Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

dabell,

 

ale trzeba zawsze pamietac, ze najwazniejsza mimo wszystk jest konstrukcja. I jesli nadproze ne przeniesie ci okreslonego ciezaru to sie moze skonczyc popekanymi scianami,a w najgorszym przypadku też szybami. Poza tym z tego co pamietam flowera i tak bedzie miala pompe ciepla wiec nie wiem czy warto az tak bardzo na izolacje cieplna budynku. Domy pasywne najbardziej oplacaja sie przy drogim ogrzewaniu, przede wszystkim pradem. Jesli sie nie myle cos takiego wybral Jezier.

 

A poza tym trzeba pamietac, ze nadproza to element konstrukcyjny i wszelkie zmiany trzeba konsultowac z kierownikiem bud. albo architektem. Licznei nadproza jest bardzo latwe i nie sadze zeby jakis architekt robil problem z ponownym przeliczeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

łomatko jak Wy tu ostro debatujecie na takie trudne tematy ;-) Jestem pod wrażeniem !

ja już zapomniałam o takich kwestiach....teraz bardziej interesuje mnie np. co posadzić w miejscu bardzo nasłonecznionym :lol:

 

W miejscu bardzo nasłonecznionym to na pewno się uda winorośl - odmiana np. Rondo na doskonałe wino własnej roboty :wink: Ja mam taki chytry plan ... Czekam tylko na zakończenie tynkowania domu żeby móc posadzić to wino albo glicynię - ale glicynia rośnie tak ekspansywnie że ponoć rynny potrafi zniszczyć

 

Albo jakieś drzewo owocowe? Albo pomidory :lol:

 

Czy ktoś z was przerabiał postawienie lub kupno gotowego domku na narzędzia? Chciałabym taki nie większy niż 3 - 5 m2 (wystarczy) - są w Praktikerze za 699. Wydaje mi się że zlecenie wykonania takiego domku z drewna nie wyjdzie taniej - co myślicie?

I jeszcze chcemy drewutnię na zimę - czy ktoś to przerabiał? Czy kupowac gotowe czy każdy fachura to wykona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boze-jak już chciałabym mieć te problemy.

A na chwilę obecną borykam się z tona papierologii i widzę, ze w połowie lipca to raczej fundamentów wylewać nie będziemy :(

 

Chyba sobie jutro brzózkę posadzę w rogu działki.

A co - moze mi to humor poprawi :D

 

kulka i.w. - czy to koło waszej działki ktoś zaczął budowę? Rozbili namiocik, przywieźli materiał na ściany, wytyczyli domek i kopią.

 

Myślałam że długo będziemy mieszkać na dzikich polach a tu domy rosną jak grzyby po deszczu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak przyjechałem pierwszy (drugi w ciagu trzech lat) raz na osiedle Archipelagu w czerwcu tamtego roku to była masa działek do wyboru. Długo zwlekaliśmy bo to rów melioracyjny, złe ustawienie domu do stron Świata, dalego od lasu itd itd. W końcu zdecydowaliśmy się na lokalizację koło rezydencji Woprza. 8) Taras jest i tak od północno wschodniej strony ale..... obok pięknego domu. 8)

No i proszę. Teraz jest prawie wszystko już zajęte. Domy się budują lub działki zajęte.

Co to się porobiło?

Z drugiej strony naszej działki też mają w przyszłym tygodniu zacząć budować Salmę, działka na którą się napalił mój znajomek z Niemiec też już sprzedana (może to i lepiej :lol: )

Ogólnie ruch w interesie. Ludzie budują na maxa. I dobrze. Standard życia w Polsce się podnosi.

Dzisiaj pokazałem budowę mojemu kumplowi z Austrii i "szczena" mu opadła. Najchętniej jutro zacząłby budować. Mieszka w Grazu ale Polskę bardzo lubi. (Zwłaszcza jak wczoraj w drodze od Zgorzelca stojąc w korku przed Bolesławcem ukradli mu portfel z samochodu :o )

 

Jutro rano zaczynają u mnie montaż więźby dachowej. :D A ja lecę do Moskwy przebadać się na HIV. :lol: Rosjanie polskiej służbie zdrowia nie wierzą i zaprosili nas do siebie. :evil: Bez tych głupich badań nie dostanę pozwolenia na pracę w Jekatarinenburgu. :o Kolega poznał więzienie w Kazaniu, ja nie chcę tego doświadczyć. :wink: Głupie co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blinkey

jak zaczniesz mieszkać to nie będzie ci się chciało tak jeździć, zapewniam cię

będziesz tęsknić za ogródkiem, skalniakiem, lasem, tarasem i tak dalej

 

Ja najchętniej to bym w ogóle do pracy nie wyjeżdżała - w ogródku jest tyle pracy że w sumie można by tam siedzieć cały dzień, przez cały sezon.

a w zimie? w zimie można siać rozsadę warzyw i kwiatków, konsumować wino i ogórki własnej roboty i siedzieć przy kominku

 

Życie jak w Madrycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka i.w. - czy to koło waszej działki ktoś zaczął budowę? Rozbili namiocik, przywieźli materiał na ściany, wytyczyli domek i kopią.

 

Byliśmy w niedzielę na włościach i nic takiego nie było. Ale może zaczęli od poniedziałku.

W tym roku tam przynajmniej 2 osoby miały zacząć budowe więc całkiem możliwe:)

 

Myślałam że długo będziemy mieszkać na dzikich polach a tu domy rosną jak grzyby po deszczu ...

 

A gdyby nie ta papierologia to grzybów byłoby jeszcze więcej:)

 

BK-czym Wy ogrzewacie dom? Sołtys Gajkowa twierdzi, ze nie będzie w naszych okolicach gazu ziemnego, bo nie zebrała się odpowiednia ilość chętnych choć była firma zaintereoswana taką inwestycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boze-jak już chciałabym mieć te problemy.

A na chwilę obecną borykam się z tona papierologii i widzę, ze w połowie lipca to raczej fundamentów wylewać nie będziemy :(

 

Chyba sobie jutro brzózkę posadzę w rogu działki.

A co - moze mi to humor poprawi :D

 

niestety każdy musiał przejśc przez te papiery :-( ....tyle że ja kilka lat wcześniej ;-)

 

co do brzózki - posadź koniecznie !

 

pozdrawiam i trzymam kciuki żebyś nie utonęła w tych papierach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak przyjechałem pierwszy (drugi w ciagu trzech lat) raz na osiedle Archipelagu w czerwcu tamtego roku to była masa działek do wyboru. Długo zwlekaliśmy bo to rów melioracyjny, złe ustawienie domu do stron Świata, dalego od lasu itd itd. W końcu zdecydowaliśmy się na lokalizację koło rezydencji Woprza. 8) Taras jest i tak od północno wschodniej strony ale..... obok pięknego domu. 8)

No i proszę. Teraz jest prawie wszystko już zajęte. Domy się budują lub działki zajęte.

Co to się porobiło?

Z drugiej strony naszej działki też mają w przyszłym tygodniu zacząć budować Salmę, działka na którą się napalił mój znajomek z Niemiec też już sprzedana (może to i lepiej :lol: )

Ogólnie ruch w interesie. Ludzie budują na maxa. I dobrze. Standard życia w Polsce się podnosi.

Dzisiaj pokazałem budowę mojemu kumplowi z Austrii i "szczena" mu opadła. Najchętniej jutro zacząłby budować. Mieszka w Grazu ale Polskę bardzo lubi. (Zwłaszcza jak wczoraj w drodze od Zgorzelca stojąc w korku przed Bolesławcem ukradli mu portfel z samochodu :o )

 

Jutro rano zaczynają u mnie montaż więźby dachowej. :D A ja lecę do Moskwy przebadać się na HIV. :lol: Rosjanie polskiej służbie zdrowia nie wierzą i zaprosili nas do siebie. :evil: Bez tych głupich badań nie dostanę pozwolenia na pracę w Jekatarinenburgu. :o Kolega poznał więzienie w Kazaniu, ja nie chcę tego doświadczyć. :wink: Głupie co?

 

o 8 nic się jeszcze nie działo 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łomatko jak Wy tu ostro debatujecie na takie trudne tematy ;-) Jestem pod wrażeniem !

ja już zapomniałam o takich kwestiach....teraz bardziej interesuje mnie np. co posadzić w miejscu bardzo nasłonecznionym :lol:

 

W miejscu bardzo nasłonecznionym to na pewno się uda winorośl - odmiana np. Rondo na doskonałe wino własnej roboty :wink: Ja mam taki chytry plan ... Czekam tylko na zakończenie tynkowania domu żeby móc posadzić to wino albo glicynię - ale glicynia rośnie tak ekspansywnie że ponoć rynny potrafi zniszczyć

 

Albo jakieś drzewo owocowe? Albo pomidory :lol:

 

Czy ktoś z was przerabiał postawienie lub kupno gotowego domku na narzędzia? Chciałabym taki nie większy niż 3 - 5 m2 (wystarczy) - są w Praktikerze za 699. Wydaje mi się że zlecenie wykonania takiego domku z drewna nie wyjdzie taniej - co myślicie?

I jeszcze chcemy drewutnię na zimę - czy ktoś to przerabiał? Czy kupowac gotowe czy każdy fachura to wykona?

 

na razie posadziłam sosnę, żarnowce, wilczomlecze i pustelniki :-)

drewutnie robiliśmy - koszty: drewno 750, gont 500, rynny 200, farba, wkręty itp 200, wykonanie 700 + 300 ułożenie kostki jako podłoga.

Powierzchnia podłogi ok.15m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty tak jak napisałaś/łeś nie było zastrzeżeń do jego pracy i mogliśmy sie rozejść :) Robota dobrze wykonana, kierownik nie miał zastrzeżeń. My też nie. Może jesteśmy za mało marudni/wymagający? Albo mamy szczęście do ludzi :) Teraz czekamy na kredyt i zamawiamy okna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flowerko, tak na szybko wyliczyłam, że przy 4cm styropca (lambda 0,040 i 18cm silki lambda 0,075) masz U=około 0,7 dla przegrody pełnej (przy betonie komórkowym o tej samej grubości i lambdzie 0,17 U=0,45, więc połowa mniej). To takie obliczenia dla orientacji :-) Więc w Twoim przypadku nadproża z Ytonga albo innego betonu komórkowego faktycznie ograniczą mostek termiczny.

 

Beton zwykły z kruszywa kamiennego lambda 1,7 , U=0,78 przy powyższych parametrach:-). To tak dla pełnego obrazu :lol:

 

 

Witam!

 

Dziewczyny, a bralyscie pod uwage noscnosc nadproza z BK i zelbetowego? Ytong swoje nadproza proponuje przy budowie z BK, a nie silikatow. Obciazenie silikatami jest nie porownywalnie wieksze niz BK.

 

Ogolnie warto uwazac na wszelkie hybrydy w budownictwie. Zdaza sie np. ze budujac z BK (sciana 1 warstw - nieocieplona) i stosujac nadproza zelb. moze popekac mur z BK (m.in. przez rozna rozszezalnosc cieplana 2 materialow).

 

Ja mam domek z silikatow i nadproza wylewane w miejscu rolet. Bede miala wprawdzie mniejsze ocieplenie w tym miejscu, ale nie bedzie to az tak bardzo odczuwalne, zwlaszcza biorac pod uwage, ze gdy zaslonie okno roleta to w ogolnym rozrachunku na tym i tak zyskam :)

 

Wojty

myślę, że Flowera musi podjąć decyzję wspólnie z fachowcami, bo to faktycznie ważne. Wiem tylko, że próbuje zrobić domek prawie "pasywny", więc musi brać pod uwagę mostki termiczne. Podobno rolety mogą zatrzymać ok. 10-15% ciepła uciekającego przez okno. Ale cały czas nie będą przecież zasunięte :-). Bogusia bierze okna o bardzo zmniejszonym współczynniku U (szyby U=0,6), więc nadproże trzeba max. zaizolować.

Czytałam ostatnio (murator nr 5/2006 str. 21) o nowym materiale izolacyjnym- piance PIR(poliuretanowej) http://www.ecotherm-polska.pl , który ma lambdę coś ok. 0,023 - zamiast np. 17 cm styropca lub wełny o l=0,040, wystarczy 10cm dla tego samego efektu.

Flowerko popytaj w hurtowniach.

U nadproża z betonu o lambdzie 1,7 i 4 cm ocieplenia PIR wyszło mi =0,49 czyli podobnie jak BK.

 

 

Witaj wlasnie boimy się o tą nośnośći mamy usiaść w sobotę z moim Tatą (inzynier budowlany ;-)) uff mam szczęście)

i to przeliczyc prawdopodobnie własnie zdecydujemy sie w miejscach nadproży dać właśnie jakieś lepsze ocieplenie... bo tez nam sie teraz wydaje, ze dla silki to te Ytongowe nadproża za słabe tyle tylko,

ze te nadproża na stronie YTONG są proponowane własnie dla bloczków SILKA... wiec chyba ktos to przeliczył...

uff dzis bloczki przyjezdzają) i od wtorku maja u nas murowac)....

pozdrawiam flowercia (Bogusia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TEMACIE KOMARÓW

 

Jestem bardzo zdziwiona , wyobraźcie sobie ,że moja gmina opryskała całą dolinę Oławki i te cholery zniknęły , mam nadzieje ,że przed drugim wylęgiem jeszcze raz będą robić opryski .

 

pozdrowienia MARPA

 

 

Hej Marpa :-)

U nas tez o dziwo komary znikneły, ostatnio latały samolociki.. chyba cos popryskali...

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Pozdrowienia z Sowieckij Hotel z Moskwy. Tutaj nawet maja internet. :o

 

@ Woprz

Wiem. Bylem tam okolo 9 i byli tylko ciesle. Ciezarowka nie dojechala na 9 a ja musialem wracac bo o 12 mialem samolot do Warszawy. Mam nadzieje, ze chociaz rozladowali ja dzisiaj.

Zajrze w niedziele.

 

Pozdrowka[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Pozdrowienia z Sowieckij Hotel z Moskwy. Tutaj nawet maja internet. :o

 

@ Woprz

Wiem. Bylem tam okolo 9 i byli tylko ciesle. Ciezarowka nie dojechala na 9 a ja musialem wracac bo o 12 mialem samolot do Warszawy. Mam nadzieje, ze chociaz rozladowali ja dzisiaj.

Zajrze w niedziele.

 

Pozdrowka[/url]

 

nie jest źle murłaty już są na miejscu, reszta materiału rozłożona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...