Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Cześć Ivonesca.

Możesz dać namiary na misia :) od okiennic?

I chciałabym nieśmiało zapytać, czy były bardzo drogie?

Jak załatwiałaś drewno na nie? Czy wcześniej sama w tartaku, czy stolarz się o to martwił itp. itd.

Chcemy mieć okiennice, ale takie atrapy powiedzmy, nic nadzwyczajnego, nie zamykane od wenątrz.

Powiedz, czy podczas robienia elewacji trzeba uwzględnić coś dla późniejszego zamontowania okiennic?

 

Dzięki z góry za odpowiedź.

 

Stefa od Grega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

WOJTY , mmarysia co tam u was słychać ??

Rozumię ,że tyle pracy ,że szkoda gadać .

 

MARPA

 

U nas spokój koleżanko - coś tam się dzieje bo trwa murowanie płytek elewacyjnych na ścianie - ale dość ociężale a ja nie zamierzam się tym przejmować - w dalszej kolejności - tynk a następnie ogród.

 

Jako że się oszczędzam -leniuchuje, czytam książki, z punktu obserwacyjnego umiejscowionego na drodze osiedlowej doglądam Szimiego szalejącego na rowerku.

 

Jak mi brakuje postępów koło domku to kupuje jakiś obrazek, bądź osłonkę doniczki i cieszę nimi oko. Teraz jedynie zamartwiam się meblami bo chcę takie w stylu "Inne Meble" ni to kolonialne ni rustykalne i nie mogę znaleźć wystarczająco dużego stołu i stolika kawowego.

 

Powodzenia wszystkim nowym :lol: Pomyśleć ze w zeszłym roku o tej porze ledwo zaczynaliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ivonesca.

Możesz dać namiary na misia :) od okiennic?

I chciałabym nieśmiało zapytać, czy były bardzo drogie?

Jak załatwiałaś drewno na nie? Czy wcześniej sama w tartaku, czy stolarz się o to martwił itp. itd.

Chcemy mieć okiennice, ale takie atrapy powiedzmy, nic nadzwyczajnego, nie zamykane od wenątrz.

Powiedz, czy podczas robienia elewacji trzeba uwzględnić coś dla późniejszego zamontowania okiennic?

 

Dzięki z góry za odpowiedź.

 

Stefa od Grega

 

witaj,

okiennice zamawiałam wraz z oknami w firmie Gebauer http://www.gebauer.com.pl/ - tak że nie miałam etapu zamawiania drewna... koszty - zaraz poszukam bo w zeszlym roku wysyłałam chyba Marzannie - jest : 6szt.okiennic do okien +1 szt. na okno tarasowe - łącznie ok.16m2, koszt 6600PLN.

Co do montowania - okiennice mamy zamontowane do okien - na elewacji tylko są takie zaczepy aby je przyblokować - jeśli okiennice miały by być atrapą to chyba montaż byłby bezpośrednio do muru - po zrobieniu elewacji....ale to tylko moje przemyślenia ....tak naprawdę nie znam się na tym ;-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ivonesca.

Możesz dać namiary na misia :) od okiennic?

I chciałabym nieśmiało zapytać, czy były bardzo drogie?

Jak załatwiałaś drewno na nie? Czy wcześniej sama w tartaku, czy stolarz się o to martwił itp. itd.

Chcemy mieć okiennice, ale takie atrapy powiedzmy, nic nadzwyczajnego, nie zamykane od wenątrz.

Powiedz, czy podczas robienia elewacji trzeba uwzględnić coś dla późniejszego zamontowania okiennic?

 

Dzięki z góry za odpowiedź.

 

Stefa od Grega

 

witaj,

okiennice zamawiałam wraz z oknami w firmie Gebauer http://www.gebauer.com.pl/ - tak że nie miałam etapu zamawiania drewna... koszty - zaraz poszukam bo w zeszlym roku wysyłałam chyba Marzannie - jest : 6szt.okiennic do okien +1 szt. na okno tarasowe - łącznie ok.16m2, koszt 6600PLN.

Co do montowania - okiennice mamy zamontowane do okien - na elewacji tylko są takie zaczepy aby je przyblokować - jeśli okiennice miały by być atrapą to chyba montaż byłby bezpośrednio do muru - po zrobieniu elewacji....ale to tylko moje przemyślenia ....tak naprawdę nie znam się na tym ;-)

pozdrawiam

 

ivonesca sliczne masz te okiennice... po prostu marzenie... zawsze marzyłam o okiennicach takich w stylu włoskim)

zeby domek mial troszkę srodziemnomoski charakter, ale ostateccznie u nas staneło na roletach...

Dziekuje za gratulecje dziennikowe... :-)

 

U nas... nic sie nie dzieje po prostu mamy pecha... woda stoi w fundamentach wprawdzie nie ma jej tyle, co zaraz po roztopach bo "tylko 7 cm, od wczoraj zeszla 2 cm (do 5ciu) i nic nie zrobilismy przez caly dlugi weekend... na dodatek mamy klopot z betoniarnią ABET, okazalo się ze musimy przesunąc wylewke, i bardzo niemiły Pan nas zbesztal, ze on nie moze przesunac nam terminu (mimo, iz zglosilismy to prawie tydzien wczesniej (zmiane terminu) i dal do zrozumienia ze... musimy zrezygnowac.... wiec szukamy jakiejs innej betoniarni.... normalnie jak wiatr w oczy to od razu huragan.... pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie forumowicze:))

 

Odrobiłam już lekturę czytania postów wrocławskiego klubu budującego i w końcu przyszedł czas na przywitanie się:)

 

Razem z dwoma znajomymi małżeństwami kupliśmy sąsiadujace ze sobą działki w Gajkowie.

 

Teraz przewalamy papierologię (czekamy na wydanie decyzji o warunkach zabudowy) i zamierzamy w lipcu zacząć budowę ( a w zasadzie trzy budowy jednocześnie - nie ukrywam - licząc na korzyści z tego tytułu - większe rabaty w hurtowniach, jeden kierownik budowy i.t.d.)

 

Liczę też na Waszą wiedzę i doświadczenia :D

 

Pozdrawiam serdecznie Wszystkich budujących i planujacych budowę:)

 

 

witam,

mam pytanko: załatwialiście juz odrolnienie (wyłączenie z produkcji rolnej) działki ???? I jak tak to gdzie to robiliście, w swojej gminie czy w starostwie we Wrocku ???

Ja mam zamiar budować w Żórawinie i odralniam w Starostwie.

Tylko trwa to jużprawie miesiąc... cholera mnie bierze z tego powodu. Choć z drugiej strony nie powinienem się dziwić bo baba w urzędzie, która prowadzi moją sprawę codziennie wali chyba dożylnie walium bo ma takie tempo, że.... ech...

 

Wiosna w pełni, czas zrywać humus a ja dalej nie mam pozwolenia na budowę...Szlag mnie już bierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem gdzie jest Wspólna - będziemy sobie zaglądać w okna :)

 

No proszę :D Jak już domek stanie to zapraszamy na grila :D

 

Jeśli szukacie ekipy - to zajrzyjcie na pobliską budowę na Piaskowej - ten duży dom z czerwonym dachem. Byliśmy pod wrażeniem szybkości budowy i jakości wykonania.

 

Piaskowa to ta równoległa do Wspólnej? (kurczę-chyba zacznę ten serial oglądać :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko: załatwialiście juz odrolnienie (wyłączenie z produkcji rolnej) działki ???? I jak tak to gdzie to robiliście, w swojej gminie czy w starostwie we Wrocku ???

 

Jeszcze nie doszliśmy do tego. Czekamy na decyzję o war. zab., potem kupujemy upatrzony projekt, kóry powędruje do fachowca, który zrobi adaptację do warunków lokalnych i on ma tez zająć się odrolnieniem.

 

Ile u Ciebie to juz trwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dodatek mamy klopot z betoniarnią ABET, okazalo się ze musimy przesunąc wylewke, i bardzo niemiły Pan nas zbesztal, ze on nie moze przesunac nam terminu (mimo, iz zglosilismy to prawie tydzien wczesniej (zmiane terminu) i dal do zrozumienia ze... musimy zrezygnowac.... wiec szukamy jakiejs innej betoniarni.... normalnie jak wiatr w oczy to od razu huragan.... pozdrawiam flowercia

 

Zadzwoń do Ekotraktu (http://www.ekotrakt.pl/) - my stamtąd braliśmy i co do organizacji było w porządku. Co do betonu to nic nie powiem (nie znam się), ale mury jeszcze stoją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie doszliśmy do tego. Czekamy na decyzję o war. zab., potem kupujemy upatrzony projekt, kóry powędruje do fachowca, który zrobi adaptację do warunków lokalnych i on ma tez zająć się odrolnieniem.

 

Ile u Ciebie to juz trwa?

 

w sumie będzie już ponad dwa miechy. Odrolnienie to ostatnia rzecz jaką potrzebuję. I najdłużej oczekiwana, inne ustalenia dostawałem szybciej, zwykle ok 2 tygodni. Trochę to mój błąd bo wiele rzeczy trzeba robić równolegle.

Ile płacicie za adaptację projektu?

Ja dałem 1500 za adaptację + 300 za przerobienie stropu na gęstożebrowy.

 

Aha, pamiętajcie o uzgodnieniu zjazdu na drogę z działki, to teraz też jest wymagane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanie:

 

Kupuję dom gotowy (już zdecydowane, oprócz tego jeszcze może działkę na za). Dom ma szambo, a woda burzowa jest z działki i rynien odprowadzana na drugš stronę drogi do rowu.

 

Teraz wchodzš z budowš kanalizacji na osiedle. Z tego, co się orientuję, wszelkie takie wynalazki majš czopować i zgłaszać do urzędu.

 

Jak chcš, to niech zgłoszš. Ale pytanie, co zrobić dalej? Działka jest doć mała, mocno wybrukowana. Co robić z deszczówkš? Macie jaki pomysł (i od razu najlepiej kontakt na Misiów ;) ) jak sobie rozwišzać problem wody deszczowej? (budowa kanalizy przewiduje burzówkę, ale jedynie dla kratek z drogi, a nie dla domów).

 

Macie jaki pomysł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko: załatwialiście juz odrolnienie (wyłączenie z produkcji rolnej) działki ???? I jak tak to gdzie to robiliście, w swojej gminie czy w starostwie we Wrocku ???

 

Jeszcze nie doszliśmy do tego. Czekamy na decyzję o war. zab., potem kupujemy upatrzony projekt, kóry powędruje do fachowca, który zrobi adaptację do warunków lokalnych i on ma tez zająć się odrolnieniem.

 

Ile u Ciebie to juz trwa?

U nas trwało to tydzień - przypuszczam że u was będzie podobnie, chyba że macie lepszą glebę. U nas to była jakaś najgorsza klasa, która w ogóle nie wymagała odrolnienia - dlatego decyzja była bardzo szybko, w starostwie na Podwalu.

My mieszkamy na Słonecznej, na samym końcu (niedaleko domu z szambiarką) - to ten dość rozłożysty dom z czarnym dachem i elewacją w kolorze papieru toaletowego, ze skalniakiem przed domem (jesteśmy z niego bardzo dumni więc nie krytykować! :D ). Zapraszamy jak będziecie na działce :) Możemy powiedzieć to i owo o budowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko: załatwialiście juz odrolnienie (wyłączenie z produkcji rolnej) działki ???? I jak tak to gdzie to robiliście, w swojej gminie czy w starostwie we Wrocku ???

 

Jeszcze nie doszliśmy do tego. Czekamy na decyzję o war. zab., potem kupujemy upatrzony projekt, kóry powędruje do fachowca, który zrobi adaptację do warunków lokalnych i on ma tez zająć się odrolnieniem.

 

Ile u Ciebie to juz trwa?

U nas trwało to tydzień - przypuszczam że u was będzie podobnie, chyba że macie lepszą glebę. U nas to była jakaś najgorsza klasa, która w ogóle nie wymagała odrolnienia - dlatego decyzja była bardzo szybko, w starostwie na Podwalu.

My mieszkamy na Słonecznej, na samym końcu (niedaleko domu z szambiarką) - to ten dość rozłożysty dom z czarnym dachem i elewacją w kolorze papieru toaletowego, ze skalniakiem przed domem (jesteśmy z niego bardzo dumni więc nie krytykować! :D ). Zapraszamy jak będziecie na działce :) Możemy powiedzieć to i owo o budowie :)

Jak to jest z tym odrolnieniem - do pozwolenia na budowę trzeba mieć czy też nie?

Byłem po wypis z rejestru gruntów (w Katastralnym) i tam mnie poinformowali że na razie mam nic nie robić i dopiero jak zacznę budowę to wtedy mam zmienić kwalifikacje gruntu. Ponoć klasa jest taka że to żaden problem i byle to zrobić przed odbiorem budynku.

Nie chcę aby potem się okazało że mam wszystko poza tym świtkiem!

Sama działka była sprzedana przez gminę z przeznaczeniem pod zabudowę (gmina ją uzbroiła, wytyczyła drogę) ale w księdze wpisano grunty orne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mój stan papierkologi jest taki:

- działka kupiona

- mam mapę do celów projektowych

- zamówiony projekt

- wystąpiłem o warunki przyłączenia do prądu

 

W najbliższych planach są:

- adaptacja projektu

- wyceny wykonawców i hurtowni i wybór wykonawcy i kierownika budowy

- przyłacza wodne i kanalizacyjne (warunki)

 

czy jeszcze o czymś zapomniałem co powinienem zrobić a bez tego nie dostanę pozwolenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy adaptacji, pamiętaj o tym żeby był projekt szamba - chyba że masz kanalizę, zresztą ostatnio gmina ostro kanalizuje okolice więc może kanalizę zostaw na koniec

a jeśli chcesz gaz to w projekcie zxadbaj o to, żeby była inatalacja bez wskazania czy zbiornik naziemny czy podziemny - dzięki temu będziesz mógł zdecydować się na taki, jak będziesz chciał, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów na zmianę projektu. Zapytaj projektanta czy ogrodzenie od frontu tez będzie w adaptacji - coś słyszałam że jest to wymagane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

I pytanie zasadnicze.

Czy jesteś z nich zadowolona?

Czy zamykasz je i otwierasz? Czy tylko traktujesz jako ozdobę elewacji?

Trochę dużo tych pytań...:)

Stefa

Jestem bardzo zadowolona :) :) :) :) :) :)

To był nasz największy zbytek podczas budowy.....ale efekt jest :D

Zamykam je częściej latem, gdy na dworze praży słońce rewelacyjnie zdają egzamin. Zimą rzadko. Zamykać moge od środka, trzeba wychylić się na zewnątrz i odblokować "zaczepy", ale jeśli na parapetach stoją kwiatki to szybciej mi wyjść i zamkąć od zewnątrz :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy adaptacji, pamiętaj o tym żeby był projekt szamba - chyba że masz kanalizę, zresztą ostatnio gmina ostro kanalizuje okolice więc może kanalizę zostaw na koniec

a jeśli chcesz gaz to w projekcie zxadbaj o to, żeby była inatalacja bez wskazania czy zbiornik naziemny czy podziemny - dzięki temu będziesz mógł zdecydować się na taki, jak będziesz chciał, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów na zmianę projektu. Zapytaj projektanta czy ogrodzenie od frontu tez będzie w adaptacji - coś słyszałam że jest to wymagane

Kanalizacja jest a gazu nie ma i nie przewiduję mieć (nawet butli).

W ramach adaptacji trzeba jeszcze przewidzieć projekt zagospodarowania terenu i tam to chyba będzie zawarte - będę musiał to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dodatek mamy klopot z betoniarnią ABET, okazalo się ze musimy przesunąc wylewke, i bardzo niemiły Pan nas zbesztal, ze on nie moze przesunac nam terminu (mimo, iz zglosilismy to prawie tydzien wczesniej (zmiane terminu) i dal do zrozumienia ze... musimy zrezygnowac.... wiec szukamy jakiejs innej betoniarni.... normalnie jak wiatr w oczy to od razu huragan.... pozdrawiam flowercia

 

Zadzwoń do Ekotraktu (http://www.ekotrakt.pl/) - my stamtąd braliśmy i co do organizacji było w porządku. Co do betonu to nic nie powiem (nie znam się), ale mury jeszcze stoją :)

 

 

Dzieki serdeczne, ale ostatecznie bierzemy beton z betoniarni SANBET tam nikt nie robił problemu, jesli nam się cos przesunie... i nie trzeba tydzien wczesniej się zgłaszać) tylko 1-2 dni

pozdrawiam Flowercia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...