Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

 

Witam

Bramę garażową robił mi Pan z Kiełczowa firmy Krispol, ale nie wiem co Cię interesuje. Jeżli chodzi o drzwi drewniane to w Oleśnicy ma firmę Piasecki (robił okna dla mojej koleżanki i wiem, że robi drzwi) albo firma Rams (też w tej okolicy) to jeżli chodzi o prywatne stolarnie. Ja mam Gebauera, ale są drogie, tak samo wyceniał mi Cal. Jak kupowałam to nie mogłam znaleźć namiaru na tańsze, a jeszcze w meranti. Teraz meranti podrożało to się chyba nie opłaca. :roll: Jak Cię coś interesuje to podam namiary na priv.

 

Szukam drzwi i bramy w jedym kolorze- dąb, ewentualnie ciemny dąb lub złoty dąb. Jak dotychczas znalazłam jedynie w jednym kolorze drzwi Gerdy (2 tyś) i bramę Wiśniewskiego (4,5 tyś). Może ktoś wie gdzie w jednym miejscu jest wybór drzwi i bram? Dziękuję za każdy namiar. BK przyślij mi namiary na firmę w Oleśnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Hej!

 

Betty,

 

a ja mam obecnie podobny problem - szukamy drzwi i bramy garazowej.

Kolega kupowal brame w firmie na Braniborskiej, kolo Dekoralu. Raz nawet sie tam przeszlismy, ale nie bylo juz sprzedawcy :/.

Chce tez przejechac sie do Krispolu.

 

Co do drzwi to tez mamy zagwozdke. Spodobalo nam sie rowiazanie z pelnymi drzwiami i lukserami. Jednak, jak sie dowiadywalismy, trzeba byloby robic takie drzwi i rame na zamowienie. A ja jakos nie jestem przekonana do drzwi robionych u stolarza :roll:

 

No i jeszcze mam jeden problem. Tynkarze chca zeby byly juz wstawione wszystkie drzwi zewnetrzene (boja sie o swoj sprzet), a ja nie chce wstawiac nowych drzwi na czas tynkowania i wylewek. Nie wiem wiec, gdzie kupic teraz takie drzwi, albo wypozyczyc. Slyszalam, ze niektore firmy oferuja drzwi zamienne do czasu wykonania nowych. Tyle ze u nas ten czas przejsciowy trwalby ponad 3 miesiace, wiec sie obawiam, ze nikt by mi nie pozyczyl na tak dlugo drzwi :(. A wy jak to rowiazaliscie?? Aha - my mamy nietypowe wymiary drzwi - pod te ewentualne luksfery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Anndy a dokładie to gdzie kupił działke...

Witam

Dokładnie to kupił mniej więcej u zbiegu drogi wyznaczonej przez przebieg nieistniejącego już rurociągu w nasypie i strefy ochronnej gazociągu :).

Pozdrawiam przyszłego (mniej lub bardziej odległego) sąsiada.

 

To nie daleko ja jestem na pierwszym polu za ostatnim budynkiem teraz tam jest usypana chałda ziemi obok mnie jest druga to tam kolega już zaczoł budowe a kiedy planujecie budowe bo my startujemy za dwa tygodnie.

 

Pozdrawiam Domi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Betty,

 

a ja mam obecnie podobny problem - szukamy drzwi i bramy garazowej.

Kolega kupowal brame w firmie na Braniborskiej, kolo Dekoralu. Raz nawet sie tam przeszlismy, ale nie bylo juz sprzedawcy :/.

Chce tez przejechac sie do Krispolu.

 

Co do drzwi to tez mamy zagwozdke. Spodobalo nam sie rowiazanie z pelnymi drzwiami i lukserami. Jednak, jak sie dowiadywalismy, trzeba byloby robic takie drzwi i rame na zamowienie. A ja jakos nie jestem przekonana do drzwi robionych u stolarza :roll:

 

No i jeszcze mam jeden problem. Tynkarze chca zeby byly juz wstawione wszystkie drzwi zewnetrzene (boja sie o swoj sprzet), a ja nie chce wstawiac nowych drzwi na czas tynkowania i wylewek. Nie wiem wiec, gdzie kupic teraz takie drzwi, albo wypozyczyc. Slyszalam, ze niektore firmy oferuja drzwi zamienne do czasu wykonania nowych. Tyle ze u nas ten czas przejsciowy trwalby ponad 3 miesiace, wiec sie obawiam, ze nikt by mi nie pozyczyl na tak dlugo drzwi :(. A wy jak to rowiazaliscie?? Aha - my mamy nietypowe wymiary drzwi - pod te ewentualne luksfery...

 

Wojty,

zrób drzwi tymczasowe np. z desek po szalunkach, oczywiście pod warunkiem że masz monitoring. U mnie właśnie kończą tynki i to rozwiązanie się sprawdza - chociaż nawet gdybym miał już drzwi docelowe to wydaje mi się, że nic by im się nie stało- ekipę tynkarską cechuje wysoka kultura pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Betty,

 

a ja mam obecnie podobny problem - szukamy drzwi i bramy garazowej.

Kolega kupowal brame w firmie na Braniborskiej, kolo Dekoralu. Raz nawet sie tam przeszlismy, ale nie bylo juz sprzedawcy :/.

Chce tez przejechac sie do Krispolu.

 

Co do drzwi to tez mamy zagwozdke. Spodobalo nam sie rowiazanie z pelnymi drzwiami i lukserami. Jednak, jak sie dowiadywalismy, trzeba byloby robic takie drzwi i rame na zamowienie. A ja jakos nie jestem przekonana do drzwi robionych u stolarza :roll:

 

No i jeszcze mam jeden problem. Tynkarze chca zeby byly juz wstawione wszystkie drzwi zewnetrzene (boja sie o swoj sprzet), a ja nie chce wstawiac nowych drzwi na czas tynkowania i wylewek. Nie wiem wiec, gdzie kupic teraz takie drzwi, albo wypozyczyc. Slyszalam, ze niektore firmy oferuja drzwi zamienne do czasu wykonania nowych. Tyle ze u nas ten czas przejsciowy trwalby ponad 3 miesiace, wiec sie obawiam, ze nikt by mi nie pozyczyl na tak dlugo drzwi :(. A wy jak to rowiazaliscie?? Aha - my mamy nietypowe wymiary drzwi - pod te ewentualne luksfery...

 

Wojty,

zrób drzwi tymczasowe np. z desek po szalunkach, oczywiście pod warunkiem że masz monitoring. U mnie właśnie kończą tynki i to rozwiązanie się sprawdza - chociaż nawet gdybym miał już drzwi docelowe to wydaje mi się, że nic by im się nie stało- ekipę tynkarską cechuje wysoka kultura pracy.

 

anndy

 

wlasnie o to chodzi, ze my ani teraz, ani przez najblizsze 3-5 lat nie chemy zakaldac monitoringu. Narazie, poza sprzetem Misiow, nic tam wartosciowego do wyniesienia nie ma, a biorac wielkosc kredytu, sadze ze w najblizszym czasie nic wartosciowego, poza domownikami ;), tam sie nie znajdzie :). A jak bedziemy mieli juz umywalki, baterie itp to bedziemy mieli tez i drzwi. Myslimy jedynieo alarmie - czujki, kontaktony itp.

Gdyby nia te nietypowe wymiary drzwi wejsciowych zdecydowalalbym sie na drzwi z demontazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anndy daj namiar na swoich tynkarzy - będziemy tynkować końcem czerwca. Jakie tynki robisz?

 

Misie z listy mają ceny ok 22 zł za metr za gipsowe i 24 zł za gipsowo- wapienne (z materiałem). Jakie wy macie ceny?

 

My obecnie mamy drzwi tymczasowe i nie wiem czy wstawiać docelowe przed tynkowaniem. A co z bramą? dopiero po tynkowaniu?

 

Wojty jeśli chcą zostawiać u Ciebie sprzęt to niech tam śpią :) Wtedy to obojętne jakie drzwi będziesz miała.

 

Podejdę na Braniborską i popatrzę co mają a Kripsol gdzie znajdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty mi robiła nowa firma alarm, która dopiero niedawno weszła na rynek wrocławski, podpisała umowy nawet z innymi tego typu firmami (np impel), które to czasami mnie odwiedzają. Instalacja wyszła około 2600, a koszt miesięczny 69zł. Moim zdaniem jest to mały wydatek porównując całość inwestycji. Nawet jak przez przypadek wyłączyłam prąd w domu dzwonili i informowali, że tylko u mnie prądu niet. Jak wychodze z domu, a np otworzyłam okno połaciowe od razu wiem, że zapomniałam zamknąć. Wygoda, teraz nie obawiam się zostawić domek w samotności. Jak chcesz to podam namiar na priva.

Betty&M Brame Krispol wyceniałam w dwóch miejscach jedno to na krakowskiej po prawej stronie od miasta, firma Olaf, u nich można też kupić tanio profile, a druga to w Kiełczowie, ale o tym pisałam. Czasami Krispol robi jakieś promocje, ja np. niedopłacałam do koloru poza standardem. Zorjentuj się może gdzieć będzie promocja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, na co zwracać uwagę przy budowie fundamentów, w jakich momentach pilnować najbardziej robotników. Może ktoś mi krótko streści etapy przy budowaniu fundamentów. Dom będzie w Dobrzykowicach, parterowy z poddaszem użytkowym, bez piwnicy, dość wysoki poziom wód gruntowych. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Domi :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Anndy a dokładie to gdzie kupił działke bo ja kupiłam w tamtym roku od Gminy na przetargu przy ul.Widawskiej teraz tam gmina robi droge.

 

Pozdrawiam domi :wink: :)

 

To u was tez jest ulica Widawska )) u nas w Chrząstawie tez))) i przy niej się budujemy pozdrawiam flowercia)[/quote

 

to może kiedyś wpadne popatrzec na waszą budowe jak sie pnie do góry.

Pozdrawiam.Domi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anndy daj namiar na swoich tynkarzy - będziemy tynkować końcem czerwca. Jakie tynki robisz?

 

Misie z listy mają ceny ok 22 zł za metr za gipsowe i 24 zł za gipsowo- wapienne (z materiałem). Jakie wy macie ceny?

 

My obecnie mamy drzwi tymczasowe i nie wiem czy wstawiać docelowe przed tynkowaniem. A co z bramą? dopiero po tynkowaniu?

 

Wojty jeśli chcą zostawiać u Ciebie sprzęt to niech tam śpią :) Wtedy to obojętne jakie drzwi będziesz miała.

 

Podejdę na Braniborską i popatrzę co mają a Kripsol gdzie znajdę?

 

Podaję namiary na tynkarzy: p. Tracz 501283928 - ma 2 ekipy: ta moja spisuje się na 5+ (jesli jest taka potrzeba to zapraszam na prezentację), tej drugiej nie znam. Jutro robimy odbiór. Cena 20zł/m netto. Tynki gipsowe. Ale cena jest zależna od rodzaju, nierówności ścian.

 

Bramę najlepiej montować gdy ściana z otworem bramowym jest otynkowana - lepiej nie chować pod tynkiem elemetów mocowania bramy. Ja tak dogadałem się z monterami bramy że najpierw otynkowali mi tą jedną ścianę a po tygodniu zamontowali bramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, na co zwracać uwagę przy budowie fundamentów, w jakich momentach pilnować najbardziej robotników. Może ktoś mi krótko streści etapy przy budowaniu fundamentów. Dom będzie w Dobrzykowicach, parterowy z poddaszem użytkowym, bez piwnicy, dość wysoki poziom wód gruntowych. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Domi :wink:

Sprawdzaj wszystkie wymiary, kąty i piony, odległości od ogranicy działki, między ścianami, najlepiej przemierzyć cały fundament. Pozostałe (potencjalne) uchybienia z pewnością zobaczysz gołym okiem.

 

A skrócona procedura wykonania fundamentów jest taka:

1. wylać ławy

2.odczekać

3.wykonać izolację poziomą

4. wybudować fundament

5.wykonać hydroizolację pionową - mur musi byc suchy

6.ocieplić

7. na koniec zasypać piachem

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Betty,

 

a ja mam obecnie podobny problem - szukamy drzwi i bramy garazowej.

Kolega kupowal brame w firmie na Braniborskiej, kolo Dekoralu. Raz nawet sie tam przeszlismy, ale nie bylo juz sprzedawcy :/.

Chce tez przejechac sie do Krispolu.

 

Co do drzwi to tez mamy zagwozdke. Spodobalo nam sie rowiazanie z pelnymi drzwiami i lukserami. Jednak, jak sie dowiadywalismy, trzeba byloby robic takie drzwi i rame na zamowienie. A ja jakos nie jestem przekonana do drzwi robionych u stolarza :roll:

 

No i jeszcze mam jeden problem. Tynkarze chca zeby byly juz wstawione wszystkie drzwi zewnetrzene (boja sie o swoj sprzet), a ja nie chce wstawiac nowych drzwi na czas tynkowania i wylewek. Nie wiem wiec, gdzie kupic teraz takie drzwi, albo wypozyczyc. Slyszalam, ze niektore firmy oferuja drzwi zamienne do czasu wykonania nowych. Tyle ze u nas ten czas przejsciowy trwalby ponad 3 miesiace, wiec sie obawiam, ze nikt by mi nie pozyczyl na tak dlugo drzwi :(. A wy jak to rowiazaliscie?? Aha - my mamy nietypowe wymiary drzwi - pod te ewentualne luksfery...

 

Wojty,

zrób drzwi tymczasowe np. z desek po szalunkach, oczywiście pod warunkiem że masz monitoring. U mnie właśnie kończą tynki i to rozwiązanie się sprawdza - chociaż nawet gdybym miał już drzwi docelowe to wydaje mi się, że nic by im się nie stało- ekipę tynkarską cechuje wysoka kultura pracy.

 

anndy

 

wlasnie o to chodzi, ze my ani teraz, ani przez najblizsze 3-5 lat nie chemy zakaldac monitoringu. Narazie, poza sprzetem Misiow, nic tam wartosciowego do wyniesienia nie ma, a biorac wielkosc kredytu, sadze ze w najblizszym czasie nic wartosciowego, poza domownikami ;), tam sie nie znajdzie :). A jak bedziemy mieli juz umywalki, baterie itp to bedziemy mieli tez i drzwi. Myslimy jedynieo alarmie - czujki, kontaktony itp.

Gdyby nia te nietypowe wymiary drzwi wejsciowych zdecydowalalbym sie na drzwi z demontazu.

Wojty,

Nim będziecie mieli drzwi pewnie będą już okna, które cieszą się również dużą "popularnością" wśród złodziei W okolicy gdzie buduję 2 lata temu pewnej nocy zostało splądrowanych 6 budynków w budowie - miały okna, drzwi, rolety.... Uważam że koszt monitoringu jest dużo dużo mniejszy od potencjalnych strat - przynajmniej w okresie budowy, później po wprowadzeniu się zawsze można zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy,

 

u nas na osiedlu jescze nikomu nic powaznego nie ukradli. Poza tym teraz juz wiekszosci domkow ktos mieszka, wiec mam nadzieje ze nie beda az tak bezczelni... :roll: A do monitoringu jestem szczegolnie zniesmaczona, bo widzialam jak "zadzialal" u naszych sasiadow (jako jedyni mieli wykupiony monitoring). Alarm wyl przez dobrych kilka minut, a dopiero po ponad pol godznie przyjechali spokojnie panowie z ochrony... Gdyby tam byli naprawde zlodzieje, mogli by pol domu w te 30 min. wyniesc.

 

Na naszym forum tez kiedys czytalam, jak ludzie zauwazyli pewna zaleznosc - zawsze zlodzieje okradaja, jak domownicy nie uzbroja alarmu... dziwna zaleznosc. Skad oni to wiedza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy,

 

u nas na osiedlu jescze nikomu nic powaznego nie ukradli. Poza tym teraz juz wiekszosci domkow ktos mieszka, wiec mam nadzieje ze nie beda az tak bezczelni... :roll: A do monitoringu jestem szczegolnie zniesmaczona, bo widzialam jak "zadzialal" u naszych sasiadow (jako jedyni mieli wykupiony monitoring). Alarm wyl przez dobrych kilka minut, a dopiero po ponad pol godznie przyjechali spokojnie panowie z ochrony... Gdyby tam byli naprawde zlodzieje, mogli by pol domu w te 30 min. wyniesc.

 

Na naszym forum tez kiedys czytalam, jak ludzie zauwazyli pewna zaleznosc - zawsze zlodzieje okradaja, jak domownicy nie uzbroja alarmu... dziwna zaleznosc. Skad oni to wiedza...

 

A słyszałaś kiedyś o niebezczelnym złodzieju :) ?

W umowie z firmą ochroniarską jest zapis o max. czasie (15/5 min) ich przybycia do obiektu w razie alarmu. W przypadku włamania i nie spełnienia przez nich tego warunku ponoszą odpowiedzialność materialną .

Tak jest w umowie - nie wiem jak to faktycznie wygląda w praktyce i mam nadzieję że nie będę musiał wiedzieć.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grupo :p

Tradycyjnie piszę po długiej przerwie w nadawaniu........... :oops:

 

Tynki cementowo wapienne robiła nam ekipa p.Marka Gocławskiego tel.0713410399 lub 0602791856. Wg. mnie są super , mamy zamiar poprostu pomalować ściany. Jak do tej pory była to jedyna ekipa z którą nie było żadnych problemów ( byli jak mieli być, o potrzebach matriałowych informowali z 2-3 dniowym wyprzedzeniem, cena ustalona na początku i żadnych niespodzianek).

 

Mamy umówiony termin na wylewki i tu mogę potwierdzić opinię Dobrzykowic - p.Jan Zaremba -pełen profesjonalizm, pomiary, wycena, wyznaczenie poziomów, jestem pod wrażeniem (oczywiście pozytywnym). Już w czasie pierwszego spotkania czuć że ten człowiek na betonie "zjadł zęby", a nie napisałam najważniejszego- on doradza :o ,serio są jeszcze tacy fachowcy :lol:

 

pozdrowienia cieplutkie

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

Wojty mam wycenę na bramę Novoferm z Braniborskiej. Wymiar 2375 x 2250, ocieplana 45 mm, malowana wg palety Ral, cena 2590 netto+automat Novomatic z 2 pilotami 850 netto, montaż 540 netto. Nie wiem czy to dobra oferta bo na razie to moja jedyna :-)

 

Teoretycznie skończyli nam dzisiaj dach i jedno miejsce ewidentnie jest skopane :-( zobaczyliśmy to dopiero po zapłaceniu. Mam nadzieję, że poprawią błąd i nie będę musiała "obsmarować" ich na forum chociaż współpraca była ciężka...

 

Ale mamy fajnie za to wykończony komin łupkiem Euronitu. Jutro zrobię zdjęcie i się pochwalę :-) i polecam hurtownię dachówek Lech-bud przy Żmigrodzkiej. Bardzo profesjonalna obsługa i dobre ceny i życzyłabym sobie tak we wszystkich hurtowniach...ja bardzo poproszę

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...