Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Jak szukasz misia - stolarza co dłubie okiennice - mam namiar na goscia z Trzebnicy, jest tu tez jego dzielo do podziwiania. Bardzo solidnie robi, ładnie. Szczegolow nei znam ale moge CI dac telefon to sie sama dowiesz :D

 

Aka podaj proszę telefon do tego stolarskiego misia:-)

pozdrawiam

 

Dabell

 

507972294, nazwiska wybacz ale nie pamiętam ;) Mam go w telefonie pod hasłem stolarz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Bodiniusz

 

No widzę ,że kolega nie odpuszcza tematu , no jedziemy dalej

 

Służebność ustala się notarialnie , to nie to samo co zgoda ustna lub pisemna .trzeba wybrać się do notariusza i podpisać kwity i zabulić oczywiście . Ja też mam służebność to coś wiem o tym , ale załatwiałam to od razu przy kupnie działki .

 

Pamiętaj wpisać następujące sprawy ,że ma to być służebność za darmo ( chyba ,że właściciele będą chcieli kasę ) ma polegać na przejeżdzaniu i przechodzeniu po tej działce ( tych działkach ) i że właściciele zgadzają się na umieszczenie nieodpłatne w nich wszystkich mediów i urządzeń , które mają służyć twojemu domowi .

 

z MPZP jest tak ,że on zakłada gdzie mają przebiegać drogi dojazdowe i w oparciu o niego dokonuje się podziału gruntów ornych na działki budowlane i ciągi komunikacyjne . Tak pewnie było u ciebie , następnie gmina ma obowiązek przejąć na własność te działki i zbudować infrastrukturę drogową ,ale oczywiście w oparciu o własne posiadane fundusze .

Najczęściej jest tak , że nie wykupuje tej ziemi tylko czeka , aż właściciel sam ją podaruje gminie tłumacząc się brakiem kasy w budżecie .

AAlee kiedy to się stanie to nikt nie wie .

Czasami właściciele dróg mają dosyć łatania za własną kasę gruntówek i przekazują je do gminy , z zastrzeżeniem że gmina ma drogę utwardzić tłuczniem , albo nie dają zgody na przejście mediów blokując inwestycję , bo chcą kasę itp . itd.

Serdecznie odradzam pomysł bycia współwłaścicielem drogi razem z 10 sąsiadami , dogadanie się jest nie mozliwe zawsze ktoś nie ma kasy na naprawę drogi a nikt nie będzie za kogoś płacił , lepszym rozwiązaniem jest służebność bo nie ma obowiązków tylko przywileje .

 

No nie wiem , gdzie się budujesz , że masz deptak przed domem :lol: :lol: , ale generalnie chodzi o bezpieczeństwo pieszych , żeby nikt girki nie złamał i w gipsie nie chodził , myślę że brak chodnika to brak konieczności odśnieżania , ale trzeba doczytać w ustanie ,

 

 

pozdrawiam serdecznie MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Jesteśmy właśnie na etapie wyboru dachówki i taki mam problem

czy znacie jakiś adres domu z położoną dachówką Brassa Cisar romańska czerwona !!!!

panowie w hurtowni podali mi namiary ale tylko na kasztan a moja małżowinka jak nie zobaczy dachówki w plenerze to decyzji nie będzie.

 

najlepiej jak by to było południe miasta ale nie bede wybrzydzał

 

z góry dzięki

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! :D

 

Mam krótkie pytanie - prosbe - macie jakies namiary na firmy "kuchenne"? Szukam firmy ktora potrafilaby zaprojektowac funkconalna i w miare niedroga kuchnie (ogolna koncepcje mam, gorzej ze szczeolami, w ktorych diabel sie kryje ;) ). W gruncie rzeczy nie zalezy mi zbytnio na szybkim terminie - mam nadzieje, ze jesli zamowie w czerwcu to do listopada zdaza ja zamontowac :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę ,że kolega nie odpuszcza tematu , no jedziemy dalej

No dobra, to już odpuszczam ;)

 

Służebność ustala się notarialnie , to nie to samo co zgoda ustna lub pisemna .trzeba wybrać się do notariusza i podpisać kwity i zabulić oczywiście . Ja też mam służebność to coś wiem o tym , ale załatwiałam to od razu przy kupnie działki .

Jaka jest za to taksa (nie znalazłem w wykazie, czyli 200 zł?). Czy to się wpisuje w mojš księgę (więc jakby przy okazji), czy w księgę tamtej działki, czy w obie?

 

Pamiętaj wpisać następujące sprawy ,że ma to być służebność za darmo ( chyba ,że właściciele będą chcieli kasę ) ma polegać na przejeżdzaniu i przechodzeniu po tej działce ( tych działkach ) i że właściciele zgadzają się na umieszczenie nieodpłatne w nich wszystkich mediów i urządzeń , które mają służyć twojemu domowi .

To cenne uwaga - dzięki.

Czasami właściciele dróg mają dosyć łatania za własną kasę gruntówek i przekazują je do gminy , z zastrzeżeniem że gmina ma drogę utwardzić tłuczniem , albo nie dają zgody na przejście mediów blokując inwestycję , bo chcą kasę itp . itd.

Czyli jeli gostek ma służebnoć, to musi utrzymywać należyty stan? To w sumie dobre, ale pewnie trudno wyegzekwować...

 

No nie wiem , gdzie się budujesz , że masz deptak przed domem :lol: :lol: , ale generalnie chodzi o bezpieczeństwo pieszych , żeby nikt girki nie złamał i w gipsie nie chodził , myślę że brak chodnika to brak konieczności odśnieżania , ale trzeba doczytać w ustanie ,

W tej kwestii to akurat domek już stoi. A we wczeniejszej to dopiero może za kilkadziesišt lat, ale działkę chciałem kupić już teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodiniusz

Nie , nie możemy sobie jeszcze pokorespondować :lol: :lol: :lol:

 

Ile kosztuje służebność osobno to ci nie powiem , bo buliłam za wszystko razem , ale jak zadzwonisz do jakiekokolwiek notariusza to ci poda .

Zapis jest w obu ksiegach i jest przypisany do ziemi , to znaczy , że jak facet sprzeda komuś ziemie to twoje prawa są zachowane i nie ustają .

 

Oczywiscie ,że trudno coś wyegzekwować , ale próbować zawsze można .

 

Jak działkę kupujesz to od razu załatwiaj służebnośc wszystko jednym aktem i z głowy .

 

Pozdrawiam MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To korespondujmy.

 

Działkę kupuję od kogo, kto nie jest włacicielem drogi. Właciciel (jeden z) przebškiwał co o 1000 zł za tę służebnoć. Właciciel innej częci drogi to jego rodzina, więc może to wspólna opłata (?).

 

Z kolei nie planuję się budować teraz, a za 5-10 lat (jak mi się znudzi domek, który kupuję), więc jest nadzieja. że miasto odkupi w tym czasie tę drogę...

 

Bo taki wpis trzeba by zorganizować do mojej księgi, ale również do ksišg częci drogi. Czyli co - musiałbym spędzić na jeden termin do notariusza wszystkich na raz?

 

Pozdrawiam

BM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Szukam ekipy do wybudowania domu w stanie surowym z dachem:

- okolice Wrocławia

- budowa od początku sierpnia

 

Kontakty na stronie GRUPY WROCŁAWSKIEJ już widziałem (naczytałem sie też trochę formu ;-) )

 

Acha - szukam tez kierownika budowy !

 

Pozdrowienia dla budujących,

szachista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki gazu plynnego raz jeszcze

 

Czy ktos w ostatni czasie skladal wniosek o pozwolenie na budowe w Starostwie Powiatu Wroclawskiego z ogrzewaniem na gaz plynny.

Podobno nasze starostwo stsosuje najbardiej niekorzystna interpretacje nowych przepisów i minimalna odleglosc zbiornika od sciany wynosi 30m

 

Czy tak jest w rzeczywistosci? A jesli tak to jak to mozna obejsc

i takowe pozwolenia uzyskac?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodiniusz

 

No to się musisz kolego zastanowić czy załatwiać wszystko teraz , czy jak przyjdzie ci chęć na nową chatkę .bo do notariusza musiałbyś spędzić całe towarzystwo a jak mają żony i to ich wspólny majątek (ta droga ) to jeszcze współmałżonków .

 

Ale widzę że facet od drogi to już wie ,że może kasy wołać 1000 zł to dożywotnio czy może za rok czy miesiąc :lol: :lol: :lol: ????

 

pozdrawiam MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dożywotnio. Ale to tak rzucił, więc pewnie kwota do ustalenia.

 

Wiem, że teraz decyzja do mnie należy. Ale jak za kilka lat facet się całkiem rozmyli? Albo nie daj Boże zejdzie i trzeba będzie skrzyknšć całš gromadkę jego dzieci?

 

Z drugiej strony mam cichš nadzieję, że jak to przejmie miasto, to pozamiatane...

 

Podejmowanie decyzji przy takich niewiadomych zawsze mnie stresowało.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Witam bardzo serdecznie , przypadek spowodował,że znalazłem się na tym forum, wprawdzie zacząłem budowę na pograniczu Wielkopolski i Dolnego Sląska ale blizej mi do Grupy Wrocławskiej bo tu sie zaopatruję w materiały,ale o moich wyborach materiałowych pozniej.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Dzieki za pomoc,trochę a nawet mocno jestem już zaawansowany materiałowo, kłopot tylko z dachem .Wykonawca namówił mnie na wizyttę w hurtowni, która się specjalizuje w dachówkach i to była tragedia - takiej ilości rodzajów i kolorów jeszcze nigdzie nie widziałem , wiedziałem czego chce a teraz nie wiem.Muszę się przespać z tematem - dach to najważniejszy element i najbardziej widoczny,i musi być extra!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wytrzymam muszę się pochwalić

 

NADEJSZŁA WIEKOPOMNA CHWIŁA

 

strop przyjechał na budowę i w sobotę jak wszystko będzie O.K. będę mieć sufit nad głową , ściany nośne i działowe wszystkie skończone , kominy wyciągniete , nadproża też zrobione.

 

Potem trzeba dać na tacę , żeby troszkę deszczu pokapało , bo podlewanie stropu na działce bez wody to trochę trudne zadanie jak dla mnie , może macie jakiś patencik - napiszcie pliiissss

 

 

pozdrawiam MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

marpa

 

kompletnie nie masz wody?? A jak sobie do tej pory radziliscie??

 

Jedyny sprawdzony patent, choc trocge kosztowny, to polanie stropu woda (troche zawsze trzeba) i szybkie przykrycie folia (oczywiscie folie bedziesz musiala kupic min tyle co nasz m2 stropu). Tak robia nawet na duzych obiektach, np. mostach.

 

Druga metoda, chyba bardziej popularna to zalatwienie sobie wody- jezdza takie male cysterny z woda - nie wiem, gdzie sie to zalatwia.

 

A 3, chyba najlepsza to usmiechniecie sie do sasiada ;) Jesli buduje to pewnie placi ryczaltowo za wode, wiec nie powinno byc porblemu z rozliczaniem, a jak nie to sie rozliczac wg licznika (bo "troche" tej wody idzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...