Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

W jaki sposób mam znaleźć ekipę budowlaną ??? ;)

Nie pali mi się dupsko, bo jeszcze nie mam pozwolenia na budowę i przy obecnym tempie urzędów pewnie październik mnie zastanie.

Czy macie może ekipę wolną w tym terminie na postawienie fundamentów???

W sumie to mam na oku 2, myślę że kierownik budowy mi sypnie też kilka propozycji, ale on jest chyba z tej najwyższej półki, więc mam obawy że robocizna wyniesie drożej niż wszystkie materiały ;)

Póki co jestem optymistką, najwyżej sama będę stawiała te fundamenty ;)

 

Ps. Jeśli macie namiar na ekipę wolną w przyszłym roku to też bardzo proszę, zawsze można rozejrzeć się po rynku.

 

Tylko mi tu nie pisać że wszyscy zajęci, bo tyle to wiem ;)

 

Jeszcze dodam że buduje się w gminie święta katarzyna - będę się budować ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Wiatm nowych forumowiczów ! Życzę powodzenia w budowaniu :)

 

mynia_pynia, bestyjeczka przedzwońcie listę która jest w stopce u Wojty. Podajemy tam namiary na ludzi sprawdzonych. To czy mają wolne terminy powiedzą sami.

 

Jimmy26 miejsce na budowę domu to bardzo indywidualna sprawa. Zalezy na czym wam zależy czy na ładnej okolicy czy na dobrej komunikacji, bliskości szkoły, sklepów itp. Szczerze mówiąc wybrane przez Ciebie miejsce nie jest dla mnie atakcyjne. Ja buduję w Smardzowie i dla innych tez nie musi być ok. Nas przekonała kombinacja ceny+lokalizacji+dobrej komunikacji.

 

Za kwotę, którą chcesz przeznaczyć na działkę możesz śmiało szukać w Biestrzykowie, Żernikach, Smardzowie. Najlepszym sposobem są sobotnio-niedzielne wycieczki objazdowe i pytanie się miejscowych. Sama to praktykowałam :)

 

Wojty tynkarze pojechali jednak jeszcze będa wracać na poprawki :) Jak samopoczucie? Mały łobuz kopie?

 

Czas na wykończeniówkę..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za kwotę, którą chcesz przeznaczyć na działkę możesz śmiało szukać w Biestrzykowie, Żernikach, Smardzowie. Najlepszym sposobem są sobotnio-niedzielne wycieczki objazdowe i pytanie się miejscowych. Sama to praktykowałam :)

 

No nie wiem czy to nie jest zbytni optymizm. Zanim w zeszłym tygodniu kupiłem swoją działkę, szukałem długo działki w Biestrzykowie i Zernikach.

 

W tych pierwszych cena za budowlaną to 180zł za 1m2 (jedna działka była za 140m2, ale blisko przyszłej obwodnicy), za siedliskową 120+VAT.

 

W Żernikach trochę mniej, bo budowlane za 120zł.

 

Tak czy inaczej ceny galopują :( .

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty tynkarze pojechali jednak jeszcze będa wracać na poprawki :) Jak samopoczucie? Mały łobuz kopie?

 

Czas na wykończeniówkę..........

 

Tia, wg ustalen maja sie zjawic u nas ...jutro na poprawki i dokonczenie niektorych elementow. Az nie chce myslec o tym ze mogliby jutro nie przyjechac.

 

A co do Lobuz/Lobuziczki (moze w poniedzielk sie ujawni) to oczywiscie ze kopie, a nieraz nawet tak sie nakopie ze potem dostaje czkawki - super uczucie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty&M dziękuje za odpowiedź.

 

Dobrze by było jeśli był by dobry dojadz do Wrocka. Ja mam samochód ale moja dziewczyna nie. No chyba, że kupili byśmy drugi. Szkoły, to narazie nas nie dotyczy, przynajnimniej przez najbliższych kilka lat. Z tym weekendowym szukaniem to chyba też nie jest taki głupi pomysł, warto spróbować. Ale kogo najlepiej pytać?

 

Teraz z innej beczki, ile Was kosztowało postawienie i urządzenie domu?? Wiem, że na to składa się wiele czynników ale prosiłbym o kilka przykładów.

 

Pozdrawiam

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty&M dziękuje za odpowiedź.

 

Dobrze by było jeśli był by dobry dojadz do Wrocka. Ja mam samochód ale moja dziewczyna nie. No chyba, że kupili byśmy drugi. Szkoły, to narazie nas nie dotyczy, przynajnimniej przez najbliższych kilka lat. Z tym weekendowym szukaniem to chyba też nie jest taki głupi pomysł, warto spróbować. Ale kogo najlepiej pytać?

 

Teraz z innej beczki, ile Was kosztowało postawienie i urządzenie domu?? Wiem, że na to składa się wiele czynników ale prosiłbym o kilka przykładów.

 

Pozdrawiam

Jakub

 

 

Pytać zawsze sołtysa albo panią w sklepie :)

 

Koszt do tej pory to ok 400 tys PLN (z działką - działka kosztowała 36 tys, plus ok 15 tys nie mam pojęcia na co - projekt, uzgodnienia etc)

Nie mam pojęcia skąd wzięliśmy taką kasę :o w każdym razie pozostało nam jeszcze jakieś co najmniej 40 tysia (ogród, przód ogrodzenia, kostka i meble, dokończenie urządzenia łazienki) pewnie plus 20% z tego na nieprzewidziane wydatki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miła Grupo! :D

Podajcie mi namiary na sklepy z bramami garażowymi i drzwiami zewnętrznymi...

Jakiej firmy macie bramy?

Na co zwracac uwagę przy zakupie?

 

Pomóżcie...plizzzzzzzzzzzzzzzzz :D

 

ja mam Normstahl - kupiony w firmie bingo na Lekcyjnej

Dzięki :D

A mają w kolorze złotego dębu?

A drzwi też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miła Grupo! :D

Podajcie mi namiary na sklepy z bramami garażowymi i drzwiami zewnętrznymi...

Jakiej firmy macie bramy?

Na co zwracac uwagę przy zakupie?

 

Pomóżcie...plizzzzzzzzzzzzzzzzz :D

 

ja mam Normstahl - kupiony w firmie bingo na Lekcyjnej

Dzięki :D

A mają w kolorze złotego dębu?

A drzwi też?

 

zaba - niestety nie pamiętam jakie mają kolory :-? bramę kupowałam gdzieś 3 lata temu. standardowo mieli chyba biały i brąz, a każdy inny kolor był mozliwy, ale za dopłatą.

Co do drzwi - ja drzwi zewnętrzne zamówiłam w firmie która robiła nam okna (Gebauer), więc nie rozglądałam sie u nich czy mają drzwi zewnętrzne - tu jest ich strona http://www.bingo.wroc.pl/, mieszczą sie na Sołtysowicach

w czasie kiedy szukałam bramy brałam pod uwagę przede wszystkim bramy Normstahl, Horman i Wiśniowski, tu jest zreszta wątek o bramach http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=12703&postdays=0&postorder=asc&start=0

pozdrawiam i trafnego wyboru życzę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miła Grupo! :D

Podajcie mi namiary na sklepy z bramami garażowymi i drzwiami zewnętrznymi...

Jakiej firmy macie bramy?

Na co zwracac uwagę przy zakupie?

 

Pomóżcie...plizzzzzzzzzzzzzzzzz :D

 

ja mam Normstahl - kupiony w firmie bingo na Lekcyjnej

 

Ja kupiłam brame w firmie Milan na Krakowskiej)

pozdrawiam Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...