Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

witam. Mtv 1 przy zalewaniu stropu teriva zwróć uwage na zadeklowanie garów (pustaków).Zeby nie było tak że beton będzie się wlewał do środka.Mówie o końcowych pustakach .Jeżeli nie kupiłaś gotowych zadeklowanych.Nie wiem czy masz wieniec opuszczony w stosunku do belek czy na równi. Jeżeli opuszczony to na wypełnienie tej pustki między opuszczonym wieńcem a belką .Nie wiem czy będziesz ocieplać cały bydynek ale dobrze by było ocieplić sam wieniec styropianem .Podparcie stropu stabilne .Zagęszczać beton wibratorem.Pozdrawiam Wiech

Pamiętaj jesczcze aby pustaki i cała konstrukcję stropu przed zalaniem dobrze zlać wodą. Warto jeszce dodać że przy wiekszej ropziętości stropu (chyba więcej niż 5m ale nie jestem pewien) belki stropowe powinny być podparte na środku trochę wyżej w stosunku do swoich początków i końców. Dzięki temu uzyskujemy ujemną strzałkę ugięcia a taka belka wygięta do góry, po obciążeniu nie ugnina się za bardzo. Powinny też być zastosowane żebra rozdzielcze. Dokładnie było o tym w którymś z Muratorów. Najlepiej żeby przed samym zaleniem całą konstrukcje dokładnie sprawdził kierownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Cześć grupo - jestem nowa

:o

Mam pytanie do anndyego:

Ile metrów ma Twój dom? Strasznie podoba mi się projekt! Mogę odgapić? Co to za biuro? :oops:

Ulka projekt nazywa sie Maryla(pow. użytk. 145m+garaż), jest z biura Architekci z Warszawy.

Jasne że odgapiaj, jeśli masz ochotę to zapraszam na oglądanie live. Jednak uprzedzam że projekt jako dokument ma dość dużo baboli i generalnie jest niedopracowany. Dobrze że kierownik i wykonawca wykazywali się czujnością i w porę reagowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Wlasnie szukamy firmy do TYNKów mamy niestety az 800m2 do zrobienia(((. Mam pytanie ile placiliscie za Wasze tynki my wiemy, ze potrzebujemy minimalną warstwę tynków, bo mamy ściany z Silki, pewnie wyjdzie minimalna warstwa tynków chociaz na ściany czyli 8mm, na sufit wyjdzie pewnie więcej...

Moze ktos moze poradzic przy okazji jakąs niedrogą firme.

 

Przy okazji mam pytanie ile placiliscie za ocieplenie budynku

Nam zaspiewano 35 zł nie wiemy czy to dużo czy mało...

Pozdrawiam i dziękuje Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitt jeśli będziesz miał problemy z tynkami to polecam p.Mariusza Tracza, Już kiedyś pisalem. Wszystko sprawnie, był co prawda 1 tydzień obsuwy ale zostałem o tym 3 tygodnie wcześniej uprzedzony, więc żadnych niespodzianek nie było. Żadnych uników i głupich niepoważnych zachowań. Żadnych zaliczek, Całość zapłaciłem 3 dni po zakończniu roboty. Zajęło im to niecały tydzień, Wszystko posprzątali po sobie. W zasadzie można by rzec: oby tak wszyscy się spisywali to by się nam łatwiej budowało.

Czesc Mozesz podac namiary i jaki koszt? Bo wlasnie szukam kogos porządnego? Pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitt jeśli będziesz miał problemy z tynkami to polecam p.Mariusza Tracza, Już kiedyś pisalem. Wszystko sprawnie, był co prawda 1 tydzień obsuwy ale zostałem o tym 3 tygodnie wcześniej uprzedzony, więc żadnych niespodzianek nie było. Żadnych uników i głupich niepoważnych zachowań. Żadnych zaliczek, Całość zapłaciłem 3 dni po zakończniu roboty. Zajęło im to niecały tydzień, Wszystko posprzątali po sobie. W zasadzie można by rzec: oby tak wszyscy się spisywali to by się nam łatwiej budowało.

Czesc Mozesz podac namiary i jaki koszt? Bo wlasnie szukam kogos porządnego? Pozdrawiam flowercia

tel. 501283928 płaciłem chyba 20zł/m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile placiliscie za Wasze tynki my wiemy, ze potrzebujemy minimalną warstwę tynków, bo mamy ściany z Silki, pewnie wyjdzie minimalna warstwa tynków chociaz na ściany czyli 8mm, na sufit wyjdzie pewnie więcej...

Moze ktos moze poradzic przy okazji jakąs niedrogą firme.

 

U nas też Mariusz Tracz robił- dzisiaj mam się rozliczyć (wczoraj skończyli). Cena stanęła na 20 zł za m2 (robocizna + całościowy materiał). 590 metrów robili przez 5 dni (pierwszy dzień to skuwanie naddatków betonu, gruntowanie i montowanie narożników, pozostałe- właściwe tynkowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitt jeśli będziesz miał problemy z tynkami to polecam p.Mariusza Tracza, Już kiedyś pisalem. Wszystko sprawnie, był co prawda 1 tydzień obsuwy ale zostałem o tym 3 tygodnie wcześniej uprzedzony, więc żadnych niespodzianek nie było. Żadnych uników i głupich niepoważnych zachowań. Żadnych zaliczek, Całość zapłaciłem 3 dni po zakończniu roboty. Zajęło im to niecały tydzień, Wszystko posprzątali po sobie. W zasadzie można by rzec: oby tak wszyscy się spisywali to by się nam łatwiej budowało.

Czesc Mozesz podac namiary i jaki koszt? Bo wlasnie szukam kogos porządnego? Pozdrawiam flowercia

tel. 501283928 płaciłem chyba 12zł/m

 

Dzięki serdeczne !!! rozumiem ze to cena za samą robociznę?

flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitt jeśli będziesz miał problemy z tynkami to polecam p.Mariusza Tracza, Już kiedyś pisalem. Wszystko sprawnie, był co prawda 1 tydzień obsuwy ale zostałem o tym 3 tygodnie wcześniej uprzedzony, więc żadnych niespodzianek nie było. Żadnych uników i głupich niepoważnych zachowań. Żadnych zaliczek, Całość zapłaciłem 3 dni po zakończniu roboty. Zajęło im to niecały tydzień, Wszystko posprzątali po sobie. W zasadzie można by rzec: oby tak wszyscy się spisywali to by się nam łatwiej budowało.

Czesc Mozesz podac namiary i jaki koszt? Bo wlasnie szukam kogos porządnego? Pozdrawiam flowercia

tel. 501283928 płaciłem chyba 12zł/m

 

Dzięki serdeczne !!! rozumiem ze to cena za samą robociznę?

flowercia

PRZEPRASZAM POMYŁKA (tak to jest jak się siada do komputera po imprezie..) Sprawdziłem notatki i wyszło że płaciłem 20zł/m i była to cena z materiałem, wszelkimi foliami do oklejania, taśmami, siatkami i co im tam jescze było potrzebne. Dodam jeszcze że cena zalezy od jakości ścian i ich rodzaju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was budował dom z jedną firmą? Czy lepiej wybrać system gospodarczy?

pozdrawiam

 

Ja mam jedna firmę , ktora robi mi wszystko co jest "budowlane"(stan surowy zamkniety +podłogi +tynki+ocieplenie).

Oczywiście maja swoich podwykonawców do więżby, tynkow i posadzek.

 

Moim skromnym zdaniem - teoretycznie dobry uklad , w praktyce porazka , na takich budowach dzieja sie "cuda" nie do opisania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartowniku, to mnie przeraziłeś! My wciąż szukamy dobrej firmy, ale zaczynam już wątpić, że takowe istnieją. Wiem, że zdania są podzielone, w związku z tym chciałabym się dowiedzieć czy ktoś z Was budował może z firmami:

Euro Dom

Archicon

Witkowscy

lub innymi firmami, które budują w Jelczu - Laskowicach i okolicznych miejscowościach. Jeżeli mieliście okazję z nimi wspólpracować, to proszę, podzielcie się z nami swoją opinią

wels - który głowi się nad tym :roll: , komu powierzyć ciężko zarobione pieniądze /czyt. ciężko zdobyty kredyt/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwsza konkluzja była taka hmm skądś znam tą twarz, ale skąd ?? Sprawa wyjaśniła się wieczorem gdy czytałem forum -już trochę za poźno :) Ale mimo wszystko bardzo ciekawa sytuacja . pozdrawiam i myślę, że następnym razem juz nie będę miał watpliwości :)

 

Miło będzie mi Ciebie poznać :D

ujawniłeś się gdzieś na forum?

Może i ja Ciebie zapamiętałam?

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was budował dom z jedną firmą? Czy lepiej wybrać system gospodarczy?

pozdrawiam

 

Ja mam jedna firmę , ktora robi mi wszystko co jest "budowlane"(stan surowy zamkniety +podłogi +tynki+ocieplenie).

Oczywiście maja swoich podwykonawców do więżby, tynkow i posadzek.

 

Moim skromnym zdaniem - teoretycznie dobry uklad , w praktyce porazka , na takich budowach dzieja sie "cuda" nie do opisania .

wartowniku jakie cuda masz na myśli ? jak na raqzie jedyne sztuczki i psoty to sprawia mi aura - po padajacych skutecznie deszczach jest za grzązko na działce i sprzęt się kopie miast ładnie równać teren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huhrak a kto Ci równa teren? Podaj namiary na Pana fadromę. Muszę u siebie porządek na działce zrobić :-)

pozdrawiam

marzka

Witaj :)

oto namiary:

Krzysztof Baumgart 697 161 156 ( jest z Szewc wiec kaławłek jest do dojechania)

 

Bardzo precyzyjnie rozsypuje ziemie. Ja miałem niefarta pogodowego i więcej kosztował mnie dojazd niż praca :(.

 

Marzka nie mogę namierzyć Waszego domku :( mozesz napisac na priva jak trafic by popatrzeć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do cen - pamietacie ile placiliscie za ocieplenie zewnetrzne - narazie interesuje mnie polozenie ocieplenia i kleju (dalsze prace przesune chyba na wiosne).

 

Jesienią zeszłego roku za ocieplenie styropianem+tynk struktura mineralna 20 zł/m2. W cenie były boniowania wokół okien i na garażu.

Co do jakości to mogłoby być lepiej ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :wink: :roll:

 

 

pozdrawiam

Aga

 

Witaj Aga wygrzebałam Twoj mail,

mozesz podac namiary na firmę od ociepleń?

Dzięki z góry i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z mojego fachowca od dachow nie jestem zadowolona, kominy poprawial juz 3 razy, a po ostatnich ulewach byly mokre.

Najlepsze, ze teraz pojechal robic dachy do Anglii.

Jesli chodzi o dachy to slyszalam dobre opinie o Panu Tadeuszu Dudzie - namiary podam jutro jak sprawdze. Nie wybralam go bo byl sporo drozszy od mojego - ale teraz nie wiem czy bylo warto.

Pana od plty i ocieplenia potrzebuje na poczatek pazdziernika.

 

 

potwierdzam dobrą opinie o p. Dudzie , ktory u mnie wykonał dach bardzo miły i kompetentny człowiek , polecam , mój dach zdaniem wielu fachowców jest wykonany super , wiec jeśli p. Duda ma tylko wolny termin bierz bez zastanowienia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...