Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Chyba nie. Nie zwracałem na to uwagi. Musiałbym jednak to sprawdzić bo jak czasem zaglądam w ściany pod oknami to chyba te otwory są na przestrzał. Jeżeli nie, to będę miał kolejny powód do odciągnięcia kasy wykonawcy. :p albo będzie musiał mi coś zrobić za friko. :lol:

Zastanówmy się...... Zmieniła się nam opcja łazienki - będziemy przesuwać ściankę o 35 cm......... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie. Nie zwracałem na to uwagi. Musiałbym jednak to sprawdzić bo jak czasem zaglądam w ściany pod oknami to chyba te otwory są na przestrzał. Jeżeli nie, to będę miał kolejny powód do odciągnięcia kasy wykonawcy. :p albo będzie musiał mi coś zrobić za friko. :lol:

Zastanówmy się...... Zmieniła się nam opcja łazienki - będziemy przesuwać ściankę o 35 cm......... :D

 

a dostarczyłeś projektr gdzie mają iśc bruzdy /???/ :lol: :lol: :lol:

 

 

co do przestrzałów to nie przejmuj się przy W2 to nie jest problem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozpoczynamy budowę z mężem w Dobrzykowicach w drugiej połowie czerwca (załatwiamy ostatnie formalności z Bankiem).Czy jest ktoś na forum, kto również buduje się w Dobrzykowicach? Chętnie sobie popiszę. Pozdrawiam wszystkich budujących z grupy wrocławskiej. Mam wiele pytań, np. martwią mnie rowy melioracyjne, których jest bardzo dużo w Dobrzykowicach oraz podmokły teren. Co prawda za późno już na strach, bo działka kupiona. Czy ktoś miał podobne wątpliwości? Budujemy ORIONA z Pracowni Domus - http://www.dobredomy.pl

 

 

 

Pozdrawiam Domi :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozpoczynamy budowę z mężem w Dobrzykowicach w drugiej połowie czerwca (załatwiamy ostatnie formalności z Bankiem).Czy jest ktoś na forum, kto również buduje się w Dobrzykowicach? Chętnie sobie popiszę. Pozdrawiam wszystkich budujących z grupy wrocławskiej. Mam wiele pytań, np. martwią mnie rowy melioracyjne, których jest bardzo dużo w Dobrzykowicach oraz podmokły teren. Co prawda za późno już na strach, bo działka kupiona. Czy ktoś miał podobne wątpliwości? Budujemy ORIONA z Pracowni Domus - http://www.dobredomy.pl

 

 

Pozdrawiam Domi :wink: :)

Hej, mój kolega kupił niedawno tam działkę - naślę go na Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt? :o

W Silce te otwory są przecież co kawałek i można je wykorzystać albo nie? :o

 

a co ja kurna wiem o silce :lol: :lol: :lol:

 

zaczęliście projektować łazienkę - to się chwali większość znanych mi inwestorów (w tym ja) dostaje dziwnego przypieszenia jak przychodzi hydraulik i mówi gdzie ten kranik. Zwykle prosta odowiedź jest tylko w kuchni a i tak później trzeb przesuwać :oops: :oops: :oops:

Z inst. elektryczną to samo problem zaczą się przy pytaniu na jakiej wysokości włącznik światła .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy, że mozemy wykonać w końcu kolejny krok:))

 

WZ-tka odebrana i dzisiaj kupujemy projekt. Na dniach daje go do adaptacji do warunków lokalnych - potem jeszcze parę innych kwestii papierologicznych) i mam nadzieje że juz blizej wbicia szpadla.

 

Mam nadzieje, ze sso do zimy postawimy :)

 

A to bedziemy budować (po małych zmianach np. wywaleniu grila zewnętrznego):

http://www.krajobrazy.com.pl/index.php?strona=domek&nazwa=ALABASTER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy, że mozemy wykonać w końcu kolejny krok:))

 

WZ-tka odebrana i dzisiaj kupujemy projekt. Na dniach daje go do adaptacji do warunków lokalnych - potem jeszcze parę innych kwestii papierologicznych) i mam nadzieje że juz blizej wbicia szpadla.

 

Mam nadzieje, ze sso do zimy postawimy :)

 

A to bedziemy budować (po małych zmianach np. wywaleniu grila zewnętrznego):

http://www.krajobrazy.com.pl/index.php?strona=domek&nazwa=ALABASTER

 

a co nie lubicie grillować

 

taki grill to super sprawa - wiem bo mam 8)

fajny projekt - dobry rozkład wewnątrz a zamiast grilla pozbył

bym się balkonów moim zdaniem nie są zupełnie potrzebne (nie będziesz z nich korzystać) a technologicznie stanowią problem - wiem wiem to już nie będzie ten sam projekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co nie lubicie grillować

 

Lubimy, lubimy:) Ale postawimy sobie osobno w ogrodzie:)

 

zamiast grilla pozbył

bym się balkonów moim zdaniem nie są zupełnie potrzebne (nie będziesz z nich korzystać) a technologicznie stanowią problem - wiem wiem to już nie będzie ten sam projekt

 

No właśnie ja jestem za likwidacja przynajmniej jednego (zamiast tego okno balkonowe i barierka). Mój mąż ciągle jednak jeszcze myśli, że jak sie ma 13 arów działki i mieszka sie na wsi - to balkony są rzeczą niezbedną:)

 

Pertraktacje trwają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę!!!

 

Może ktoś poratuje namiarem na bramę garażową - segmentową oraz drzwi wejściowe?

 

Witam

Bramę garażową robił mi Pan z Kiełczowa firmy Krispol, ale nie wiem co Cię interesuje. Jeżli chodzi o drzwi drewniane to w Oleśnicy ma firmę Piasecki (robił okna dla mojej koleżanki i wiem, że robi drzwi) albo firma Rams (też w tej okolicy) to jeżli chodzi o prywatne stolarnie. Ja mam Gebauera, ale są drogie, tak samo wyceniał mi Cal. Jak kupowałam to nie mogłam znaleźć namiaru na tańsze, a jeszcze w meranti. Teraz meranti podrożało to się chyba nie opłaca. :roll: Jak Cię coś interesuje to podam namiary na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co nie lubicie grillować

 

Lubimy, lubimy:) Ale postawimy sobie osobno w ogrodzie:)

 

zamiast grilla pozbył

bym się balkonów moim zdaniem nie są zupełnie potrzebne (nie będziesz z nich korzystać) a technologicznie stanowią problem - wiem wiem to już nie będzie ten sam projekt

 

No właśnie ja jestem za likwidacja przynajmniej jednego (zamiast tego okno balkonowe i barierka). Mój mąż ciągle jednak jeszcze myśli, że jak sie ma 13 arów działki i mieszka sie na wsi - to balkony są rzeczą niezbedną:)

 

Pertraktacje trwają:)

 

co do grilla przy tarasie to właśnie taki z kominem jest git bo jesteś blisko kuchni, a nie dymi ci do domu

a dalej od tarasu lepiej wybudować fińską chatę na ognisko (przy 13 A jest gdzie) która może pełnić funkcje drewutni

 

 

co do balkonów to fakt żę duże okno jest ok bo daje dużo światła (proste :lol: )

balkon to technologicznie straszny syf

 

1. mostek termiczny

2. odprowadzenie wody z balkonu - zawsze wyskakują jakieś problemy zacieki, zagrzybienia

3. i jeszcze raz niepotrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woprz Z tym grilem na tarasie to super pomysł. Ja takowego nie mam i musze bujać się z przenośnym, przestawiać go jak wiatr co chwila zmienia kierunek :evil: Chciałam zapytać się jak rozwiązałeś problem nie zadaszonego tarasu. Ja specjalnie wybrałam dom bez zadaszenia aby mieć jak najwięcej słońca, ale jeśli chodzi o ogrodowe siedziska to nie jest to najlepsze rozwiązanie (chyba że kupie wszystko kute :roll: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woprz Z tym grilem na tarasie to super pomysł. Ja takowego nie mam i musze bujać się z przenośnym, przestawiać go jak wiatr co chwila zmienia kierunek :evil: Chciałam zapytać się jak rozwiązałeś problem nie zadaszonego tarasu. Ja specjalnie wybrałam dom bez zadaszenia aby mieć jak najwięcej słońca, ale jeśli chodzi o ogrodowe siedziska to nie jest to najlepsze rozwiązanie (chyba że kupie wszystko kute :roll: )

 

mniej więcej tak

 

http://photos1.blogger.com/blogger/1351/2335/640/019.jpg

 

w tej chwili nie mam lepszego zdjecia

poszedłem w wariant leśny czyli twardy parasol

niezadaszony taras był świadoym wyborem - przy tym projekcie nie miał bym światła w salonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do grilla przy tarasie to właśnie taki z kominem jest git bo jesteś blisko kuchni, a nie dymi ci do domu

a dalej od tarasu lepiej wybudować fińską chatę na ognisko (przy 13 A jest gdzie) która może pełnić funkcje drewutni

 

Ano fakt - pomysł niezły.

A nie osmala się ściana domu? No i jaki jest mniej wiecej koszt wybudowania takiego grila zewnętrznego?

Bo ktoś mi powiedział, że ok. 10 tyś zł - ale nawet jeżeli są to takie koszty to chyba nie w przypadku gdy grill zewnętrzny i kominek wewnątrz domu, którego jak dla mnie nie moze nie być - korzystają z tego samego przewodu kominowego. A tak jest w naszym projekcie. Dobrze rozumuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do grilla przy tarasie to właśnie taki z kominem jest git bo jesteś blisko kuchni, a nie dymi ci do domu

a dalej od tarasu lepiej wybudować fińską chatę na ognisko (przy 13 A jest gdzie) która może pełnić funkcje drewutni

 

Ano fakt - pomysł niezły.

A nie osmala się ściana domu? No i jaki jest mniej wiecej koszt wybudowania takiego grila zewnętrznego?

Bo ktoś mi powiedział, że ok. 10 tyś zł - ale nawet jeżeli są to takie koszty to chyba nie w przypadku gdy grill zewnętrzny i kominek wewnątrz domu, którego jak dla mnie nie moze nie być - korzystają z tego samego przewodu kominowego. A tak jest w naszym projekcie. Dobrze rozumuję?

 

nie osmala domu no chyba że będzie drzewny ale to do fińskiej chaty

koszt - około 1000 + materiał (klinkier kamień up to you) + ewentualnie wkład też koło 1000

 

komin masz jeden ale kanały 2 osobne inaczej nie lzja

dom bez komnka o la boga to no cholerę ci ten dom :lol: :lol: :lol: kominek jest cool i do tego daje dużo taniego ciepła

 

 

Przykładowe wkłady

 

http://www.kominki.wroclaw.pl/grile/malaga.jpg

 

http://www.kominki.wroclaw.pl/grile/malo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komin masz jeden ale kanały 2 osobne inaczej nie lzja

 

Ano widzisz - to już teraz jest to jaśniejsze dla mnie.

 

dom bez komnka o la boga to no cholerę ci ten dom :lol: :lol: :lol:

 

Mi na nic:) Nie wyobrażam sobie domu bez kominka:) I grubych, długich dech z widocznymi sękami na podłodze w salonie.

 

Ale mnie juz wyobraźnia ponosi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Anndy a dokładie to gdzie kupił działke...

Witam

Dokładnie to kupił mniej więcej u zbiegu drogi wyznaczonej przez przebieg nieistniejącego już rurociągu w nasypie i strefy ochronnej gazociągu :).

Pozdrawiam przyszłego (mniej lub bardziej odległego) sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...