Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Wtam!

 

dabell - no, no zmiana projektu tuz przed startem :) - mocna decyzja, ale prawde piszac sluszna - mi sie ten nowy projekt o wiele bardziej podoba!!

 

Ja też buduje, a raczej wybudowalam z silikatow, tyle ze 2W no i ocieplenie tylko 15 cm. widze ze teraz coraz wiecej (jesli nie wiekszosc) ludzi buduje z silikatow. Jak trafilam na to forum to tylko BK i dachowiec budowali z silikatow, a teraz prawie wszyscy :D.

 

 

A ja pomalu zaczynam wypytywac znajomych o namiary, ceny.

Wczoraj kolega np. powiedzial mi ze zrobil tynki za 20 zl/m - z calym materialem, lacznei z katownikami i innymi pierdolkami. Za okna placil polowe. TYnki ma tradycyjne, z filcowaniem. A material caly z workow - Baumit. No i teraz zastanwiam sie czy to drogo, czy tanio :roll: . Jeszcze musze zobaczyc jak to wyglada - kolega mowi ze sliczne. Jak zobacze na wlasne oczy te tynki to wpisze na liste ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Bodiniusz - gdzie szukasz działki? masz coś upatrzonego?

 

Byłem w gminie i:

 

1. Działka pod lasem jeszcze długo nie dostanie warunków zabudowy (chyba, że byłbym rolnikiem z gospodarstwem większym niż rednia w okolic - nic z tego nie zrozumiałem, ale odpuszczam sobie tę działkę).

 

2. Działka na gazacišgu (nie-narożna) nie będzie miała zmniejszonej strefy bezpieczeństwa (przynajmniej nie wiedzš nic o tym w gminie, ani w powiecie). Nic tam się zatem ciekawego nie zbuduje.

 

3. Pozostaje więc działka narożna, też z gazem, ale z samego tyłu. Z przodu więc postawi się ładny domek (sš już warunki), a z tyłu sobie zrobię podwórko. Nigdy nie chciałem działki narożnej, ale miejsce mi się podoba, nie ma w okolicy innych działek (przynajmniej ja ich nie znam), więc się przemogę i będzie narożna.

 

Pytanie mam do znawców tematu: czy mogę sobie zrobić wjazd w rogu (tam, gdzie normalnie powinien być skos, a u mnie go nie wiem czemu nie ma!)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam działkę narożną, w ramach dokumentów przedstawianych z wnioskiem o pozwolenie na budowę musisz mieć uzgodniony zjazd drogowy z gminą -więc pytanie najlepiej zadaj architektowi gminnemu, żeby potem nie było :)

Bodiniusz jak z innymi mediami na działce? Woda, prąd? bo gaz jest :) Sprawdź, bo ja np. mam wodę, ale doprowadzenie jej do dogodnego miejsca na działce to 150m - a metr wykopu to ok. 60-70zł netto + projekt budowy sieci z uzgodnieniami środowiskowymi i pozwoleniem na budowę (też będzie kosztować i trwać min. 3 miesiące). Dobrze, że mam sąsiada za sobą, z którym będziemy to robić, bo inaczej to :roll: Chyba, że studnia, ale to też uzgodnione z gminą - u nas się nie zgadzają. A gmina będzie partycypowała w kosztach w kwocie 1zł/mb :evil: . Przed wydaniem warunków przyłączenia wodnego trzeba podpisać taką umowę z gminą inaczej wodociągi nie wydadzą warunków. (gmina Wisznia Mała).

Posprawdzaj i jeszcze raz posprawdzaj.

Życzę powodzenia

Pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sobie pooglšdałem działeczkę... Ona jest cała w gruzie: ziemia (chyba jeszcze z humusem) jest jakie 40-50 poniżej.

Gruz jest pełen cegieł, ma też jakie kawałki szkła. Czasem zdarza się spory kawałem ciany.

 

Jak widzę wszystkie działki wokół majš gruz, ale sš wyrównane. Sprzedajšcy mówi, że wyrówna, ale czeka na wiosnę.

 

Mam teraz pytania:

 

1. Czy dom można zbudować na takim gruzie: czy nie trzeba będzie wkopywać się fundamentami 80 cm poniżej rzeczywistego poziomu ziemii, a potem wycišgać fundamentów?

 

2. Czy w takim gruzie poradzi sobie koparka pod fundamenty, GWC, wiertło geologa itd.?

 

3. Potem jak się domylam będę musiał sobie skombinować humus (działka jest spora - ile kosztuje), pewnie kilkanacie centymetrów. Ale czy potem mi cokolwiek na tej działce wyronie więcej niż trawa (jakie drzewko, tuja itd.)?

 

4. Czy nie będzie mnie drażniło, że gdzie nie wbiję łopaty to mi wylatujš na wierzch kawałki cegieł, betonu itd.

 

5. Czy kto ma działkę z gruzem na sobie? Czy co z tym robił (cišgał? kto wie, czy facet celowo nie przywoził gruzu, a teraz miałbym płacić za cišgania)? Na ile i w jakich sytuacjacj jest to ucišżliwe?

 

Proszę o porady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma może namiar na ogrodnika - jakaś firma która niedrogo doradzi a może i wykona część grubych prac? Mam już projekt i koncepcję ogrodu, ale też mam sporo wątpliwości.

 

o a kto Ci robił projekt?? potrzebuję fachowca, który sprawdzi moje wypociny projektowe. Bo ja miłośniczka ogrodów ale totalna debiutantka w projektowaniu. Chciałabym uniknąć wielkich wpadek bo małych pewnie będzie mnóstwo :D

 

Jakby co mam namiar na osobe projektojaca ogrody ktora wspolpracuje z firma wykonawcza. Polecac nie moge bo projekt w trakcie przygotowan, ale zaufanie mam bo to znajoma jest :)

 

Ach kurka, a mialam mowic ze sama sobie ten ogród wymysliłam

:lol: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co mam namiar na osobe projektojaca ogrody ktora wspolpracuje z firma wykonawcza. Polecac nie moge bo projekt w trakcie przygotowan, ale zaufanie mam bo to znajoma jest :)

 

Ach kurka, a mialam mowic ze sama sobie ten ogród wymysliłam

:lol: 8)

 

hehe

aka to ja się piszę na kontakt :-)

a finansowo na co należałoby się przygotować ?? ja bym chciała tylko projekt bo wykonanie to by myself..lubię się w ziemi grzebać :D

 

Dzisiaj przwieźli nam na budowę materiał na ściany :D

 

nadproża i stropy z Betardu faktycznie drożeją od 1.04 także lepiej kupować teraz.

 

Jakie rabaty dostaliście na kominy Kom-wentu? Chcę do nich się wybrać w tygodniu i ciekawa jetem ile można od nich wyrwać :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sobie pooglšdałem działeczkę... Ona jest cała w gruzie: ziemia (chyba jeszcze z humusem) jest jakie 40-50 poniżej.

Gruz jest pełen cegieł, ma też jakie kawałki szkła. Czasem zdarza się spory kawałem ciany.

 

Jak widzę wszystkie działki wokół majš gruz, ale sš wyrównane. Sprzedajšcy mówi, że wyrówna, ale czeka na wiosnę.

 

Mam teraz pytania:

 

1. Czy dom można zbudować na takim gruzie: czy nie trzeba będzie wkopywać się fundamentami 80 cm poniżej rzeczywistego poziomu ziemii, a potem wycišgać fundamentów?

 

2. Czy w takim gruzie poradzi sobie koparka pod fundamenty, GWC, wiertło geologa itd.?

 

3. Potem jak się domylam będę musiał sobie skombinować humus (działka jest spora - ile kosztuje), pewnie kilkanacie centymetrów. Ale czy potem mi cokolwiek na tej działce wyronie więcej niż trawa (jakie drzewko, tuja itd.)?

 

4. Czy nie będzie mnie drażniło, że gdzie nie wbiję łopaty to mi wylatujš na wierzch kawałki cegieł, betonu itd.

 

5. Czy kto ma działkę z gruzem na sobie? Czy co z tym robił (cišgał? kto wie, czy facet celowo nie przywoził gruzu, a teraz miałbym płacić za cišgania)? Na ile i w jakich sytuacjacj jest to ucišżliwe?

 

Proszę o porady...

 

No raczej gruz to nie posłuży za grunt pod fundamenty. Chyba raczej będziesz musiał dokopać się do solidniejszej podstawy pod dom. A to czy będzie Ci potem ten gruz przeszkadzał to tylko Twoja decyzja. Tak szczerze, to co Ty masz zamiar tam robić, że tak często chcesz łopatę wbijać? Ciała zakopywać? :lol:

Tak serio: przecież zawsze możesz dom wynieść trochę wyżej. Oczywiście wiąże się to z nawiezieniem warstwy humusu ale jest to jednym z rozwiązań. Wydaje mi się, że ściany fundamentowe będą musiały być jednak trochę wższe. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Zamierzam kupić okna drewniane. Zastanawiam się nad oknami firmy PLASTODREW i FILA :-? . Słyszeliście coś może o tych firmach.Obie wystawiały się ostatnio na targach w Hali Ludowej. Moż polecilibyście jakieś inne.

Na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie okien?

 

Pozdrawiam Ahrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahrku - bardzo spodobały mi sie okna Plastodrewu, ale ceny :-? trochę mniej. Sensowni byli ludzie na tym stoisku, rozmawialiśmy też z szefem. Wydaje mi sie że okna nie najtańsze ale ładne i solidne. Powiedzieli, że bardzo chętnie pojadą i pokażą juz zamontowane okna w różnych miejscach. Na razie jeszcze nie jesteśmy na tym etapie, ale gdyby ktoś u nich już kupił alboi kupował, niech napisze, dodamy do stronki tworzonej przez Wojty :). Ciekawe ile można u nich wytargować upustu.

Pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Zamierzam kupić okna drewniane. Zastanawiam się nad oknami firmy PLASTODREW i FILA :-? . Słyszeliście coś może o tych firmach.Obie wystawiały się ostatnio na targach w Hali Ludowej. Moż polecilibyście jakieś inne.

Na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie okien?

 

Pozdrawiam Ahrek

 

Hej,

moi rodzice kupili u Fili okna kilka lat temu. Jak do tej pory nic się z nimi nie dzieje. Trzeba tylko uważac na ekipę montazystów, bo robia straszny "syf". Trzeba z kijem nad nimi stać i pilnować by nie brudzili.

Poza tym rodzice zamówili białe rolety do białych okien. Okna przyjechały z bezowymi roletami. Mówię, że miały byc białe, a oni na to czy takie nie mogą zostać :)

To tyle w temacie okien:)

 

Grupo :) rozglądam się za bramą garażową, ceny różne.....

Dzwoniłam do Normstahla i powiedzieli, że segmentowa, kasetonowa, brązowa z automatami i pilotami będzie kosztować 3500 brutto :o :o A brama wielkości 4500 na 2250.

Inne firmy chca więcej, to mnie nie dziwi. Dziwi mnie tylko ta niska cena Normstahla.

Co Wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blinkey - musisz troszke teraz sam poczuwać i dopilnować budowy- Woprz zarzuca mojemu mężowi ze porzuca mnie dla koła podbiegunowego - ale to między innymi z Woprzem moja połówka teraz śmiga po Laponii - ciekawe co nam żonkom z tego przyjdzie - ja mam nadzieje ze chociaż dzięki tej wizycie chody u Mikołaja w tym roku będę miala lepsze dzięki małżonkowi.

 

 

nie wiem co piotrek ci kupił ale dziewczyny namiętnie kupowały facetom ....rogi :lol: :lol: :lol: ...........renifera :wink:

nieźle musiało wyglądać wręczanie prezentu ... wiesz :roll: ....teges :roll: nie wiedziałam jak ci to powiedzić :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

 

aha tyczka buduje dobrze ale z tego co wiem to piewrwszy wolny termin ma dopiero za rok - no chyba że mu coś wypadło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam po długiej przerwie , macie namiary na firmę ,która zrobi przyłącze wodne, bo wodociągi owszem podłączą , ale sama mam załatwić;1-wykop.2-kierownika budowy.3-inspektora budowy drogowego.4-oznakowanie i zabezpeczenie wykopu.5-badanie zagęszczenia gruntu.6-odbudowę jezdni.Do niewielkiej dziury w drodze musiała bym zatrudnić kupę ludzi i każdemu zapłacić. Aby nie było ,że tylko kożystam z waszej pomocy podaję namiary na architekta Zbigniew Wojtków tel.071 354 28 16 , kom.0501469089. zrobił mi projekt indywidualny w cenie gotowca ,plan zagospodarowania terenu,a teraz jest kierownikiem budowy za przystępną cenę , wizyty na budowie kiedy potrzebuję. Jeszcze jedno instalacia elektryczna dla domu 170 m w tym instalacja telewizyjna, komputerowa za 3000 zł to OK czy dużo? a warto przygotować instalację pod alarm?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewi

jeżeli Cię to zainteresuje, to ja też będę robiła kawałek sieci wodociągowej. Z doświadczenia sąsiadów wiem, że warto popytać w samych wodociągach o kogoś kto chce fuchę :-). My będziemy robić z ekipą od pana, który kieruje wszystkimi wykopami wodnymi w gminie - odbiór zapewniony bez problemów. Koszt to ok. 60-70zł netto/mb. Wykop w drodze gminnej, nieutwardzonej rura śr. 110. Wiesz, że musisz zdobyć pozwolenie na budowę i wszelkie uzgodnienia środowiskowe - czas - ok. 3 miesiące?

Gmina Wisznia Mała, wodociągi Trzebnica. W jakim rejonie Ty będziesz budować? Jakby co pisz, podam namiary.

pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten problem że sam muszę sobie podprowadzić 150m wody. Ale udało się dogadać z Gminą i zapewniają materiały (tj rury 110PE; zasuwy; hydrant). Projekt zrobie sam bo w tym siedze, ale uzgodnienie to bardzo długo trwa w zależności czy jest aktualny plan, czy trzeba wystąpić o warunki lokalizacji. Za samo położenie przewodu firma krzyknęła mi 65pln/m ale uważam że to troche za wysoka cena.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...