Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Mimix2 .przelicz sobie ile m/2 wyjdzie Ci na ocieplenie dachu.Ja na Twoim miejscu dałbym 25 cm. Między krokwie ,jetki 15 cm i 10 cm w poprzek.Mieszkam 2 rok na tak ocieplonym poddaszu .Fakt że ocieplałem sam i robiłem całą zabudowe poddasza.W stelaż pod płyty GK tez wkładałem wełnę. Upychałem w każdą dziurę wełne.W łazience mam nawet 30 cm.(niektórzy może mnie zakrzyczą)ale nie żałuje decyzji.Myśle że te dodatkowe 5 nie jest znaczącą kwotą.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Mimix2 .przelicz sobie ile m/2 wyjdzie Ci na ocieplenie dachu.Ja na Twoim miejscu dałbym 25 cm. Między krokwie ,jetki 15 cm i 10 cm w poprzek.Mieszkam 2 rok na tak ocieplonym poddaszu .Fakt że ocieplałem sam i robiłem całą zabudowe poddasza.W stelaż pod płyty GK tez wkładałem wełnę. Upychałem w każdą dziurę wełne.W łazience mam nawet 30 cm.(niektórzy może mnie zakrzyczą)ale nie żałuje decyzji.Myśle że te dodatkowe 5 nie jest znaczącą kwotą.Wiech

 

W pełni podzielam zdanie Wiecha - mieszkam teraz na poddaszu ocieplonym 15 cm i o ile zimą jest nawet znośnie (oczywiście po porządnym nagrzaniu- koszty!!!) to latem jest tragicznie, masakrycznie gorąco, po prostu sauna. Tak więc 15+10 to wg mnie niezbędne minimum. Nie warto na tym oszczędzać, bo niestety są to pozorne oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im dalej w las tym wiecej drzew...

Przygotowuje sie do wyboru ogrzewania w budynku 110m2 dobrze ocieplonym. Troche pomeczylem niektore osoby z grupy na prv i duzo opinii przeczytalem na calym forum. Nadal jestem w kropce.Z Waszych opinii wynika, ze :

- gaz LPG - za drogi, do tego oplaty za dzierzawe, dziwne umowy narzucajace zakup limitow LPG w sezonie;

- olej - podobnie jak wyzej - drogo;

- pompa ciepla - za droga, dlugo sie amortyzuje, nie do konca potwierdzona skutecznosc. Do tego dochodzi kwestia montazu instalacji i serwisu,

-kolektory solarne - nadaj sie tylko do c.w.u. i sa drogie;

- pellety (wlasnei to paliwo przyjalem za wlasciwe dla siebie) - niestety z informacji od innych userow wynika ze wcale nie jest tanie ogrzewanie takim paliwem, do tego dochodzi dostepnosc na rynku (Wroclaw-znalazlem 2 fimry, zadna nie odp. na maila). Ciagel rosnie cena za t, dosc drogi piec (powiedzmy ze cene pieca uwzgledniam w budzecie), nie wiem jak wygladaja wymagania odnosnie kotlowni - z projektu pow. to 3,5m2 - nie za malo?

- ekogroszek - czy ktos pakuje go w worki ??Mam klopot ze skladowaniem materialow opalowych - brak piwnicy. Jedynie garaz.

- gaz ziemny - odpada. najwczesniej za 4 lata...

-kominek z DGP lub plaszczem wodnym - rowniez biore go pod uwage, ale ma wady - nie zawsze bedzie "zaloga" w domu, kurz, zapylenie, koszty...

 

Jak rozwiazac problem i wybrac najlepsze rozwiazanie (majac na mysli dbalosc o portfel) dla siebie. Pomozcie, bo brak mi doswiadczenia w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im dalej w las tym wiecej drzew...

Przygotowuje sie do wyboru ogrzewania w budynku 110m2 dobrze ocieplonym. Troche pomeczylem niektore osoby z grupy na prv i duzo opinii przeczytalem na calym forum. Nadal jestem w kropce.Z Waszych opinii wynika, ze :

- gaz LPG - za drogi, do tego oplaty za dzierzawe, dziwne umowy narzucajace zakup limitow LPG w sezonie;

- olej - podobnie jak wyzej - drogo;

- pompa ciepla - za droga, dlugo sie amortyzuje, nie do konca potwierdzona skutecznosc. Do tego dochodzi kwestia montazu instalacji i serwisu,

-kolektory solarne - nadaj sie tylko do c.w.u. i sa drogie;

- pellety (wlasnei to paliwo przyjalem za wlasciwe dla siebie) - niestety z informacji od innych userow wynika ze wcale nie jest tanie ogrzewanie takim paliwem, do tego dochodzi dostepnosc na rynku (Wroclaw-znalazlem 2 fimry, zadna nie odp. na maila). Ciagel rosnie cena za t, dosc drogi piec (powiedzmy ze cene pieca uwzgledniam w budzecie), nie wiem jak wygladaja wymagania odnosnie kotlowni - z projektu pow. to 3,5m2 - nie za malo?

- ekogroszek - czy ktos pakuje go w worki ??Mam klopot ze skladowaniem materialow opalowych - brak piwnicy. Jedynie garaz.

- gaz ziemny - odpada. najwczesniej za 4 lata...

-kominek z DGP lub plaszczem wodnym - rowniez biore go pod uwage, ale ma wady - nie zawsze bedzie "zaloga" w domu, kurz, zapylenie, koszty...

 

Jak rozwiazac problem i wybrac najlepsze rozwiazanie (majac na mysli dbalosc o portfel) dla siebie. Pomozcie, bo brak mi doswiadczenia w tej materii.

 

Przy wielkości domu 110 m wystarczy Ci praktycznie sam kominek z rozprowadzeniem powietrznym (cyrkulacyjnym) nie pchał bym się w płaszcz wodny. Dodatkowo oczywiście piec gazowy z butli jako dogrzanie gdy wygasnie ci w kominku (jak nikogo nie ma w domu czy w nocy). Koszty nie będą tragiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiazanie oparte o piec na butle z gazem.

Szybciej bym szukal piecan do C.O na groszek (worki)+piec odpowiedni do tego.

Jezeli chodzi o kominek to biore go pod uwage ale sa mankamenty ...chocby nieobecnosc w domu. A co z lazienkami ??? Przy grawitacyjnym systemie ponoc skutecznosc ogrzewania nie jest za wesola na odlegosci np. 10-12m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiazanie oparte o piec na butle z gazem.

Szybciej bym szukal piecan do C.O na groszek (worki)+piec odpowiedni do tego.

Jezeli chodzi o kominek to biore go pod uwage ale sa mankamenty ...chocby nieobecnosc w domu. A co z lazienkami ??? Przy grawitacyjnym systemie ponoc skutecznosc ogrzewania nie jest za wesola na odlegosci np. 10-12m.

Piedc na groszek wymaga osobnego pomieszczenia i nie jest za czysty nawet gdy jest w workach. Kominek z rozprowadzeniem powietrznym mam od kilku lat i sprawdza się do tego stopnia że poodłączałem inne grzejniki i grzeję tylko kominkiem. Do pokoi doprowadzone mam ocieplone kanały i wentylator pod kominkiem. W zimie średnia temperatura w domu 24 stopnie jak były te trzaskające mrozy tej zimy momentami miałem 20-21 stopni. Rozprowadzenie mam tylko do pokoi. Łazienki trzeba pootwierać drzwi i się same nagrzewają . Uciążliwe oczywiście jest bo trzeba dokładać co kilka godzin np w nocy trzeba wstac - dlatego polecam z gazem jak zgaśnie kominek to w nocy zapali się piec i kilka godzin pogrzeje. jESZCZE JEDNA sprawa JEŚLI CHODZI O KOMINEK Z ROZPROWADZENIEM PO KILKU LATACH JEDNAK SCIANY PRZY WYLOTACH SĄ BRUDNE i trzeba malować. Za drewno (porąbane i pocięte) placę rocznie około 1600-1800 zł starcza na cały sezon - tak tanio niczym innym nie ogrzeję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Wiech napisał:

Mimix2 .przelicz sobie ile m/2 wyjdzie Ci na ocieplenie dachu.Ja na Twoim miejscu dałbym 25 cm. Między krokwie ,jetki 15 cm i 10 cm w poprzek.Mieszkam 2 rok na tak ocieplonym poddaszu .Fakt że ocieplałem sam i robiłem całą zabudowe poddasza.W stelaż pod płyty GK tez wkładałem wełnę. Upychałem w każdą dziurę wełne.W łazience mam nawet 30 cm.(niektórzy może mnie zakrzyczą)ale nie żałuje decyzji.Myśle że te dodatkowe 5 nie jest znaczącą kwotą.Wiech

 

 

W pełni podzielam zdanie Wiecha - mieszkam teraz na poddaszu ocieplonym 15 cm i o ile zimą jest nawet znośnie (oczywiście po porządnym nagrzaniu- koszty!!!) to latem jest tragicznie, masakrycznie gorąco, po prostu sauna. Tak więc 15+10 to wg mnie niezbędne minimum. Nie warto na tym oszczędzać, bo niestety są to pozorne oszczędności.

 

Dziekuje bardzo za rade, przedyskutujemy to z mezem. Jutro ma przyjsc pan od plyt, to posłuchamy tez co on bedzie mial to powiedzenia w tym temacie.

Planujemy ocieplic caly dach, sciany kolankowe i jeszcze sufit na poddaszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimix2 .przelicz sobie ile m/2 wyjdzie Ci na ocieplenie dachu.Ja na Twoim miejscu dałbym 25 cm. Między krokwie ,jetki 15 cm i 10 cm w poprzek.Mieszkam 2 rok na tak ocieplonym poddaszu .Fakt że ocieplałem sam i robiłem całą zabudowe poddasza.W stelaż pod płyty GK tez wkładałem wełnę. Upychałem w każdą dziurę wełne.W łazience mam nawet 30 cm.(niektórzy może mnie zakrzyczą)ale nie żałuje decyzji.Myśle że te dodatkowe 5 nie jest znaczącą kwotą.Wiech

 

Uwazam, ze super zrobiłes my wlasnie ostatnio wahalismy sie moze dac tylko 18 cm miedzy krokwie i 5 cm potem dodatkowo, ale damy chyba tak jak pierwotnie sie decydowalismy 18 + 10 i tak sami bedziemy to robic ))) wiec tylko wyjdzie koszt materiału, o dziwo w hurtowniach smieją sie nam w twarz!!! nie żartuje jak mowimy, ze bedziey mieli 20 cm styropianu ocieplenia.. na scianach:-( ale jak widac warto ocieplic dom porzadnie

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś polecić ekipę z południowych okolic Wrocławia. Działeczka jest w Żórawinie.

Szukam ekipy na październik do stanu zerowego. Znajomy sąsiad-budowlaniec zaproponował mi że zrobi mi stan 0 tj sam wykop + zbrojenie (beton z gruchy) ściana z bloczków 1,1m (dł okolo 80m)

za 8tys zł - sama robocizna materiał mój.

 

Wydaję mi się trochę drogo tym bradziej że przecież trzeba jeszcze to zaizolować ocieplić styropianem zasypać i zagęścić.

Co sądzicie o jego wycenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś polecić ekipę z południowych okolic Wrocławia. Działeczka jest w Żórawinie.

Szukam ekipy na październik do stanu zerowego. Znajomy sąsiad-budowlaniec zaproponował mi że zrobi mi stan 0 tj sam wykop + zbrojenie (beton z gruchy) ściana z bloczków 1,1m (dł okolo 80m)

za 8tys zł - sama robocizna materiał mój.

 

Wydaję mi się trochę drogo tym bradziej że przecież trzeba jeszcze to zaizolować ocieplić styropianem zasypać i zagęścić.

Co sądzicie o jego wycenie?

Ja dalem 6 za stan zero też koło żórawiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś polecić ekipę z południowych okolic Wrocławia. Działeczka jest w Żórawinie.

Szukam ekipy na październik do stanu zerowego. Znajomy sąsiad-budowlaniec zaproponował mi że zrobi mi stan 0 tj sam wykop + zbrojenie (beton z gruchy) ściana z bloczków 1,1m (dł okolo 80m)

za 8tys zł - sama robocizna materiał mój.

 

Wydaję mi się trochę drogo tym bradziej że przecież trzeba jeszcze to zaizolować ocieplić styropianem zasypać i zagęścić.

Co sądzicie o jego wycenie?

 

Czesc to dosyc trogo jesli to tylko robocina i sciana z bloczków, my za 100m np. za samo wymurowanie sciany z bloczków placilicmy za 100m ok 2200, a wykopy pod fundamenty robilismy sami ale tez pewnie z 2 tys by wyszlo za wykop wiec nie 8 ale 4 tys... (rok temu prawie)

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jeśli śliwice są dalego od Chrząstawy to cena niestety taka może być, my jestesmy ok 500 m od piaskowni i placimy 20 zł za dojazd a co dopiero paręnaście kilometrów...

pozdrawiam flowercia

Witaj flowera.

Zamówiłem w końcu piasek w ... Obornikach Śląskich za 250/13t

Dziwne że jednym się opłaca taki kawał jechać i po niższej cenie a z Chrząstawy do Śliwic jadąc przez Kiełczówek to z 10 km...

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie lejberskie pytanie.

Co można w zimie robić na budowie w stanie otwartym przykrytym.

Mam taki etap przewidziany na początek listopada i zaczynam się zastanawiać żeby jakoś produktywnie miesiące zimowe wykorzystać.

Czy np. elektrykę i rurki to można czy nie za bardzo?

Jak robiliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś polecić ekipę z południowych okolic Wrocławia. Działeczka jest w Żórawinie.

Szukam ekipy na październik do stanu zerowego. Znajomy sąsiad-budowlaniec zaproponował mi że zrobi mi stan 0 tj sam wykop + zbrojenie (beton z gruchy) ściana z bloczków 1,1m (dł okolo 80m)

za 8tys zł - sama robocizna materiał mój.

 

Wydaję mi się trochę drogo tym bradziej że przecież trzeba jeszcze to zaizolować ocieplić styropianem zasypać i zagęścić.

Co sądzicie o jego wycenie?

 

Wykop 1000

zbrojenie /prefabrykaty/sam robiłem

folia w wykop,ułożenie zbrojenia,zabetonowanie ław-1000

ściany fundamentowe-20-25zł/m2

Długość ław - 70mb

Tak że 4 tys to dobra cena a 8 to zdzierstwo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek z rozprowadzeniem powietrznym mam od kilku lat i sprawdza się do tego stopnia że poodłączałem inne grzejniki i grzeję tylko kominkiem. Do pokoi doprowadzone mam ocieplone kanały i wentylator pod kominkiem. W zimie średnia temperatura w domu 24 stopnie jak były te trzaskające mrozy tej zimy momentami miałem 20-21 stopni. Rozprowadzenie mam tylko do pokoi. Łazienki trzeba pootwierać drzwi i się same nagrzewają . Uciążliwe oczywiście jest bo trzeba dokładać co kilka godzin np w nocy trzeba wstac - dlatego polecam z gazem jak zgaśnie kominek to w nocy zapali się piec i kilka godzin pogrzeje. jESZCZE JEDNA sprawa JEŚLI CHODZI O KOMINEK Z ROZPROWADZENIEM PO KILKU LATACH JEDNAK SCIANY PRZY WYLOTACH SĄ BRUDNE i trzeba malować. Za drewno (porąbane i pocięte) placę rocznie około 1600-1800 zł starcza na cały sezon - tak tanio niczym innym nie ogrzeję

 

secam:

Powiedz proszę czy robił Ci ktoś projekt rozprowadzenia kanałów do pokoi czy sam kombinowałeś? Jeśli korzystałeś z czyichś usług to może kogoś polecisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie lejberskie pytanie.

Co można w zimie robić na budowie w stanie otwartym przykrytym.

Mam taki etap przewidziany na początek listopada i zaczynam się zastanawiać żeby jakoś produktywnie miesiące zimowe wykorzystać.

Czy np. elektrykę i rurki to można czy nie za bardzo?

Jak robiliście?

Obawiałbym się że owe rurki i elektryka mogłyby zmienić właściela...

Ponadto każdy materiał ma ustalone dopuszczalne temperatury w których może być magazynowany. Musiałbyś sprawdzić jak to jest z Twoimi rurakami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek z rozprowadzeniem powietrznym mam od kilku lat i sprawdza się do tego stopnia że poodłączałem inne grzejniki i grzeję tylko kominkiem. Do pokoi doprowadzone mam ocieplone kanały i wentylator pod kominkiem. W zimie średnia temperatura w domu 24 stopnie jak były te trzaskające mrozy tej zimy momentami miałem 20-21 stopni. Rozprowadzenie mam tylko do pokoi. Łazienki trzeba pootwierać drzwi i się same nagrzewają . Uciążliwe oczywiście jest bo trzeba dokładać co kilka godzin np w nocy trzeba wstac - dlatego polecam z gazem jak zgaśnie kominek to w nocy zapali się piec i kilka godzin pogrzeje. jESZCZE JEDNA sprawa JEŚLI CHODZI O KOMINEK Z ROZPROWADZENIEM PO KILKU LATACH JEDNAK SCIANY PRZY WYLOTACH SĄ BRUDNE i trzeba malować. Za drewno (porąbane i pocięte) placę rocznie około 1600-1800 zł starcza na cały sezon - tak tanio niczym innym nie ogrzeję

 

secam:

Powiedz proszę czy robił Ci ktoś projekt rozprowadzenia kanałów do pokoi czy sam kombinowałeś? Jeśli korzystałeś z czyichś usług to może kogoś polecisz?

jaki masz kominek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...