Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

aha

a binkley zaczął budowę

 

to mówiłem ja Jarząbek

dziękuję

 

 

Ha ha. Jak dobrze mieć sąsiada. Dzisiaj rano wróciłem z Niemiec, zaglądam na forum a tu......... Woprz mówi, że mój dom dalej się buduje. :lol: A w niedzielę nic nie było jeszcze widać.

 

A zanim zaczną mieli zgłosić to mojemu inspektorowi. :evil:

 

http://www.directupload.net/images/060322/temp/2TQKKsdm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dabell

ja też nie znoszę zmywać

zmywarka oszczędza wodę, nie ma tutaj wątpliwości

co do góry w zlewie - znam te widoki

mam jeszcze górę prasowania - ale za każdym razem jak na nią patrzę to robi mi się słabo i po prostu wychodzę z pokoju ... ale góra prasowania od tego nie maleje. Po każdym praniu rośnie. Na całe szczęście prasowanie zlokalizowałam w tzw gabineto-gościnnym więc po prostu go zamykam żeby na górę nie patrzeć.

Czy ktoś też tak ma, czy tylko ja jestem taką niedoskonałą gospodynią?

Och widzę że prasowanie to jakaś kara Boża chyba za grzechy tylko jakie ja też nie cierpie tego robić nawet mogę sprzątać kladke schodową w 10 pietrowym budynku byle nie prasować ale ostatnio rozwiązałam ten problem i strasznie narzekam az moja mama sie zlituje i przyjdzie poprasować - wtedy mam najlepszy widok jak wracam z pracy a ty krasnoludki były w mim domu - koszulki wiszą na wieszaczkach bluzeczki też a sweterki poskładane w kosteczke- cudowny widok :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszystkim budującym :)

 

Właśnie rozpoczynamy więc się melduję, jesteśmy na etapie zakupu działki. Padło na WILKSZYN czy ktoś z forumowiczów buduje lub zbudował się w wilkszynie?

 

Bodiniusz - gdzie szukasz działki? masz coś upatrzonego?

 

W tym roku planujemy załatwić działkę, papiery i fundamenty, a w przyszłym budowę i przeprowadzkę, mam nadzieję, że się uda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodiniusz - gdzie szukasz działki? masz coś upatrzonego?

 

Mam upatrzone 2 działki, ale obie majš poważne wady:

przez jednš przebiega gazocišg 6,3MPa (pomijajšc dyskomfort z mieszkania na rurze - i trochę strach, jest strefa bezpieczeństwa).

Przez drugš, a właciwie obok, przebiega linia wysokiego napięcia (i ta działka będzie do zabudowania dopiero za rok-dwa: brak warunków, brak mediów, słabo z drogš).

 

Tak więc jestem w zawieszeniu.

 

BTW: Czy kto się orientuje, czy to możliwe, że jeli teraz jest pas ochronny r=20m od rury z gazem, to zmieni się na 5m po jakich ekspertyzach gazowników??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, strefa bezpieczeństwa dla nowych gazociągów wynosi 10 metrów. Stare gazociągi mają zawsze 20 metrową strefę. Nawet te wyłączone z użytku. U nas przez osiedle też przechodzi gazociąg i też zastanawiałem się nad tymi działkami. W przypadku, gdyby były większe napewno bym się zdecydował. Niestety na tej części nie można nic budować. Myślę, że lepszy jest gazociąg niż linia wysokiego napięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz przechodzi przez rodek działki i psuje możliwoci zabudowy. Linia elektryczna (dot. innej lokalizacji) jest w odl. 30 metrów od rozważanej działki, więc nie wpływa na możliwoć zabudowy, ale za to na walory estetyczne.

 

Pojadę jutro do gminy, może mi co powiedzš. Może też podzwonię do gazowni. Trochę boję się wtopić... wydam ponad 100 tys. i kupię kawałek łški...

 

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha

a binkley zaczął budowę

 

to mówiłem ja Jarząbek

dziękuję

 

 

Ha ha. Jak dobrze mieć sąsiada. Dzisiaj rano wróciłem z Niemiec, zaglądam na forum a tu......... Woprz mówi, że mój dom dalej się buduje. :lol: A w niedzielę nic nie było jeszcze widać.

 

A zanim zaczną mieli zgłosić to mojemu inspektorowi. :evil:

 

http://www.directupload.net/images/060322/temp/2TQKKsdm.jpg

 

Kurcze ale Ci fajnie nasz zacznie się piac od 1 kwietania tez z SIlki))))

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blinkey - musisz troszke teraz sam poczuwać i dopilnować budowy- Woprz zarzuca mojemu mężowi ze porzuca mnie dla koła podbiegunowego - ale to między innymi z Woprzem moja połówka teraz śmiga po Laponii - ciekawe co nam żonkom z tego przyjdzie - ja mam nadzieje ze chociaż dzięki tej wizycie chody u Mikołaja w tym roku będę miala lepsze dzięki małżonkowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodiniusz w Wilkszynie druty sa chyba wszędzie :( My też mamy sąsiedztwo linii średniego napięcia 15 KW, ale warto przed zakupem wystapić o warunki zabudowy (czeka się do 6 mies.) ale wiesz na czym stoisz i czy w ogóle na tej działce się zbudujesz :lol: (ogladaliśmy wiele działek na których zbudować można bęzie siędopiero za ładnych kilka lat) potem pozwolenie na budowę jest już tylko formalnością
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam o wiosennym poranku :) Jest ciepluteńko, dziś rano tylko -4 C

Upał

Ktoś tu wspominał o panu Roguckim z Kamieńca - sąsiadom dom budował, wyrażali się o nim bardzo, bardzo ciepło. Chyba można polecać. Tyczyński sąsiadowi nadzorował budowę - w sensie był kierownikiem budowy - i podpisywał jakieś bzdury w końcu z niego zrezygnował.

 

Ale wiem z kolei że Tyczyński całkiem dobrze buduje.

 

mmarysia - pozdrowienia - jak się mieszka?

 

Czy ktoś ma może namiar na ogrodnika - jakaś firma która niedrogo doradzi a może i wykona część grubych prac? Mam już projekt i koncepcję ogrodu, ale też mam sporo wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha

a binkley zaczął budowę

 

to mówiłem ja Jarząbek

dziękuję

 

 

Ha ha. Jak dobrze mieć sąsiada. Dzisiaj rano wróciłem z Niemiec, zaglądam na forum a tu......... Woprz mówi, że mój dom dalej się buduje. :lol: A w niedzielę nic nie było jeszcze widać.

 

A zanim zaczną mieli zgłosić to mojemu inspektorowi. :evil:

 

http://www.directupload.net/images/060322/temp/2TQKKsdm.jpg

 

Kurcze ale Ci fajnie nasz zacznie się piac od 1 kwietania tez z SIlki))))

pozdrawiam flowercia

 

hehe a nasz zacznie się piąć w poniedziałek 27.03 ale z Porothermu :-)

 

mmarysia gratulacje przeprowadzki. Ale masz fajnie a przed nami jeszcze cała budowa :-)

 

Wojty podeślę Ci namiary, które mam spisane. Notatki o misiach robiłam w notesie a nie w komputerze w związku z tym wklepię te, których nie będziesz miała (jeśli takie będą :-)

 

papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma może namiar na ogrodnika - jakaś firma która niedrogo doradzi a może i wykona część grubych prac? Mam już projekt i koncepcję ogrodu, ale też mam sporo wątpliwości.

 

o a kto Ci robił projekt?? potrzebuję fachowca, który sprawdzi moje wypociny projektowe. Bo ja miłośniczka ogrodów ale totalna debiutantka w projektowaniu. Chciałabym uniknąć wielkich wpadek bo małych pewnie będzie mnóstwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy wy też czujecie ten zapach - wiosny? :D. U mnie w mieszkaniu nawet przez rozszczelnione okan wpada do domu i wszędzie za mną chodzi i do tego to słoneczko... nareszcie :lol:

U nas mała rewolucja: zmiana projektu :roll: - po rozmowie z wykonawcą, który nam uświadomił pewne kwestie, oddaliśmy świeżo kupiony Apollo II z Domusa http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=37 (oddali nam kasę bez problemu - uff ... nie ma w plecy :wink: ) i wczoraj kupiliśmy Dom pod Pistacją z Archonu : http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m429c3e4e9158f . Będą tylko kosmetyczne zmiany - wyrzucamy lukarnę i robimy 3 pokoje na poddaszu zamiast 4.

Flowerko i Blinkley- będziemy budować też z silikatów, zmieniamy 2W na 3W w środku z ciepleniem 20cm waty.

W dodatku musimy zmienić panią architekt - w związku z jej sprawami rodzinnymi nie będzie w stanie pociągnąć naszej sprawy. Mamy już innego, z którym juz kiedyś współpracowaliśmy przy przebudowie mieszkania.

Jak dobrze pójdzie to do końca kwietnia- bedziemy mieć pozwolenie na budowę, potem kredyt i w czerwcu ruszamy.

Pozdrawiam wiosennie :)

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim bardzo dziękuję za gratulacje - i przyszłego potomka i przeprowadzki - mieszka sie bardzo dobrze tylko obecne kłopoty zdrowotne nie pozwalają mi rozwinąć skrzydeł - a tu tyle sprzatania - okna do pomycia - dobrze ze jest ta Babcia - ale i ona ma granice swoich sił.

 

Dopisuje sie do prosby o namiary na ogrodników - u mnie za oknem błocko, brud budowlany odkryty przez topniejący snieg - czas przystapic do kolejnych robót.

 

I chociaż coraz cieplej z uporem maniaka poszukuje w miare dobrego drewna kominkowego. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę dabell, że się jednak zdecydowałaś na pistacje. Bardzo się cieszę- jesteśmy już dwie na tym forum. W moim dzienniku znajdziesz zdjęcia makiety domku pod pistacją i opisy zmian, jakie wprowadzimy.

My mamy już pozwolenie na budowę i jesteśmy w trakcie załatwiania kredytu. Zamierzamy zacząć pod koniec kwietnia lub z początkiem maja.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...