Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Marzka,

 

no widzisz, psuja sie te nasze Misie :(. Sama nieraz nie wiem co powiedziec, gdy jedni kogos zachwalaja a drudzuy narzekaja - sama przez to nieraz przechodzilam .....

 

 

Anndy

 

a jestes pewnien, ze oni licza czas do przyjazdu, czy podjecia akcji?? Bo ja slyszlam o czasie reakcji, a oni go licza od wyslania patrolu :-? . Poza tym wiesz, 15 min. to dla zlodzieja tez duuuuzo. Przeciez oni nie przyjezdzaja do ciebie na kawke i ciastko :). Sugerujesz też, ze moznaby zalozyc monitoring tylko na czas budowy. A ja tego rozwiazania balabym sie najbardziej. Bo jaka mam pewnosc, ze po zerwaniu umowy firma nie bedzie chciala mi udowodnic, ze monitoring jest mi nadal potrzebny...

 

Sadze, ze moze i monitoring nie jest zly, ale ja narazie nie widze potrzeby... Postoje, poczekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanko, na co zwracać uwagę przy budowie fundamentów, w jakich momentach pilnować najbardziej robotników. Może ktoś mi krótko streści etapy przy budowaniu fundamentów. Dom będzie w Dobrzykowicach, parterowy z poddaszem użytkowym, bez piwnicy, dość wysoki poziom wód gruntowych. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Domi :wink:

 

Chciałbym uzupełnić jeszcze to co napisał Andy.

 

- przy ławie fundamentowej niezwykle istotne jest porzadne zrobienie zbrojenia, zebra musza byc w odpowiedniej odległości od siebie, całość musi byc ze sobą powiązana, oczywiście zbrojenie musi byc zrobione z odpowiednich prętów, najczęściej są to żebrowane fi 12, same żebra są z drutu fi 6 gładkiego. Zbrojenie nie może leżeć na dnie nie może sie stykac ze ścianami wykopu/szalunków

 

- beton - najlepiej jest zamówić gotowy i nie robic z betoniarki, całość będzie trwała ok 3 godzin a nie 3 dni no i masz pewność że masz jednorodny beton w całej ławie.

 

- nie wiem z czego bedą fundamenty ale podejrzewam że bedą to bloczki betonowe. przypilnuj aby sie przyłozyli podczas murowania, później o wiele mniej roboty bedzie przy nakładaniu izolacji pionowej

 

- NIE ZAPOMNIJ O PRZEPUSTACH NA PRAD GAZ, WODE I KANALIZACJE !!! inaczej bedziesz musial w przyszlosci kuc dziury. W przypadku ław najlepiej jest w odpowiednich miejscach umocowac kawałki rur kanalizacyjnych i po kłopocie.

 

- jezeli planujesz zrobic drenaz budynku to etap budowy fundamentów jest do tego idealny

 

to tyle przychodzi mi do głowy, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja ten monitoring troche inaczej pojmuje. Przecież z daną firmą podpisujesz umowe nie na całe życie tylko na jakiś okres. Jak podwyższą cenę albo nie będą wiarygodni zawsze możesz zmienić firme. Przecież to co jest zamontowane jest Twoje i Ty za to zapłaciłaś. Dostajesz tylko na przechowanie ten jakiś UPS (chyba) takie podtrzymanie w razie zaniku prądu. Wiem, że w niektórych firmach płacisz kaucje. Ja miałam gratis.

Płace 69zł miesięcznie i moim zdaniem to nie jest duży wydatek. Wiem, że 15 min to kupe czasu, ale mam dobrych sąsiadów i złodziej będzie miał bardzo mało czasu do wyniesienia sprzętu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betka, a mogę prosić o namiary na firmę na priva? Też się nad monitoringiem zastanawiam, chociaż jak się wprowadzimy nie będzie miał on za bardzo sensu, bo zawsze ktos w domu bedzie ... Ale na razie przydałby się. Mam już alarm, i chociaż w domu majątku większego niet, trochę spokojniej śpię. O ile - o tyle, bo dostaliśmy zapędu z zabezpieczeniem po odwiedzinach pana z firmy Solid. Nie wiem, czy to prawda, może brzydka plotka konkurencji, ale doszły nas z różnych stron słuchy, że kto się z firmą nie zwiąże, wkrótce bywa okradziony... Jakos tak się poczułam jak po odwiedzinach gościa od haraczu, choć z drugiej strony głupio mi jeśli to uczciwy przedstawiciel handlowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie daleko ja jestem na pierwszym polu za ostatnim budynkiem teraz tam jest usypana chałda ziemi obok mnie jest druga to tam kolega już zaczoł budowe a kiedy planujecie budowe bo my startujemy za dwa tygodnie....

 

Ekhm, no planujemy za jakieś 3-4 lata, bo niedawno dopiero

kupiliśmy mieszkanie i chcemy w nim troche pomieszkać :)

A jak wyjdzie - czas pokaże. Podobno na naszych działkach

wodociąg ma się pojawić w przyszłym roku, a bez tego rozpoczynanie

budowy sensu nie ma...

Pozdrawiamy

Ania i Fil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Filozof Rozumię, że chcecie zacząć za 3-4 lata, no to rzeczywiście sensu nie ma, ale co do tego ma woda :roll: Ja stan surowy bez dachu postawiłam bez przyłącza. Miałam beczke i w tym okresie co budowałam mocno padało. Miałam pozwolenie na przyłącze, ale nie było sensu na zimę zakładać. Wiele osób w mojej okolicy budowało bez wody. Jeszcze lepiej jak ma się dobrego sąsiada :lol:

 

Marzanna Guzikowska Namiary podam na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty Co to tak drogo ta brama, czyżby podrożało czy cuś?? Mojej koleżance (podobno) Wiśniowskiego wycenili na 4500 i to podwójną. Co to się porobiło. Przecież nie podrożało w ciągu pół roku.

A z tym monitoringiem to mnie troche przeraziliście, bo ja też miałam wyceniane w Solid, bo w sumie teraz ma siedzibe po sąsiedzku, ale wycena opiewała na jakieś 4500. Wszystkie te firmy strasznie zdzierają.

Liczą bardzo dużo za montaż, a trwa krótką chwile. Gdyby człowiek miał czas pewnie dużo można by zrobić samemu, ale skąd go wziąć...

Ja już kafelkowałam, tynkowałam, malowałam i musze przyznać, że sama to pewnie bym to robiła jeszcze rok. Nie da się jak człowiek chce szybko zamieszkać. Czekam teraz na drzwi i kuchnie więc nie bardzo mi się spieszy.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A zmieniajac temat - bylam w firmie Olaf zapytac sie o brame i wycenili mi na ponad 4 000zl!! - brama 250x200, zloty dab, segmentowa, z pilotem. Do tego powiedzli mi, ze za sterowanie placilabym 22% VATu, bo tego sie nie da dopisac do montazu - a na targach wszyscy mi mowili, z e jak najbardziej sie da. A wy jak mieliscie? Ile wam wysszla wycena bramy? (wyslalam tez zapytanie na Braniborska i czekam na wycene).

 

Witaj my za naszą bramę szer 6m zapłaciliśmy za wszystko jakoś niecałe 6 tys (sterowanie piloty) w firmie MILAN która znajduje się na ul. Krakowskiej (Brama Hoermann )

Jesli chodzi o kuchnie to w Astrze tez na dole są firmy które robią Kuchnie

A najtaniej mozna kupić kuchnie na Świebodzkim, myśmy kupili tam naszą uwczesną kuchnie za 3 tys i wszystko nam slicznie dopasowali

i jest naprawde śliczna) (z MDFu oczywiście)

 

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty Co to tak drogo ta brama, czyżby podrożało czy cuś?? Mojej koleżance (podobno) Wiśniowskiego wycenili na 4500 i to podwójną. Co to się porobiło. Przecież nie podrożało w ciągu pół roku.

A z tym monitoringiem to mnie troche przeraziliście, bo ja też miałam wyceniane w Solid, bo w sumie teraz ma siedzibe po sąsiedzku, ale wycena opiewała na jakieś 4500. Wszystkie te firmy strasznie zdzierają.

Liczą bardzo dużo za montaż, a trwa krótką chwile. Gdyby człowiek miał czas pewnie dużo można by zrobić samemu, ale skąd go wziąć...

Ja już kafelkowałam, tynkowałam, malowałam i musze przyznać, że sama to pewnie bym to robiła jeszcze rok. Nie da się jak człowiek chce szybko zamieszkać. Czekam teraz na drzwi i kuchnie więc nie bardzo mi się spieszy.. :roll:

 

Betka

 

tez mysle ze facet musial sie pomylic, bo az trudno mi uwierzyc, ze za 1 brame mialabym zaplacic tyle co inni placa za 2 :o . Ogoleni facet byl niezle zakrecony wiec pewie cos namieszal. Ale co by nie bylo ja do niego juz nie pojde :evil:

 

Co do monitoringu to jesli jestes zdecydowana na monitoring przez caly czas to sadze ze nie masz sie czym martwic :D.

 

Flowera

 

Znajomi zamawiali kuchnie w Astrze - nawet sa z niej zadowoleni - chyba tez sie tam przejde. Widze ze z kuchniami trzeba bedzie sie nachodzic - nie dosc ze rozbeznosc w cenach jest bardzo duza to jeszcze zawsze ktos cos doradzi, na cos zwroci uwage :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z rana, mam jedno pytanie:

Montowaliście może kontaktrony wpuszczane w ramy okien (przewiercenie się od spodu

przez profil, a druga część kontaktronu zamontowana od spodu skrzydła okiennego?

Chodzi mi o okna z PCV.

Macie może namiary na instalatorów, którzy by to zrobili

w znośnych cenach i którzy kiedykolwiek to robili :) ? (nie chcę żeby na moich oknach się uczyli)

 

Szukam takiego który by mi tylko połączył kontaktron z przewodem (już doprowadzonym od spodu)

Tynkarze przy okazji tynków osadzą mi parapety wewnętrzne i chciałbym to zrobić przed tym osadzeniem,

a sam alarm podłączyć i skonfigurować później (po tynkach)

 

Z tymi instalatorami co gadałem to chcą 60zł/punkt, ale u nich to jest z podłączeniem do centrali,

a to mnie nie interesuje teraz :(, po za tym to trochę chyba drogo....

 

A może kontaktrony wpuszczone w ramę to przeżytek (bo niektórzy to mocno się dziwią że mam takie pomysły)

i może tylko na tym forum _ZBYCH_ i marcin_u to promują,

a w rzeczywistości to cała ta idea to nieporozumienie?

 

Wojty (właściwy 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtyDokładnie tak mi powiedzieli instalatorzy. Kontraktony są dobre jak złodziej otworzy okno. Jak rozbije szybe to nic z tym nie zrobisz. Musiałbyś mieć takie specjalne przeciw wybiciu. Teraz podobno montują same czujki i już. Ja jestem tradycjonalistą i wychodze z założenia, że jak zrobi tylko otwór w szybie (złodziej) to i tak musi klamką otworzyć okno, a jak chce wejść przez szybe no cóż wtedy narobi hałasu. Sam kontrakton kosztuje z 5 złotych. Montaż z 30 i już, tzn jak się uda tak wynegocjować. :lol: Nie wiem kto to może zrobić, pewnie chętnie by zrobili Ci co mi montowali, ale nie mam do nich namiaru. Będą robić u moich zajomych jak poczekasz to zapytam. Chyba, że spieszy Ci się z parapetami.

Ja jutro będe miała drzwi. Zrobie zdjątka, bo pewnie będą piękne. Chyba, że się rozczaruje. Stolarz jest ok i robi w dobrej cenie, ale nie zapeszam :roll:

Kochani powiedzcie mi gdzie moge kupić w miare tanie klamki, takie jakby mosiężne. W castoramie ceny straszne. Tak samo gniazdka w końcu znalazłam takie co to mi się podobały i w super cenie. Jak ktoś będzie chciał to podam namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtyDokładnie tak mi powiedzieli instalatorzy. Kontraktony są dobre jak złodziej otworzy okno. Jak rozbije szybe to nic z tym nie zrobisz. Musiałbyś mieć takie specjalne przeciw wybiciu. Teraz podobno montują same czujki i już. Ja jestem tradycjonalistą i wychodze z założenia, że jak zrobi tylko otwór w szybie (złodziej) to i tak musi klamką otworzyć okno, a jak chce wejść przez szybe no cóż wtedy narobi hałasu.

Ja się skłaniałem ku kontaktronom jeszcze z powodu naszego psiaka (40kg żywej wagi), który raczej nie bedzie słuchał,

że w nocy dolna strefa jest włączona i nie można iść do miski z wodą....

Po za tym jakoś mnie to bardziej przekonuje niż czujki ruchu, można uzbroić okna i mieć je jednocześnie uchylone...

Do tego jakaś czujka zbicia szyby jedna na jakiś obszar i po problemie - taka była przynajmniej moja koncepcja

 

Jedynie czego się obawiam, to to że instalator źle się przewierci przez nowe okna PCV i je skaszani.... i dlatego pytam sie jak mają inni to rozwiązane

(chociaż rozumiem że nie każdy się chce tym publicznie chwalić co ma i jak zrobione 8) ),

bo też nie chcę instalatora który tego nigdy nie robił, bo tak to pewnie i ja bym wziął wiertarkę i przewiercił się przez nowe okienka PCV....

tylko jakbym się potem mojej drugiej połowie na oczy pokazał ....

 

Betka - jak znajdziesz namiar na tych swoich to podeślij,

ja szukam takich co wiercili w PCV i chcą tylko zarobić za montaż kontaktronu

(w tej chwili nie mam jeszcze centrali, więc nie będzie jej uzbrajania)

 

Wojty (właściwy 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...