Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

No właśnie u mnie problem polega na tym, że mój ścigacz też musi stać w garażu u znajomego. Ze względu na wiekowość auta nie nadaje się już na parkowanie pod chmurką, poza tym jest to moje małe hobby i trochę mi go szkoda. Spędziłem ponad pół roku na restaurowaniu tego zabytku. Na szczęście nie wyjeżdżam nim codziennie tylko w ładne słoneczne dni. Jakoś trzeba będzie przeżyć. :-?

Bardziej martwię się tym, że od lipca do końca sierpnia jestem w Petersburgu i w Polsce będę najczęściej co 2 tygodnie. Potem mam 3 tygodnie urlopu i znowu wyjeżdżam do Petersburga na 2 miesiące. :cry:

Chyba złamię sobie nogę i pójdę na chorobowe. :lol: Najlepiej w dwóch miejscach. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

No właśnie u mnie problem polega na tym, że mój ścigacz też musi stać w garażu u znajomego. Ze względu na wiekowość auta nie nadaje się już na parkowanie pod chmurką, poza tym jest to moje małe hobby i trochę mi go szkoda. Spędziłem ponad pół roku na restaurowaniu tego zabytku. Na szczęście nie wyjeżdżam nim codziennie tylko w ładne słoneczne dni. Jakoś trzeba będzie przeżyć. :-?

Bardziej martwię się tym, że od lipca do końca sierpnia jestem w Petersburgu i w Polsce będę najczęściej co 2 tygodnie. Potem mam 3 tygodnie urlopu i znowu wyjeżdżam do Petersburga na 2 miesiące. :cry:

Chyba złamię sobie nogę i pójdę na chorobowe. :lol: Najlepiej w dwóch miejscach. :wink:

 

na chorobowe??? w dwóch miejscach ??? to cię zus rozjedzie :lol: :lol: :lol:

 

poza tym ze złamaną nogą ciężko sie kopie d...ska wykonawców :lol: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ZUS lepiej uważa żebym jego nie rozjechał. I tych jego pałaców. To jedna wielka banda. W marcu przelali na moje konto OFE składki uwaga: z listopada 1999. :evil: Wiem, że i tak ich nie zobaczę nigdy w życiu ale jakbym mógł rozniósłbym tą "instytucję". Od 7 lat nie byłem na zwolnieniu. Coś mi się w końcu należy. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dalej szukamy okien

 

Witam Wszystkich:)

Moja budowa w Gajkowie przeleżała (a raczej "przestała") dwa lata (ACH TA KASA). Teraz jestem, podobie jak wiele osób z klubu, na etapie szukania okien. Też zastanawiam się nad Krysiakiem: zrobił na mnie wrażenie, szczególnie, że jakość okien bardzo dobra, ponad standard, a facet w branży od 14 lat (głównie produkcja). Myślę też jeszcze nad poleconym przez znajomą Panem, którego wspólnik, jak się okazało, jest z Gajkowa, a okna drewniane wycenili dla mnie (albo tak powiedzieli;) ) także na 15 kpln. Z montażem i parapetami, które mam ponoć prawie gratis! Chcę się jeszcze tylko zorientować w jakości profili i współczynnikach przenikania i jeśli nie będzie dużej różnicy, to się zdecyduję na drewniane.

Ta cena początkowo mnie poraziła, jednak wasz wątek potwierdza, że to normalna cena. Ale i tak zastanawiam się, czy dam radę, bo taka niespodzianka cenowa na sam początek trochę mnie zbiła z tropu. Do tej pory bardzo tanio mi sie udawało budować- bo i dom prosty jak stodoła...

Czy ten stolarz z Jelcza jest jakoś sprawdzony? Miał ktoś doswiadczenia? A jak tam cenowo? Pozdrawiam ciepło i słonecznie Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego widze ze moze sie usmiechne do Betardu :D.

Termat jest za daleko, poza tym nasluchalam sie swego czasu duzo na temat tej firmy.

 

A jak z ta ekipa - mazesz kogos polecic??

 

2 polowa Wojty'ego

 

 

CZesc Wojty wygrzebałam jakis Twoj stary mail na temat stropu bo ja wlasnie sie waham czy zamowic z Betardzie moj strop czy w Termacie?

Moze ktos moglby cos doradzic, np dostalam oferte z Termatu na strop keramzytowy nieduzo droższy niz na strop z Betardu z zuzlobetonu, a z kolei na zuzlobeton z Termatu az o prawie 2 tys tanszy niz z Betardu...

no i teraz nie wiem czy tam tanio bo jakosc gorsza czy jak?

pozdrawiam i dziekuje z gory

flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały problem. Nie ma jak wjechać na budowę. Pompa 19 nie starczy z drogi na cały budynek a 35 nawej jak miałaby się rozłożyć pod lasem to się nie zmieści. No i tu powstaje problem. 2 godziny roboty i kolejny etap byłby zakończony. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli czekać aż plac budowy się "zeschnie". :cry:

Pozostraje jeszcze helikopter. :roll:

Czesc Blinkey a gdzie zamawiales beton bo wiem ze w Abecie nie bylo problemu u nas tez bylo troche daleko))) ytlko nie pamietam ile ta pompa miala

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dalej szukamy okien

 

Witam Wszystkich:)

Moja budowa w Gajkowie przeleżała (a raczej "przestała") dwa lata (ACH TA KASA). Teraz jestem, podobie jak wiele osób z klubu, na etapie szukania okien. Też zastanawiam się nad Krysiakiem: zrobił na mnie wrażenie, szczególnie, że jakość okien bardzo dobra, ponad standard, a facet w branży od 14 lat (głównie produkcja). Myślę też jeszcze nad poleconym przez znajomą Panem, którego wspólnik, jak się okazało, jest z Gajkowa, a okna drewniane wycenili dla mnie (albo tak powiedzieli;) ) także na 15 kpln. Z montażem i parapetami, które mam ponoć prawie gratis! Chcę się jeszcze tylko zorientować w jakości profili i współczynnikach przenikania i jeśli nie będzie dużej różnicy, to się zdecyduję na drewniane.

Ta cena początkowo mnie poraziła, jednak wasz wątek potwierdza, że to normalna cena. Ale i tak zastanawiam się, czy dam radę, bo taka niespodzianka cenowa na sam początek trochę mnie zbiła z tropu. Do tej pory bardzo tanio mi sie udawało budować- bo i dom prosty jak stodoła...

Czy ten stolarz z Jelcza jest jakoś sprawdzony? Miał ktoś doswiadczenia? A jak tam cenowo? Pozdrawiam ciepło i słonecznie Dorota

 

Dorota

gdzie się budujesz w Gajkowie?

 

 

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Blinkey a gdzie zamawiales beton bo wiem ze w Abecie nie bylo problemu u nas tez bylo troche daleko))) ytlko nie pamietam ile ta pompa miala

pozdrawiam flowercia

 

:roll: Nie wiem bo nie zamawiałem. :roll: Wszystko załatwia Archipelag a dokładniej Tyczka. :oops:

Przy moim rodzaju pracy nie zdecydowałbym się na budowanie sposobem gospodarczym. :cry: Wiem, że to dużo więcej kosztuje ale innego wyjścia nie miałem a gotowego domu kupować nie chcieliśmy. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Blinkey a gdzie zamawiales beton bo wiem ze w Abecie nie bylo problemu u nas tez bylo troche daleko))) ytlko nie pamietam ile ta pompa miala

pozdrawiam flowercia

 

:roll: Nie wiem bo nie zamawiałem. :roll: Wszystko załatwia Archipelag a dokładniej Tyczka. :oops:

Przy moim rodzaju pracy nie zdecydowałbym się na budowanie sposobem gospodarczym. :cry: Wiem, że to dużo więcej kosztuje ale innego wyjścia nie miałem a gotowego domu kupować nie chcieliśmy. :-?

 

czy ja wiem czy dużo więcej ?

no chyba że dużo robisz sam - ale to już zupełnie inna para kaloszy

 

policz tak

SSZ to jakieś 30-40 % tego co wydasz (reszta to ziemia i wykończenie). Więc jeśli na tym przepłacisz 20-30 % to i tak na całości masz 10-15% więc nie ma takiej masakry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przywieżli mi kostke granitową na podjazd do garażu i ścieżki.Razem z podsypka 26 ton ze Strzegomia.Samochód sie zakopał jechal za blisko płotu(gdzie jest slabo utwardzone) , 2 godz mineło nim sobie poradził. Ale juz po wszystkim.Pod koniec miesiąca przychodzi brukarz.Namiary na brukarza i kostke mam od Ivo,ktora serdecznie pozdrawiam. Całej grupie życze wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkanocnych. Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Blinkey a gdzie zamawiales beton bo wiem ze w Abecie nie bylo problemu u nas tez bylo troche daleko))) ytlko nie pamietam ile ta pompa miala

pozdrawiam flowercia

 

:roll: Nie wiem bo nie zamawiałem. :roll: Wszystko załatwia Archipelag a dokładniej Tyczka. :oops:

Przy moim rodzaju pracy nie zdecydowałbym się na budowanie sposobem gospodarczym. :cry: Wiem, że to dużo więcej kosztuje ale innego wyjścia nie miałem a gotowego domu kupować nie chcieliśmy. :-?

 

czy ja wiem czy dużo więcej ?

no chyba że dużo robisz sam - ale to już zupełnie inna para kaloszy

 

policz tak

SSZ to jakieś 30-40 % tego co wydasz (reszta to ziemia i wykończenie). Więc jeśli na tym przepłacisz 20-30 % to i tak na całości masz 10-15% więc nie ma takiej masakry

 

Dużo więcej raczej nie :-? ale w systemie gospodarczym częściej jesteś na budowie co oznacza że dopilnujesz wszystkiego , bo każda ekipa lubi

robić na skróty (czybciej łatwiej) :wink:

podstawowym błędem jest zatrudnienie kierownika budowy wraz z jego ekipą , nic nie mam do Tyczki bo jest moim kierownikiem budowy , moja ekipa do stanu surowego co pare dni kazało sobie wzywać kierownika

żeby pózniej nie było że mu coś nie pasuje (to ich mowa) .

Takiej rady udzielili mi ludzie z tego forum i za to im dziękuje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Blinkey a gdzie zamawiales beton bo wiem ze w Abecie nie bylo problemu u nas tez bylo troche daleko))) ytlko nie pamietam ile ta pompa miala

pozdrawiam flowercia

 

:roll: Nie wiem bo nie zamawiałem. :roll: Wszystko załatwia Archipelag a dokładniej Tyczka. :oops:

Przy moim rodzaju pracy nie zdecydowałbym się na budowanie sposobem gospodarczym. :cry: Wiem, że to dużo więcej kosztuje ale innego wyjścia nie miałem a gotowego domu kupować nie chcieliśmy. :-?

 

czy ja wiem czy dużo więcej ?

no chyba że dużo robisz sam - ale to już zupełnie inna para kaloszy

 

policz tak

SSZ to jakieś 30-40 % tego co wydasz (reszta to ziemia i wykończenie). Więc jeśli na tym przepłacisz 20-30 % to i tak na całości masz 10-15% więc nie ma takiej masakry

 

Dużo więcej raczej nie :-? ale w systemie gospodarczym częściej jesteś na budowie co oznacza że dopilnujesz wszystkiego , bo każda ekipa lubi

robić na skróty (czybciej łatwiej) :wink:

podstawowym błędem jest zatrudnienie kierownika budowy wraz z jego ekipą , nic nie mam do Tyczki bo jest moim kierownikiem budowy , moja ekipa do stanu surowego co pare dni kazało sobie wzywać kierownika

żeby pózniej nie było że mu coś nie pasuje (to ich mowa) .

Takiej rady udzielili mi ludzie z tego forum i za to im dziękuje. :D

 

Tyczka był moim kierownikiem - chociaż do tego o czym mówisz potrzeby jest inspektor nadzoru, który zgodnie z prawem budowlanym reprezentuje interesy inwestora. i takowego oczywiście posiadałem 8)

 

Generalne masz rację nie może być tak, że wykonawca sam siebie kontroluje. Nawet jeśli jest to Tyczka. Czasami lubi przymknąć oko na to czy tamto ale generalenie nie na poważne rzeczy. Głupio to zabrzmi ale na prawdę uważam że to poważny wykonawca.

Aha fak faktem musisz być na budowie często ale odpada ci dużo spraw organizacyjnych i to już zawsze jakaś ulga

 

Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narcyza - dobra i niedroga w porównaniu z Wrocławiem firma robiąca szamba jest w Sobótce. Za 9 m3 z całym wykonaniem (wykop, podłączenie, odpowietrzenie z kominkiem) zawołali 3500zł (z transportem), podczas gdy wrocławskia firma 4200. !

 

AKURAT! :evil: Odszczekuję, bo jestem po wizycie 'Sobótki', o którą musiałam się prosić dość długo... Nagle okazało się, że nigdy o takiej kwocie nie było mowy! Zaczął od kwoty 4200, w dodatku netto, plus tam jakieś podłączenia i wychodzi 5000zł! :o Mało tego, nie mają szamb o pojemności 9m3 tylko 8 albo 10! W pewnym momencie zaczęłam wątpić, czy ja rozmawiam z właściwym gościem, ale musiał być on bo robił naszemu sąsiadowi w tamtym roku (stąd wiedział jak trafić do nas). Wynika z tego, że ja nie rozumiem co się do mnie przez telefon mówi... :evil: Albo ktoś robi ze mnie wariata... A może to normalna praktyka - zauroczyć ceną, przyjechać rozejrzeć się i podbić cenę :evil:

Niniejszym zgłaszam prośbę o namiary na szamba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam morze ktoś z was mi pomorze bo już mam taki mętlik że nie wiem z czego budować.W projekcie mam YTONG 36,5 bez ocieplenia ale jak zbierałem oferty na materiały budowlane to mi mówili że i tak będe go musiał docieplać rozważałem jeszcze ine materiały takie jak SILKA+Wełna LUB POROTHERM 30+Steropian i nie wiem co mam teraz z tym fantem zrobić.Ekipa mówi że YTONG jest drogi a Kierownik że Porotherm i dużo odpadów.A co wy miślcie o tym z czego byscie w budowali.

 

 

Pozdrawiam Krzysiek WROCŁAW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz parę słów o mnie i mojej rodzince.

Na początku tego roku kupiliśmy działkę z rozpoczętą budową w Kamieńcu Wrocławskim.

Teraz ostro bierzemy się do roboty, bo mamy zamiar wprowadzi się w przyszłym roku do naszego nowego domku. Z tego co zdążyłam sie zorientowac jest tu sporo osób osób z Kamieńca, więc liczymy na namiary na tanie hurtownie.... :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , witam o zdrowie pytam ????

 

Jak minęły święta , wszyscy odpoczęli ,czy ktoś już na budowie działał ???

 

Dawno mnie nie było na forum , ale teraz melduje ,że u mnie już robota ruszyła , chudziak wylany , a od dzisiaj mury w góry .

 

Wszystkim powodzenia życze , nowe twarze serdecznie pozdrawiam , starych bywalców również .

 

Kochani po ile teraz biega beton B-20 bo za B-10 na chudziaka musiałam się wykłócić ,żeby dostać stara cenę z zeszłego roku . Wszyscy się tłumaczą , że cement i kruszywa poszły w górę , a co za tym idzie materiały z betonu i sam beton .

 

Na info czekam , buziaczki MARPA

 

p.s. DASARIA 286 WSZYSTKIE NAMIARY NA MISIÓW SZUKAJ U WOJTY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych jak i starych bywalców forum.Dasaria 286 w którym miejscu budujesz sie w Kamieńcu Wrocł? Domi o wyborze trzeba zadecydować samemu.Co jakiś czas przewija się dyskusja na forum w wymianie doświadczeń nad wyborem materiału na dom.Jedni zachwalają silikaty inni poroterm,inni suporex.Z tych materiałów zdecydowana większość forumowiczów buduje.Jedno jest pewne (przynajmniej u mnie) nigdy nie wybuduje ściany 1 warstwowej.Ale są na forum osoby z 1 warstwową ścianą i sobie chwalą.Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...