Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

witam :-)

chciałam powiedziec że reprezentowałam naszą grupę na sobotnim zjeździe forum muratora w stolicy :-) było super !

a teraz sie przyznać - kto jeszcze był?? znalazłam 2 chorągiewki wbite w Brzeg Dolny :lol:

 

Opowiesz nam cos więcej ? :) Kto był ? Czy było tak jak na wczesniejszych zlotach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

witam :-)

chciałam powiedziec że reprezentowałam naszą grupę na sobotnim zjeździe forum muratora w stolicy :-) było super !

a teraz sie przyznać - kto jeszcze był?? znalazłam 2 chorągiewki wbite w Brzeg Dolny :lol:

Opowiesz nam cos więcej ? :) Kto był ? Czy było tak jak na wczesniejszych zlotach ?

 

jedzenie było lepsze :wink: pyszne oscypki pieczone i pierogi z kapustą..... i różne różności :-)

 

zespół przygrywający - chyba ten sam był, redakcja też ta sama :wink:

 

ogólnie osób chyba było mniej niz na I zlocie - na II nie byłam więc nie mam porównania :(

 

było mnóstwo osób które już znałam - Agacka, tola, Maluszek, maksiu, Kasiorek, Edzia, Tomek1950, joskul, Jezier

 

poznalam nowe osoby - Rydza, zielonookę, długiego, Małego, Martkę, Whispera i jego Luśkę, ew-kę,

 

wszystkich pewnie nie dam rady wymienić....

 

atmosfera wesolutka, miło i przyjemnie, uśmiałam sie nieźle....już nie moge doczekać się następnego spotkania :lol:

 

jest juz kilka zdjęć wrzuconych - za niedługo jeszcze maksiu ma coś dołożyć....

 

i to tyle w skrócie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :-)

chciałam powiedziec że reprezentowałam naszą grupę na sobotnim zjeździe forum muratora w stolicy :-) było super !

a teraz sie przyznać - kto jeszcze był?? znalazłam 2 chorągiewki wbite w Brzeg Dolny :lol:

Opowiesz nam cos więcej ? :) Kto był ? Czy było tak jak na wczesniejszych zlotach ?

 

jedzenie było lepsze :wink: pyszne oscypki pieczone i pierogi z kapustą..... i różne różności :-)

 

zespół przygrywający - chyba ten sam był, redakcja też ta sama :wink:

 

ogólnie osób chyba było mniej niz na I zlocie - na II nie byłam więc nie mam porównania :(

 

było mnóstwo osób które już znałam - Agacka, tola, Maluszek, maksiu, Kasiorek, Edzia, Tomek1950, joskul, Jezier

 

poznalam nowe osoby - Rydza, zielonookę, długiego, Małego, Martkę, Whispera i jego Luśkę, ew-kę,

 

wszystkich pewnie nie dam rady wymienić....

 

atmosfera wesolutka, miło i przyjemnie, uśmiałam sie nieźle....już nie moge doczekać się następnego spotkania :lol:

 

jest juz kilka zdjęć wrzuconych - za niedługo jeszcze maksiu ma coś dołożyć....

 

i to tyle w skrócie :-)

 

Hej hej a moze tak wroclawski zlot zrobic) bo wiadomo do stolicy to nie wszyscy mogli jechac ... :-)

pzodrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety nie dojechalam :( . Ostanio pracowalam po 14h/dobe i w piatek przeszlam maly kryzys. Poza tym blol glowy i perspektywa jazdy moim malym autkiem nie dodawaly mi sily :/.

Mam nadzieje, ze za rok wrescie sprawie sobie lepsze autko i bede pracowlala jak czlowiek, max po 10h :/.

 

Ale naprawde zalowalam ze nie moglam byc na zlocie. Rok temu bylo suuper - naprawde jest warto tam sie przejechac!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich Witam i od razu pytam

Jakiej grubości płyty GK stosuje sie do podwieszanych sufitów 12,5mm czy 9,5mm .Mój wykonawca namawia mnie na 9,5 mm /wiem że sa droższe/ z tego względu że sufit ma sporą powierzchnię bo około 50 m2 - poprostu lżejsza konstrukcja. Znowu na stronach producentów płyt wszędzie mówia o 12,5mm.Jakie sa wasze doświadczenia z tym związane??

 

dzięki

pozdrawiam

S-s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlad na pewno siedzie i zazbrojenie "plyty" ci w tym nie pomoze. Chodzi tylko o to zeby wszytko osiadlo w miare rownomiernie.

 

A tak w ogole to na co mialaby byc zbrojony ten beton na ugielcie, scianianie, docisk? :roll:

 

Z uporem maniaka bede powtarzac ze pod droga też jest "tylko" podbudowa - niezbrojona i przejezdza przez to TIR (obc. dynamiczne) i wszystko gra o ile nie dzieje sie to w Polsce ;) ale to juz inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlad na pewno siedzie i zazbrojenie "plyty" ci w tym nie pomoze. Chodzi tylko o to zeby wszytko osiadlo w miare rownomiernie.

 

A tak w ogole to na co mialaby byc zbrojony ten beton na ugielcie, scianianie, docisk? :roll:

 

Z uporem maniaka bede powtarzac ze pod droga też jest "tylko" podbudowa - niezbrojona i przejezdza przez to TIR (obc. dynamiczne) i wszystko gra o ile nie dzieje sie to w Polsce ;) ale to juz inna bajka

 

płytę "zazbraja" się przeciwskurczowo czyli po to żeby nie pękała i fak nie pomaga to przeciw osiadaniu.

 

nie martw się o to że ci płyta siądzie - siądzie eto ci posadzka jak walniesz 10 cm styropianu :lol: :lol: :lol:

nie ma szans nawet 1 cm jeśli masz duże punktowe obciążenie - wystarczy regał z książkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

co do okien to też mam niezły mętlik w głowie. Krysiak jako jedyny chce w moim fiksie 200x230 zrobić poprzeczkę :o a ja bardzo nie chcę dzielenia tego okna i pierwszy raz spotkałam się z taką uwagą. Fakt jest taki, że każdy producent mówi co innego i zwariować można.

 

Co do kredytu to jutro idziemy do Open Finance na Odrzańską w celu rozpoznania. Był ktoś u nich?

Cały czas jestem przekonana do CHF ale mam nadzieję, że gdy będziemy podpisywać umowę to kurs będzie wyższy :-) pożyjemy i zobaczymy..

 

pozdrawiam

 

 

Ja bylam tam w poniedzialek no i dostalam wlasnie tak jak pisalam kredyt w CHF z oprocentowaniem 2,11.. boje sie brac w CHF ale pomyslalam ze jak rozbije na transze to moze tylko teraz strace a jak frank podskoczy do nastepnej transzy to wszystko jakos sie wyrowna...

mam nadzieje ze nie poleci jeszczxe bardziej w dol..

pozdrawiam flowercia

Czesc wszystkim,

ja bralem w kredyt przez Opena w zeszłym roku. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich Witam i od razu pytam

Jakiej grubości płyty GK stosuje sie do podwieszanych sufitów 12,5mm czy 9,5mm .Mój wykonawca namawia mnie na 9,5 mm /wiem że sa droższe/ z tego względu że sufit ma sporą powierzchnię bo około 50 m2 - poprostu lżejsza konstrukcja. Znowu na stronach producentów płyt wszędzie mówia o 12,5mm.Jakie sa wasze doświadczenia z tym związane??

 

dzięki

pozdrawiam

S-s

 

Gdy jeszcze studiowałem jeździłem do zachodnich sąsiadow na wakacyjne prace własnie przy regipsach. Położyłem kilka hektórów tych płyt, na sufit zawsze były 12,5 mm (czasami nawet 2 warstwy). Ale to tylko moje doświadczenia, nie wiem co na to obliczenia, dokumentacja, zalecenia systemu itd. W swoim obecnym mieszkanku tez zrobłem z 12 no i w domu tez tak zrobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam pomocy. W maju chcę startować z budową w Śliwicach za kiełczowem i pilnie poszukuję kierownika budowy lub inspektora nadzoru. Kogoś fachowego i naprawdę dobrego. Jeśłi możecie podsunąc namiar na kogoś będę wdzieczny.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

targiiiii hurra

ogłaszam konkurs na

1. jak lepiej zmarnować kasę na bilet wstępu

a) zagrać w 3 karty

b) kupić bilet miesięczny MPK na styczeń

c) przekazać do wybranej rozgłośni rajdowej na wsparcie jakiego upadającego zakładu

 

2. gdzie można zobaczyć większy wybór materiałów budowlach

a) w castoramie

b) w obi

c) w żelaznym za rogiem

 

3. konkurs dla zaawansowanych - co na prawdę interesującego i nowego widziałeś na ostatnich targach BUDOWNICTWA

a) pokaz flamenco

b) pryszczatą hostessę

c) energetyzowaną wodę

d super ofertę na prenumeratę Twojego Działkowca

 

 

na prawdę lepiej posiedzieć w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woprz skąd ten nastrój? Przez pogodę :roll: Możemy się umówić na jedną godzinę i zrobić mały zlot. Natępnie zkupimy bilety wstępu (wycieczka zorganizowana ma zniżki :) ) i wejdziemy do Hali siejąc spustoszenie wśród wystawców. Kto będzie rozmawiał z kilkunastoma "ekspertami" naraz?

 

Tak czy inaczej ja pójdę a jak będę miała zbudowany i dopieszczony dom to też średnio będa mnie bawiły takie wypady :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...