Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Ivo ,jeszcze nie .Umówiony jestem pod koniec miesiąca.Pan Warchlewski obiecał mi pokazać obok Ciebie podmurówkę wykonaną z kostki.Podjazdy i chodniki z kostki widziałem w realu .Wiech

też się zastanawiam nad taka podmurówką :D

zajrzyjcie do mnie jak będziecie mieli czas :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Jestem wprawdzie spod Kielc, ale zostałam zobowiązana do zawiadomienia szanownych Wrocławian, że na podforum ":Zwierzę też człowiek" w wątku POTRZEBNA POMOC NATYCHMIAST ktoś bezskutecznie próbuje porozumieć się z wrocławskimi krajanami w sprawie hodowli owczarków kaukaskich. Ponad dwadzieścia psów jest wycieńczonych z głodu. Właściciel je porzucił. Są do wzięcia!!!!!!!!!! Albo do nakarmienia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocławianie !

 

Na pewno wiekszosc forumowiczow tej grupy przeszla juz przez adaptacje projektu.

 

Z uwagi na to, ze na stronie "Misiow" bardzo jest malo namiarow na architektow , prosze o podanie namiarow .

 

Potrzebuje zrobic kilka zmian w projekcie na ktore mam pisemna zgode.

Chce tez aby ktos doradzil mi czy proponowane zmiany maja sens, czy nie zmienic jeszcze czegos.

 

Dlatego potrzebuje jakiegos "konkretngo " architekta - nie takiego ktory drapie sie po glowie i mowi ze moze i mozna ale po co .

 

Wiosna idzie wiec trzeba sie wziac do roboty

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Wszyscy chyba pobiegli na tamtą stronę i oglądają bo tak tu cicho. :D

 

@ Woprz

 

Gratulacje. Nawet nie wiedziałem koło jakiej rezydencji się buduję. :o

Robiąc za każdym razem zdjęcia z budowy i pokazując je innym, musiałem zawsze tłumaczyć, że ten dom w tle to nie mój i słuchać jaki to on ładny. W sumie nic dziwnego bo u mnie wystawały najwyżej ściany fundamentowe z ziemi. Ostatnie zdjęcia z soboty są już troszkę bardziej konkretne. Ponieważ prawie na każdym zdjęciu jest Twój dom chętnie udostępnie je Tobie. :wink:

 

Aktualnie na moich fotkach można już rozpoznać coś więcej. :D

http://www.directupload.net/images/060411/bBL2awp5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj :oops:

 

od soboty już lekko drgnęło w każdym razie co rano widzę tam chłopaków od Tyczki

 

cieszy takie tempo bo niehybnie oznacza, że osiedle się szybko wybuduje i będzie wkoncu porządek. Inna sprawa, że twój strop wstrzymuje prace przy drodze :lol: :lol: :lol: :lol:

powiedzieli mi ostatnio że będą poprawiać to co zrobili dopiero jak skończą z cieżkim sprzętem u Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a i tak dokupuję cały czas jakieś pierdolamenty + ogród, ogród i jeszcze raz ogród

A wiesz moze gdzie kupić taką większą sadzonkę orzecha włoskiego?

 

 

Co do orzecha to nie jest lekko, ja długo szukałam odmiany Jacek i nie znalazłam nigdzie w szkołkach ani sklepach, i ostatecznie podarował mi go sąsiad - sadownik :D :D :D

 

Andrzej - gratuluje przeprowadzki!!

 

Woprz, uroczy domek szkoda tylko ze zdjęcia takie małe (a ja ślepa ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Woprz

 

Zgadza się. Ostatnio zwróciłem się z zapytaniem do chłopców czy ta droga to był tylko trening czy też przykład jak nie należy robić. Odpowiedź była taka sama jak dla Ciebie: zrobimy jak duże ciężarówki wyjadą z budowy. Z drugiej strony jednak nasuwa się pytanie: co będzie jak zaczną do nas przyjeżdżać ciężarówki z gazem albo po kefir? :o Droga musi wytrzymywać takie obciążenia obojętnie czy jest budowa czy nie. Na pytanie co z traktorami i maszynami przejeżdżającymi z lasu i robiącymi skróty usłyszałem tylko, że postawiony będzie znak zakazu wjazdu. :evil:

 

Strop powinni zacząć w tym tygodniu, najpóźniej po świętach. Do tej pory nie mogli znaleźć wykonawcy więźby dachowej z parametrami takimi jakie im narzuciłem aż w końcu mój ojciec musiał się włączyć do tematu.

Małe zawirowanie miałem też jeśli chodzi o nadproża i kominy. Najpierw została ustalona dopłata a potem i tak zbudujemy co chcemy - tak chyba sobie pomyśleli. :o

Długo można opowiadać o tej wspaniałej współpracy ale to zostawimy sobie na długie zimowe wieczory na Wróblej. :wink: Oczywiście z buteleczką Danielsa. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne bo ja mam w umowie że jednym z warunków odbioru czyt. zapłaty za drogę jest zamknięcie jej od strony lasu więc .....

 

pytanie tylko kto ci to powiedział Artur? czy może Robert

 

jest norma na odbiór drogi i metodologia odbioru więc damy radę

 

aha masz już 2/3 stropu

 

daniels mniam z rudych nalewek na myszach jedna z najbardziej ulubionych choć w ścisłej człówce niezmienne od lat Glefiddich.

 

 

no dobra po chwili namysłu w burbonach JACK D. jest pierwszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Was proszę o pomoc.

We wtorek po świętach mieliśmy zaczynać płot - ogrodzenie z siatki.

Niestety, panowie się rozmyślili i nie mam wykonawcy. Obdzwoniłam jeszcze dwóch - wszyscy nie mają czasu.

Czy wszyscy wyjechali do Irlandii?

Czy może znacie jakiegoś pana od płotu który nie robi kariery za granicą?

Panowie z Ukrainy mają wolne terminy na jesieni.

Co to się porobiło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Was proszę o pomoc.

We wtorek po świętach mieliśmy zaczynać płot - ogrodzenie z siatki.

Niestety, panowie się rozmyślili i nie mam wykonawcy. Obdzwoniłam jeszcze dwóch - wszyscy nie mają czasu.

Czy wszyscy wyjechali do Irlandii?

Czy może znacie jakiegoś pana od płotu który nie robi kariery za granicą?

Panowie z Ukrainy mają wolne terminy na jesieni.

Co to się porobiło ...

 

Pozwolę sobie przyłączyć się do prośby. Też dość pilnie szukam ekipy do zrobienia "murka" pod ogrodzenie.

 

A przy okazji na prośbę dabell z innego forum polecam firmę LIGNOMAR, ul. Sułowska 35, Wrocław, tel.346 23 45 jako solidnego producenta stolarki. Robili mi dwuskrzydłowe drzwi wewnętrzne i sa naprawdę ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Was proszę o pomoc.

We wtorek po świętach mieliśmy zaczynać płot - ogrodzenie z siatki.

Niestety, panowie się rozmyślili i nie mam wykonawcy. Obdzwoniłam jeszcze dwóch - wszyscy nie mają czasu.

Czy wszyscy wyjechali do Irlandii?

Czy może znacie jakiegoś pana od płotu który nie robi kariery za granicą?

Panowie z Ukrainy mają wolne terminy na jesieni.

Co to się porobiło ...

 

BK spróbuj zadzwonić do Deko - ja od nich kupowałam siatkę i słupki. Wiem, że oni również wykonują ogrodzenia. Cena za mb ogrodzenia siatki z podmurówką (z krawężników albo systemową) wynosiła u nich 18 zł - jeśli dobrze pamiętam. To jest firma z Bralina 062/781 11 72.

Wiem, że w Pęgowie jest producent siatki i on też podał mi taką cenę za robociznę - jeśli chcesz to poszukam telefonu.

U nas ogrodzenie też "się robi" przy pomocy sąsiadka złotej rączki - siatka, słupki gotowe i krawężniki :-) 126 mb

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji na prośbę dabell z innego forum polecam firmę LIGNOMAR, ul. Sułowska 35, Wrocław, tel.346 23 45 jako solidnego producenta stolarki. Robili mi dwuskrzydłowe drzwi wewnętrzne i sa naprawdę ładne.

 

Metal - Dziękuję.

Wojty - wpiszesz na listę? to od razu dodaj ode mnie namiar na super geologa -

Robert Chmielewski (uprawniony geolog i wiertnik)

ul. Klonowa 6b/3, Oleśnica e-mail: [email protected], tel. 0692-115-909, 071-798-01-78 -zrobił mi odwiert pod fundamenty w ciągu dwóch dni od telefonu, sprawnie i szybko - cena 90 zł netto za mb odwiertu + dojazd, do POŚ cena odwiertu 75netto /mb+ 300 opracowanie.

Usługi z zakresu - wiercenia, studniarstwo (robi studnie), pompy ciepła, hydrogeologia, geologia inżynierska, geotechnika, ochrona środowiska -wszelkie badania, diagnostyka, odwiety i opracowania. Naprawdę polecam.

Pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały problem. Nie ma jak wjechać na budowę. Pompa 19 nie starczy z drogi na cały budynek a 35 nawej jak miałaby się rozłożyć pod lasem to się nie zmieści. No i tu powstaje problem. 2 godziny roboty i kolejny etap byłby zakończony. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli czekać aż plac budowy się "zeschnie". :cry:

Pozostraje jeszcze helikopter. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się Pan Robercik martwi. Nie będę przecież z wojska pożyczał potem czołgu, żeby wyciągał betoniarkę. Miksokretem można co najwyżej namieszać farbę do włosów. Szkoda mi tylko Tyczki bo 2 godziny pracy i można rozliczać kolejny etap. Mówiłem, że jak nie urok to s..... :evil:

Powoli przestaję się mieścić w moim garażu. Samochód jest już tak zastawiony, że żeby wyjechać muszę robić przemeblowanie. Dobrze byłoby zrzucić to wszystko na budowie. Cała ceramika i wanna leżą jeszcze w Roce na Śląsku ale niedługo i kumpel się odezwie żeby to wszystko pozabierać. Kolejne kilka palet do zeskładowania. Dobrze, że nie dostarczyli mi jeszcze drzwi. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się Pan Robercik martwi. Nie będę przecież z wojska pożyczał potem czołgu, żeby wyciągał betoniarkę. Miksokretem można co najwyżej namieszać farbę do włosów. Szkoda mi tylko Tyczki bo 2 godziny pracy i można rozliczać kolejny etap. Mówiłem, że jak nie urok to s..... :evil:

Powoli przestaję się mieścić w moim garażu. Samochód jest już tak zastawiony, że żeby wyjechać muszę robić przemeblowanie. Dobrze byłoby zrzucić to wszystko na budowie. Cała ceramika i wanna leżą jeszcze w Roce na Śląsku ale niedługo i kumpel się odezwie żeby to wszystko pozabierać. Kolejne kilka palet do zeskładowania. Dobrze, że nie dostarczyli mi jeszcze drzwi. :roll:

 

na szczęście latem nie trzeba parkować w garażu

 

do tych rzeczy to 2-3 miesiące optymistycznie patrząc musisz się przyzwyczaić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...