Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Kochani wielkie dzięki za porady !

 

Moja działka leży przy dolinie rzeki Oławka , więc poziom wód gruntowych jest bardzo niski , bo wszystko spływa do rzeki ,a woda jest brudna .Sąsiedzi którzy już mieszkają maja studnie wiercone i kopane ale żaden z nich tej wody nie pije . Jeden z nich trafił na skały więc dziennie ścieka mu tylko200-300litrów więc się nie podzieli( fajny facet mamy od niego prąd ) , a drugi jest daleko.

 

Ostatnio wspólnie z sąsiadką zdecydowałyśmy ostro zabrać się za przyłącze z wodociągu , ujęcia są w odległości 200 i 500m ale nasza ulica jest ślepa więc na końcu musi byc przepompownia więc koszty idą w górę .

 

Moja ekipa murarska wodę do murowania sobie przywozi , na budowie stoją dwie 200litrowe beczki i oni je napełniają , ale jak zaleją mój strop to lecą na fundamety w innym miejscu i wody będzie brak .

 

W Marcinkowicach jest Kółko Rolnicze i tak myślę , że od nich przyciągne taki mały beczkowóz rolniczy na kółkach , z którego poją się krowy na pastwisku , to na dłużej wystarczy .

Najwyżej mężyka zagonię , żeby ganiał z wiadrami do rzeki bo blisko . :lol: :lol:

 

aka

Wiem , że ma padać w niedziele , ale strop będzie gotowy na poniedziałek - wtorek , wielka szkoda .

 

A może ktoś umie zaklinać pogodę ??? :lol: :lol:

 

Bodiniusz

 

Studnię sobie zrobię , ale póżniej bo teraz kasa się kończy no i czasu za mało , chcę zwykła kopaną do podlewania ogródka . A niestety zostało tego sporo po wystawieniu domu , kto to będzie kosił ?? :cry: :cry:

 

 

A jeszcze jedno pytanko , czy u was są komary ???

Bo umnie są i to nie zwykłe komarki ale krowiaste , gryzące potwory , ogromne ilości , sąsiedzi ( którzy mieszkają )już pryskają krzaki .

Ostatnio robiliśmy porządek na budowie i wróciłam do domu jak w ospie , blada skóra i czerwone pryszcze po ukąszeniach , mówie wam tragedia .

A mój mężyk , chciał kupić działkę przy samej rzece , to te potwory by nas chyba zjadły .

Może ktoś zna dobry , TANI preparat na to cholerstwo .

 

Dziękuje za wszystkie rady Wojty ty to nam rośniesz na lokalne GURU , pozdrawiam serdecznie MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki gazu plynnego raz jeszcze

 

Czy ktos w ostatni czasie skladal wniosek o pozwolenie na budowe w Starostwie Powiatu Wroclawskiego z ogrzewaniem na gaz plynny.

Podobno nasze starostwo stsosuje najbardiej niekorzystna interpretacje nowych przepisów i minimalna odleglosc zbiornika od sciany wynosi 30m

 

Czy tak jest w rzeczywistosci? A jesli tak to jak to mozna obejsc

i takowe pozwolenia uzyskac?

 

Pozdrawiam

 

 

Też mam ten problem. Próbowłam cos się dowiedzieć na forum, ale że chyba tylko w Starostwie Powiatu Wrocławskiego tego przestrzegają, to nikt wiele nie potrafił się w tej kwestii wypowiedzieć. Dzwoniłam do Starostwa, i Pani udzieliła mi inforacji, że trzeba czekać, bo podobno w czerwcu ma być zmienione to rozporządzenie, określające te "chore" odległości. Na indywidualne wnioski o odstapienie od tego zapisu, przesłane za pośrednictwem starostwa przez inwestorów nikt jeszcze nie otrzymał podobno odpowiedzi.

Może ktoś ma jeszcze jakieś informacje w tym temacie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jeszcze jedno pytanko , czy u was są komary ???

Bo umnie są i to nie zwykłe komarki ale krowiaste , gryzące potwory , ogromne ilości , sąsiedzi ( którzy mieszkają )już pryskają krzaki .

Ostatnio robiliśmy porządek na budowie i wróciłam do domu jak w ospie , blada skóra i czerwone pryszcze po ukąszeniach , mówie wam tragedia .

A mój mężyk , chciał kupić działkę przy samej rzece , to te potwory by nas chyba zjadły .

Może ktoś zna dobry , TANI preparat na to cholerstwo .

 

Dziękuje za wszystkie rady Wojty ty to nam rośniesz na lokalne GURU , pozdrawiam serdecznie MARPA

MARPA

Hej hej u nas w Chrzastawie tez koszmar, codziennie jestesmy teraz na budowie, bo wreszcie machina ruszyla wczoraj zasypane zostały fundamenty tez wyglądam jak po ospie - > troszke pomaga OFF ale tylko na 15 minut i wtedy cała chmara, która nad nami lata odlatuje sobie na chwilke... koszmar....

a z ta wodą to rzeczywiscie problem a moze strazaków ze wsi poprosic -> i przyjechali by z beczkowozem ....

flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko do drogich forumowiczów. Dostałem wycenę stanu surowego otwartego: fundamenty, ściany i dach. Bez okien osiepleń i tynków, ale z izolacją fundamentów, wylewkami na podłogach i ceramiczną dachówką. Średnio wychodzi tysiąc za metr kwadratowy. czy to dużo czy mało? Prosze o podpowiedzi. A może ktoś może polecić jakąś ekipę, który podjęłaby się realizacji w Śliwicach i Nadolicach. Dwa miejsca bo będziemy budować dwa domy.

Pozdrawiam i prosze o pomoc.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomak,

 

z tego co napisales trudno powiedzec cos konkretnego nt. ceny.

Nie napisales np. jak wielki jest dom, czy parterówka, z jakiego materialy, jak chcesz izolowac fundamenty, jaki masz strop, jakiej firmy dachowka, jakie rynny, czy masz schody, jaki rodzaj dachu i jeszcze wielel wiele innych czynnikow, ktore determinuja cene.

 

Ja pamietam ze rok temu ktos wycenl mi dom ponad 200m2 na ponad 180 000 (ale same najtansze materialy). Z tego co mi wyszlo po stanie surowym - to zaplacilam kilkadziesiat tys mniej a do tego w wiekszosci uzylam drozszych materialow (dachowka Creaton, izolacja Deitermana itp.). ale ja mialam dach 2 spadowy, do tego duza powierzchnie domu (im mniejszy dom tym drozej wychodzi w przeliczeniu na 1m2) no i budowalam z silikatow. No i przede wszystkim o kazdy material sie targowalam i to ostro ;) a czesto tez kupowalam bezposrednio u producenta.

 

A jak z firmami robiacymi meble kuchane???-mozecie kogos polecic? - ponawiam pytanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty umówiłam się z polecanym przez Ciebie rzeczoznawcą p. Łukaszem- czekam na wycenę i w poniedziałek zdam relację :)

 

 

Niestety składam zażalenie na " Janka Czapnik tel. 505-678-501 Ivo: (a właściwie pan Marek, którym ona zawiaduje PŁYTY G/K i KAFLE"

 

Ekipa miała wykonać dla mojej mamy szereg prac (malowanie domu, kładzenie kafli itp.) Przyjechali, wymierzyli pojechali do hurtowni po materiał, umówili się na 08.05.2005 że zaczynają - NIESTETY OLALI ZLECENIE, NIE ODBIERAJĄ TELEFONU, SŁUCH PO NICH ZAGNIĄŁ :evil: :evil: :evil: PROSZĘ O UMIESZCZENIE STOSOWNEGO KOMENTARZA NA LIŚCIE

 

U nas obecnie obecnie szaleje elektryk p. Andrzej więc czekamy na efekt końcowy- podobno w przyszłym tygodniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty dziękuję za szybką odpowiedż. Więc za radą konkretyzuję(w miarę) informacje. Dom jest z użytkowym poddaszem, budujemy z BK, wielkośc to 212 metrów, dach dwuspadowy, jedna lukarna i 4 okna dachowe. Do tego wykusz na parterze i jeden balkon na piętrze do dwóch pokoi. W tym oczywiście garaż. Aha i może ktoś podsunie jakąś porządną firmę wdziałającą w północnej części Wrocławia.

Pozdro Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty dziękuję za szybką odpowiedż. Więc za radą konkretyzuję(w miarę) informacje. Dom jest z użytkowym poddaszem, budujemy z BK, wielkośc to 212 metrów, dach dwuspadowy, jedna lukarna i 4 okna dachowe. Do tego wykusz na parterze i jeden balkon na piętrze do dwóch pokoi. W tym oczywiście garaż. Aha i może ktoś podsunie jakąś porządną firmę wdziałającą w północnej części Wrocławia.

Pozdro Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jeszcze jedno pytanko , czy u was są komary ???

Bo umnie są i to nie zwykłe komarki ale krowiaste , gryzące potwory , ogromne ilości , sąsiedzi ( którzy mieszkają )już pryskają krzaki .

Ostatnio robiliśmy porządek na budowie i wróciłam do domu jak w ospie , blada skóra i czerwone pryszcze po ukąszeniach , mówie wam tragedia .

A mój mężyk , chciał kupić działkę przy samej rzece , to te potwory by nas chyba zjadły .

Może ktoś zna dobry , TANI preparat na to cholerstwo .

 

Dziękuje za wszystkie rady Wojty ty to nam rośniesz na lokalne GURU , pozdrawiam serdecznie MARPA

MARPA

Hej hej u nas w Chrzastawie tez koszmar, codziennie jestesmy teraz na budowie, bo wreszcie machina ruszyla wczoraj zasypane zostały fundamenty tez wyglądam jak po ospie - > troszke pomaga OFF ale tylko na 15 minut i wtedy cała chmara, która nad nami lata odlatuje sobie na chwilke... koszmar....

a z ta wodą to rzeczywiscie problem a moze strazaków ze wsi poprosic -> i przyjechali by z beczkowozem ....

flowercia

 

z komarami nie jest lekko

obowiązek walki z palgą komarów spoczywa na gminie niestety nasza gmina "nie ma kasy" i nie ma zmiaru dokonywać przesunięć żeby zrobić opryski. A Pan Gocoł zresztą z Chrząstawy twierdzi, że komarów w Chrząstawie nie ma. Mu u siebie wynajmemy killera jakieś 7 stówek za oprysk hektara - nie ma, że boli trza ubić to cholerstwo

a na gmine to poczekamy do wyborów ..... i sie policzymy

Flowera pogadaj o tym ze Świradem albo daj mi do niego nr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U nas obecnie obecnie szaleje elektryk p. Andrzej więc czekamy na efekt końcowy- podobno w przyszłym tygodniu :)

 

Betty to jest p. Andrzej z listy misiów?

Napisz jak on liczy robociznę za punkt czy wycenia całość razem?

Dzisiaj spotkałam się z jednym elektrykiem ale cena z materiałem za punkt 55 zł netto to wydaje mi się strasznie dużo + 1200 zł za rozdzielnię

(montaż z materiałem).

 

U nas szaleją dachowcy tj. Cięciwy i jak na razie wszystko ok. Troche marudzili na początku, ze za mało powiedzieli za metr ale umowa to umowa:-)

 

A komarów też mamy dostatek, wielkich jak helikoptery

 

pozdrowienia

marzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzka

 

juz dachowcy nawet narzekaja? Oj zaczynam tracic wiare w ludzi :-? - to byla jedyna ekipa ktora ne marudzila u mnie na budowie. Miejmy nadzieje ze im tylko taka palma nie odbije, jak niektorym murarzom z listy ;)

 

My bedziemy placic chyba ryczaltowo - 3500 + skrzynka 400zl za wszystko, tzn tylko robocizna, bez materialu. Ale my planujemy kolo 200 pt.

 

Betty&M

 

mam nadzieje, ze "dobrze" ci wyceni :D.

My tez mielismy z tym poczatkowo problem, bo rzeczoznawcy, do ktorych dzwonilam mowili ze 1m2 w Kamiencu nie wycenia wiecje niz na 40zl :o (w czasie, gdy dzialki na moim osiedlu sprzedawane byly po 100zl/m2 +Vat).

 

sliwice

z tego rozumiem, ze dostales oferte na 210 000!! :o Niezla cena, to chyba nawet nie widzac projektu sadze ze to bardzo drogo.

 

 

komary

 

a my jestesmy (jak narazie) szczesliwymi "nieposiadaczami" komarow na dzielce. Tzn przyleci sobie nieraz jeden osobnik, nieraz przyprowadzi narzeczona, ale to tyle. Prawde piszac jest ich o wiele mniej niz w popowickim parku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzka

 

juz dachowcy nawet narzekaja? Oj zaczynam tracic wiare w ludzi :-? - to byla jedyna ekipa ktora ne marudzila u mnie na budowie. Miejmy nadzieje ze im tylko taka palma nie odbije, jak niektorym murarzom z listy ;)

 

no właśnie za dużo roboty chyba mają, że marudzić zaczynają...

 

My bedziemy placic chyba ryczaltowo - 3500 + skrzynka 400zl za wszystko, tzn tylko robocizna, bez materialu. Ale my planujemy kolo 200 pt.

 

a kto Wam będzie robił elektrykę?

 

 

pozdrawiam

marzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...