Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Flowerko, tak się składa, że jestem byłym pracownikiem banku co sie zmienia z pomarańczowego w szkarłatny :roll: Powiem tak - kiedy potrzebowałam (3lata temu) małego kredyciku (2,5 tys) na 6 m-cy tak na wszelki wypadek - no chrzciny robiłam, byliśmy na wczasach :), zaznaczam, że nie byłam już pracownikiem, ale bank miał od 4 lat wszelkie wpływy moje i męża jak na dłoni - zdolnośc kredytowa bez żadnego problemu - zaczęli robic takie problemy, że im podziękowałam i zwinęłam również konto :evil: . Nie wiem jak jest teraz, ale czytaj dokładnie umowę i wnikaj we wszystkie opłaty, nawet jezeli myslisz, że one Cię nie dotyczą :-? Wiem jedno, pracownicy dla targetu zrobią wszystko :roll: a oprocentowanie - wiem, że od tego głównie zależy wypływ kasy, ale to nie wszystko.

Pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Dobrzykowice,ponieważ masz pompe ciepła i przeżyłeś tą mrożną zime opisz jak to ustrojstwo się sprawowało.Co prawda ja mam inny rodzaj ogrzewania ale wiadomości nigdy nie za wiele,tym bardziej że z naszej grupy wrocł.też planuja założyc pompe ciepła.Jaka mialeś temp w domu w najwieksze mrozy i czy dogrzewałeś pomieszczenia innymi zródlami ciepła.Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Wczoraj bylismy na targach instalacyjnych w Poznaniu -> a propos pomp ciepła, znależlismy kliku producentów ale w sumie nic nowego

nie bylo moze 2 firmy jeszcze znaleźliśmy nowe

moj Maz prawdopodobnie bedzie robil pompe sam :-)

zobaczymy jak nam to wyjdzie ))))

Udalo nam sie dostac ciekawa oferte na rekuperator z firmy DOSPEL, no i zobaczyc na zywo dachowke BRAASa z powłoką CISAR) bo takiej szukamy)

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzykowice,ponieważ masz pompe ciepła i przeżyłeś tą mrożną zime opisz jak to ustrojstwo się sprawowało.Co prawda ja mam inny rodzaj ogrzewania ale wiadomości nigdy nie za wiele,tym bardziej że z naszej grupy wrocł.też planuja założyc pompe ciepła.Jaka mialeś temp w domu w najwieksze mrozy i czy dogrzewałeś pomieszczenia innymi zródlami ciepła.Pozdrawiam Wiech

 

Ja dołaczam sie d zapytania -> jestesmy zdecydowanie na 100% na pompe ciepla juz nic nas od tego pomyslu nie odwiedzie a na dodatek moj Maz zbiera ksiazki i je studiuje i koniecznie chce sam pompe robic)

Wiem ze na forum o instalacjach jest ktos kto sam zrobil taka pompe i mu b. dobrze dziala))) pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flowerko, tak się składa, że jestem byłym pracownikiem banku co sie zmienia z pomarańczowego w szkarłatny :roll: Powiem tak - kiedy potrzebowałam (3lata temu) małego kredyciku (2,5 tys) na 6 m-cy tak na wszelki wypadek - no chrzciny robiłam, byliśmy na wczasach :), zaznaczam, że nie byłam już pracownikiem, ale bank miał od 4 lat wszelkie wpływy moje i męża jak na dłoni - zdolnośc kredytowa bez żadnego problemu - zaczęli robic takie problemy, że im podziękowałam i zwinęłam również konto :evil: . Nie wiem jak jest teraz, ale czytaj dokładnie umowę i wnikaj we wszystkie opłaty, nawet jezeli myslisz, że one Cię nie dotyczą :-? Wiem jedno, pracownicy dla targetu zrobią wszystko :roll: a oprocentowanie - wiem, że od tego głównie zależy wypływ kasy, ale to nie wszystko.

Pozdrawiam

Dabell

 

Dzieki serdeczne Dabell... kurcze ja dzis prawie zawał dostalam jak sie dowiedzialam, ze mam pokazac 150 tys zł i ze dom jest wart 500 tys... w koncu nasz dom jest dosc skromny... (ma owszem duza powierzchnie, ale tez nie mamy zamiaru robic wszedzie paneli, bo czesc pokoi bedzie jeszcze czekac na dzieci))) nie wyposazamy od razu wszystkiego na gorze. bo po co pokoje maja stac puste z meblami...)-> generalnie to co mamy jest juz warte 100 tys chcielismy wziazc kredyt na wysokosc 220 tys... w miare dobrze zarabiamy wiec reszta jesli by nam byla potrzebna, to starczylaby naszej pensji... ale na prawde robilismy kosztorys z duzym zapasem nawet wcisnelismy tam pompe ciepla i wyszlo nam 320 tys wartosc domu wiadomo moze to pojdzie w gore... no ale bez problemu ze swojej kasy z pensji damy rade... zastanawiam sie wlasnie czy nie pojsc jeszcze do jakiegos banku ... generalnie to troche nawalil nasz konstultant z Open Finance, bo przeciez wiedzial ze mamy 188 m2 -> i powinien przeliczyc sobie 188x2500, wiedzial ze nie mamy swojego wkładu dodatkowego typu mieszkanie etc... wychodzi na to ze powinnismy byli pokazac 250 tys !!!! wkładu własnego!!! (100 co juz mamy + 150 ktorego nie mamy) chyba nikt nie ma takiego wkładu własnego -> Jesli chodzi o Konsultanta z Open, to nie byl jego pierwszy kredyt , ale generalnie powiedzial nam, ze ma sie to dla nas dobrze skonczyc, i ze moze rzeczoznawca przesadzil i duzo wygorował cene...

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Grupo :) rozglądam się za bramą garażową, ceny różne.....

Dzwoniłam do Normstahla i powiedzieli, że segmentowa, kasetonowa, brązowa z automatami i pilotami będzie kosztować 3500 brutto :o :o A brama wielkości 4500 na 2250.

Inne firmy chca więcej, to mnie nie dziwi. Dziwi mnie tylko ta niska cena Normstahla.

Co Wy na to??

 

Witam możesz przesłać mi namiary na tą firmę od bram.

Miałem dzisiaj wycenę bramy z pomiarem: Krispol 5700zł i Wiśniowski 7200zł, wymiary 485x225, kolor złoty dąb z automatem. Od dzisiaj jest jakaś promocja na bramy Krispol w tym kolorze.

Jest też ponoć całkiem dobra firma od bram w Ząbkowicach Śląskich -Tor System, narazie sprawdzam jak coś będe wiedział to dam znać.

Co do okienek, miałem dzisiaj pomiar z Promaru. (wyłączny dystrybutor okien Fila na Wrocław) ekipa w porządku. Zobaczymy co za wycenę przygotują. Mam już chyba ok. 20.

Pozdrawiam

 

 

Juz wiem skąd taka cena za bramę. Pojechałam i zobaczyłam na własne oczy jak wygląda. Komplenie mi się :) nie podoba. Pan, który zajmuje sie bramami powiedział mi, że ta brama jest taka tania, bo Normstahl wyszedł naprzeciw potrzebom klientów i zrobił też tanią bramę czyli: nieosłonięte zawiasy, faktura paneli dość nieciekawa, w jakieś delikatne trójkąciki ( dla mnie było to nie do przyjęcia). Ale na pewno ma to swoje zalety, bo nie będzie widać skutków ewentualnych uderzeń. Ja zxecydowałam sie na inną bramę, też Normstahla - Euro. Diametralnie różni się od tej tańszej. Na pierwszy rzut oka widać te różnice. Brama lakierowana, gładka powierzchnia, precyzja malowania jak przy samochodzie :), zawiasy osłonięte i sama praca bramy cichutka, ładna klamka itepe. Cena za takową 5900 ( do końca marca była promocja 15 %). Jutro jadę do Bingo jeszcze cene zbijać :).

A, zapomniałam. Brama zamawiana w http://www.bingo.wroc.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam pytanie do tych co brali kredyt,

jak liczono Wam wartosc domu? tzn chodzi mi to to ile liczono Wam za m2 np bank Millenium policzyl nam 2500 tys za m2 co nam wyszlo 470 tys wartosc domu i okazalo sie ze musimy wykazac do kredytu posiadane na koncie lub jakas nieruchomosc na 150 tys zł... i chyba nie dostaniemy kredytu ..... niezle...

pozdrawiam flowercia

Daj sobie spokój z Millenium i spróbuj w jakims normalnym banku, np. w BPH.

Ja w Millenium przedstawiałem kosztorys budowy całego domu - sporządzony przez kierownika- nie było liczenia wartości jako iloczyn metów przez wartosć metra .Pózniej bank wysłał na działkę swojego rzeczoznawcę-idiotę który obniżył szacowaną przez nas wartosć domu i przez to dostaliśmy 50tys mniej kredytu. Trochę za pożno interweniowalismy w sprawie wyceny przez tego idiotę i nic sie nie dało z tym zrobić. Ale wiem że Mmarysia miala podobny problem i jej się udało to odkręcić i dostała tyle ile chciała. JA załatwiałem kredyt przez Opena i wtedy oferta Millenium była u nich najlepsza. A z tymi rzeczoznawcami to nigdy nic nie wiadomo .. A z Millenium póki co układa mi się dobrze - juz jestem po II transzy -0 problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewi, zależy jaki kominek z płaszczem wodnym byś chciała kupić. Sądzę, że Wiech raczej miał na myśli :-) sam kominek bez obudowy. Ja miałam ochotę na Makroterma, ale zwątpiłam - kominek +koszty instalacji + obudowa przy fakcie, ze grzac bedziemy tylko późnymi popołudniami i w weekendy co najwyżej - dla mnie bez sensu. Zostajemy przy zwykłym kominku +DGP (nam bedzie grzało całą powierzchnię - salon+komunikacja po prostu od ciepła rozchodzącego sie z kominka, pokój na dole jest za kominkiem, więc też się nagrzeje, i góra - dwa pokoje przy kominie + rura do trzeciego. Ciesze się z takiego układu, bo jest niezależny od mediów i nie wymaga skomplikowanego układu DGP. Oczywiście wszystko zależy od układu domu i upodobań :-).

Pozdrawiam

Dabell

Witam

my jesteśmy poza domem od 7.00 do 17-18.00, kominek wygasa rano, a palimy dopiero po powrocie i w weekendy. Mimo to gazu prawie nie zużyliśmy (tyle co na gotowanie) a całość CWU i grzania domu jest z kominka. Więc takie grzanie nie jest bez sensu. Po bardzo ciężkiej zimie (ponoć była bardziej sroga niż w Kanadzie ..) jestem bardzo zadwolona z decyzji o kominku Makroterma. Zainwestowaliśmy sporo w instalacje ale jesteśmy badzo, bardzo zadwoleni.

 

Jesteśmy na etapie zakladania ogrodu i ogrodzenia. Podjazd zaczęliśmy robić na jesieni, ale przerwał nam śnieg, a teraz się okazało że pan od podjazdów wyjechał za granicę.

Jeśli macie kogoś dobrego i taniego od ogrodzenia to poprosze o namiar.

Kupiliśmy siatkę w OBI - 15 m za 99 PLN. Teraz szukamy tanich słupków i reszty. Wczoraj byłam w OBI - zaczynają się pojawiać roślinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewi, zależy jaki kominek z płaszczem wodnym byś chciała kupić. Sądzę, że Wiech raczej miał na myśli :-) sam kominek bez obudowy. Ja miałam ochotę na Makroterma, ale zwątpiłam - kominek +koszty instalacji + obudowa przy fakcie, ze grzac bedziemy tylko późnymi popołudniami i w weekendy co najwyżej - dla mnie bez sensu. Zostajemy przy zwykłym kominku +DGP (nam bedzie grzało całą powierzchnię - salon+komunikacja po prostu od ciepła rozchodzącego sie z kominka, pokój na dole jest za kominkiem, więc też się nagrzeje, i góra - dwa pokoje przy kominie + rura do trzeciego. Ciesze się z takiego układu, bo jest niezależny od mediów i nie wymaga skomplikowanego układu DGP. Oczywiście wszystko zależy od układu domu i upodobań :-).

Pozdrawiam

Dabell

Witam

my jesteśmy poza domem od 7.00 do 17-18.00, kominek wygasa rano, a palimy dopiero po powrocie i w weekendy. Mimo to gazu prawie nie zużyliśmy (tyle co na gotowanie) a całość CWU i grzania domu jest z kominka. Więc takie grzanie nie jest bez sensu. Po bardzo ciężkiej zimie (ponoć była bardziej sroga niż w Kanadzie ..) jestem bardzo zadwolona z decyzji o kominku Makroterma. Zainwestowaliśmy sporo w instalacje ale jesteśmy badzo, bardzo zadwoleni.

BK - ty masz gaz z butli? Jeżeli tak to rozumiem. Ja mam gaz z sieci (i Ewi chyba też) i dla mnie koszt gazu i koszt dobrego drewna (czytaj nietaniego), nie jest tak bardzo rozbieżny. Inwestując w dobrze docieplony dom i dobry kocioł i zakładając, że wracam z z dziećmi (malutkimi) ok. 17,30 do domu, i tak jak teraz średnio do godz. 19 (a 2 razy w tygodniu do 21) jestem z nimi w domu sama, to nie będę miała zbyt wiele czasu na nic, a tym bardziej, na kominek. Więc kominek to jak napisałam najwyżej późnymi popołudniami (raczej wieczorami) i ewentualnie w weekendy. Tak ja napisałam każdy ma upodobania i inną sytuację na dodatek.

Pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani ja jestem bezrobotna,więc jak się nic nie zmieni w kominku ma kto palić . Tylko to drewno to gdzie kupujecie.Zaczynam się martwić 120000 zł starczy na wykończenie?

Ewi - zależy jaki dom masz do wykończenia. Mój kolega w tej chwili zaczął wykańczać dom - stan surowy otwarty 155m2, ma jednego wykonawcę i wycenił mu roboty bez łazienek (czyli +20tys około) na 144 tys. Ale robiąc sporo samemu i z różnymi ekipami myślę, ze można dać sporo mniej.

Pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie grupowicze.

 

Mam prośbę - jezeli ktoś wie o baraku na budowę, najlepiej z okolic północnego Wrocławia - za normalne pieniądze, to plisssss...... dajcie znać :-).

Marzka, Ivonesca - może w Malinie lub Ligocie kończy sie jakaś budowa koło Was i będzie wolny barak do odkupienia?

 

Pozdrawiam

dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Widzę, że funkcjonuje druga (pewnie równie dobra) lista. Może dałoby się (za zgodš dobrzykowic) skompilować do jednej lub chociaż wród Misiów na domowe stronie grupy wrocławskiej zrobić link do powyższej?

 

Dodam, że historycznie ta lista była pierwsza :) Z tego co widzę to zawarte na mojej liście kontakty zostały juz przekopiowane na stronę Wojty i żadna zgoda tu nie była potrzebna, ta lista została stworzona przez nas wszystkich na użytek naszej grupy :) Bardzo dobrze, że ktoś sie zajął tym bardziej profesjonalnie i ma troszkę więcej czasu ode mnie. Dzięki temu lista bedzie bardziej przejrzysta i co najwazniejsze bardziej aktualna.

Wojty powiedz czy wszystkie dane zostały już przeniesione i czy mogę swoja listę już zlikwidować, nie chcę wprowadzać zamętu i wprowadzać w błąd nieaktualnymi danymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...