Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam jak powina wyglądać praca geodety.

Po ściągnięciu humusu zamówiłem geodetę do tyczenia budynku przyjechał wyłożył swoje instrumenty i powbijał cztery kołki i natym sie praca jego konczyła do zapłaty 400zł reszte miała sobie zrobić ekipa budowlana ponanośic na ławice punkty kazał im to robić metrówką .

i co wy nato.

 

Moja ekipa wyceniła sobie prace budowlane bez dachu na 28 tys drenaż budynku gratiś 170 m2 a ekipe do dachu mam z pod Opola i za położenia dachu z więżbą na gotowo 40 zł m2 dacg dwu spadowy .

czy to dużo jak sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam jak powina wyglądać praca geodety.

Po ściągnięciu humusu zamówiłem geodetę do tyczenia budynku przyjechał wyłożył swoje instrumenty i powbijał cztery kołki i natym sie praca jego konczyła do zapłaty 400zł reszte miała sobie zrobić ekipa budowlana ponanośic na ławice punkty kazał im to robić metrówką .

i co wy nato.

 

Moja ekipa wyceniła sobie prace budowlane bez dachu na 28 tys drenaż budynku gratiś 170 m2 a ekipe do dachu mam z pod Opola i za położenia dachu z więżbą na gotowo 40 zł m2 dacg dwu spadowy .

czy to dużo jak sądzicie.

 

Ja geodecie musiałam przygotować kilkanaście kołków i tak wytyczał jak chciała ekipa. Brał od każdego punktu. Punkt to chyba każdy wytyczony fragment. Moi Wykonawcy potrzebowali osie główne i ok.

Twoja ekipa wyceniła moim zdaniem ok, średnia cena. Dach miałam za tyle samo, tylko całość wyniosła mnie 35 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak powina wyglądać praca geodety.

Po ściągnięciu humusu zamówiłem geodetę do tyczenia budynku przyjechał wyłożył swoje instrumenty i powbijał cztery kołki i natym sie praca jego konczyła do zapłaty 400zł reszte miała sobie zrobić ekipa budowlana ponanośic na ławice punkty kazał im to robić metrówką .

i co wy nato.

[...]

moj geodeta najpierw robił mapkę do celow projektowych 610 PLN

a pozniej za wytyczenie osi ław oraz poziomow 488 PLN.

jedynie podałem mu nr tel do szefa ekipy budowlanej zeby od razu na placu budowy sie dogadali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Coś miałam ostatnio pecha. Kupiłam parapet z marmuru i mi pękł przy zakładaniu. Drodzy moi jak ktoś by potrzebował taki parapet poniżej 140 cm to z chęcią odsprzedam.

Druga wtopa to płytki w kuchni na ścianie. Wydawało mi się że będą pięknie wyglądać. Jakie było moje rozczarowanie jak zobaczyłam je ułożone. No cóż zostały skute i teraz są inne. Myśle sobie że jednak dobrze mieć architekta wtedy chyba takie rzeczy się nie zdarzają. Tylko moja pani architekt mnie olała więc już nie szukałam innej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Coś miałam ostatnio pecha. Kupiłam parapet z marmuru i mi pękł przy zakładaniu. Drodzy moi jak ktoś by potrzebował taki parapet poniżej 140 cm to z chęcią odsprzedam.

Druga wtopa to płytki w kuchni na ścianie. Wydawało mi się że będą pięknie wyglądać. Jakie było moje rozczarowanie jak zobaczyłam je ułożone. No cóż zostały skute i teraz są inne. Myśle sobie że jednak dobrze mieć architekta wtedy chyba takie rzeczy się nie zdarzają. Tylko moja pani architekt mnie olała więc już nie szukałam innej.....

 

fajnie jest jak ma sie Żone plastyczkę :) uff dziękui temu nie mam takich dylematow..ale za to musze miec sporo cierpliwosci gdy trwaja poszukiwania rozwiązania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam zamiar skleić ten parapet. Poszukuje teraz żywicy epoksydowej i szpachlówki albo jakiegoś wypełniacza, bo mam odprysk. W pierwszej chwili chciałam go sprzedać, bo to parapet do pokoju męża :roll:. Wszędzie mam granity, a z pośpiechu o tym jednym zapomniałam i doszłam do wniosku, że może być marmur. No to będzie :p tylko jeszcze pęknięty.... się naoszczędzałam :roll:

 

Niedługo będe miała kuchnie :lol: i się wprowadzamy :D Nie moge się już tego doczekać. Schody dopiero pod koniec lipca.

Teraz w kuchni płyteczki pikne. Będą pasowały do moich frontów. Wymyśliłam sobie takie postarzane dechy sosnowe, jeszcze takich nie widziałam i nie wiem jaki będzie efekt. Do tego chce kupić tynk dekoracyjny, ale nie wiem czy umiem sama go położyć. Może ktoś wie gdzie pokazują nakładanie na ściane. Wiem, że w marketach czasami tak i chyba na stronie foxa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam zamiar skleić ten parapet. Poszukuje teraz żywicy epoksydowej i szpachlówki albo jakiegoś wypełniacza, bo mam odprysk.

Witaj,

Widziałem że na wymianie doświadczeń ktoś Ci radził produkty Siki.

Widziałem produkty Siki w hurtowni AB Renowa-Bechcicki w oddziale na ul. Buforowej (wylot na Strzelin)

 

Wojty (właściwy 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

Wojty mam wycenę na bramę Novoferm z Braniborskiej. Wymiar 2375 x 2250, ocieplana 45 mm, malowana wg palety Ral, cena 2590 netto+automat Novomatic z 2 pilotami 850 netto, montaż 540 netto. Nie wiem czy to dobra oferta bo na razie to moja jedyna :-)

 

Teoretycznie skończyli nam dzisiaj dach i jedno miejsce ewidentnie jest skopane :-( zobaczyliśmy to dopiero po zapłaceniu. Mam nadzieję, że poprawią błąd i nie będę musiała "obsmarować" ich na forum chociaż współpraca była ciężka...

 

Ale mamy fajnie za to wykończony komin łupkiem Euronitu. Jutro zrobię zdjęcie i się pochwalę :-) i polecam hurtownię dachówek Lech-bud przy Żmigrodzkiej. Bardzo profesjonalna obsługa i dobre ceny i życzyłabym sobie tak we wszystkich hurtowniach...ja bardzo poproszę

 

pozdrawiam

:lol: Czy chodzi o tą hurtownię co jest kolo Marino? bo jeśli tak to wybór dachówek mają taki , że miałem lekki zawrót głowy- nawet mi się nie śniło,że mogą być takie kolory.Chyba u nich coś wybiorę.Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam tam ostatnio na Buforowej w sklepie chemicznym obok sklepu ogrodniczego. Czy ta AB Renowa jest na przeciwko??

ul. Buforowa 2 dawne tereny "Chemii", po przejechaniu pod wiaduktem skrecasz w lewo

i wjeżdżasz na tereny jakiegoś starego zakładu, tam jest ileś hurtowni i m.in. Renowa (oni maja charakterystyczne logo,

takie kółko czerwono-niebieskie z wpisanymi literami AB)

To taka hurtownia z częścia samoobsługową (jak supermarket, jeździsz z wózkiem :) )

 

Wojty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Ludziska może pomożemy temu dzieciarowi ?

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=73212

Ja kliknąłem juz cztery razy i więcej już nie dam rady , skończyły mi sie konta pocztowe :)

Trzeba, pomóc, w końcu jest z Wrocławia a Dolnoślązacy sobie nawzajem pomagają prawda ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno , jestem obecnie na etapie szukania kory sosnowej w dość dużej ilości (Ivo tamtej kory było za mało ;) ) nie mam specjalnych wymagań co do wielkości, nie musi być sortowana anie tym bardziej mielona, może zawierac wręcz domieszkę trocin. Z tego co widze do metr sześcienny "chodzi" po ok 100zł. może macie źródła tańszej kory ? jakieś tartaki które ja sprzedają ? Potrzebuję 1-2 wywrotki.

 

pozdrawiam wszystkich :) A tobie Ivo przesyłam buziaki :* ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno , jestem obecnie na etapie szukania kory sosnowej w dość dużej ilości (Ivo tamtej kory było za mało ;) ) nie mam specjalnych wymagań co do wielkości, nie musi być sortowana anie tym bardziej mielona, może zawierac wręcz domieszkę trocin. Z tego co widze do metr sześcienny "chodzi" po ok 100zł. może macie źródła tańszej kory ? jakieś tartaki które ja sprzedają ? Potrzebuję 1-2 wywrotki.

 

pozdrawiam wszystkich :) A tobie Ivo przesyłam buziaki :* ;)

 

no proszę, proszę, kto tu się pojawił :lol: :lol: :lol:

kliknęłam ...a co do kory to nam tez nie starczyło ;-)

jeździł po Wrocławiu kiedyś taki samochód oklejony, jechałam za nim i spisałam numer - i tam zamowiliśmy ostatecznie taką w workach, nie pamiętam po ile... chyba worek 80l za 6 złotych, oto ew. namiary 062/733 27 96, 601 845 642

 

oglądaliśmy kiedys też takie jakby wióry z okorowywanych palików, było to dłuzsze niz kora, takie trochę śmieszne, ale widziałam juz w ogrodach. To chyba był Ujeździec czy Ujazd Wielki...nie pamietam :-? w każdym bądź razie na mapie w górę od Trzebnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę!

 

Wojty jak tynki? Muszę koniecznie się wprosić na oglądanie ponieważ dalej nie wiem jakie tynki wybrać. Pozwolisz?

 

Pytanie do niezastąpionej grupy- kto jest w posiadaniu namiarów na szambo i gaz w butli podziemnej? Może macie jakieć namiary godne polecenia - pleas :D

 

U mnie w tym tygodniu montują się okna. Tymczasem Panowie zrobili wodę i kanalizę. Przy okazji okazało się, że potrzebny mi będzie jeszcze jeden kominek wentylacyjny (dachówka) i tu będzie problem ponieważ Roben już nie robi tych dachówek :evil: i będą poszukiwania po hurtowniach - eh życie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę!

Wojty jak tynki? Muszę koniecznie się wprosić na oglądanie ponieważ dalej nie wiem jakie tynki wybrać. Pozwolisz?

Tu Wojty (właściwy 8) )

Jak najbardziej zapraszamy, ale jest jedno małe "ale"....

Dzisiaj miał przyjsc tynkarz i mieli dowieźć mu materiał....

byłem na budowie po 17-tej i ani śladu.... a telefonu nie odbiera :evil:

Miał zacząć juz w tamtą środę.... ale zadzwonił ze niby spalił mu sie agregat i ze wymiana dopiero dzisiaj bo święta.... ale miał na dzisiaj

jakby co przysłać przynajmniej ludzi do odbioru materiału i przygotowania frontu robót...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...