Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

mam pytanko - czy są jakieś ograniczenia w odległości między tarasem a granicą działki? dom musi stać 4m od granicy, a sam taras? czy liczony tez jest jako budynek? graniczymy z polem uprawnym....nie jest to działka budowlana i na pewno nie będzie

ostatnio zaczęły się nam kłopoty z sąsiadem....no może na razie nie kłopoty, ale jakieś dziwne akcje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko - czy są jakieś ograniczenia w odległości między tarasem a granicą działki? dom musi stać 4m od granicy, a sam taras? czy liczony tez jest jako budynek? graniczymy z polem uprawnym....nie jest to działka budowlana i na pewno nie będzie

ostatnio zaczęły się nam kłopoty z sąsiadem....no może na razie nie kłopoty, ale jakieś dziwne akcje :(

 

Z tarasem to nic nie poradze, a co szykujecie coś duzego pod grilla ? ;)

A sąsiada wspołczuje nie ma nic gorszego...:( Pozostaje nadzieja ze moze z czasem wszystko sie wyprostuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko - czy są jakieś ograniczenia w odległości między tarasem a granicą działki? dom musi stać 4m od granicy, a sam taras? czy liczony tez jest jako budynek? graniczymy z polem uprawnym....nie jest to działka budowlana i na pewno nie będzie

ostatnio zaczęły się nam kłopoty z sąsiadem....no może na razie nie kłopoty, ale jakieś dziwne akcje :(

 

Z tarasem to nic nie poradze, a co szykujecie coś duzego pod grilla ? ;)

A sąsiada wspołczuje nie ma nic gorszego...:( Pozostaje nadzieja ze moze z czasem wszystko sie wyprostuje.


  •  
    witaj aka :-)
    grilla na tarasie nie będzie .....bo tarasu jeszcze nie ma.....i w ogóle stoi pod dużym znakiem zapytania :lol: ...coż najwyżej zrobimy zejście do ogrodu, a miejsce do grilla gdzies za domem ;-)
    na czym polegała dziwna akcja napisałam w dzienniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam morze ktoś z was mi pomorze bo już mam taki mętlik że nie wiem z czego budować.W projekcie mam YTONG 36,5 bez ocieplenia ale jak zbierałem oferty na materiały budowlane to mi mówili że i tak będe go musiał docieplać rozważałem jeszcze ine materiały takie jak SILKA+Wełna LUB POROTHERM 30+Steropian i nie wiem co mam teraz z tym fantem zrobić.Ekipa mówi że YTONG jest drogi a Kierownik że Porotherm i dużo odpadów.A co wy miślcie o tym z czego byscie w budowali.

 

 

Pozdrawiam Krzysiek WROCŁAW

Ekipa i kierownik mogą mieć rację. Najlepiej z tego co tanie i dobre :)

Ściany i tak przykryjesz tynkiem i nie będzie widać że budujesz z drogiego i markowego materiału.

A Ytong to to samo co polski Prefbet ..

 

Polecam silikaty - ciężkie i solidne. Wymagają solidnego docieplenia - ale są OK - dom dobrze trzyma ciepło. No i tanie.

 

 

Ja polecam równiez Silke a dokładnie Silke E wlasne od maja bedą sie u nas pieły mury z SIlki))) to prawda ze trzeba potem porządnie ocieplic ale jest to podobno najzdrowszy materiał :-)

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam morze ktoś z was mi pomorze bo już mam taki mętlik że nie wiem z czego budować.W projekcie mam YTONG 36,5 bez ocieplenia ale jak zbierałem oferty na materiały budowlane to mi mówili że i tak będe go musiał docieplać rozważałem jeszcze ine materiały takie jak SILKA+Wełna LUB POROTHERM 30+Steropian i nie wiem co mam teraz z tym fantem zrobić.Ekipa mówi że YTONG jest drogi a Kierownik że Porotherm i dużo odpadów.A co wy miślcie o tym z czego byscie w budowali.

 

 

Pozdrawiam Krzysiek WROCŁAW

Ekipa i kierownik mogą mieć rację. Najlepiej z tego co tanie i dobre :)

Ściany i tak przykryjesz tynkiem i nie będzie widać że budujesz z drogiego i markowego materiału.

A Ytong to to samo co polski Prefbet ..

 

Polecam silikaty - ciężkie i solidne. Wymagają solidnego docieplenia - ale są OK - dom dobrze trzyma ciepło. No i tanie.

 

 

Ja polecam równiez Silke a dokładnie Silke E wlasne od maja bedą sie u nas pieły mury z SIlki))) to prawda ze trzeba potem porządnie ocieplic ale jest to podobno najzdrowszy materiał :-)

pozdrawiam flowercia

 

A na ocieplenie wybrałeś wełne czy styropian a Silka 24 czy 18 w składzie budowlanym doradzali mi tylko wełne bo wtedy sciana odycha a jaki koszt

wyszed ci za m2 sciany z ociepleniem Pozdrawiam.Domi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domi

daj spokój z tym oddychaniem ścian

 

od 8 miesięcy mieszkam w domu z silikatów ocieplonym styropianem. Moi sąsiedzi też mieszkają w domach z silikatów ocieplonych styropianem. Ja mam wentylację mechaniczną z rekuperatorem, a sąsiedzi zwykłą, grawitacyjną. Nikt z nas nie uskaża się na efekt braku oddychania ścian. Więc możesz spokojnie zignorować to co mówią w hurtowniach budowlanych - może im się bardziej opłaca sprzedawać wełnę niż styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domi

daj spokój z tym oddychaniem ścian

 

od 8 miesięcy mieszkam w domu z silikatów ocieplonym styropianem. Moi sąsiedzi też mieszkają w domach z silikatów ocieplonych styropianem. Ja mam wentylację mechaniczną z rekuperatorem, a sąsiedzi zwykłą, grawitacyjną. Nikt z nas nie uskaża się na efekt braku oddychania ścian. Więc możesz spokojnie zignorować to co mówią w hurtowniach budowlanych - może im się bardziej opłaca sprzedawać wełnę niż styropian.

 

Hej hej my ocieplamy styropianem 20 cm) lub 25

ja tez uwazam ze z tym oddychaniem to przesada, tez bedziemy mieli wentylacje z rekuperatorem i wlasnej roboty pompę ciepła)

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Co myślicie o tej centralce alarmowej i tej ofercie?

 

http://www.allegro.pl/item97862243_alarm_satel_ca_6_box_bardzo_duze_mozliwosci_.html

 

Pozdrawiam

 

 

To może ktoś może polecić dobrą firmę instalującą alarmy? Albo chociaż robiącą projekty? Dowiedziałem się, że ta centralka jest trochę słaba bo ma mało wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pilnie potrzebuje kontaktu do kogos kto ma ciągnik lub inny sprzęt z widłami do rozładowania palet z bloczkami silikatowymi z tira na dzialce w Dobrzykowicach. Dostawe mam miec wtorek lub sroda a moj rozladowywacz sie wycofal :evil:

 

Jak kogos znacie pomozcie..prosze!!! :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niedługo składam papiery o pozwolenie na budowę do Starostwa we Wrocku. (budowa z Żórawinie, pod wrocławiem).

Czy znacie sposób, aby przyspieszyć wydanie decyzji ??

Np. czy warto zbierać opinie sąsiadów, tzn ich zgody na budowę ?? i ilu to ma być sąsiadów, czy tylko Ci, z którymi graniczę bezpośrednio czy z tymi przez drogę też ??

 

Jak znacie jakieś tips & tricks pozwolenia na budowę to dajcie cynk, będę wdzięczny.

 

pozdr

konrados

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca

Witaj Ivonesca mam pytanie gdzie takie ładne okiennice zamawialiście?

Dziekuje z gory

pozdrawiam Flowercia

Uff.. u nas budowa w koncu rusza od pn... juz zaczelam wątpic...

pozdrawiam cieplutko

witaj :-)

okiennice wraz z oknami robiliśmy w firmie Gebauer http://www.gebauer.com.pl/

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę wrocławską :lol:

Jestem z Wrocka, ale mam nadzieję, że za 2-3 lata będzie to Szymanów :lol: (na waszej mapce to tam gdzie aeroklub).

Przeczytałam kilka ostatnich postów na stronach i ....ja jestem mały robaczek przy was :( . Mam dopiero kupioną dzialkę i wybrany projekt :D , może uda sie zrobić jakieś ogrodzenie w tym roku bo kasy nie ma :( A na razie czysto teoretycznie staram się zorientować w materiałach i opiniach, w systemach ogrzewania itp :)

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich

 

Może ktoś ma namiary na dobrą ekipę budowlaną z okolic Legnicy. Może są jakieś ekipy które budują niezależnie od swojej siedziby?. Niedługo odbiorę pozwolenie na budowę i z treści tego oraz innych postów wiem że już dawno powinnam była poszukać dobrej ekipy, dlatego liczę na Waszą pomoc. Oczywiście w miarę możliwości i chęci.

 

Z góry dziękuję

Serdecznie pozdrawiam

dominika_10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś wie jaki jest koszt robocizny przy budowie fundamentów w domku niepodpiwniczonym?? Bo firma za wyprowadzenie do "0" zawołala za samą robociznę 6,5tyś. Czy to dużo??

Z tego co pamiętam, to cena jest raczej OK

- ale negocjuj. Pamiętaj o tym że jeśli to jest ktoś polecany przez innych jako dobry, to nie ma co wybierac i przebierać - co drugi już jest w Irlandii i nie ma komu pracować.

Zastanawiam się skąd się biorą te wskaźniki bezrobocia w naszym województwie. Przecież znalezienie kogoś porządnego do roboty graniczy z cudem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...