Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

witam Was

czy nie orientujecie się ile może kosztować ziemia do podsypania działki?

i czy może mnie ktoś podratować namiarem do misia z pojazdem do przewozu takiej ziemii?

 

niedawno zadawalem to pytanie tutaj i tak:

- Ivonesca: "kilka wywrotek spod Szewc tel. 504 83 31 44 13 t - 200PLN"

- aka pisala o ziemi 18 t za 250 zl, ale nie podala namiarow

- obdzwanialem oferty z autogieldy, bylo 13 t za 220 gdzies z poludnia W-wia, z polnocy nie chcieli jezdzic, bo za daleko i korki (bo ja jestem w kierunku Katow W-wskich)

 

jesli znajdziesz cos ciekawego to sie podziel prosze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

1. co macie w swoich domkach na podlodze tam, gdzie nie macie kafli? co w salonie, kafle czy parkiet? czy ktos ma parkiet z lameli? gdzie kupowaliscie materialy na te swoje parkiety? szczegolnie interesuja mnie wersje 14-16 mm, czyli lamele albo ciensza wersja klepek pioro-wpust (nie 22 mm)

2. czy ktos z Was robil wykonczenia poddasza z pomoca plyt gipsowo-wloknowych i moglby sie podzielic doswiadczeniami? chodzi mi o to, czy warto (bo niby trwalsze, ale sporo drozsze niz GK), czy jest zadowolony... no i gdzie sie zaopatrywal w materialy

3. wanny Pool Spa, Victory Spa... ktos ma, gdzie kupowane? czy ktos z Was wpadl na pomysl chocby czesciowego wpuszczenia wanny, brodzika w podloge? planuje tak zrobic, moze byc cale 18 cm nizej :)

 

pozdrawiam Grupowiczow okolo-Wroclawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

burgundczyk

ad.1. w salonie panele - miała być deska drewniana ale....kasa ;-) w pokojach u dzieci wykładzina dywanowa

 

ad.2. poddasze mam dopiero do zrobienia - więc podpinam sie pod pytanie ;-)

 

ad.3. wanny na razie nie mam :-? ale za to widziałam wannę wpuszczoną w podłogę - u Agackiej -nie pamiętam ale może u niej w dzienniku są zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze poszli szukac ekip budowlanych bo to nie jest teraz takie proste i ......tanie;-) Ostatnio zadzwonił do mnie misiek i krzyknął mi za zrobienie fundamentów (w tym sam mam zrobic wykopy) 35 tyś!!!!!! A domek malutki;-) Kurde trzeba było się na murarza uczyć....

 

O kurcze chyba żartujesz.... ale to nie za samą robociznęchyba..???

Mysmy w sumie sami wykopali i zalali ławę a za murowanie 100 m bieżących fundamentu zapłacilismy 2200 potem jeszcze 2000 tys za dokonczenie wylanie pierwszej posadzki smarowanie dysperbitem...

ale moze w to wliczony materiał?

U nas materiał wyniósł ok 20 tys

5 tys beton na ławe

5 tys bloczki

2 tys stal

5 tys beton na posadzke

1 tys na kanalizacje

1 tys na styropian...

czyli wychodzi ok 25 tys w sumie

 

 

pozdrwiam flowercia

Oczywiście z materiałem, ale i tak wydaje mi się że to je st oszołamiająca cena ponieważ nie mam dużego domu i jak wyliczyłem to materiały to ok 8tyś..... a co reszta??

 

To prawda cena wysoka jesli masz mały dom my mamy 100 m bieżacych fundamentu dom bedzie raczej duży...

a dlaczego nie poszukasz ekipy tylko samych wykonawców a o materiały zadbasz sam? to troszke rzeczywiście absorbuje... no ale poem cenowo wychodzi jak widac taniej...

pozdrawiam flowercia

Wlasnie będę szukać ekpiy zeby tylko pracowali a ja zajme się materialami i załatwianiem wszystkiego. To wyjdzie bez przesady o połowe taniej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przyjemnie popatrzec jak rosna Wasze domy. Art-p. W salonie bedzie parkiet dębowy (kupiony 2 lata temu i czeka na położenie). W sypialniach na górze panele z których jestem niezadowolony byłem temu przeciwny). Lazienki ,pralnia. p.pok kafle. Panele są głośne i jak pies wariuje z dziećmi na gorze to ja na dole dostaje wariacji :cry: Załuje że nie położyłem zamiast paneli klepek drewnianych .Mam deski modrzewiowe bezsęczne 30 letnie.Mogłem je pociąć na klepkli przykleić wycyklinować.A tak daje je teraz na podbitkę. Wanne wpuszczoną w strop lub podłogę na gruncie powinno sie wcześniej przewidzieć. Jeżeli nie ma innego wyjścia to można obmurować wannę i zrobić zejście ze schodków. Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivo moja żona też szaleje w ogródku :wink: Po skończonej kostce granitowej (jestem zadowolony z wykonawcy dzieki Twoim namiarom),przysza pora na zagospodarowanie ogródka.Zostało mi trochę kostki granitowej i myśle samemu zrobić opaske wokół domu ok 30 cm od ściany(obrzeże),a w środek kamienne otoczaki (taki gruby żwir ).Mam też do obsypania skarpę tarasu z kawałków grubego granitu i kamieni polnych.Chcę też przykleić łupki granitowe na podmurówkę przy płocie .Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Was

czy nie orientujecie się ile może kosztować ziemia do podsypania działki?

i czy może mnie ktoś podratować namiarem do misia z pojazdem do przewozu takiej ziemii?

 

niedawno zadawalem to pytanie tutaj i tak:

- Ivonesca: "kilka wywrotek spod Szewc tel. 504 83 31 44 13 t - 200PLN"

- aka pisala o ziemi 18 t za 250 zl, ale nie podala namiarow

- obdzwanialem oferty z autogieldy, bylo 13 t za 220 gdzies z poludnia W-wia, z polnocy nie chcieli jezdzic, bo za daleko i korki (bo ja jestem w kierunku Katow W-wskich)

 

jesli znajdziesz cos ciekawego to sie podziel prosze :)

 

Cześć,

ja brałem ok. 30ton za 380 zł tel. 605036553 (nie pamiatam jak nazywał sie miś ale jeździ samochodami z Sanbetu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dzisiaj przyjechaliśmy na budowę i byliśmy w szoku

ściany rosną jak szalone))) az sie człowiek wzrusza,

Mam pytanie do budujących z SILKI E, czy u Was wykonawcy

zwracali uwagę na bruzdy (tak zeby pozniej mozna bylo przeciągnąc kabel w otworach w Silce a nie robić bruzdy...)

U nas okazało się ze nie robimy ostatecznie wg bruzd ... bo wtedy jest strasznie duzo odpadów i duzo trzeba ciąc... i ostatecznie zrobienie

bruzd potem w ścianach to ta sama robota co dodatkowe cięcie

Więc bruzdy chlopaki porobią osobno...

pozdrawiam flowercia

-----------------

Komentarz

 

Napisałam kompletną bzdurę i śpieszę to skorygować, nie jest prawdą to, co powiedzieli nam nasi murarze, czyli, zeby otwory w Silce strzelały pod elektrykę, trzeba docinać bloczki na narożach - wystarczcy przesunac ja o 14 mm od krawędzi i potem naroża wypełnic cementem: Jestem na siebie wściekła, ze nie wpadłam na tę dokumentację wczesniej... a była sobie na stronie Xelli, tym bardziej na murarzy, którzy nie po raz pierwszy murują z Silki E ,a tego .... nie wiedzieli... i się oburzali na nas(((((((

 

http://republika.pl/bogusiawr/sillkaE.jpg

 

Jakby ktoś jeszcze zaczynał budować z Silki i chce uniknąć bruzdowania koniecznie niech wydrukuje instrukcję Silki i da to murarzom przed murowaniem...

 

pozdrawiam flowercia ;-(

 

U nas już się nic nie da uratować... , bo szkoda by było rozbierac już wymurowaną polowę ścian... jedynie na górze przypilnujemy, zeby

otwory pod kable się zgadzały no i na dole ściany działowe...

chociaż tyle się da uratować ...

A instrukcja jest tutaj..

 

http://www.xella.pl/downloads/pol/zeszyty/Silka_E_-_Zalecenia_wykonawcze.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: Ludzie - jak sobie radzicie z wyborem np.koloru dachu? U nas zgrzyty okropne - jak zobaczyliśmy te dziesiątki kolorów, miał byc brąz po wizycie w hurtowni już nic nie wiemy!!!!!!!! Pokazali nam kilanaście różnych brązów i klapa.Ratunku!

 

Witaj Kurcze to chyba wszyscy maja taki problem ja najpierw chcialam grafitową , a teraz oczywiście jak już zamówiliśmy zaczeły mi się bardziej podobać czerwone dachy, z kolei jakbyśmy wybrali czerwony, to by nam się bardziej grafitowy podobał i byloby żal, znajomi z kolei maja brązowy dom beżowo-pomarańczową elewacje i też domek wygląda super...

no i bądź tu mądry)))))) ale ostatecznie będzie grafit, bo juz nie da się zmienić))) j

Także chyba wszyscy mają ten dylemat)))

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do budujących z SILKI E, czy u Was wykonawcy

zwracali uwagę na bruzdy (tak zeby pozniej mozna bylo przeciągnąc kabel w otworach w Silce a nie robić bruzdy...)

 

U nas rozpędzili się ze ścianami na początku i nie zwracali uwagi. Powiedzieliśmy im co i jak, ale ze względów o których piszesz też nie wszędzie udało się tak zrobić. Generalnie raczej otwory w silce raczej się nie przydadzą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do budujących z SILKI E, czy u Was wykonawcy

zwracali uwagę na bruzdy (tak zeby pozniej mozna bylo przeciągnąc kabel w otworach w Silce a nie robić bruzdy...)

 

U nas rozpędzili się ze ścianami na początku i nie zwracali uwagi. Powiedzieliśmy im co i jak, ale ze względów o których piszesz też nie wszędzie udało się tak zrobić. Generalnie raczej otwory w silce raczej się nie przydadzą :(

Witaj Mikrusku u nas tez się dziś rozpędzili (normalnie chyba skończą juz w srodę murować Silką rzeczywiście się b,. szybko muruje), ale stwierdziliśmy, ze jest więcej jak to mój Mąż mówi pitolenia z tym docinaniem samych bloczkow niż potem korzysci... także beda bruzdy :-DDD, a chlopaki obiecali pomóc przy bruzdach bo elektryke robimi sami)

pozdrawiam serdecznie

flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

co do paneli - Wiech pisał o nieprzyjemnym odgłosie przy chodzeniu po panelach - u mnie tego nie ma, mamy panele laminowane, pod panelami jest pianka wygłuszająca, która jest bardzo skuteczna. Z paneli jesteśmy bardzo zadowoleni, głównie z szybkości układania - można od razu mieszkać - i z tego, że bez stresu można pozwolić dzieciom bawić się autkami na podłodze :wink: bo kosztują nie 140 a 35 zł za metr z ułożeniem.

Polecam - mamy Classena i Kronopol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: Ludzie - jak sobie radzicie z wyborem np.koloru dachu? U nas zgrzyty okropne - jak zobaczyliśmy te dziesiątki kolorów, miał byc brąz po wizycie w hurtowni już nic nie wiemy!!!!!!!! Pokazali nam kilanaście różnych brązów i klapa.Ratunku!

 

Wybierz czarny - nie będzie widać zabrudzeń po kilkunastu latach użytkowania :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do budujących z SILKI E, czy u Was wykonawcy

zwracali uwagę na bruzdy (tak zeby pozniej mozna bylo przeciągnąc kabel w otworach w Silce a nie robić bruzdy...)

 

U nas rozpędzili się ze ścianami na początku i nie zwracali uwagi. Powiedzieliśmy im co i jak, ale ze względów o których piszesz też nie wszędzie udało się tak zrobić. Generalnie raczej otwory w silce raczej się nie przydadzą :(

 

 

Mikrusku nie trzeba docinać bloczków aby otwory "strzelały" napisałam o tym powyżej i skorygowałam swój post...

pozdrawiam Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrusku nie trzeba docinać bloczków aby otwory "strzelały" napisałam o tym powyżej i skorygowałam swój post...

pozdrawiam Bogusia

 

Czytałem :) Problem u mnie polegał na tym, że o otworach przypomniałem sobie, kiedy miałem już wymurowanych po około 90 cm ścian (czasowo był to chyba jeden dzień porządnego murowania). Kiedy uświadomiłem murarzy- starali się wstrzeliwać w znaczniki na bloczkach, ale ze względu na to że i tak nie miałbym przelotu na całej wysokości ściany nie naciskałem na nich za mocno. Teraz na większości ścian bruzdy mniej więcej się schodzą, ale mam wrażenie, że z ich prakatycznym wykorzystaniem może być problem :)

Dlatego napisałem, że raczej mi się nie przydadzą ;) Ale- zobaczymy (chociaż mam wstępnie umówionego elektryka, który oglądał już dom i jakoś zainteresowania technologią Silki nie wyraził ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalę się :-)

 

http://republika.pl/bogusiawr/sciany01.jpg

 

 

http://republika.pl/bogusiawr/sciany02.jpg

 

http://republika.pl/bogusiawr/sciany03.jpg

 

pozdrawiam flowercia)))

Ale radość))))!!!!

 

no ładnie !!! grunt to do przodu

jaki masz nr działki - będzie mi łatwiej zlokalizować gdzie jesteś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...