Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

secam:

Powiedz proszę czy robił Ci ktoś projekt rozprowadzenia kanałów do pokoi czy sam kombinowałeś? Jeśli korzystałeś z czyichś usług to może kogoś polecisz?

 

Cały projekt robiliśmy sami Wymurował nam tylko obudowę majster z klinkieru ( kominek robił pierwszy raz w życiu i mu wyszło :D ). Rury kupiliśmy gotowe ocieplone. W którymś ze sklepów z kominkami dali nam książeczkę z rysunkami rozprowadzen i wszystko wytłumaczyli. W sumie jest to bardzo proste wpuszczasz rury na samej górze obudowy i rozprowadzasz do poszczególnych pokoi (najlepiej osobna rura do każdeko z pokoi im mniej rozgałęzień tym lepiej). Ciekawe oferty z kominkami mieli na Hallera i na Grabiszyńskiej za stacją BP. A i odradzam kupowanie kominka w markecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anndy: jaki masz kominek?

 

Nie pamiętam jak się nazywa ale kupowany na rogu Hallera i Powstańców mają tam części do swoich kominków i serwis co ważne - kupiłem taki raczej podstawowoy bez bajerów za około 1600 zł - teraz kupił bym pewnie trochę lepszy ale na tem nie mogę narzekać 3 sezon i nic się nie dzieje poza wymianą uszczelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam nie bardzo rozumiem Twoje podłączenie kominka z piecem.piszesz że masz kominek z rozprowadzeniem powietrznym i podłączyłeś go do grzejników :o .Chyba że chodzi o samo sterowanie w którym włącza się piec jak spadnie zadana temperatura.Wiech

 

Sory wkradła się literówka miałem na myśli że ODŁĄCZYŁEM (POZDEJMOWAŁEM) :oops: grzejniki od ogrzewania elektrycznego . Miałem kiedyś ogrzewanie elektryczne i kominek ale elektryczne było tak drogie że zostawiłem sam kominek. Mam tylko klastyczne nadmuchowe ogrzewanie z kominka z wylotami pod sufitem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saintmax potrzebuje więcej danych na temat Twojego domu.piszesz że 110 m/2, i dobrze ocieplony tzn. jak z czego ściany ocieplenie ile jak poddasze ,podłoga ,jakie duże okna.Co z garażem,czy często bywacie w domu i ewentualnie bedziecie podkładać opał.czy masz gdzie wybudować drewutnie,jaka duża działka i jaki grunt. Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saintmax potrzebuje więcej danych na temat Twojego domu.piszesz że 110 m/2, i dobrze ocieplony tzn. jak z czego ściany ocieplenie ile jak poddasze ,podłoga ,jakie duże okna.Co z garażem,czy często bywacie w domu i ewentualnie bedziecie podkładać opał.czy masz gdzie wybudować drewutnie,jaka duża działka i jaki grunt. Wiech

 

 

Juz pisze wiecej. :

- 110m2 powierzchni mieszkalnej

- technologia : pustak porotherm sciany, grubosc 36cm, dach - dachowka brass, ocieplenie welna mineralna (o ile pamietam to 24cm), szkielet dachu z drzewa, okna K=1.1 , nie sa duze (nie mam wymiarow pod reka, ale istnieje mozliwosc wstawienia drzwi balkonowych na ogrod wiec powierzchnia moze sie zmienic na +),

- dzialka - 600m2

- garaz - planuje go posiadac ale nie wiem jak z funduszami. Napewno cos wystawie ze wzgledu na sklad materialu opalowego bo piwnicy nie mam

- nie bedzie sytuacji zeby zawsze ktos byl w dmou (wiadomo praca a mieszkamy sami)

- grunt - to sa Dobrzykowice W. - gmina twierdzi ze wszystkie grunty nalezy uznac za podmokle. Woda gruntowa jesienia 0,9m-1,2m .

Sluze informacja. Dzieki za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saintmax potrzebuje więcej danych na temat Twojego domu.piszesz że 110 m/2, i dobrze ocieplony tzn. jak z czego ściany ocieplenie ile jak poddasze ,podłoga ,jakie duże okna.Co z garażem,czy często bywacie w domu i ewentualnie bedziecie podkładać opał.czy masz gdzie wybudować drewutnie,jaka duża działka i jaki grunt. Wiech

 

Uzupelniam :

Wiech - rozwazam zakup pieca na pellety (pellet lambda plus od kostrzewy, moc 14kW) i bede nim wspomagal kominek. Kominek jaki mi zaproponowano w firmie KOMI - model Astra z DGP, obudowa, instalacja=8900zl.

Chcialbym tez zakupic zbiornik na c.w.u. (2-3 osoby w domu) z grzalka ktory by wspolpracowal z kotlem pellet lambda control (podgrzewal wode, a gdy nie bede pali grzalka bedzie ja dogrzewala). NIe mam pojecie jakie urzadzenia dobrac ze byc zadowolonym i nie wydac majatku.

Gdybys i tu mogl doradzic to bedzie super.

Pierwszy dom- pierwsze problemy... Wiedze uzupelniam ale wszystko to malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saintmax z tego co piszesz ściany masz z samego porotermu 36 cm a więc U w granicach 0.4 żależy od dokładności murarzy i samej zaprawy. a co z podłogą na gruncie jakie ocieplenie? przy tak niedużej działce jak planujesz rozwiązać garaż a (czy bedzie ocieplony) może sama wiata? Wiech

 

Podloga : jest juz wszystko wylane, zaizolowane od spodu , niestety nie znam szczegolow wykonania (buduje developer - jak kupuje gotowca). garaz/wiata - jezeli bedzie, a raczej musi byc to chba nie bedzie ocieplony. Bedzie "przyklejony" do sciany z jednej strony. Chyba nie pozwole sobie na ocieplenie bo nie mam tyle srodkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saintmax z tego co piszesz ściany masz z samego porotermu 36 cm a więc U w granicach 0.4 żależy od dokładności murarzy i samej zaprawy. a co z podłogą na gruncie jakie ocieplenie? przy tak niedużej działce jak planujesz rozwiązać garaż a (czy bedzie ocieplony) może sama wiata? Wiech

 

Uzupelnienie :

Podlogi moge we wlasnym zakresie dodatkowo ocieplic. Planuje wylozenie podlog deskami (chyba modrzew), no i kaflami - lazienki+kuchnia+okolice kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Jabko a ja Ciebie namierzyłam w Forum on line 8) 8) 8)

...

Spryciula z ciebie. :lol:

 

Mam takie lejberskie pytanie.

Co można w zimie robić na budowie w stanie otwartym przykrytym.

Mam taki etap przewidziany na początek listopada i zaczynam się zastanawiać żeby jakoś produktywnie miesiące zimowe wykorzystać.

Czy np. elektrykę i rurki to można czy nie za bardzo?

Jak robiliście?

 

Niby możesz robić instalacje elektryczną czy np: ocieplać poddasze

Ale spróbuj to robić jak jest -2st. palce odpadają.

A do tego przewody i rurki sztywne i łamliwe.

Za dużo nie porobisz w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jeśli śliwice są dalego od Chrząstawy to cena niestety taka może być, my jestesmy ok 500 m od piaskowni i placimy 20 zł za dojazd a co dopiero paręnaście kilometrów...

pozdrawiam flowercia

Witaj flowera.

Zamówiłem w końcu piasek w ... Obornikach Śląskich za 250/13t

Dziwne że jednym się opłaca taki kawał jechać i po niższej cenie a z Chrząstawy do Śliwic jadąc przez Kiełczówek to z 10 km...

Pozdrawiam :-)

a mowiles i o tym ze to ok 10 km? bo czasami sami nie wiedza gdzie jadą?

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saintmax piszesz o izolacji podłogi na gruncie a nie o ociepleniu.Wydaje mi sie że powinieneś baczniej przyglądać sie poczynaniom wykonawcy bo z problemami zostaniesz sam. Ale z tego co mi opisałeś wydaje mi się że pewne żródła prądu odpadają u Ciebie.Zaznaczam że nie jestem ekspertem w tej dziedzinie .Odpada wg mnie prąd ze względu na wysokie koszty eksploatacyjne w Twoim wypadku(wg mnie izolacyjność przegród).Odpada pompa ciepła (duży nakład inwestycyjny ale masz małą działkę na kolektory poziome lub spiralne) .Zostają odwierty 2 studni ale zależy to od jakości wody.W tej sprawie lepiej wypowie się Dobrzykowice.Eksploatuje pompę od 2 lat.Wydaje mi się że pelety są dość drogie chyba że masz inną działkę żeby uprawiać wierzbę energetyczną :wink: Wtedy OK. Zostaje ekogroszek, np piec z podajnikiem ale musisz mieć gdzie go składować no i kotłownie na ten cel.Gaz propan lub propan butan (butla podziemna).Nie wszystkie firmy mają limit gazu do wykorzystania .Olej ale co kotłownią musisz mieć osobne pomieszczenie jeżeli zbiorniki będą wieksze jak 1000 l.Wanny wychwytujące chyba że z 2 ścianami.Kominek z DGP lub z pł wod.ale nie ma szęsto was w domu .Chyba że wspomaganie .Np jeżeli jesteście w domu palicie do rana i jak przyjdziecie z pracy. Jeżeli dom jest dobrze ocieplony to nie odczuje specjalnie czasu np 8-`10 godż kiedy się nie pali w kominku.Zawsze może włączyć się piec kiedy temp. spadnie poniżej zadanej temp.Wszystko zależy cZy chce sie Wam palić czy lubicie wygodę ale bedziecie płacić więcej za ogrzewanie. Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saintmax piszesz o izolacji podłogi na gruncie a nie o ociepleniu.Wydaje mi sie że powinieneś baczniej przyglądać sie poczynaniom wykonawcy bo z problemami zostaniesz sam. Ale z tego co mi opisałeś wydaje mi się że pewne żródła prądu odpadają u Ciebie.Zaznaczam że nie jestem ekspertem w tej dziedzinie .Odpada wg mnie prąd ze względu na wysokie koszty eksploatacyjne w Twoim wypadku(wg mnie izolacyjność przegród).Odpada pompa ciepła (duży nakład inwestycyjny ale masz małą działkę na kolektory poziome lub spiralne) .Zostają odwierty 2 studni ale zależy to od jakości wody.W tej sprawie lepiej wypowie się Dobrzykowice.Eksploatuje pompę od 2 lat.Wydaje mi się że pelety są dość drogie chyba że masz inną działkę żeby uprawiać wierzbę energetyczną :wink: Wtedy OK. Zostaje ekogroszek, np piec z podajnikiem ale musisz mieć gdzie go składować no i kotłownie na ten cel.Gaz propan lub propan butan (butla podziemna).Nie wszystkie firmy mają limit gazu do wykorzystania .Olej ale co kotłownią musisz mieć osobne pomieszczenie jeżeli zbiorniki będą wieksze jak 1000 l.Wanny wychwytujące chyba że z 2 ścianami.Kominek z DGP lub z pł wod.ale nie ma szęsto was w domu .Chyba że wspomaganie .Np jeżeli jesteście w domu palicie do rana i jak przyjdziecie z pracy. Jeżeli dom jest dobrze ocieplony to nie odczuje specjalnie czasu np 8-`10 godż kiedy się nie pali w kominku.Zawsze może włączyć się piec kiedy temp. spadnie poniżej zadanej temp.Wszystko zależy cZy chce sie Wam palić czy lubicie wygodę ale bedziecie płacić więcej za ogrzewanie. Wiech

 

 

Stoje nadal w miejscu.

Ciekaw jestem ile $ kosztowala pompa ciepla dobrzykowice. Z tego co przedstawialem sytuacje ludziom ktorzy wykonuja takie instalacje to koszt proponowany to : 30000-50000,00zl.

Ja potrzepuje piec ktory ogrzeje pomieszczenie w zimie i wtedy kiedy mnie nie bedzie+kominek+zbiornbik c.w.u. z grzalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na ile szacujecie koszt podciągnięcia gazu do działki - odległość to 100-110m wzdłuż ulicy.

 

Czy całość musiałbym pokryć sam (wzdłuż drogi sa jeszcze 3 inne działki, na których ktoś pewnie się bedzie kiedyś budował) czy już gazownia jakoś sobie to ustali, a ja płacę tylko za odcinek od drogi?

 

Pzdr,

TS147

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na ile szacujecie koszt podciągnięcia gazu do działki - odległość to 100-110m wzdłuż ulicy.

 

Czy całość musiałbym pokryć sam (wzdłuż drogi sa jeszcze 3 inne działki, na których ktoś pewnie się bedzie kiedyś budował) czy już gazownia jakoś sobie to ustali, a ja płacę tylko za odcinek od drogi?

 

Pzdr,

TS147

wITAJ , na ziębicką zadzwon (71/33 66 566), wszystko wyjaśnia ci. z tego co pamietam pokrywa sie tylko cześć inwestycji ( podobnie jak z prądem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na ile szacujecie koszt podciągnięcia gazu do działki - odległość to 100-110m wzdłuż ulicy.

 

Czy całość musiałbym pokryć sam (wzdłuż drogi sa jeszcze 3 inne działki, na których ktoś pewnie się bedzie kiedyś budował) czy już gazownia jakoś sobie to ustali, a ja płacę tylko za odcinek od drogi?

 

Pzdr,

TS147

wITAJ , na ziębicką zadzwon (71/33 66 566), wszystko wyjaśnia ci. z tego co pamietam pokrywa sie tylko cześć inwestycji ( podobnie jak z prądem )

 

Super, dzięki :) . Fajnie gdybym rzeczywiście mógł pokryć tylko część, bo 110m trochę mnie przeraża :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kedob ;) a podziel sie namiarami?;)

tych obornik;)

 

proszę bardzo...namiary z autogiełdy:

504-83-31-44 lub 071-310-79-67

to są akurat szewce a nie oborniki, ale właśnie mi przywiezli kamaza piaseczku na piaskownicę za 250 zł.

Wożą też ziemię - aż żałuję że mam taką tylko z przodu bo jest super urodzajna.

A zainteresowałem się bo jeździł tu u nas facet z Obornik i wciskał takie g... na którym nawet chwasty od dwóch lat nie urosły - ale to nie ten co podany wyżej.

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...