Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

fasola25 z Biestrzykowa to nie ale my ze Smardzowa to blisko :)

 

U nas budował W. Niebrzydowski z listy, która jest w stopce Wojty i dabell. To było rok temu. Spróbuj przedzwonić "listę" każdy kto się tam znalazł był przetestowany przez forumowiczów.

 

Pozdrawiam

 

Dziekuje serdecznie i zaraz przeszukam liste

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w najbliższym czasie planuje wykonanie ogrodzenia (od drogi) i kostki brukowej, proszę o podanie namiarów na solidne firmy, które zajmują się układaniem kostki i montażem ogrodzeń (najlepiej z materiałami).

Jakie koszty ponieiście w związku z w/w pracami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Użytkownik "fasola25" pytał o ekipy budujące.

Włąśnie z takim samym tematem chciałem sie do Was zwrócić.

Obok naszej działki sąsiad jużpostawił domek (surowy, zamknięty).

Ekipa która go budowała proponowała że i nam wybuduj, dodatkowo rekomendował swoją solidnosć inna realizacją.

Chyba sie niespodziewali zę tam pojedziemy.

Po opowieściach sasiada stwierdziliśmy, ze jedziemy do drugiego budynku jaki oni postawili.

Baba jak usłyszała o tej ekipie zbladła i myśleliśmy ze dostanie zawału.

Poprostu tragedia.

Obie osoby o mało sie z nimi nie sądzili.

A my już mieliśmy z nimi się dogadywac.

PROSZĘ jesli mozecie - opiszcie Swoje doswiadczenia odnosnie firm.

Czy moze macie jakies polecone, jakies nr telefonów. Może sami potraficie budować.

 

Za wszelkie kontakty serdecznie dziękuję i Pozdrawiam.

JArek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Użytkownik "fasola25" pytał o ekipy budujące.

Włąśnie z takim samym tematem chciałem sie do Was zwrócić.

Obok naszej działki sąsiad jużpostawił domek (surowy, zamknięty).

Ekipa która go budowała proponowała że i nam wybuduj, dodatkowo rekomendował swoją solidnosć inna realizacją.

Chyba sie niespodziewali zę tam pojedziemy.

Po opowieściach sasiada stwierdziliśmy, ze jedziemy do drugiego budynku jaki oni postawili.

Baba jak usłyszała o tej ekipie zbladła i myśleliśmy ze dostanie zawału.

Poprostu tragedia.

Obie osoby o mało sie z nimi nie sądzili.

A my już mieliśmy z nimi się dogadywac.

PROSZĘ jesli mozecie - opiszcie Swoje doswiadczenia odnosnie firm.

Czy moze macie jakies polecone, jakies nr telefonów. Może sami potraficie budować.

 

Za wszelkie kontakty serdecznie dziękuję i Pozdrawiam.

JArek.

 

A nie wiesz skad ta ekipa pochodzi i co to za ekipa,

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze (ponawiam temat),

 

miałem się chwalić i cieszyć a wyszło jak zawsze.

 

Kupiliśmy działkę w Mnichowicach bo pod naszym świeżo wykończonym mieszkaniem na Maślicach ma powstać stadion i centrum handlowe.

Dzisiaj pojechałem na okazanie granic działki przez gminę i dowiedziałem się od jednego z sąsiadów, który też kupił pobliską działkę, że dostał zawiadomienie...

tu mam mały problem w szczgółowym określeniu typu zawiadomienia wię napiszę łopatologicznie ....

... otóż na przyległej do niego działce miałaby powstać "fabryczka" tłocznia oleju rzepakowego. Podobno teraz ma się opracowywać studium wpływu na środowisko i otoczenie (czy jak to się tam zwie).

Podrzućcie pomysły i wskazówki co trzeba zrobić, żeby nie przegapić momentu, w którym będzie już za późno na protesty.

 

Na forum za wiele nie ma o takich problemach, więc apeluję do Waszego doświadczenia.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze poszli szukac ekip budowlanych bo to nie jest teraz takie proste i ......tanie;-) Ostatnio zadzwonił do mnie misiek i krzyknął mi za zrobienie fundamentów (w tym sam mam zrobic wykopy) 35 tyś!!!!!! A domek malutki;-) Kurde trzeba było się na murarza uczyć....

 

O kurcze chyba żartujesz.... ale to nie za samą robociznęchyba..???

Mysmy w sumie sami wykopali i zalali ławę a za murowanie 100 m bieżących fundamentu zapłacilismy 2200 potem jeszcze 2000 tys za dokonczenie wylanie pierwszej posadzki smarowanie dysperbitem...

ale moze w to wliczony materiał?

U nas materiał wyniósł ok 20 tys

5 tys beton na ławe

5 tys bloczki

2 tys stal

5 tys beton na posadzke

1 tys na kanalizacje

1 tys na styropian...

czyli wychodzi ok 25 tys w sumie

 

 

pozdrwiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z nowości to tyle:

 

więźba prawie gotowa. Czas zmienić sygnaturę. :D

 

Wow gratulacje :-) widziałam na własne oczy, bo ostatnio jakoś przedwczoraj zrobiliśmy spacer w te okolice))) pozdrawiam flowercia

 

PS U nas poszła pierwsza warstwa bloczków))) za tydzień mają być mury

zobaczymy jak będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze (ponawiam temat),

 

miałem się chwalić i cieszyć a wyszło jak zawsze.

 

Kupiliśmy działkę w Mnichowicach bo pod naszym świeżo wykończonym mieszkaniem na Maślicach ma powstać stadion i centrum handlowe.

Dzisiaj pojechałem na okazanie granic działki przez gminę i dowiedziałem się od jednego z sąsiadów, który też kupił pobliską działkę, że dostał zawiadomienie...

tu mam mały problem w szczgółowym określeniu typu zawiadomienia wię napiszę łopatologicznie ....

... otóż na przyległej do niego działce miałaby powstać "fabryczka" tłocznia oleju rzepakowego. Podobno teraz ma się opracowywać studium wpływu na środowisko i otoczenie (czy jak to się tam zwie).

Podrzućcie pomysły i wskazówki co trzeba zrobić, żeby nie przegapić momentu, w którym będzie już za późno na protesty.

 

Na forum za wiele nie ma o takich problemach, więc apeluję do Waszego doświadczenia.

 

Pozdrav

 

Witaj

Trzeba by było się gdzies może dowiedzieć czy taka fabryczka ma wpływ na środowisko- może gdzieś zadzwonić np. do Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wro, popytam się mojej Mamy, bo pracowała tami i robiła różne inspekcje, hmm ale jeśli to rzepak to domyślam się, że jakieś zapachy bedą... może jednak trzeba poszukać innej działeczki... to w końcu mieszkanie na całe życie... - ciężko coś poradzić ... dowiem się i napiszę coś więcej...

 

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze poszli szukac ekip budowlanych bo to nie jest teraz takie proste i ......tanie;-) Ostatnio zadzwonił do mnie misiek i krzyknął mi za zrobienie fundamentów (w tym sam mam zrobic wykopy) 35 tyś!!!!!! A domek malutki;-) Kurde trzeba było się na murarza uczyć....

 

O kurcze chyba żartujesz.... ale to nie za samą robociznęchyba..???

Mysmy w sumie sami wykopali i zalali ławę a za murowanie 100 m bieżących fundamentu zapłacilismy 2200 potem jeszcze 2000 tys za dokonczenie wylanie pierwszej posadzki smarowanie dysperbitem...

ale moze w to wliczony materiał?

U nas materiał wyniósł ok 20 tys

5 tys beton na ławe

5 tys bloczki

2 tys stal

5 tys beton na posadzke

1 tys na kanalizacje

1 tys na styropian...

czyli wychodzi ok 25 tys w sumie

 

 

pozdrwiam flowercia

Oczywiście z materiałem, ale i tak wydaje mi się że to je st oszołamiająca cena ponieważ nie mam dużego domu i jak wyliczyłem to materiały to ok 8tyś..... a co reszta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze poszli szukac ekip budowlanych bo to nie jest teraz takie proste i ......tanie;-) Ostatnio zadzwonił do mnie misiek i krzyknął mi za zrobienie fundamentów (w tym sam mam zrobic wykopy) 35 tyś!!!!!! A domek malutki;-) Kurde trzeba było się na murarza uczyć....

 

O kurcze chyba żartujesz.... ale to nie za samą robociznęchyba..???

Mysmy w sumie sami wykopali i zalali ławę a za murowanie 100 m bieżących fundamentu zapłacilismy 2200 potem jeszcze 2000 tys za dokonczenie wylanie pierwszej posadzki smarowanie dysperbitem...

ale moze w to wliczony materiał?

U nas materiał wyniósł ok 20 tys

5 tys beton na ławe

5 tys bloczki

2 tys stal

5 tys beton na posadzke

1 tys na kanalizacje

1 tys na styropian...

czyli wychodzi ok 25 tys w sumie

 

 

pozdrwiam flowercia

Oczywiście z materiałem, ale i tak wydaje mi się że to je st oszołamiająca cena ponieważ nie mam dużego domu i jak wyliczyłem to materiały to ok 8tyś..... a co reszta??

 

To prawda cena wysoka jesli masz mały dom my mamy 100 m bieżacych fundamentu dom bedzie raczej duży...

a dlaczego nie poszukasz ekipy tylko samych wykonawców a o materiały zadbasz sam? to troszke rzeczywiście absorbuje... no ale poem cenowo wychodzi jak widac taniej...

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...