Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

@ Woprz

 

Dach odebrany z małymi "niedoróbkami". Wszystkie mają być usunięte do momentu montażu okien dachowych. Niestety musiałem odebrać bez okien bo "były trochę drogie". Poczekam aż wstawią cały dół i wtedy pójdą dachowe i dokończą te popierdółki. Ogólnie jestem jednak zadowolony. Miśki Tyczki skopali trochę Schiedla i próbowali farbą :o załatać dziury w czapie ale nasz inspektor miał czujne oko. :wink: I tak muszą rozebracz czapę żeby ściągnąć trochę wełny i zostawić 8 cm do końca komina bez niej. :lol:

Okna powinny być w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

witam!

 

wszystkie kontakty, a raczej wiekszosc, znajdziecie na stronie grupy wroc., ktorej link znajduje sie w mojej stopce i z tego co sie orientuje rowniez w stopce dabell :)

 

A tak w ogole to ostanio nikt nie przesylal nowych namiarow na "misow"...

jesli macie cos to wysylajcie na moja skrzynke.

 

Mam jesdego takiego Misia, do którego ustawiaja sie kolejki. Ja niestety za późno do niego dotarłam. Mieszka w Oławie

Robi piekne łazienki kompleksowo. Widziałam jego prace u mojej sąsiadki. Nie tylko pięknie kładzie kafle, stiuki, tynki, ale ma tez pomysł. Najchętniej sam projektuje...to taki artysta...u mojej koleżanki zrobił prysznic w kształcie slimaka...i wiele innych fajnych rozwiązań.

Nie jest tani, ale bardzo dokładny i solidny....

Podeślę namiary jak tylko znajdę :D

 

Czy to nie przypadkiem pan Tomasz Matusiewicz? http://www.matusiewicz.pl/

 

Jest rewelacyjny potwierdzam, można go też ywkorzystywać jako inspektora nadzoru, jest wielkim szczególarzem. Będzie wspomagał moją budowę i kierownika budowy. Bardzo nie lubią go wykonawcy :-) 8) jak sam mówi:-) - i o to chodzi.

pozdrawiam

Dabell

 

[/img]

Nie o nim myślałam. Wysłałam do Wojty namiary na niego.

Chociaż weszłam na stronę tego Tomasza Matuszewicza i jestem pod wrażeniem. I na dodatek mieszka na tej samej ulicy co ja ..dosłownie kilka domów dalej :o :lol:

Jutro do niego podejdę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowną grupę Wrocławską.

Jestem na forum od niedawna bo i nasza droga budowlana dopiero rozpoczęta. Działeczka jest :D ; , projekt jest :D ; pozwolenie już prawie :-? .

Kupiliśmy działkę w okolicach Żórawiny koło Wrocławia i za mieiąc zaczynamy budowę, w związku z tym mam do Was pytanie.

Czy macie jakieś namiary na sprawdzone firmy dostarczające materiały do fundamentów (bloczki, beton, zbrojenie, piach, i takie tam inne „drobiazgi” które trzeba zakopać w ziemi), i ewentualnie jakieś namiary na firmy ze sprzętem typu koparki, wywrotki czy pompy do betonu.

Z góry dziękuję pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Woprz

 

Dach odebrany z małymi "niedoróbkami". Wszystkie mają być usunięte do momentu montażu okien dachowych. Niestety musiałem odebrać bez okien bo "były trochę drogie". Poczekam aż wstawią cały dół i wtedy pójdą dachowe i dokończą te popierdółki. Ogólnie jestem jednak zadowolony. Miśki Tyczki skopali trochę Schiedla i próbowali farbą :o załatać dziury w czapie ale nasz inspektor miał czujne oko. :wink: I tak muszą rozebracz czapę żeby ściągnąć trochę wełny i zostawić 8 cm do końca komina bez niej. :lol:

Okna powinny być w przyszłym tygodniu.

 

a wyczystka w tym schiedlu to nie za wysoko trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowną grupę Wrocławską.

Jestem na forum od niedawna bo i nasza droga budowlana dopiero rozpoczęta. Działeczka jest :D ; , projekt jest :D ; pozwolenie już prawie :-? .

Kupiliśmy działkę w okolicach Żórawiny koło Wrocławia i za mieiąc zaczynamy budowę, w związku z tym mam do Was pytanie.

Czy macie jakieś namiary na sprawdzone firmy dostarczające materiały do fundamentów (bloczki, beton, zbrojenie, piach, i takie tam inne „drobiazgi” które trzeba zakopać w ziemi), i ewentualnie jakieś namiary na firmy ze sprzętem typu koparki, wywrotki czy pompy do betonu.

Z góry dziękuję pozdrawiam

Czesc Jeśli chodzi o bloczki to Betard, jeśli chodzi o beton i pompę to np. Abet i Sanbet :-) pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Woprz

 

Dach odebrany z małymi "niedoróbkami". Wszystkie mają być usunięte do momentu montażu okien dachowych. Niestety musiałem odebrać bez okien bo "były trochę drogie". Poczekam aż wstawią cały dół i wtedy pójdą dachowe i dokończą te popierdółki. Ogólnie jestem jednak zadowolony. Miśki Tyczki skopali trochę Schiedla i próbowali farbą :o załatać dziury w czapie ale nasz inspektor miał czujne oko. :wink: I tak muszą rozebracz czapę żeby ściągnąć trochę wełny i zostawić 8 cm do końca komina bez niej. :lol:

Okna powinny być w przyszłym tygodniu.

Pochwal się zdjatkiem jakimś? :-)

pozdr Flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a wyczystka w tym schiedlu to nie za wysoko trochę

 

Nie wiem. Nie znam się. Może chodzi o tą od grilla na tarasie.

 

Fotki w dużym formacie są tutaj:

 

http://www.directupload.net/images/060623/temp/75rB8h2a.jpg

 

http://www.directupload.net/images/060623/temp/S4juTDsk.jpg

 

http://www.directupload.net/images/060623/temp/Dvn4khnX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dwa dni temu wylałem fundamenty a dziś sobie wykopałem studnię pan z koparką przyjechał z placu Grunwaldzkiego super sprzęt i wykopał dołek na pięc kregów sprawnie mu to poszło i już mam wodę w studni do podlewania i ekipa do budowy też będzie miała. Jak by ktoś potrzebował koparkę to mogę podać namiary.

 

Ile trzeba odczekać od wylania fundamentów by móc murować bloczki fundamentowe?

 

A piasek do murowania płukany załatwiłem sobie w Chrząstawie w firmie Piaskop po 14,80 za tonę to chyba normalna cena?

 

A w jaki sposób można wklejać zdięcia proszę wskazówki :wink:

 

I jeszcze jedno pytanie : gdzie można tanio kupić kominy Schiedla?

Pozdrawiam Domi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło mi o 257 cm :oops:

 

hej,

 

jak dla mnei to 2,57 to zdecydowanie za malo - sama mam 2,70 i 3,0 m w salonie. Spotkalam sie z opiniami ze to torche za duzo, ze lepiej 2,60-2,65 ale teraz na etapie wykonczeniowki w ogole tego nie zaluje. Nie mam teraz najmniejszego problemu z zaprojektowaniem odnizonego sufitu - takiego z lampeczkami i innymi pierdolkami. Prawde piszac nie wyobrazam sobie, czy znioslabym obnizenie sufitu w kuchni z 2,57 na np. 2,47 - makabra. W malych mieszkankach 2,50 moze nie przeszkadzac (teraz mam tyle ), ale na wiekszych przestrzenaich to troche razi.

 

Aha - jaka masz zaprojektowana grubosc podlogi (izolacja, styropian, jastrych, pokrycie), bo moze sie okazac, ze trzeba bedzie troche ja powiekszyc (ja powiekszam, bo zdecydowalam sie na podlogowke) i znowu mozesz stracic 2-3 cm z wysokosci.

 

Najlepiej, jesli pojdziesz do znajomych, ktorzy maja domek i popytasz sie jakie maja wysokosci i sam ocenisz, bo moze dla ciebie akurat to 2,57 bedzie pasic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło mi o 257 cm :oops:

Witaj my też długo zastanawialiśmy się jaka wysokość, nie chcieliśmy mieć wysokiego domu, ale w koncu zdecydowaliśmy sie na ok ponad 2,70

i wydaje mi sie, ze byla to b. dobra decyzja... :-) choc na razie jeszcze tego nie widzimy, bo mamy dopiero strop i ok 2,90 wiec pomieszczenia wydają sie ogromne )

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dwa dni temu wylałem fundamenty a dziś sobie wykopałem studnię pan z koparką przyjechał z placu Grunwaldzkiego super sprzęt i wykopał dołek na pięc kregów sprawnie mu to poszło i już mam wodę w studni do podlewania i ekipa do budowy też będzie miała. Jak by ktoś potrzebował koparkę to mogę podać namiary.

 

Ile trzeba odczekać od wylania fundamentów by móc murować bloczki fundamentowe?

 

A piasek do murowania płukany załatwiłem sobie w Chrząstawie w firmie Piaskop po 14,80 za tonę to chyba normalna cena?

 

A w jaki sposób można wklejać zdięcia proszę wskazówki :wink:

 

I jeszcze jedno pytanie : gdzie można tanio kupić kominy Schiedla?

Pozdrawiam Domi

 

Witaj my czekaliśmy ok tygodnia po wylaniu fundamentów :-)

pozdrawiam flowercia

PS Zdjecia wkleja się w b. łatwy sposób piszesz ] tu jest link [/ img

tylko oczywiscie bez spacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...