Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Evi jeżeli planujesz palić w kominku tylko okazjonalnie to daj sobie spokój z kominkiem z pł wod.Koszt zakupu i podłączenia osprzętu to min 10 kzł.Lepiej zainwestować w dobry piec gazowy lub inne zródlo ciepla.Pamiętaj jeszcze o kurzu w salonie.Sam posiadam taki kominek ale ja mam gaz z bańki który jest o wiele droższy od sieciowego.Spaliłem do tej pory ok 13 mp.debu i grabu 4 letniego.Pale non stop gdzie mam jeszcze CWU też z kominka.Gazu praktycznie nic nie zużylem przez cały sezon grzewczy.Jeżeli planujesz palić często w kominku to i tak różnica między gazem z sieci a kosztem drewna dobrej jakości nie będzie kolosalna.Powodzenia Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

Grupo :) rozglądam się za bramą garażową, ceny różne.....

Dzwoniłam do Normstahla i powiedzieli, że segmentowa, kasetonowa, brązowa z automatami i pilotami będzie kosztować 3500 brutto :o :o A brama wielkości 4500 na 2250.

Inne firmy chca więcej, to mnie nie dziwi. Dziwi mnie tylko ta niska cena Normstahla.

Co Wy na to??

 

Witam możesz przesłać mi namiary na tą firmę od bram.

Miałem dzisiaj wycenę bramy z pomiarem: Krispol 5700zł i Wiśniowski 7200zł, wymiary 485x225, kolor złoty dąb z automatem. Od dzisiaj jest jakaś promocja na bramy Krispol w tym kolorze.

Jest też ponoć całkiem dobra firma od bram w Ząbkowicach Śląskich -Tor System, narazie sprawdzam jak coś będe wiedział to dam znać.

Co do okienek, miałem dzisiaj pomiar z Promaru. (wyłączny dystrybutor okien Fila na Wrocław) ekipa w porządku. Zobaczymy co za wycenę przygotują. Mam już chyba ok. 20.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, :lol: Wiech co do tego kominka to i tak planowałam tradycyjny z grawitacyjnym rozprowadzeniem ciepła ogrzewał by tylko na poddaszu dwie sypialnie, a ca z pozostałymi dwiema i łazięką, ten tradycyjny z obudową kosztował by mnie 9000zł :cry: . Może jestem paranoiczką , ale gaz ciągle drożeje niedawno 7% i znów mówią o15% podwyżce ,mam ogrzewanie gazowe etażowe w swoim mieszkaniu ogrzewam 57 m. i w styczniu kosztowało mnie to około 500 zł martwię się ile bym musiała zapłacić za ogrzanie całego domu? Gzie jest najlepszy piasek do tynków wewnętrznych ,moi tynkarze zażyczyli sobie wapno Bukowa super białe podobno tynki wychodzą bardzo jasne i głatkie tak że oszczędza się na gładzi , obdzwaniłam cały Wrocław jedyna hurtownia na Karmelkowej ma je w ofercie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewi, zależy jaki kominek z płaszczem wodnym byś chciała kupić. Sądzę, że Wiech raczej miał na myśli :-) sam kominek bez obudowy. Ja miałam ochotę na Makroterma, ale zwątpiłam - kominek +koszty instalacji + obudowa przy fakcie, ze grzac bedziemy tylko późnymi popołudniami i w weekendy co najwyżej - dla mnie bez sensu. Zostajemy przy zwykłym kominku +DGP (nam bedzie grzało całą powierzchnię - salon+komunikacja po prostu od ciepła rozchodzącego sie z kominka, pokój na dole jest za kominkiem, więc też się nagrzeje, i góra - dwa pokoje przy kominie + rura do trzeciego. Ciesze się z takiego układu, bo jest niezależny od mediów i nie wymaga skomplikowanego układu DGP. Oczywiście wszystko zależy od układu domu i upodobań :-).

Pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam pytanie do tych co brali kredyt,

jak liczono Wam wartosc domu? tzn chodzi mi to to ile liczono Wam za m2 np bank Millenium policzyl nam 2500 tys za m2 co nam wyszlo 470 tys wartosc domu i okazalo sie ze musimy wykazac do kredytu posiadane na koncie lub jakas nieruchomosc na 150 tys zł... i chyba nie dostaniemy kredytu ..... niezle...

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flowera

 

my naraize wzielismy kredyk w Kasie Miesz. w PKO SA. i koszt domu nie mielismy przeliczanego od m2 tylko na podstawie wstepnego kosztorysu podpisanego przez kier. budowy. a zabezpieczeniem jest dzialka. Mielismy tylko problemy z tym zabezpieczneienim - dzialki na naszym osiedlu sa sprzedawane obecnie po 100zl.m2 a rzeczoznawcy chcieli ja wycenic za 35zl/m2. Na szczescie znalezlismy rzeczoanzwce, ktory udowodnil ze dzialka jest wiecej warta :).

 

A co do Millenium to juz jestes 2 osoba ktoraej robi problemy z kredytem :-? . Moze sprobujw Nordea, albo mBanku - moze beda mieli inny sposob wyceniania budowanego domku. A najlepiej sie popytaj w dziale "prawo i pieniadze", albo watku "oszolomow" - oni sie specjalizuja w kredytach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evi daleki jestem od zniechęcenia Cię do montażu kominka z pł. wod.Napisałem tylko że jeżeli planujesz palić w kominku sporadycznie to szkoda kasy ok 10 kzł za kominek z osprzetem plus montaż.(bez obudowy).Chyba że sama planujesz zająć sie obudową a dokupić tylko np. gotową płytę marmurową na wymiar albo sama obłożyć klinkierem,piaskowcem ,kaflami itp.Koszt kominka z DGP też nie jest mały,musisz kupić centralkę nawiewną ,rury w osłonie z wełny min. i alu. anemostaty,tłumiki itp.Cena gazu rośnie ale i drożeje też cena drewna i inych nośników energii.Pozdrawiam i życzę mądrego wyboru Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evi daleki jestem od zniechęcenia Cię do montażu kominka z pł. wod.Napisałem tylko że jeżeli planujesz palić w kominku sporadycznie to szkoda kasy ok 10 kzł za kominek z osprzetem plus montaż.(bez obudowy).Chyba że sama planujesz zająć sie obudową a dokupić tylko np. gotową płytę marmurową na wymiar albo sama obłożyć klinkierem,piaskowcem ,kaflami itp.Koszt kominka z DGP też nie jest mały,musisz kupić centralkę nawiewną ,rury w osłonie z wełny min. i alu. anemostaty,tłumiki itp.Cena gazu rośnie ale i drożeje też cena drewna i inych nośników energii.Pozdrawiam i życzę mądrego wyboru Wiech

 

praktycznie się zgadzam

płaszcz albo DPG ma sens jeśli ma to być rzeczywista alternatywa dla gazu. TAk czy inaczej jesli ma to być alternatywa np. tylko popołudnowa to lepiej wybrać DPG bo szybciej oddaje ciepło

jeśli więcej niż 50 % ciepła ma iść z kominka to lepiej płaszcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam pytanie do tych co brali kredyt,

jak liczono Wam wartosc domu? tzn chodzi mi to to ile liczono Wam za m2 np bank Millenium policzyl nam 2500 tys za m2 co nam wyszlo 470 tys wartosc domu i okazalo sie ze musimy wykazac do kredytu posiadane na koncie lub jakas nieruchomosc na 150 tys zł... i chyba nie dostaniemy kredytu ..... niezle...

pozdrawiam flowercia

Daj sobie spokój z Millenium i spróbuj w jakims normalnym banku, np. w BPH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę, że funkcjonuje druga (pewnie równie dobra) lista. Może dałoby się (za zgodš dobrzykowic) skompilować do jednej lub chociaż wród Misiów na domowe stronie grupy wrocławskiej zrobić link do powyższej?

 

Może jeli sš jeszcze inne takie listy, to również zrobić linki do niej gdzie z jednego miejsca??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam pytanie do tych co brali kredyt,

jak liczono Wam wartosc domu? tzn chodzi mi to to ile liczono Wam za m2 np bank Millenium policzyl nam 2500 tys za m2 co nam wyszlo 470 tys wartosc domu i okazalo sie ze musimy wykazac do kredytu posiadane na koncie lub jakas nieruchomosc na 150 tys zł... i chyba nie dostaniemy kredytu ..... niezle...

pozdrawiam flowercia

Daj sobie spokój z Millenium i spróbuj w jakims normalnym banku, np. w BPH.

 

w BPH jest o wiele wyzsze oprocentowanie....

pozdrawiam Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...