Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszytkich,

dopiero zaczynam swoją przygodę z budową domu,

kończę załawtianie wszelkich potrzebnych formalności i muszę zacząć

szukać ekipy, która wybuduje mi stan surowy domku jeszcze w tym roku.

Jeśli ktoś ma namiary na porządną i sprawdzoną ekipę,

to bardzo proszę o przekazanie tych danych.

Będę budował we Wrocławiu, ściany z Silki na cieńkowarstwowych spoinach.

 

Pozdrawiam, i z góry dziękuję za pomoc :-)

 

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich,

dopiero zaczynam swoją przygodę z budową domu,

kończę załawtianie wszelkich potrzebnych formalności i muszę zacząć

szukać ekipy, która wybuduje mi stan surowy domku jeszcze w tym roku.

Jeśli ktoś ma namiary na porządną i sprawdzoną ekipę,

to bardzo proszę o przekazanie tych danych.

Będę budował we Wrocławiu, ściany z Silki na cieńkowarstwowych spoinach.

 

Pozdrawiam, i z góry dziękuję za pomoc :-)

 

Jarek

 

 

porzadne ekipy sa juz pozajmowane do konca roku .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miła Grupo! :D

Podajcie mi namiary na sklepy z bramami garażowymi i drzwiami zewnętrznymi...

Jakiej firmy macie bramy?

Na co zwracac uwagę przy zakupie?

 

Pomóżcie...plizzzzzzzzzzzzzzzzz :D

 

ja mam Normstahl - kupiony w firmie bingo na Lekcyjnej

Dzięki :D

A mają w kolorze złotego dębu?

A drzwi też?

 

hej zaba, musze cie zmartwic.

 

My zamowilismy miesiac temu brame z Normstahla i 2 dni temu dzwonili, ze sie termin duuuzo wydluzy - pazdziernik, zamist sierpnia!!!! Okazalo sie bowiem, ze Normstahl przez to ze niedawno zmienil dostawce blachy bedzie mial duze opoznienia w terminach. Nam zaoferowano w ramach rekompensaty, albo darmowy serwis na 5 lat, albo zamiane na Wisniowieckiego. Jeszcze nie podjelismy decyzji :-? . Podobno w Krispolu jest podobna sytacja. Na Braniborskiej, kolo Dekorala jest firma z bramami, tez jakimis "zachodnimi" , cena podobna, zapomnialam nazywy - mozesz zawsze tam tez sie przejechac.

 

A co do kolorow to teraz nie ma z tym najmniejszych problemow. Doadtkowo firmy najczesciej nawet nie chca doplaty za kolor np. zloty dab - tak przynajmniej bylo w naszym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK Jaki Ty dom budujesz za 500tyś zł?? Ja mam zamiar wybudować nieduży dom ok. 100mkw.

 

Pozdrawiam

Jakub

 

jimmy26 - my też myśleliśmy że postawimy domek za max 200.000 - na razie wydaliśmy ok. 350.000 i mamy zrobiony tylko parter 90m2, poddasze czeka na lepsze czasy, nie mamy też ogrodzenia z przodu

w domu nie mamy żadnych wodotrysków i bajerów - raczej skromnie, największym zbytkiem były okiennice

podobnie jak BK - nie wiem skąd wzięliśmy tyle pieniędzy :o :wink:

 

koszty zawsze są większe - chociażby nie wiem jak dokładnie je policzysz....nie znam osoby która zmieściła sie we wcześniejszych planach.

 

moim zdaniem zaoszczędzić można na ekipach - jeśli znasz sie na tym i budujesz sposobem gospodarczym - przykład kodi'ego z Gdyni to potwierdza...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK Jaki Ty dom budujesz za 500tyś zł?? Ja mam zamiar wybudować nieduży dom ok. 100mkw.

 

Pozdrawiam

Jakub

tia, 100m2, rozumiem ze jeszcze nie masz projektu, wiec moze sie okazac, ze przede wszystkim te 100m2 bedzie za malo. Wszsyscy na poczatku tak mysla ze im 100m2 wystarczy, tylko potem okazuje sie ze chca miec duzy salon (w domkach salon z jadalnia to min35-40m2), jakas sypialnie, pokoje dla dzieci (min.2), kuchnia, lazienki min. 2, do tego kotlownia, "narzedziownia" lub garaz powiekszony o ankesik do majsterkowania i tak sie konczy na 150m2+garaz. Dom to nie mieszkanie, musisz pamietac, ze tu nie ma piwnicy, gdzie mozna upchnac rowery i inne graty, nie ma tez stryszku, korytarza, czy wozkowni, gdzie bedziesz trzymal wozek dla dziecka. A poza tym trzeba liczyc sie z miejscem na kosiarke, kociol+cala aparature. Fajnie tez miec pralnie, zeby nie suszyc ubran w salonie.

 

Wiec nie zdziw sie, ze przede wszystkim weryfikacji podlegac bedzie twoj metraz domu, moze tez metraz dzialki - jak zobaczysz domki postawione na 700m2 i te na 1200 ...

 

Czemus sie mowi ze dom to studnia bez dna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miła Grupo! :D

Podajcie mi namiary na sklepy z bramami garażowymi i drzwiami zewnętrznymi...

Jakiej firmy macie bramy?

Na co zwracac uwagę przy zakupie?

 

Pomóżcie...plizzzzzzzzzzzzzzzzz :D

 

ja mam Normstahl - kupiony w firmie bingo na Lekcyjnej

Dzięki :D

A mają w kolorze złotego dębu?

A drzwi też?

 

hej zaba, musze cie zmartwic.

 

My zamowilismy miesiac temu brame z Normstahla i 2 dni temu dzwonili, ze sie termin duuuzo wydluzy - pazdziernik, zamist sierpnia!!!! Okazalo sie bowiem, ze Normstahl przez to ze niedawno zmienil dostawce blachy bedzie mial duze opoznienia w terminach. Nam zaoferowano w ramach rekompensaty, albo darmowy serwis na 5 lat, albo zamiane na Wisniowieckiego. Jeszcze nie podjelismy decyzji :-? . Podobno w Krispolu jest podobna sytacja. Na Braniborskiej, kolo Dekorala jest firma z bramami, tez jakimis "zachodnimi" , cena podobna, zapomnialam nazywy - mozesz zawsze tam tez sie przejechac.

 

A co do kolorow to teraz nie ma z tym najmniejszych problemow. Doadtkowo firmy najczesciej nawet nie chca doplaty za kolor np. zloty dab - tak przynajmniej bylo w naszym przypadku.

 

Witam,

 

ja zamówiłam bramę na Lekcyjnej - Normstahl i od razu mi powiedzieli, że okres oczekiwania to minimum 7 - 8 tygodni. Bramy są w 10 kolorach bez dodatkowej opłaty, ja wybrałam kolor srebny i w tym samym kolorze zamówiłam rolety.

 

Pozdrawiam

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miła Grupo! :D

Podajcie mi namiary na sklepy z bramami garażowymi i drzwiami zewnętrznymi...

Jakiej firmy macie bramy?

Na co zwracac uwagę przy zakupie?

 

Pomóżcie...plizzzzzzzzzzzzzzzzz :D

 

ja mam Normstahl - kupiony w firmie bingo na Lekcyjnej

Dzięki :D

A mają w kolorze złotego dębu?

A drzwi też?

 

hej zaba, musze cie zmartwic.

 

My zamowilismy miesiac temu brame z Normstahla i 2 dni temu dzwonili, ze sie termin duuuzo wydluzy - pazdziernik, zamist sierpnia!!!! Okazalo sie bowiem, ze Normstahl przez to ze niedawno zmienil dostawce blachy bedzie mial duze opoznienia w terminach. Nam zaoferowano w ramach rekompensaty, albo darmowy serwis na 5 lat, albo zamiane na Wisniowieckiego. Jeszcze nie podjelismy decyzji :-? . Podobno w Krispolu jest podobna sytacja. Na Braniborskiej, kolo Dekorala jest firma z bramami, tez jakimis "zachodnimi" , cena podobna, zapomnialam nazywy - mozesz zawsze tam tez sie przejechac.

 

A co do kolorow to teraz nie ma z tym najmniejszych problemow. Doadtkowo firmy najczesciej nawet nie chca doplaty za kolor np. zloty dab - tak przynajmniej bylo w naszym przypadku.

 

Witam,

 

ja zamówiłam bramę na Lekcyjnej - Normstahl i od razu mi powiedzieli, że okres oczekiwania to minimum 7 - 8 tygodni. Bramy są w 10 kolorach bez dodatkowej opłaty, ja wybrałam kolor srebny i w tym samym kolorze zamówiłam rolety.

 

Pozdrawiam

 

Magda

 

 

patrzcie jak to się zmieniło w ciągu 3 lat :o wtedy bez dopłaty były tylko 2 kolory - biały i brązowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

24 sierpnia odbieram mieszkanko w stanie developerskim. Chciałbym je szybciutko wykończyć. Macie moze namiary na jakieś sprawdzone ekipy, zeby było tanio i solidnie no i terminowo. Podam swój nr tel. 500 111 421 no i moze maila [email protected]

 

pozdrawiam

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Biba" na budowie))) na "wiechę"

Witajcie mam pytanie czy ktos z was organizowal imprezkę dla Waszych budowlańców, nasi ciesle są bardzo chętni wlasnie sami nam to zaproponowali))) bo my sie czailismy czy cos takiego zrobic czy nie, przy okazji wezmiemy naszą ekipę budowlaną, i tu mam problem bo nie wiem jak zorganizowac taką imprezkę )) np beczka piwa? moze jakis grill? (mamy niestety maly a jak przyjdzie 20 chlopa to sie zaplacze ;;-)

moze ktos ma juz doswiadczenie w tej sprawie))

dzieki

flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Biba" na budowie))) na "wiechę"

Witajcie mam pytanie czy ktos z was organizowal imprezkę dla Waszych budowlańców, nasi ciesle są bardzo chętni wlasnie sami nam to zaproponowali))) bo my sie czailismy czy cos takiego zrobic czy nie, przy okazji wezmiemy naszą ekipę budowlaną, i tu mam problem bo nie wiem jak zorganizowac taką imprezkę )) np beczka piwa? moze jakis grill? (mamy niestety maly a jak przyjdzie 20 chlopa to sie zaplacze ;;-)

moze ktos ma juz doswiadczenie w tej sprawie))

dzieki

flowercia

 

u mnie nie było żadnej imprezy z okazji wiechy

pamiętam, że temat ten przewijał się przez forum i większość chyba dawała jakis alkohol ekipie, ale bez wspólnego biesiadowania

 

moim zdaniem robienie z tej okazji imprezy to przesada.....lepiej trzymać budowlańców w ryzach niż fundowac im jeszcze imprezę.....no chyba że to ekipa bardzo zaprzyjaźniona i to taki wspólny grill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Biba" na budowie))) na "wiechę"

Witajcie mam pytanie czy ktos z was organizowal imprezkę dla Waszych budowlańców, nasi ciesle są bardzo chętni wlasnie sami nam to zaproponowali))) bo my sie czailismy czy cos takiego zrobic czy nie, przy okazji wezmiemy naszą ekipę budowlaną, i tu mam problem bo nie wiem jak zorganizowac taką imprezkę )) np beczka piwa? moze jakis grill? (mamy niestety maly a jak przyjdzie 20 chlopa to sie zaplacze ;;-)

moze ktos ma juz doswiadczenie w tej sprawie))

dzieki

flowercia

 

u mnie nie było żadnej imprezy z okazji wiechy

pamiętam, że temat ten przewijał się przez forum i większość chyba dawała jakis alkohol ekipie, ale bez wspólnego biesiadowania

 

moim zdaniem robienie z tej okazji imprezy to przesada.....lepiej trzymać budowlańców w ryzach niż fundowac im jeszcze imprezę.....no chyba że to ekipa bardzo zaprzyjaźniona i to taki wspólny grill

No w sumie to jestesmy sąsiadami w tej samej miejscowosci)))

wiec fajnie by bylo tez sie przy okazji poznac) i wkupic ;-) ;-)

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko. Co prawda cieszy mnie deszcze, który był potrzebny, ale czy aby to nie skomplikuje prac ziemnych? W poniedziałek miałem wejśc ściągać humus i kopać fundamenty. Czy w taki deszcz możn normalnie robić prace ziemne???? No i może ktoś wie jaka bęzie pogoda w najbliższych dniach bo w prognozy meteorologów jakoś nie wierzę. Przynajmniej po styczniowych zapowiedziach że lato w tym roku będzie bardzo zimne. Co pokazał lipiec:)

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flowera ja bede cos takiego urzadzac dla moich remontowcow sztuk trzy, plus moj najwspanialszy kierownik zamieszania ktory tego wszystkiego pilnuje i organizuje... plus zony, dzieci. Do tego super sasiedzi, ktorzy trzymali klucze i warte na "budowie" sztuk trzy.... tez sie tego troche nazbiera a ze ogrodek wyglada jak po bombie atomowej i do tego jeszcze nie ma zrobionego tarasu itp to organizowac bede grila nie calkiem przydomowego. W mojej wioseczce po drugiej stronie ulicy przerobiono duzy staw hodowlany na malutki osrodek rekreacyjny. W soboty i niedziele mozna sobie poplywac na lodkach, pomoczyc kija, pogrilowac zdobycz. Jest sklep i mala knajpka z duzym tarasem ze stolami, lawami itp i zamierzam dogadac sie z sasiadka do ktorej to nalezy zeby nam to w ktorys wrzesniowy piatek udostepnila na impreze

Zakupie u Niej wszystko co do grila jest potrzebne, jakas chabanine, kielbaski, piwo, pieczywo itp salatki narobie u Mam we Wrocku i wydaje mi sie ze bedzie git :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...