Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Mój architekt właśnie zaczął próby podbijania ceny, zasłaniając się odstępnym dla projektantów instalacji. Czy znacie instalatorów z uprawnieniami, którzy mogą podbić projekt? Oczywiście nie za darmo.

Instalacje właściwie rozplanowałem sam i wkurza mnie ewidentna próba wyłudzenia dodatkowej kasy.

Dostał pierwsze ostrzeżenie jak się nie zreflektuje to jestem gotowy wycofac projekt :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak sie z nim umowiles, ale architekci zawsze robią wielkie oczy, gdy jest mowa o konstrukcjach i instalacjach, nawet, gdy są to sprawy, jak sami mowią, oczywiste dla każdego majstra budowlanego.

 

Jak sądzicie, kiedy bedzie wybudowana ta wschodnia czesc obwodnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w sprawie tej obwodnicy, to czytalem, ze do 2008 nie ma jej w planie finansowym Wrocławia, moze wiec w kolejnej 10-latce.

 

Rozmawialem tez z ludzmi od Drog i Autostrad, że z kasą to jest tak krucho, ze nawet planow nie wykonują.

 

Czy macie dobry dojazd do swojej działki? Ja do asfaltu mam 125 metrow blota, ktore trzeba bedzie jakos z sąsiadami utwardzic. UM Sobotka sie nie kwapi, mają inne wydatki ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alanta - no to będziesz miała wysoki numer - 106 lub 108. Ja kiedyś miałem szczęście do numeru "5" no i mój domek ma numer "5". Historia lubi się powtarzać :wink:

Teraz za to mieszkam pod znacznie wyższym: 34800. Jeszcze nie wiem czym tu się kierują nadając tak wysokie numery, a na ulicy pewnie jest kilkanaście domków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekS, czytałeś ostatnio Gazetę Wyborczą ? :grin:

 

Co do dojazdu na działkę to w moim przypadku to jest istna tragedia, pierwotnie tą dróżką jeździły jedynie konne wozy na sianokosy a od zeszłego roku buduje się w sumie osiem domków.

Wiecie ile musiało tam przejechać gruszek z betonem i transportu z materiałami budowlanymi ? Ostatni sąsiad "zostawił" na drodze zderzak, ja o mały włos się nie zakopałem na amen - tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartt - mi też się zdarzyło wytrzymać kiedyś, ale tylko dlatego, że na prawdę byłoby ciężko dorwać się do kompa. Obecnie w związku z moją aktywności w kwestii organizacji sobie życia w nowej pracy, nie mam czasu zbytnio się tu udzielać, ale czytuję kilka wątków.

Obecnie korzystam z "kabla" i mam rzeczywisty transfer przy ściąganiu plików >200kB/s. Dawno marzyłem, żeby mieć coś takiego poza pracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w temacie spotkania - jestem w trakcie rozmów z pewnym stolarzem o .. tarasie!!!!!! tarasie u nas za domem. Naszego projektu. To będzie duuży taras, drewniany cały (oprócz słupów), zadaszony i tam planuje zrobić spotkanko. NIEJEDNO. Jutro jedziemy negocjować cenę z ww. stolarzem. Stolarz jest z Długołęki. I ustalimy (mam nadzieję...) termin. Już teraz zapraszam!!! Ja na prawdę mam nadzieję, że to będzie niedługo. I mamy w planie MIESZKAĆ na tym tarasie od kwietnia do września. Minimum.

A ja byłam na dwóch spotkankach - jedno ... u mnie.

Drugie - .... nastrojowe Dobrzykowickie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...