Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Ivonesca,

 

witaj, czemu tak zadko do nas ostanio zagladasz :D ?

 

 

marzka,

 

pewnie - przeslij mi prosze swoja oferte na brame garazowa :) - mozesz na adres ze stopki, albo adres ze str. www - naszej grupy :)

 

 

A ja dzisiaj wyslalam zapytanie do Bingo - maja otwarte tylko do 16 wiec obawialam sie ze nie zdaze do nich wybrac sie osobiscie :/.

 

A to co dostalam (dla przypomnienia - brama 200/250, zloty dab, naped)

 

Cena bramy automatycznej z 2 pilotami , zamkiem i ryglami z obsługą 3.970,00 zł z VAT

Montaż bramy i automatyki 480,00 zł z VAT

 

Podsumowanie: 4.450,00 zł z VAT

 

No i dalej nic rewelacyjnego, a napewno nie tak, jak to co wy dostaliscie. Ale moze dlatego ze to tylko wycena na odleglosc - moze jak zjawimy sie tam osobiscie to zaproponuja nam cos ciekawszego :-?

Jutro mam zamiar zwlec sie o godzine wczesniej z lozka, tak zeby byc w pracy na 6 i wyjsc o 14, wiec moze zdaze do 16 dojechac do nich ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

zaba_gonia witaj i męcz do woli :)

 

Wojty my też szukamy bramy w kolorze złotego dębu w wymiarze ok. 2300 na 2200. Odwiedziłam trzy punkty sprzedaży Hormanna. Rozpiętość cenowa od 4600 do 5100 brutto za ten sam zestaw. Ewentualnie Wiśnowski cena również ok 4500 brutto. Normstahl z Lekcyjnej wycenił nam bramę na 4100 brutto ale jest mały problem. Próbnik ze złotym dębem będą mieli za dwa tygodnie. A to dla mnie za długo. Muszę dobrać bramę do zakupionych już drzwi (drewniane) a złoty dąb u różnych producentów inaczej wygląda.

 

Z rzeczy bardziej budujących muszę pochwalić się projektem naszej łazienki :) Obrazki wkrótce :)

 

marzka podeślesz mi też namiary na firmę z Trzebnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostalam tez wycene kominka-wreszcie - projekt zanioslam 2 tyg. temu i gdybym dzisiaj nie zadzwonila to dluuugo bym jescze wyceny nie dostala ...

 

No i niestety musze przyznac ze i tutaj sobie panowie pofolgowali....

 

Kominek z zalozenia mial byc prosty i tani. Zbudowany z regipsow, jedynie z waska otoczka z kamienia - jak narazie niestety tylko marmur mi spasowal, aczkolwiek szukam inngo tanszego kamienia...

 

W wycenie nie uwzgledniono:

wkladu kominkowego

rur do DGP (mimo ze podkreslalam, ze interesuje mnie zwlaszcza wycena DGP bo chce ja zrobic juz niedlugo, przed wylewkami)

 

No a oto wycena:

 

płyta GKF 315,00

izolacja 420,00

profile 178,00

siatka zbrojeniowa 25,00

beton komórkowy 40,00

kleje ceramiczne 160,00

rura chromoniklowa 275,00

kratka wywiewna 130,00

kratka nawiewna 110,00

redukcja 120,00

akryl 28,00

elementy kamienne 2 800,00

dyble 35,00

nadproże 240,00

taśma alu 168,00

sizal 74,00

riflex 60,00

redukcja do schiedel 140,00

RAZEM MATERIAŁY 5 318,00

R O B O C I Z N A 1800,00

RAZEM 7118,00

 

 

Nie wiem co wy o tym sadzicie, ale ja podejrzewam, ze chyba troche przegieli - przeciez idac ta droga to zwykly kominek z DGP i tanim wkladem kosztowalby u nich min. 15 000 :o.

 

Firma miesci sie na Krakowskiej, ale wiele jej reklam widziam w calym miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie rodacy:)

 

Dzisiaj dostałam wycenę budowy mojego domku i chciałabym zapytać jakie jest Wasze zdanie na temat wysokości kosztów.

 

Sama robocizna, budowa z silikatów, domek 140 m2 uzytkowej + podwójny garaz (z założeniem, że są prowadzone 3 budowy jednocześnie na sąsiadujacych ze sobą działkach-więc zazyczylismy sobie odpowiedniego rabatu za hurt).

 

SSO (fundamenty, ściany nosne i działowe, strop terriva, ścianki kolankowe, dach): 35 tyś zł.

 

Co Wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty skąd Ty bierzesz takie wyceny :roll: Przecież ten kominek to pewnie można za tysiąc złotych zrobić. Ja mój postawiłam za tyle, tzn tyle zapłaciłam za robocizne, a materiał to w sumie został z poddasza więc dokupiłam kilka profili no i gips do tego. Obmurowałam z bloczków, które zostały z fundamentów (miałam palete cegły betonowej). Zostało obłożenie kamieniem (mam swój) i zakup granitu (około 450 zł/metr). Może pokombinuj ciut taniej. Ja naprawde zrobiłam ogromny kominek wkleje zdjęcia jak posprzątam :roll: Mam półki ogromne na drewno i na ozdóbki itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzka

 

oczywiscie dostalam :), ale jeszcze nie przegladnelam :oops: , bo zauwazylam go wczoraj tuz przed wylaczeniem kompka. Dzisiaj, tak jak obiecywalam, przyturlalam sie na 6 do pracy, zeby pojechac na Lekcyjna - mam nadzieje ze przynajmnej uda mi sie cos utargowac ;)

 

Batka

 

ja juz jestem poprostu zalamana tymi cenami. Te misie wariuja!! Nie wiem, czy ja wygladam na taka naiwna, czy tak bogata?? :o

Wiem, ze cena tego kominka jest z kosmosu - podalam specjalnie wszystkie skladowe ceny, zeby pokazac za co sobie chlopaki tak licza (mi osobiscie podoba sie cena izolacji i nadproza). Moj kominek moze jest dosc duzy gabarytowo(tez ma miejsce na drewno i ozdobki), ale bez przesady....

Betka, a ty gdzie zamawialas swoj kominek?? Mozesz podac namiar??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka i.w.

 

sadze ze 35 000 za caly stan surowy z dachem to tanio. Ja placilam niby troche taniej, za troche wiekszy domek, ale to bylo rok temu. Teraz z tego co widze ceny sa o niebo wyzsze, wiec pewnie za wybudowanie domku krzycza wiecej (zreszta sasiadzce moja ekipa tez wycenila drozej domek, mimo ze byl mniejszy :-? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaba

 

ja tez zaczynam sie rozgladac za tego typu rzeczami :)

Ostanio przerabialma temat Geberitow.

 

I z tego co zauwazylam to nigdzie nie ma tak niskich cen, jak na allegro. Ceny nizsze o 30% spokojnie.

Z kafelkami troche gorzej-trzeba je poogladac, wybrac itp. Na allegro jeszcze nie patrzylam, ale sadze ze jesli ktos chce kupic standardowe kafelki z popularnych serii to tez je przez net spokojnie kupi. Ja sie zastanawiam nad wycieczka po innych wiekszych miastach, ale takich mniejszych od naszego Wrocka. Podobno na "prowincji" jest troche taniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój kominek zamawiałam na robotniczej. Tylko, że to kominek z płaszczem wodym. Dostałam dobry upust. Kominek miał wszystko. Dokupiłam tylko do czopucha kawałek komina (jak zwał tak zwał). Regulator miałam z ctm, ale odsprzedałam i mąż zamówił przez internet taki z firmy Geco, aby obsługiwał dwie pompy i sam podłączył. Tzn Paprocki robił instalacje kominka, ale podłanczał kabelki mąż bo coś tam pokombinował. Myśle, że Paprociego spokojnie można wpisać do grona dobrych "misi", ponieważ jest solidny, a przede wszystkim zna się, bo go dobrze wypytałam i rozumie temat.

 

Co do kafelek to na allegro nie są tańsze. Jak dostaniesz dobry rabar to masz taniej w sklepie. Pojedźcie jeszcze do dekora. Nie wiem czy coś można wybrać, ale może warto obejrzeć. Dekor się skończył i są przeceny do 70%. Trwa to już jakiś czas. Ja jade po baterie.

Kupuje na allegro wiele rzeczy i jedno jest pewne jest taniej niż w sklepie bez upustu. Ale jak ktoś ma rzędu 30% to już się nie opłaca. Na allegro kupiłam wąż podświetlany pod wanne za 12,50 z wysyłką to chyba tanio.

 

Jak ktoś potrzebuje szafek do łazienki to niech zadzwoni do pelipala w smolcu tj. łazienna 1. Kupowałam umywalke z szafką za 100zł. Zwykłe umywalki po 50zł. Tylko może lepiej wcześniej zadzwonić, bo nie wiem czy to jeszcze czynne. Też padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaba

 

ja tez zaczynam sie rozgladac za tego typu rzeczami :)

Ostanio przerabialma temat Geberitow.

 

I z tego co zauwazylam to nigdzie nie ma tak niskich cen, jak na allegro. Ceny nizsze o 30% spokojnie.

Z kafelkami troche gorzej-trzeba je poogladac, wybrac itp. Na allegro jeszcze nie patrzylam, ale sadze ze jesli ktos chce kupic standardowe kafelki z popularnych serii to tez je przez net spokojnie kupi. Ja sie zastanawiam nad wycieczka po innych wiekszych miastach, ale takich mniejszych od naszego Wrocka. Podobno na "prowincji" jest troche taniej ;)

Wojty

ale najpierw trzeba cos wybrać, żeby wiedzieć co chcę..

Metlik mam w głowie... :roll:

Mówisz na allegro....poszukam dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje hurtownie elektryczną, bo się wszyscy pytają:

zakupy elektryczne robiłam w firmie Rynel na ul. Przybyszewskiego 82 tel.325-35-82 (koło wieży ciśnień, blisko kromera) Dużego upustu nie dostałam 10%, ale ceny mają dobre.

Podaje mojego stolarza. Firma mieści się za Sułowem - Dubin. Nie ma wzorów do pokazania wszystko robi pod zamówienie. Trzeba mieć własny pomysł albo można popatrzeć na zdjęcia które ma. Kolory ma tylko próbki na różnych gatunkach drewna. Można wysłać zdjęcie to takie zrobi. Dokładnie umówił się na czwartek bądź piątek i był (mnie zdziwił). Cena jest uzależniona jaki wzór drzwi się chce. Robi też okna i schody (ale moich jeszcze nie robił więc nie wypowaidam się). Ja będe miała w lipcu z drewna sapelli. Nie moge się doczekać. :roll:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betka,

 

a na "akcesoriach" lazienowych da sie wynegocjowac rabat 30%?

 

Moj kolega ostanio duzo kupowal i ledwo wynegocjowal 10% :( (robil zakupy na ponad 10 000).

 

Ja narazie szukalam tylko Geberitow i najtaniej zaproponowali mi w Raab Karcherze - 10% taniej od ceny katalogowej. Za to w Armaluxie podali mi ceny wyzsze niz cenniku :o.

 

A probowals negocjowac ceny ze sprzedawcami z allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie rodacy:)

 

Dzisiaj dostałam wycenę budowy mojego domku i chciałabym zapytać jakie jest Wasze zdanie na temat wysokości kosztów.

 

Sama robocizna, budowa z silikatów, domek 140 m2 uzytkowej + podwójny garaz (z założeniem, że są prowadzone 3 budowy jednocześnie na sąsiadujacych ze sobą działkach-więc zazyczylismy sobie odpowiedniego rabatu za hurt).

 

SSO (fundamenty, ściany nosne i działowe, strop terriva, ścianki kolankowe, dach): 35 tyś zł.

 

Co Wy o tym sądzicie?

 

 

Witaj ja obliczyłam. ze nasz 188 m użytkowych (podwójny garaż) domek wykończony to stanu surowego otwartego (ale jest tez wliczony montaż 9 okien dachowych) wynosi ok 33 tys więc chyba Wasza cena jest ciut wyższa od mojej) a kto buduje Ci domek?

pozdrawiam flowercia

 

PS Ale nie obliczylam ścian działowych... nie wiem ile nas bedą kosztowały ale pewnie trzeba dodać 2-3 tys no ale i tak domek jest nasz o ok 50 m większy... (czyli u nas ostatecznie wyjdzie ok 36 tys)

 

 

PS Właśnie mnie wysłali w delegacje i nie widzę jak domek rośnie chlip chilp:-( mam tak jeździc przez 3 tyg... :-( .... do CH, chociaż tyle fajnie, że jestem nad Jeziorem Bodeńskim i oczywiście mam już zboczenie budowlane, bo oglądam sobie tutejsze domki i powiem Wam szczerze, ze My w Polsce na prawdę budujemy sobie fajne domy, tutaj wszystkie domy sa takie same proste najczesciej z dachem dwuspadowym :-) a u nas jest taka róznorodność i jest b. ciekawie :-)

pozdrawiam z nad jeziora Bodeńskiego flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój kominek zamawiałam na robotniczej. Tylko, że to kominek z płaszczem wodym. Dostałam dobry upust. Kominek miał wszystko. Dokupiłam tylko do czopucha kawałek komina (jak zwał tak zwał). Regulator miałam z ctm, ale odsprzedałam i mąż zamówił przez internet taki z firmy Geco, aby obsługiwał dwie pompy i sam podłączył. Tzn Paprocki robił instalacje kominka, ale podłanczał kabelki mąż bo coś tam pokombinował. Myśle, że Paprociego spokojnie można wpisać do grona dobrych "misi", ponieważ jest solidny, a przede wszystkim zna się, bo go dobrze wypytałam i rozumie temat.

 

Co do kafelek to na allegro nie są tańsze. Jak dostaniesz dobry rabar to masz taniej w sklepie. Pojedźcie jeszcze do dekora. Nie wiem czy coś można wybrać, ale może warto obejrzeć. Dekor się skończył i są przeceny do 70%. Trwa to już jakiś czas. Ja jade po baterie.

Kupuje na allegro wiele rzeczy i jedno jest pewne jest taniej niż w sklepie bez upustu. Ale jak ktoś ma rzędu 30% to już się nie opłaca. Na allegro kupiłam wąż podświetlany pod wanne za 12,50 z wysyłką to chyba tanio.

 

Jak ktoś potrzebuje szafek do łazienki to niech zadzwoni do pelipala w smolcu tj. łazienna 1. Kupowałam umywalke z szafką za 100zł. Zwykłe umywalki po 50zł. Tylko może lepiej wcześniej zadzwonić, bo nie wiem czy to jeszcze czynne. Też padł.

 

Witaj ja też polecam allegro, znalazłam tam firme z Wrocławia która o wiele taniej wycenila mi okna dachowe, (zajmuje się chyba tylko sprzedażą okien Velux'a - przedstawiciel Veluxa) zamiast 16 tys jak mi wyceniła normalna hurtowaina budowlana, zapłace 12 tys... za okna dachowe.. .więc róznica jest spora.

 

http://www.allegro.pl/item109593768_okna_dachowe_velux_sprawdz_ceny_.html

 

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z rana, mam jedno pytanie:

Montowaliście może kontaktrony wpuszczane w ramy okien (przewiercenie się od spodu

przez profil, a druga część kontaktronu zamontowana od spodu skrzydła okiennego?

Chodzi mi o okna z PCV.

Macie może namiary na instalatorów, którzy by to zrobili

w znośnych cenach i którzy kiedykolwiek to robili :) ? (nie chcę żeby na moich oknach się uczyli)

 

Szukam takiego który by mi tylko połączył kontaktron z przewodem (już doprowadzonym od spodu)

Tynkarze przy okazji tynków osadzą mi parapety wewnętrzne i chciałbym to zrobić przed tym osadzeniem,

a sam alarm podłączyć i skonfigurować później (po tynkach)

 

Z tymi instalatorami co gadałem to chcą 60zł/punkt, ale u nich to jest z podłączeniem do centrali,

a to mnie nie interesuje teraz :(, po za tym to trochę chyba drogo....

 

A może kontaktrony wpuszczone w ramę to przeżytek (bo niektórzy to mocno się dziwią że mam takie pomysły)

i może tylko na tym forum _ZBYCH_ i marcin_u to promują,

a w rzeczywistości to cała ta idea to nieporozumienie?

 

Wojty (właściwy 8) )

 

 

kontaktrony nie wpuszcane w ramę to przeżytek.

te wpuszczaen to estetyka i bezpieczeństow (dużo wyższe bo ni ewidać kontaktronu. zastanów się nad ty podłączeniem do alarmu tyl,ko wtedy będziesz wiedziała czy masz wszytko wysterowane jak należy. później może być kłopot dam ci jeszcze jeden namiar na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie rodacy:)

Sama robocizna, budowa z silikatów, domek 140 m2 uzytkowej + podwójny garaz (z założeniem, że są prowadzone 3 budowy jednocześnie na sąsiadujacych ze sobą działkach-więc zazyczylismy sobie odpowiedniego rabatu za hurt).

SSO (fundamenty, ściany nosne i działowe, strop terriva, ścianki kolankowe, dach): 35 tyś zł.

Co Wy o tym sądzicie?

 

U mnie, przy domku o powierzchni około 170 m2 sama robocizna (w zakresie podanym przez Ciebie) to około 31-33 tys zł. Piszę "około" bo cenę za ścianki działowe mam uzależnioną od metra i nie wiem ile dokładnie mi ich wyjdzie. Dom również jest stawiany z silikatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...