Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam nowych jak i starych bywalców forum.Dasaria 286 w którym miejscu budujesz sie w Kamieńcu Wrocł? Domi o wyborze trzeba zadecydować samemu.Co jakiś czas przewija się dyskusja na forum w wymianie doświadczeń nad wyborem materiału na dom.Jedni zachwalają silikaty inni poroterm,inni suporex.Z tych materiałów zdecydowana większość forumowiczów buduje.Jedno jest pewne (przynajmniej u mnie) nigdy nie wybuduje ściany 1 warstwowej.Ale są na forum osoby z 1 warstwową ścianą i sobie chwalą.Pozdrawiam Wiech

 

Witam cie Wiechu ja sie buduje w Dobrzykowicach ale dalej jeszcze nie wybrałem jaki materiał mam kupić

a ty z czego budowałeś sie.

 

Pozdrawiam Domi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim po Świętach - witam "nowych" i powodzenia życzę.

 

Kasztanka - moge ci polecic swojego kafelkarza - gdzieś juz namiary na niego podawałam - Zenek Dawidowicz 698 66 00 94 - zawrotnego tempa to on nie ma - ale robi dokładnie i jestem zadowolona - obecnie jego ludzie kładą mi płytkę elewacyjną na zew.

 

Wiech - podrzuc namiar na brukarza i przy okazji info o kostce (dostawca i cena)- czas sie za to zabrać a jeszcze zadnego rozeznania nie robiłam - z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domi ja budowałem z suporexu z Milicza i docieplałem 14 cm wełny. Mmarysia kostke kupowałem w Strzegomiu po 170 zł za kostkę szarą8x11 cm. za kostkę czerwoną 300zł; 4x6 cm 185 zł.czerwona 300 zł .Kliniec 4-6cm 25 zł ,mączka 45 zl.Zamawiałem pełny transport 26 ton. do Kamieńca ok 100 km 2.1 zł za km.Wszystkie ceny netto. Telefon do Strzegomia 601-073-888. Tel do brukarza 387-48-11(Warchlewski).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domi ja budowałem z suporexu z Milicza i docieplałem 14 cm wełny. Mmarysia kostke kupowałem w Strzegomiu po 170 zł za kostkę szarą8x11 cm. za kostkę czerwoną 300zł; 4x6 cm 185 zł.czerwona 300 zł .Kliniec 4-6cm 25 zł ,mączka 45 zl.Zamawiałem pełny transport 26 ton. do Kamieńca ok 100 km 2.1 zł za km.Wszystkie ceny netto. Telefon do Strzegomia 601-073-888. Tel do brukarza 387-48-11(Warchlewski).

 

Dzięki za informacie Wiech a jaki koszt za m2 sciany cie wyniós z ociepleniem.

 

Pozdrawiam Domi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja dostałem ostatnio namiary na firme co robi szamba betonowe, bo takie mnie interesuje. Tylko że trzeba sobie samemu dziure pod szambo wykopać;-) a oni przyjeżdzają i wkładają i izolują wszystko. Ceny są następujące:

Ceny szamb:

Szambo 4 m sześć - 1300 zł

Szambo 6 m sześć - 1850 zł

Szambo 8 m sześć - 1930 zł

Szambo 10 m sześć - 2150 zł

Szambo 11 m sześć - 2230 zł

Szambo 12 m sześć - 2350 zł

Szambo 12 m sześć "nowego typu" - 2400 zł

 

Płyta przegrodowa do zbiorników 10, 11 i 12m3: 190 zł

Element kominka włazowego 25 cm: 35 zł

Sygnalizator napełnienia w wersji zewnętrznej: 120 zł

 

ceny netto. VAT dla klienta indywidualnego wynosi 7%.

 

Zbiornik jest przywożony na plac budowy i montowany w wykopie.

 

Transport to ok 800pln.

Jak będe chciał sprowadzać od nich pod koniec maja a firma jest ze Śląska. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja dostałem ostatnio namiary na firme co robi szamba betonowe, bo takie mnie interesuje. Tylko że trzeba sobie samemu dziure pod szambo wykopać;-) a oni przyjeżdzają i wkładają i izolują wszystko. Ceny są następujące:

Ceny szamb:

Szambo 4 m sześć - 1300 zł

Szambo 6 m sześć - 1850 zł

Szambo 8 m sześć - 1930 zł

Szambo 10 m sześć - 2150 zł

Szambo 11 m sześć - 2230 zł

Szambo 12 m sześć - 2350 zł

Szambo 12 m sześć "nowego typu" - 2400 zł

 

Płyta przegrodowa do zbiorników 10, 11 i 12m3: 190 zł

Element kominka włazowego 25 cm: 35 zł

Sygnalizator napełnienia w wersji zewnętrznej: 120 zł

 

ceny netto. VAT dla klienta indywidualnego wynosi 7%.

 

Zbiornik jest przywożony na plac budowy i montowany w wykopie.

 

Transport to ok 800pln.

Jak będe chciał sprowadzać od nich pod koniec maja a firma jest ze Śląska. Pozdrawiam

Masz na myśli Probud z Poręby (woj. śląskie)? Owszem, mają tanie szamba a transport to wynosi 800zł jak nie jedzie jedno, jeżeli tylko twój zbiornik to już 1300zł! :o Netto oczywiście. Nie robią podłączenia, trzeba to też, oprócz wykopu, komuś zlecić. No to policzmy: szambo 8m3 plus transport (załóżmy, że w tej droższej wersji, bo ja potrzebuję go 'na już'), plus te dodatki ( o których nikt przez telefon się nawet nie zająknął) plus podłączenie (gostek chce 300zł!) plus wykop (około 100zł/godzina). Wychodzi 4400zł. Fakt zyskuję prawie 600zł, ale przy szacunku, że za wykop (i zasypanie) dam 400zł a nie więcej.

Sprawa wychodzi dużo taniej jak byłby ten transport łączony, za 800zł. Szkoda, że potrzebujesz tego zbiornika dopiero pod koniec maja.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak na dobra sprawę nic nie zostało przez nas zrobione, a tysiąc za tysiaczkiem znikają z konta :( Uroki budowy....

Ciągle trzeba coś załatwiac i biegac do gminy z byle pierdołą....

 

Przy granicy działki jest prąd, brakuje z 3-4 metrów aby był przyłączony do domu i na to przyłączenie czeka sie podobno ok 12 miesięcy. Czy aż tak długo trzeba czekac??? Przerażajace sa te terminy. Ma to podobno kosztowac ok 3,5 tys.

Pytanie do budujacych w Kamieńcu: ile Was kosztowało to przyłączenie i jak długo musieliście na nie czekac???

 

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Woprz

 

Gratuluję. Twoją wypowiedź cytują w nowym Muratorze. :lol:

 

lata całe człowiek wypisuje różne mądre rzeczy na tym forum to go i w końcu docenią :lol: :lol: :lol: Tylko dla czego wybrali ten kawałek o szarej taśmie :o .... :lol: :lol: :lol: :wink: w końcu miałem kilka ciekawszych postów :wink:

 

Masz odbiór stropu przed zalaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak na dobra sprawę nic nie zostało przez nas zrobione, a tysiąc za tysiaczkiem znikają z konta :( Uroki budowy....

Ciągle trzeba coś załatwiac i biegac do gminy z byle pierdołą....

 

Przy granicy działki jest prąd, brakuje z 3-4 metrów aby był przyłączony do domu i na to przyłączenie czeka sie podobno ok 12 miesięcy. Czy aż tak długo trzeba czekac??? Przerażajace sa te terminy. Ma to podobno kosztowac ok 3,5 tys.

Pytanie do budujacych w Kamieńcu: ile Was kosztowało to przyłączenie i jak długo musieliście na nie czekac???

 

Dzięki za odpowiedź

My dość długo czekaliśmy, fakt, ale to przez Oleśnicę - Energia Pro, gmina Czernica nie ma z tym nic wspólnego. Te 3,5 tys to chyba raczej nieprawda - powino kosztować nie więcej niż ok 2200. Najlepiej sprawdź w Oleśnicy - poszukaj nr tel do działu technicznego czy przyłączeń w Oleśnicy i zapytaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam morze ktoś z was mi pomorze bo już mam taki mętlik że nie wiem z czego budować.W projekcie mam YTONG 36,5 bez ocieplenia ale jak zbierałem oferty na materiały budowlane to mi mówili że i tak będe go musiał docieplać rozważałem jeszcze ine materiały takie jak SILKA+Wełna LUB POROTHERM 30+Steropian i nie wiem co mam teraz z tym fantem zrobić.Ekipa mówi że YTONG jest drogi a Kierownik że Porotherm i dużo odpadów.A co wy miślcie o tym z czego byscie w budowali.

 

 

Pozdrawiam Krzysiek WROCŁAW

Ekipa i kierownik mogą mieć rację. Najlepiej z tego co tanie i dobre :)

Ściany i tak przykryjesz tynkiem i nie będzie widać że budujesz z drogiego i markowego materiału.

A Ytong to to samo co polski Prefbet ..

 

Polecam silikaty - ciężkie i solidne. Wymagają solidnego docieplenia - ale są OK - dom dobrze trzyma ciepło. No i tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasaria 286 jak ja zaczynałem budowę w 1999 roku to energetyka chciała ponad 300 000 żł :evil: .Chcieli żebym wybudował transformator na swój koszt wykupił jeszcze ziemie na wlasność i przekazał nieodpłatnie to energetyce :evil: :evil: :evil: Póżniej zmieniły się przepisy i zapłaciłem ok. 5 tyś.Ale z tego powodu miałem poślizg na budowie o rok.Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Woprz

 

Gratuluję. Twoją wypowiedź cytują w nowym Muratorze. :lol:

 

lata całe człowiek wypisuje różne mądre rzeczy na tym forum to go i w końcu docenią :lol: :lol: :lol: Tylko dla czego wybrali ten kawałek o szarej taśmie :o .... :lol: :lol: :lol: :wink: w końcu miałem kilka ciekawszych postów :wink:

 

Masz odbiór stropu przed zalaniem ?

 

No od czegoś trzeba zacząć. :lol:

Na stropie Tyczka musi zrobić kilka poprawek. No i dopóki nie będzie podpisu projektanta nie ma odbioru. W międzyczasie przeprojektowali konstrukcję. Tyczka tak się bał chyba inspektora, że co kilka dni dzwonił do niego żeby obejrzał strop mimo tego, że nie był jeszcze gotowy. :wink:

Dzisiaj będą chyba podsypywać dojazd dla betoniary. Bardzo możliwe, że jutro będą zalewać.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przywieżli mi kostke granitową na podjazd do garażu i ścieżki.Razem z podsypka 26 ton ze Strzegomia.Samochód sie zakopał jechal za blisko płotu(gdzie jest slabo utwardzone) , 2 godz mineło nim sobie poradził. Ale juz po wszystkim.Pod koniec miesiąca przychodzi brukarz.Namiary na brukarza i kostke mam od Ivo,ktora serdecznie pozdrawiam. Całej grupie życze wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkanocnych. Wiech

dzięki za pozdrowionka :-)

oby Pan Stasiu się teraz starał ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...