Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Czy ktoś z Was budował dom z jedną firmą? Czy lepiej wybrać system gospodarczy?

pozdrawiam

 

Ja mam jedna firmę , ktora robi mi wszystko co jest "budowlane"(stan surowy zamkniety +podłogi +tynki+ocieplenie).

Oczywiście maja swoich podwykonawców do więżby, tynkow i posadzek.

 

Instalacje robiły dwie firmy jedna od pradu , druga od wod-kan-CO.

 

To jest dla mnie wygodne bo nie musze wysłuchiwac : "..ale ci przed nami to panu kaszane odstawili..."

 

Ale i tak każdy z Forumowiczów ma własną koncepcje tworzenia swojego domu .. i to jest najprzyjemniejsze w budowaniu.

 

Miej dużo przyjemnosci z realizacji marzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Pitt jeśli będziesz miał problemy z tynkami to polecam p.Mariusza Tracza, Już kiedyś pisalem. Wszystko sprawnie, był co prawda 1 tydzień obsuwy ale zostałem o tym 3 tygodnie wcześniej uprzedzony, więc żadnych niespodzianek nie było. Żadnych uników i głupich niepoważnych zachowań. Żadnych zaliczek, Całość zapłaciłem 3 dni po zakończniu roboty. Zajęło im to niecały tydzień, Wszystko posprzątali po sobie. W zasadzie można by rzec: oby tak wszyscy się spisywali to by się nam łatwiej budowało.

 

anndy fajnie, że to napisałeś bo Pan Mariusz dzisiaj u mnie zaczyna :-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitt jeśli będziesz miał problemy z tynkami to polecam p.Mariusza Tracza, Już kiedyś pisalem. Wszystko sprawnie, był co prawda 1 tydzień obsuwy ale zostałem o tym 3 tygodnie wcześniej uprzedzony, więc żadnych niespodzianek nie było. Żadnych uników i głupich niepoważnych zachowań. Żadnych zaliczek, Całość zapłaciłem 3 dni po zakończniu roboty. Zajęło im to niecały tydzień, Wszystko posprzątali po sobie. W zasadzie można by rzec: oby tak wszyscy się spisywali to by się nam łatwiej budowało.

 

dzięki :)

dzwoniłem jakiś czas temu, ale robi tylko gipsowe

pzdr

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem niedawno kocioł na "eko-groszek" , chciałem kupić opał na zimę , gdzie we Wrocławiu lub okolicy można kupić dobrej jakości Eko-Groszek ? najlepiej workowany....

Wiem, że Castorama sprzedaje Ekogroszek w workach, no i można też zamówić u nich dowóz. Wychodzi coś 400 pln za tone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitt jeśli będziesz miał problemy z tynkami to polecam p.Mariusza Tracza, Już kiedyś pisalem. Wszystko sprawnie, był co prawda 1 tydzień obsuwy ale zostałem o tym 3 tygodnie wcześniej uprzedzony, więc żadnych niespodzianek nie było. Żadnych uników i głupich niepoważnych zachowań. Żadnych zaliczek, Całość zapłaciłem 3 dni po zakończniu roboty. Zajęło im to niecały tydzień, Wszystko posprzątali po sobie. W zasadzie można by rzec: oby tak wszyscy się spisywali to by się nam łatwiej budowało.

 

anndy fajnie, że to napisałeś bo Pan Mariusz dzisiaj u mnie zaczyna :-)

pozdrawiam

Marzka w takim razie pozdrowienia dla niego i życzę Ci abyś mogła mu wystawić taką opinię jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huhraku dzięki za odpowidź, a robiłeś wcześniej kalkulację międzi firmą a systemem gospodarczym, czy rzeczywiście wychodzi dużo drożej?

No i jeszcze, jeśli można, czy możesz podać nazwę firmy, budują w okolicach Oławy, czy Jelcza -Laskowic?

pozdrawiam Ela

 

WELS - >Nie robiłem kalkulacji - cenię sobie swoje nerwy :) ( choć i tak są chwile,że rzucam miesem na budowie)

za wybudowanie domku firmy biorą bardzo różne stawki - zależy od zbyt wielu czynników by móc uogólniać.

 

jasne że mogę podac nazwę firmy : "EverBud - Jarosław Smardz" 608 140 360

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------

 

witam grupe

 

Proszę o informacje, na co mamy zwrócić uwagę jak budowlancy będą układac strp teriva -, żeby po wylaniu betonu nie okazało się że cos jest nie tak . / Co prawda kierownik budowy ---bedzie oglądał przed zalaniem / ale nam tez by się przydało info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huhraku jeszcze raz wielkie dzięki :) , rozumiem, że z firmy jesteś zadowolony, a jak długo będą Ci budować - my chcielibyśmy się zmieścić ze stanem surowym do końca roku. A kalkulacje niestety musimy robić, bo rozbieżności między firmami są duże, a kasy niewiele

pozdrawiam Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huhraku jeszcze raz wielkie dzięki :) , rozumiem, że z firmy jesteś zadowolony, a jak długo będą Ci budować - my chcielibyśmy się zmieścić ze stanem surowym do końca roku. A kalkulacje niestety musimy robić, bo rozbieżności między firmami są duże, a kasy niewiele

pozdrawiam Ela

 

wystartowaliśmy w kwietniu - mamy juz podłogi instalacje i własnie robia tynki . We wrześniu chcemy sie wprowadzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Mtv 1 przy zalewaniu stropu teriva zwróć uwage na zadeklowanie garów (pustaków).Zeby nie było tak że beton będzie się wlewał do środka.Mówie o końcowych pustakach .Jeżeli nie kupiłaś gotowych zadeklowanych.Nie wiem czy masz wieniec opuszczony w stosunku do belek czy na równi. Jeżeli opuszczony to na wypełnienie tej pustki między opuszczonym wieńcem a belką .Nie wiem czy będziesz ocieplać cały bydynek ale dobrze by było ocieplić sam wieniec styropianem .Podparcie stropu stabilne .Zagęszczać beton wibratorem.Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam BABECZKI :D :D :D

 

Na Was zawsze mozna liczyć :wink:

Zaba_gonia czy Ty aby nie byłaś w niedzielę w Praktikerze? Mam wrażenie że Cię tam widziałem.

:o :o :o

BYŁAM

 

Ze swoim mężem :D :D :D

Trzeba było krzyknąć Żaba to Ty?????

Wesoło by było...a ja tak przysypiałam :roll: :lol: :lol:

Szkoda, że sie nie poznaliśmy. Tak groźnie wyglądałam????...

No taaaak.....z tą opaską podobno wyglądam jak Rambo, pewnie dlatego nie podszedłeś 8) :wink:

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Cieżko tak powiedziec kto aktualnie sprzedaje działki, najlepiej szukac w gazetach ogłoszeń, albo tak jak my, rozwiesic ogloszenia w miejscowosci, w ktorej chcemy kupic dzialkę na przystankach PKS, przy sklepie))) tak wlasnie kupilismy naszą działeczkę w Chrząstawie Wielkiej)

pozdrawiam flowercia

 

Dzięki flowercia za radę, rozpoczęłam akcję rozwieszania ulotek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam BABECZKI :D :D :D

 

Na Was zawsze mozna liczyć :wink:

Zaba_gonia czy Ty aby nie byłaś w niedzielę w Praktikerze? Mam wrażenie że Cię tam widziałem.

:o :o :o

BYŁAM

 

Ze swoim mężem :D :D :D

Trzeba było krzyknąć Żaba to Ty?????

Wesoło by było...a ja tak przysypiałam :roll: :lol: :lol:

Szkoda, że sie nie poznaliśmy. Tak groźnie wyglądałam????...

No taaaak.....z tą opaską podobno wyglądam jak Rambo, pewnie dlatego nie podszedłeś 8) :wink:

Pozdrawiam :D

 

Pierwsza konkluzja była taka hmm skądś znam tą twarz, ale skąd ?? Sprawa wyjaśniła się wieczorem gdy czytałem forum -już trochę za poźno :) Ale mimo wszystko bardzo ciekawa sytuacja . pozdrawiam i myślę, że następnym razem juz nie będę miał watpliwości :)

A tak w ogóle to Praktiker NIE DA RADY. Chciałem kupić u nich materiały na 7 tys. i szefo nie zgodził się na darmowy transport na budowe (4 km). Ostatecznie wybrałem polecany kiedyś Stolar-Tech z Kątów Wrocł.który to samo przywiezie gratis i jeszce za niższa cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Cieżko tak powiedziec kto aktualnie sprzedaje działki, najlepiej szukac w gazetach ogłoszeń, albo tak jak my, rozwiesic ogloszenia w miejscowosci, w ktorej chcemy kupic dzialkę na przystankach PKS, przy sklepie))) tak wlasnie kupilismy naszą działeczkę w Chrząstawie Wielkiej)

pozdrawiam flowercia

 

Dzięki flowercia za radę, rozpoczęłam akcję rozwieszania ulotek :)

 

Asia,

gmina Czernica organizuje cały czas przetargi na działki w Dobrzykowicach. Polecam link http://www.czernica.iap.pl/index.html?id=przetargilok&msg=1&PHPSESSID=60737b2a1962390623b9d561bb3bce5f. Znajomy kupił tak działeczkę 2 miesiące temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...