Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich.

 

Co myślicie o tej centralce alarmowej i tej ofercie?

 

http://www.allegro.pl/item97862243_alarm_satel_ca_6_box_bardzo_duze_mozliwosci_.html

 

Pozdrawiam

 

 

To może ktoś może polecić dobrą firmę instalującą alarmy? Albo chociaż robiącą projekty? Dowiedziałem się, że ta centralka jest trochę słaba bo ma mało wyjść.

Zapytaj forumowego _ZBYCH_ -a, jeśli chodzi o centralkę to proponuję CA-64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art-p za sam fundament to cena jest duża. W zeszłym roku za fundament (mamy parterówkę ok 140 m2) wraz ze ścianami i wieńcami zapłaciliśmy 9 tyś za całość. Więc sam fundament za 6,5 to dużo.

 

U nas powoli ślimaczym tempem wchodzi elektryk. Zaczęło się miganie z terminami i ogólnie olewanie więc musiałam naprostować Miśka na początku współpracy :evil: Jutro ma ostateczny termin wejścia na budowę. Nie przyjdzie- wylatuje!

 

Kredyt się "załatwia" i powoli zaczynamy rozkręcać sezon :) Ciekawe czy nie osiwiejemy do zimy :roll:

 

Pozdrawiam grupę!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

Dabell napisal

Witam przyszłą niedaleką sąsiadkę. Ja zaczynam w czerwcu w Rogożu - na działce przy drodze (na razie polnej ) w kierunku Szymanowa

Bardzo się cieszę :lol: fajnie mieć kogoś blisko. Muszę tylko sprawdzić gdzie jest Rogoże :p

 

Xena napisała

oj moga jednak nie dołączyc wrocka do szymanowa....

Na mapie Wrocka Szymanów widoczny :lol: to może kiedyś dolącza :wink:

Pozdrowionka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was ma namiary na ziemie ogrodowa, humus itp w ilosci okolo 100 ton czyli jakies 8 wywrotek? Chodzi o pd-zach od Wroclawia. Mam namiary z Autogieldy, ale moze by sie cos znalazlo taniej niz 220 zl/13t?

 

Drugie pytanie, ten sam rejon (pd-zach od Wroclawia): gdzie kupowac drzewka, krzewy, rosliny do ogrodu? Gdzie jest tanio, gdzie dobrze doradza? A moze dodatkowo namiary na architekta zieleni? :)

 

Podrawiam wiosennie Grupe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was ma namiary na ziemie ogrodowa, humus itp w ilosci okolo 100 ton czyli jakies 8 wywrotek? Chodzi o pd-zach od Wroclawia. Mam namiary z Autogieldy, ale moze by sie cos znalazlo taniej niz 220 zl/13t?

 

Drugie pytanie, ten sam rejon (pd-zach od Wroclawia): gdzie kupowac drzewka, krzewy, rosliny do ogrodu? Gdzie jest tanio, gdzie dobrze doradza? A moze dodatkowo namiary na architekta zieleni? :)

 

Podrawiam wiosennie Grupe :)

Właśnie wczoraj wieczorem przeczytałam na forum Ogrody, że najlepiej to znaleźć fachowców z dawnych Zakładów Zieleni Miejskiej, a szkółka z roślinami - przy ogrodzie Botanicznym najpewniej.

Pogrzeb to znajdziesz:-) nie mam teraz jak wyszukać, będzie pewnie na wierzchu.

Pozdrawiam

dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj wieczorem przeczytałam na forum Ogrody, że najlepiej to znaleźć fachowców z dawnych Zakładów Zieleni Miejskiej, a szkółka z roślinami - przy ogrodzie Botanicznym najpewniej.

Pogrzeb to znajdziesz:-) nie mam teraz jak wyszukać, będzie pewnie na wierzchu.

Pozdrawiam

dabell

 

tez to czytalem, moze jednak sie znajdzie ktos, kto cos KUPOWAL? a nie tylko czytal ;)

Zielen dawne MPZ mam nawet pod bokiem, tylko nie ma kiedy tam podejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was ma namiary na ziemie ogrodowa, humus itp w ilosci okolo 100 ton czyli jakies 8 wywrotek? Chodzi o pd-zach od Wroclawia. Mam namiary z Autogieldy, ale moze by sie cos znalazlo taniej niz 220 zl/13t?

 

Drugie pytanie, ten sam rejon (pd-zach od Wroclawia): gdzie kupowac drzewka, krzewy, rosliny do ogrodu? Gdzie jest tanio, gdzie dobrze doradza? A moze dodatkowo namiary na architekta zieleni? :)

 

Podrawiam wiosennie Grupe :)

 

ziemia ogrodowa Oborniki 200zł/ 13t - nie wiem jak daleko wożą, ale spytac można tel. 504 83 31 44

 

co do roślinek - yemiołka kupowała chyba w jakiejś szkółce w Kątach, ale największy wybór i dobrze opisane (przynajmniej byliny) są przy Ogrodzie Botanicznym. Lubię tam chodzić i chociaż się poprzyglądać jak coś wygląda ;-)

 

pozdrawiam, rówież wiosennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziemia ogrodowa Oborniki 200zł/ 13t - nie wiem jak daleko wożą, ale spytac można tel. 504 83 31 44

 

co do roślinek - yemiołka kupowała chyba w jakiejś szkółce w Kątach, ale największy wybór i dobrze opisane (przynajmniej byliny) są przy Ogrodzie Botanicznym. Lubię tam chodzić i chociaż się poprzyglądać jak coś wygląda ;-)

 

pozdrawiam, rówież wiosennie

 

dzieki za namiar na ziemie, ale nie robie sobie nadziei, juz jeden misiek z polnocy mi powiedzial, ze od kiedy Grunwaldzki jest w remoncie, to jeden przejazd wywrotki na poludnie Wroclawia by zajal caly dzien... z Obornik tez nie ma innej sensownej drogi jak tylko przez centrum Wroclawia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was rozważał kawałek klimy w domu ?

 

Witaj.

Ja już rozważałem klimę na naszym poddaszu gdzie obecnie mieszkamy. Bardzo fajny gadżet zwłaszcza na poddaszach w lecie. Na nowym poddaszu też taką możliwość rozważam, zastanawiam się tylko gdzie wywalić ten okropny skraplacz. Jeśli już montować to tylko splita a nie jakieś tam stojące dmuchawki.

Kanałówka raczej jest przydroga chociaż najlepiej funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was rozważał kawałek klimy w domu ?

 

Witaj.

Ja już rozważałem klimę na naszym poddaszu gdzie obecnie mieszkamy. Bardzo fajny gadżet zwłaszcza na poddaszach w lecie. Na nowym poddaszu też taką możliwość rozważam, zastanawiam się tylko gdzie wywalić ten okropny skraplacz. Jeśli już montować to tylko splita a nie jakieś tam stojące dmuchawki.

Kanałówka raczej jest przydroga chociaż najlepiej funkcjonuje.

a czy skraplacz trzeba wywalić na zewnątrz czy może być np na strychu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz. Chyba, że planujesz saunę na strychu. :lol:

Są też takie które można wmurować ale to też tylko półśrodek. I tak szpecą elewację. :-?

Za oknem gdzie teraz mieszkam byłoby mi wszystko jedno, na Idalii jednak za nic mi to nie pasuje. Można też zrobić taki schodek na dachu jak dla kominiarza ale to też nie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was rozważał kawałek klimy w domu ?

 

My sie zastanawiamy nad "chlodzeniem podlogowka" - latem zamiast cieplej wody bedzie plynac chlodniejsza. Wszystko to byloby konsekwencja pompy ciepla. Ten gadzet kosztuje chyba 1000-2000 zl (nie pamietam ile dokladnie, bo mam to w ogolenej wycenie). Pradu tez podobno bardzo malo ciagnie, tyle co mala pomka obiegowa, ktora przepompowuje glikol z ziemi do bufora, w ktorym ochladzana jest woda dla CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...