Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam taką dużą półke pod prysznicem, ale jeszcze nie mieszkam i nie ma półeczek :roll: , zresztą drzwi do kabiny też nie ma. Półka jest zrobiona przez wymurowanie bk 10 i zostawienie pod nią otworu. Wkleje zdjęcie na którym jest tylko kawałek wnęki, ale widać jak to wygląda. Przysznic jest wymurowany 120x80.

Link http://img485.imageshack.us/my.php?image=img42818un.jpg

 

 

Betka, co to za drewno na ścianie Twojej łazienki???

pięknie wygląda :D

Na ścianie jest kokos, olejowany. Wygląda rzeczywiście rewelacyjnie. Będzie efekt jak wszystko zrobie, parapet, półke pod zlew, szybe w kabinie no i posprzątam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

NOTO

- po ostatnich doświadczeniach nie polecę nawet wrogowi 8) mojego roleciarza

- alarmem się jeszcze nie zajmowałam

- tynkarze moi się bunkrują i olewają terminy więc też wylatują :evil:

 

Nie śmiem szukać kafelkarza, ten co robi u mojej mamy wpadł...... w cug i biedak nie może odstawić butelczyny od dwóch tygodni :-? Bierze 35/m2

 

Niestety z rzeczy ostanio zrobionych mogę jedynie polecić Oknoplast z Legnickiej (okna z Krakowa) nie mam im nic do zarzucenie. Co innego rolety - tutaj cała litania i broń boże z dala od tych rolet. Gość z Długołęki fabrykę ma jak się patrzy ale obsługa poniżej wszelkiego poziomu, no chyba że ktoś lubi być poniewierany :o

Betty masz na myśłi rolety Schweiker??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry WSZYSTKIM!!!! :D Pozdrawiam całą Grupę Wrocławską!!!!!!

Do dzisiaj byłem rzadkim gościem na forum, żyłem dotąd marzeniami o budowie. Wreszcie mogę zacząć realizację tych marzeń...

Podczas trwającego jeszcze miesiąc mojego wyjazdu zagranicznego, moja dzielna żona załatwiła wszystkie formalności: od kupna projektu przez wodę na działce, po złożenie wniosku o pozwolenie na budowę. Mam nadzieję, że będę mógł liczyć na waszą pomoc we wszystkich sprawach i dylematach jakie na pewno są nie do uniknięcia w tym życiowym przedsięwzięciu. Z radością czyta sie Wasze posty szczególnie tu, daleko od kraju, i serce rośnie jak czytam w jaki sposób radzicie sobie z tym wszystkim. Serce trochę drży, gdy pomyślę o kredycie, walce z nieudolnymi wykonawcami itp. Czytając forum jednak można na obczyźnie poczuć się jak w kraju: typowo polskie problemy na każdym kroku i jak zawsze polska solidarność w ich rozwiązywaniu!!!!!! Dziękuję! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry WSZYSTKIM!!!! :D Pozdrawiam całą Grupę Wrocławską!!!!!!

Do dzisiaj byłem rzadkim gościem na forum, żyłem dotąd marzeniami o budowie. Wreszcie mogę zacząć realizację tych marzeń...

Podczas trwającego jeszcze miesiąc mojego wyjazdu zagranicznego, moja dzielna żona załatwiła wszystkie formalności: od kupna projektu przez wodę na działce, po złożenie wniosku o pozwolenie na budowę. Mam nadzieję, że będę mógł liczyć na waszą pomoc we wszystkich sprawach i dylematach jakie na pewno są nie do uniknięcia w tym życiowym przedsięwzięciu. Z radością czyta sie Wasze posty szczególnie tu, daleko od kraju, i serce rośnie jak czytam w jaki sposób radzicie sobie z tym wszystkim. Serce trochę drży, gdy pomyślę o kredycie, walce z nieudolnymi wykonawcami itp. Czytając forum jednak można na obczyźnie poczuć się jak w kraju: typowo polskie problemy na każdym kroku i jak zawsze polska solidarność w ich rozwiązywaniu!!!!!! Dziękuję! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

dopiero zaczynamy z mężem naszą budowlaną przygodę i chciałabym was prosić o pomoc.

 

Czy macie może namiary na projektantów od elektryki i wod-kan, bo złożyliśmy na prędce wniosek o pozwolenie na budowę, ale wypadało by wziąć się ostro za załatwianie prądu i wody a jakoś tak nie mogę znaleźć nikogo kto mógłby mi to zrobić. Najchętniej to znlazałbym kogoś kto zrobi mi wszystko w danej branzy: projekt, wykopy, poukłada rury / kable, załatwi co trzeba w enegetyce czy gminie i zakopie wszystko ale o tym to mogę chyba zapomnieć :(

Próbujemy zacząc budowę w Czernicy, więc jeśli mielibyście jakieś pomocne namiary będę bardzo wdzięczna :)

 

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupe Wroclawska!

My to w ogole nowicjusze, bo jeszcze nawet nie mamy dzialki i wlasnie w tej sprawie chcialabym zasiegnac informacji. Wspolnie z mezem podjelismy decyzje ze chcielibysmy wybudowac sie w Swietej Katarzynie. Czy ktos ma tam jakies wejscia kto chcialby sprzedac dzialeczke???

spróbuj w wątku "Grupa Wrocławska - działki" - tam ludzie wymieniają sie informacjami na ten temat - i o Św. Kaśce tez coś tam było

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuję pomocy z znalezieniu namiaru na dobrego kafelkarza "z podstawami hydrauliki" :). Trzeba uporządkować wejścia i ujścia wody w łazienkach, położyć kafle , zainstalować armaturę, do tego salon, kuchnia i ... pewnie coś jeszcze.

Ile kosztuje teraz praca kafelkarza we Wrocławiu ?

 

Dodatkowo szukam:

- rolet wraz z instalatorami

- speca od alarmów

- fachowca od gładzi gipsowych ....

 

:( czyżby wszyscy fachowcy wyjechali do UE ? A Ci co zostali mają juz pracę do Świąt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuję pomocy z znalezieniu namiaru na dobrego kafelkarza "z podstawami hydrauliki" :). Trzeba uporządkować wejścia i ujścia wody w łazienkach, położyć kafle , zainstalować armaturę, do tego salon, kuchnia i ... pewnie coś jeszcze.

Ile kosztuje teraz praca kafelkarza we Wrocławiu ?

 

Dodatkowo szukam:

- rolet wraz z instalatorami

- speca od alarmów

- fachowca od gładzi gipsowych ....

 

:( czyżby wszyscy fachowcy wyjechali do UE ? A Ci co zostali mają juz pracę do Świąt ?

Jest chyba dokładnie tak jak piszesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wsztystkich po dość długim milczeniu.

Nareszcie moge pochwalić się dobrymi wieściami: mamy wykonawcę a ja od miesiąca znowu jestem aktywna zawodowo :-) po wychowawczym (dlatego tak długo milczałam :lol: ).

Jeżeli chodzi o muraży to jestem w szoku rozbieżnością wycen. Dałam do dwóch misiów z listy do wyceny domek (fundamenty 9m*11m2, 140m2 pow. użytkowej, mało ścian konstrukcyjnych na dole - podciągi, prosty domek - widac na zdjęciu obok): efekt :

1. 28 tys.,

2. 31 tys.

Byłam lekko przybita i dałam do wyceny jeszcze jednemu, (też z listy - sama go polecała bo stawiał domek u znajomych działkę obok, ale nie liczyłam na to że znajdzie czas bo miał być zajęty do końca wrzesnia - bylibyśmy na niego zdecydowani nawet gdyby wycenił więcej niż inni) - i tu szok!!!! Wycena 18 tys. :o .

Ja rozumiem, 3-5 tysięcy rozbieżności ale 10??? W dodatku jeszcze okazało się że na dniach wyleciała mu budowa, bo ktoś nie raczył go poinformować, że zdecydował się na kogoś innego, więc pod koniec sierpnia, początek września ruszamy!!!

Misie się ogólnie rozbestwiają chyba i zaczynają spiewać więcej niż rozsądek mówi, ale jak są chętni to niby czemu nie.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

 

Dabell, do tej roznorodnosci cen bedziesz sie musiala niestety przyzwyczaic. Dobrze ze sie nie spytalas ile kosztuje wybudowanie domku z materialem to dopiero bys sie zdziwla jakie sa roznice w cenach, nie mowic o tym ze najczesciej za te cene mozna 2 domy wybudowac.

A 18 tys. to naprawde dobra cena :D - popytaj sie tylko dokladnie co w to wchodzi, zeby nie bylo haczykow. No i ze swojego doswiadczenia - podpisz umowe i zastrzez sobie kary w przypadku nie dotrzymania terminow.

 

A co do cen - pamietacie ile placiliscie za ocieplenie zewnetrzne - narazie interesuje mnie polozenie ocieplenia i kleju (dalsze prace przesune chyba na wiosne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do cen - pamietacie ile placiliscie za ocieplenie zewnetrzne - narazie interesuje mnie polozenie ocieplenia i kleju (dalsze prace przesune chyba na wiosne).

 

Jesienią zeszłego roku za ocieplenie styropianem+tynk struktura mineralna 20 zł/m2. W cenie były boniowania wokół okien i na garażu.

Co do jakości to mogłoby być lepiej ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :wink: :roll:

 

 

pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

 

Dabell, do tej roznorodnosci cen bedziesz sie musiala niestety przyzwyczaic. Dobrze ze sie nie spytalas ile kosztuje wybudowanie domku z materialem to dopiero bys sie zdziwla jakie sa roznice w cenach, nie mowic o tym ze najczesciej za te cene mozna 2 domy wybudowac.

A 18 tys. to naprawde dobra cena :D - popytaj sie tylko dokladnie co w to wchodzi, zeby nie bylo haczykow. No i ze swojego doswiadczenia - podpisz umowe i zastrzez sobie kary w przypadku nie dotrzymania terminow.

 

W ramach 18 tys. jest wszystko oprócz drenażu, są kominy systemowe i nie ma ścianek działowych. W tych pozostałych wycenach też - bo daliśmy wszystkim przedmiar z konkretnymi liczbami. Za wymurowanie komina zamiast Schiedla do tych droższych wycen chcieli jeszcze po 2 tys., więc i tu też będzie trzeba trochę dodać, ale i tak będzie taniej niż zakup kominów systemowych, a murarz dokładny, więc można mu powierzyć komin. Nie mamy dużo ścianek działowych, więc jak powiedział ten wykonawca za m2 będzie 25 zł czyli około 2 tys. Drenaż ok 1 tys. Więc jak policzymy wszystko to będzie 18+2+2+1=23 tys. za wszystko. Pozostałe wyceny analogicznie 33 i 36 tys.

 

Umowę podpisujemy w sobotę, a rozliczać płatności będziemy przez kierownika budowy, więc nie będzie kasy dopóki nie będzie wykonanej roboty zgodnie z umową (oczywiście zapisy z terminami będą).

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień doberek :-)

 

dabell - trafisz kiedyś do Ligoty?? :wink:

 

Ivo :-)

myślę, że wcześniej czy później trafię :lol: .

Tylko teraz będzie trudniej, bo jak pisałam wróciłam do pracy:-). No chyba, że się zabiorę z moim szefem - też w Ligocie mieszka :-).

Jak ruszymy z budową to będziemy częstszymi goścmi w tych rejonach.

 

pozdrawiam

dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień doberek :-)

 

dabell - trafisz kiedyś do Ligoty?? :wink:

 

Ivo :-)

myślę, że wcześniej czy później trafię :lol: .

Tylko teraz będzie trudniej, bo jak pisałam wróciłam do pracy:-). No chyba, że się zabiorę z moim szefem - też w Ligocie mieszka :-).

Jak ruszymy z budową to będziemy częstszymi goścmi w tych rejonach.

 

pozdrawiam

dabell

 

OK - w takim razie cierpliwie czekam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...