutro idziemy do Open Finance na Odrzańską w celu rozpoznania. Był ktoś u nich?

Cały czas jestem przekonana do CHF ale mam nadzieję, że gdy będziemy podpisywać umowę to kurs będzie wyższy :-) pożyjemy i zobaczymy..

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Had sie nie pojawia, bo jest niezle ostanimi czasy zapracowana. A poza tym wprowadzila sie do wymarzonego domku i jest w nim bardzo szczesliwa :D.

 

Powiem jej, ze sie pytalas o nia, bo kiedys rozmawialysmy o forum i powiedziala mi, ze jej juz pewni nikt nie pamieta... ;)

 

pamięta, pamięta :lol: ..pozdrów ją ode mnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Zazdroszcze wszystkim, którzy wykanczaja, my teraz jestesmy na etapie wyboru kredytu i oczywiscie mamy metlik w glowie czy PLN czy CHF, ale dostalismy super warunki w banku w CHF bo oprocentowanie (marza + LIBOR) to 2,11, no i badz tu madry....., ale kredyt i tak musimy wziazc bo nie damy razy udzwignac calego ciezaru budowy... :-(

pozdrawiam flowercia

 

A przy jakim wkladzie wlasnym? Ja przy > 50% mam marze banku 0,8%, wiec aktualne oprocentowanie 1,71% (mowa o CHF oczywiscie).

 

hej hej :-) ;-)

my mamy wkład 30% :-( masz super oprocentowanie :-), no ale masz juz prawie domek gotowy, i tak super ze udalo sie wytargowac tylko do 1,1 % marzy... wiec 1,1 + 1,11 Libor 3M, to wyszlo 2,11, jeszcze mam rozmawiac w banku, gdybysmy mogli jeszcze poczekac tak z 2-3 miesiace to bysmy pewnie doszli do 50% ... no ale kasa jest potrzebna na juz( no i co zrobic, najwyzej potem bedziemy sie przenosic np do innego banku... nie wiem) ale i tak jest super)

pozdrawiam Cie :-) ;;-) :-)))

flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliście dachówkę Braasa - a konkretnie Cisara ??

Przy czym nie chodzi mi o cene wiązaną z ułożeniem bo ekipe do tego mam osobno.

Na razie mam jedną wycenę z Gaji na opolskiej ale chciałbym porównać z innymi przedstawicielami.

 

Jakub Wilkoński

Hej ja sie dolaczam do zapytania, mam na razie wycenę z PSB wygląda bardzo dobrze)

pozdrawiam flowercia

(my bierzemy CISARA dachowke granitowa)

generalnie czekamy tez na TARBUD, bo bedzie 17-19 marca

moze tam bedą jakies promocje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do okien i firm je sprzedajacych to jestem zalamana - ludzie sami ne wiedza co sprzedaja...

Bylas w M&S ja jestem super zadowolona mamy okna z szyba 0,6 i wcale nie duzo drozsze... no i wszystko mi wyjasnili a nawet doradzili, abym jeszcze sobie zmienila otwory okienne na standardowe wtedy bedzie taniej...

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Zazdroszcze wszystkim, którzy wykanczaja, my teraz jestesmy na etapie wyboru kredytu i oczywiscie mamy metlik w glowie czy PLN czy CHF, ale dostalismy super warunki w banku w CHF bo oprocentowanie (marza + LIBOR) to 2,11, no i badz tu madry....., ale kredyt i tak musimy wziazc bo nie damy razy udzwignac calego ciezaru budowy... :-(

pozdrawiam flowercia

 

A przy jakim wkladzie wlasnym? Ja przy > 50% mam marze banku 0,8%, wiec aktualne oprocentowanie 1,71% (mowa o CHF oczywiscie).

hej hej :-) ;-)

my mamy wkład 30% :-( masz super oprocentowanie :-), no ale masz juz prawie domek gotowy, i tak super, ze udalo sie wytargowac tylko do 1,1 % marzy... wiec 1,1 + 1,11 Libor 3M, to wyszlo 2,11, jeszcze mam rozmawiac w banku, gdybysmy mogli jeszcze poczekac tak z 2-3 miesiace to bysmy pewnie doszli do 50% ... no ale kasa jest potrzebna na juz( no i co zrobic, najwyzej potem bedziemy sie przenosic np do innego banku... nie wiem) ale i tak jest super). Bede brac jeszcze kredyt z naszej firmy ale to nie wychodzi duzo, ... wiec nie uzbiera sie na 50% a premia dopiero w kwietniu :-( a kredyt musi byc teraz... buuu...

pozdrawiam Cie :-) ;;-) :-))) a

a w jakim banku brales kredyt jesli mozna sie spytac?

flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...