Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

w BPH jest o wiele wyzsze oprocentowanie....

pozdrawiam Bogusia

 

Nie jestem na bieżąco z oprocentowaniami ale na pewno nie tylko tym wskaźnikiem powinnaś sie kierować w wyborze banku. Cos o tym wiem w końcu mam już kredyt ładnych parę lat :)

Kredyt wziąłem jeszcze w PTF a tak naprawdę w BIG Banku którego już nie ma. Wszystkie kredyty zostały wówczas przeniesione do Banku Millenium i od tego momentu obługa zeszła na psy a procedura przeniesienia kredytu była koszmarem. Może coś sie już zmieniło, może miałem po prostu pecha, może, ale tak czy siak nigdy już nie skorzystam z usług tego banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Dobrzykowice,ponieważ masz pompe ciepła i przeżyłeś tą mrożną zime opisz jak to ustrojstwo się sprawowało.Co prawda ja mam inny rodzaj ogrzewania ale wiadomości nigdy nie za wiele,tym bardziej że z naszej grupy wrocł.też planuja założyc pompe ciepła.Jaka mialeś temp w domu w najwieksze mrozy i czy dogrzewałeś pomieszczenia innymi zródlami ciepła.Pozdrawiam Wiech

 

Co prawda pisałem już o tym w "Wymianie Doświadczeń" ale czego to się nie robi dla grupy :)

Zimę przeżyłem bezstresowo, żadnego dowożenia drewna, węgla i oleju :) Stopni było tyle ile być powinno czyli około 21 stopni. oczywiście pompa częściej sie włączała a co za tym idzie więcej zżarła prądu, za dwa najzimniejsze miesiące czyli grudzień styczeń zapłaciłem 1400 zł. To jest rachunek za cały prąd który wówczas był jeszcze prądem budowalnym. obecnie mam już licznik dwutaryfowy dzięki któremu szacuję redukcje kosztów o min.10 %.

Nie mam innych źródeł ciepła poza elektrycznym grzejnikiem/suszarką w łazience.

Reasumując PC zdała egzamin na piątkę :) W świetle nadchodzących coraz to nowych podwyżeg gazu i oleju coraz bardziej się utwierdzam co do słuszności mojej decyzji.

Aha PC ogrzewa powierzchnię ok 200 m kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze, czy głono się miałe z tych, którym liczniki rozgrzewały się do czerwonoci :D :D :D

Nie dlaczego ? :) Jestem pewien, ze tak naprawdę taką pompę zainstalowało by sobie większość z budujących domy. To że decydują się na inne źródła ciepła nie wynika z tego że kochają kotły olejowe czy gazowe a raczej z tego, że ich budżet na nic innego im nie pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dołaczam sie d zapytania -> jestesmy zdecydowanie na 100% na pompe ciepla juz nic nas od tego pomyslu nie odwiedzie a na dodatek moj Maz zbiera ksiazki i je studiuje i koniecznie chce sam pompe robic)

Wiem ze na forum o instalacjach jest ktos kto sam zrobil taka pompe i mu b. dobrze dziala))) pozdrawiam flowercia

 

Na pytanie już odpowiedziałem, jeżeli bedą jakieś dodatkowe pytania to pytajcie, postaram się odpowiedzieć :)

Co do pomysłu zbudowania PC we własnym zakresie jestem bardzo sceptyczny. Niby konstrukcja nie jest skomplikowana i literatury na jej temat też jest sporo. jednak z tego co wiem to diabeł tkwi w szczegółach, a tą wiedze się nabywa z doświadczeniem a nie z książek :)

Moja pompa została zbudowana w Polsce, może Twój mąż zanim zabierze się do pracy powinien porozmawiać o tym z osobami które to już robia i wychodzi im to nawet nieźle ? Wszystkie dane znajdziesz na stronie http://www.ekontech.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dołaczam sie d zapytania -> jestesmy zdecydowanie na 100% na pompe ciepla juz nic nas od tego pomyslu nie odwiedzie a na dodatek moj Maz zbiera ksiazki i je studiuje i koniecznie chce sam pompe robic)

Wiem ze na forum o instalacjach jest ktos kto sam zrobil taka pompe i mu b. dobrze dziala))) pozdrawiam flowercia

 

Na pytanie już odpowiedziałem, jeżeli bedą jakieś dodatkowe pytania to pytajcie, postaram się odpowiedzieć :)

Co do pomysłu zbudowania PC we własnym zakresie jestem bardzo sceptyczny. Niby konstrukcja nie jest skomplikowana i literatury na jej temat też jest sporo. jednak z tego co wiem to diabeł tkwi w szczegółach, a tą wiedze się nabywa z doświadczeniem a nie z książek :)

Moja pompa została zbudowana w Polsce, może Twój mąż zanim zabierze się do pracy powinien porozmawiać o tym z osobami które to już robia i wychodzi im to nawet nieźle ? Wszystkie dane znajdziesz na stronie http://www.ekontech.pl

 

 

Flowera

a przygotowaliście podejście ?

z tego co widziałem to macie już wylaną płytę albo się myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Widzę, że funkcjonuje druga (pewnie równie dobra) lista. Może dałoby się (za zgodš dobrzykowic) skompilować do jednej lub chociaż wród Misiów na domowe stronie grupy wrocławskiej zrobić link do powyższej?

 

Dodam, że historycznie ta lista była pierwsza :) Z tego co widzę to zawarte na mojej liście kontakty zostały juz przekopiowane na stronę Wojty i żadna zgoda tu nie była potrzebna, ta lista została stworzona przez nas wszystkich na użytek naszej grupy :) Bardzo dobrze, że ktoś sie zajął tym bardziej profesjonalnie i ma troszkę więcej czasu ode mnie. Dzięki temu lista bedzie bardziej przejrzysta i co najwazniejsze bardziej aktualna.

Wojty powiedz czy wszystkie dane zostały już przeniesione i czy mogę swoja listę już zlikwidować, nie chcę wprowadzać zamętu i wprowadzać w błąd nieaktualnymi danymi

 

witam

 

dobrzyk,

 

ja przpisywalam wszystko z tabelki debell, a ona chyba miala wiekszosc namiarow z twojej listy :lol: Nawt nie sprawdzalam dokladnie tego, bo wszystko polegalo na Ctrl+C i Ctrl+V, Ctrl+C i Ctrl+V .....

Dzisiaj wieczorem postaram sie sprawdzic i ewentualnie uaktualnic. Mam tylko problem z moim Pajczkiem - chcialam byc przebiegla i zainstalowalam sobie po raz 2 darmowa wersje a on to chyba wyczul i teraz mi robi male sabotaze w kodzie (np usuwa 1 linijke, np. te z odnosnikiem do ccs :evil: ). I teraz musze wszystko robic na piechote, czyli grzebac w kodzie :(

 

Moze ktos moze polecic jakis inny rownie fajny program do stronek?? :D Taki w miare przjrzysty, dla takiego poczatkujacego webmastera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przpisywalam wszystko z tabelki debell, a ona chyba miala wiekszosc namiarow z twojej listy :lol: Nawt nie sprawdzalam dokladnie tego, bo wszystko polegalo na Ctrl+C i Ctrl+V, Ctrl+C i Ctrl+V .....

Dzisiaj wieczorem postaram sie sprawdzic i ewentualnie uaktualnic.

Wojty i dobrzyku - pozwoliłam sobie większość wrzucić ma moją listę przekazaną potem Wojty, ale nie jestem pewna czy w 100% wszystkich misiów przepisałam. Dobrze byłoby sprawdzić.

Pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie grupowicze.

 

Mam prośbę - jezeli ktoś wie o baraku na budowę, najlepiej z okolic północnego Wrocławia - za normalne pieniądze, to plisssss...... dajcie znać :-).

Marzka, Ivonesca - może w Malinie lub Ligocie kończy sie jakaś budowa koło Was i będzie wolny barak do odkupienia?

 

Pozdrawiam

dabell

 

dabell my nie zdążyliśmy kupić baraku a teraz juz się nie opłaca. Ekipa przytargała sobie przyczepę kempingową a większe rzeczy trzymamy u sąsiada w stodole :-)

baraków w okolicy nie namierzyłam

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie grupowicze.

 

Mam prośbę - jezeli ktoś wie o baraku na budowę, najlepiej z okolic północnego Wrocławia - za normalne pieniądze, to plisssss...... dajcie znać :-).

Marzka, Ivonesca - może w Malinie lub Ligocie kończy sie jakaś budowa koło Was i będzie wolny barak do odkupienia?

 

Pozdrawiam

dabell

 

dabell my nie zdążyliśmy kupić baraku a teraz juz się nie opłaca. Ekipa przytargała sobie przyczepę kempingową a większe rzeczy trzymamy u sąsiada w stodole :-)

baraków w okolicy nie namierzyłam

pozdrawiam

Szkoda, że ja nie mam sąsiada ze stodołą :(

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech - skąd ty chłopie wziąłeś 4-letnie drewno?? Ja co chwile sprawdzam i dostaje takie które mi sie pieni i skwierczy w kominku takie mokre - poratuj jakimś ludzkim namiarem plssss bo przyszły sezon już mnie martwi a palimy ogromne ilosci i to z kłopotami bo dziadostwo sie nie chce palic.

 

 

W sprawie millenium - to powiem tak - załatwianie - udręka- utarczki o wartość nieruchomosci , korekty wyceny, ciągłe moje wydzwanianie i męczenie pracowników najpierw Opena - bo słuzył za posrednika - potem odziału na Rynku- bo tam załatwiliśmy zwiększenie kwoty kredytu- mają okropny bałagan w centrali- musiałam wszystko sama pilnować , przypominać itp - obie transakcje chwała Bogu zakończone ostatecznie sukcesem- późniejsze wyplaty transz i kontrole inwestycji - juz bez problemów - ale nerwy były.

W millenium chyba nie mozna a przynajmniej nie można było wybierać samemu rzeczoznawcy bo jest na koszt banku- ja szczęsliwie odnalazłam firmę ktora ma mój domek oceniać i troszke umęczyłam rzeczoznawce który był strasznie niezorientowany i pogubiony w swoich własnych zleceniach.

 

Zaczynamy elewacje - niestety nie uda sie zrobic do Świąt :cry:

 

Woprzu - rogów nie dostałam - choć niepokoji mnie powaznie z kim te zonki w tej Laponii je przyprawiały swoim mężom :-?

 

 

Wojtku - witaj witaj - już sie martwiłam o ciebie - cieszę sie ze dałeś znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Woprzu - rogów nie dostałam - choć niepokoji mnie powaznie z kim te zonki w tej Laponii je przyprawiały swoim mężom :-?

 

 

Wojtku - witaj witaj - już sie martwiłam o ciebie - cieszę sie ze dałeś znać.

 

jakto z kim z reniferami

 

http://photos1.blogger.com/blogger/1351/2335/640/maly.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dołaczam sie d zapytania -> jestesmy zdecydowanie na 100% na pompe ciepla juz nic nas od tego pomyslu nie odwiedzie a na dodatek moj Maz zbiera ksiazki i je studiuje i koniecznie chce sam pompe robic)

Wiem ze na forum o instalacjach jest ktos kto sam zrobil taka pompe i mu b. dobrze dziala))) pozdrawiam flowercia

 

Na pytanie już odpowiedziałem, jeżeli bedą jakieś dodatkowe pytania to pytajcie, postaram się odpowiedzieć :)

Co do pomysłu zbudowania PC we własnym zakresie jestem bardzo sceptyczny. Niby konstrukcja nie jest skomplikowana i literatury na jej temat też jest sporo. jednak z tego co wiem to diabeł tkwi w szczegółach, a tą wiedze się nabywa z doświadczeniem a nie z książek :)

Moja pompa została zbudowana w Polsce, może Twój mąż zanim zabierze się do pracy powinien porozmawiać o tym z osobami które to już robia i wychodzi im to nawet nieźle ? Wszystkie dane znajdziesz na stronie http://www.ekontech.pl

 

 

Flowera

a przygotowaliście podejście ?

z tego co widziałem to macie już wylaną płytę albo się myle

 

 

hej hej, no niestety cofamy sie do tylu musimy rozebrac scianke fundamentowa w garazu zaprawa w ogole nie zwiazala z bloczkami i sie sypie, wiec czekamy az zejdzie woda ((( po tych roztopach ciagle jest na wysokosci 1 bloczka... na szczescie w ciagu tygodnia opadla o 1,5 bloczka... no i musimy rozebrac scianke przemurowac czekac 2 tyg. i potem dalej ze scianami musimy zdazyc do lipca bo wtedy wchodzi ciesla...

kurcza mala nerwowka sie zrobila..

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

debell

 

a naprawde potrzebujesz tego baraku - tzn ty chesz czy wykonawca nalega?

 

My ten temat poprostu przemilczelismy. Murazrz sie nigdy nie pytal, a ja sama też nie dociekalam :).

 

W kupnie baraku jest nie tyle problem z sama cna tekiego wynalazku, ale z kosztem transportu :-? Barak zawsze mozna kupic i jescze szybciej odsprzedac, ale za transport ci juz nikt nie zwroci.

 

Jesli bedziesz budowac w lipcu i chlopaki szybko sie uwina to przeciez zaraz po zrobieniu stropu beda mieli swoje "pomieszczenie socjalne".

 

Poza tym, ze tego co pamietam bedziesz miala garaz osobno - nie myslas wiec, czy nie zaczac calej budowy od zbudowania garazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

debell

 

a naprawde potrzebujesz tego baraku - tzn ty chesz czy wykonawca nalega?

 

My ten temat poprostu przemilczelismy. Murazrz sie nigdy nie pytal, a ja sama też nie dociekalam :).

 

W kupnie baraku jest nie tyle problem z sama cna tekiego wynalazku, ale z kosztem transportu :-? Barak zawsze mozna kupic i jescze szybciej odsprzedac, ale za transport ci juz nikt nie zwroci.

 

Jesli bedziesz budowac w lipcu i chlopaki szybko sie uwina to przeciez zaraz po zrobieniu stropu beda mieli swoje "pomieszczenie socjalne".

 

Poza tym, ze tego co pamietam bedziesz miala garaz osobno - nie myslas wiec, czy nie zaczac calej budowy od zbudowania garazu?

Wojty - będziemy mieli na 90% wykonawcę generalnego. Zapewnia on swoim ludziom przyczepy kempingowe z wyposażeniem (są na budowie całą dobę, tylko w weekendy zwijają się do domu). Zmieniają się tylko ekipy. W sobote byliśmy na obecnej jego budowie i w takim baraku trzyma się kupę dupereli, których nie zostawisz w murach, bo a nuż jednak coś się stanie. Nie będe jej ciągnęła z Bielan Wrocławskich :roll: :-? Wiem, że najgorszy jest koszt transportu, ale ... no własnie ktoś mi powie ile za km? Bo Garaż to ja bedę miała, ale może za rok jak bedzie widomo ile kasy zostało, a i to raczej nie garaz tylko zadaszoną i może osłoniętą od jednej strony wiatę :lol: na początek.

Wojty - dabell jestem :lol: 8) - od pierwszych liter imienia synka i części mojego imienia :) - ktoś zgadnie?? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty - dabell jestem :lol: 8) - od pierwszych liter imienia synka i części mojego imienia :) - ktoś zgadnie?? 8)

Ojoj :oops: - jak to ja rozstrzepana musialam cos poprzekrecac...Wybacz ostanio chodze zakrecona jak ruski sloik.

 

My wszystkie nasze duperele trzymalismy w domu, lacznie z wkladami kominowymi , czescia rynien itp. Mieszkanko malutkie, ale jakos przebidowalismy (bylo o tyle ciezej, ze murarze maksylanie wydluzyli czas budowy).

 

Ale sami murarze mieli malo swoich pierdolasek. Ogolnie na budowei nic nie zniknelo. W sobot za to znalezlismy czyjes spodnie i 2 metrowki no i 1 zuzytego pampersa, ale to raczej nie po robotnikach :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wszystkie nasze duperele trzymalismy w domu, lacznie z wkladami kominowymi , czescia rynien itp. Mieszkanko malutkie, ale jakos przebidowalismy (bylo o tyle ciezej, ze murarze maksylanie wydluzyli czas budowy)

Wojty - średnio widzę te kominy i rynny przy 4 latku z obłędnymi pomysłami i 21 miesięczną panną usiłującą zrobić wszystko to co brat, tyle ze nie do końca udolnie :lol: Nawet nie usiłuję sobie tego wyobrazić :roll:

A literówką się nie przejmuj 8) :). Ja tez jestem zakręcona i bedę coraz bardziej. Mam z tego jedyny pożytek - ostatnie 2 miesiące to -5kg :lol: 8). Dzisiaj złożyłam całą papierologię i projekt do adaptacji u naszych architektów - wreszcie... I za 2 tygodnie mam mieć przygotowany wniosek o pozwolenie na budowę. To się zacznie...

Pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze cišgle szukam dobrej działki i mam dwa pytania:

 

- odnonie Szczodrego (jeli kto zna te tereny):

 

Jest do kupienia działka przy ul. Stawowej - pierwsza przed ostatnim

domkiem po prawej.

 

Czy mógłbym poprosić o opinie odnonie miejsca: czy nie kręcš się tam i na ile sš szkodliwi bezdomni z pałacu dla bezdomnych? Na ile tam zbierajš się miejscowi starsi ludzie (z piwem lub winem marki wino)?

Czy często nad stawem odbywajš się imprezy, czy ten las jest raczej cichy i spokojny? Czy jest to raczej jednorazowa impreza, czy ludzie więtujš (i hałasujš) dłużej?

Na ile to się wišże z młodzieżš zalanš i niebezpiecznš lub ucišżliwš? Tam na skrzyżowaniu Stawowej z Trzebnickš to chyba bar powstaje - dobrze mi się wydaje?

A ruch samochodowy na tej ulicy - tam tabuny wędkarzy i mieszkańców jeżdżš / będš jedzić po wyasfaltowaniu?

Czy w tym stawie ludzie się kšpiš latem?

 

Jak w tych miejscach jest z komarami? Z zapachami ze stojšcej wody stawów?

 

Jeli można prosić - jakie sš ogólne wrażenia odnonie tego miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...