Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Kominek z rozprowadzeniem powietrznym mam od kilku lat i sprawdza się do tego stopnia że poodłączałem inne grzejniki i grzeję tylko kominkiem. Do pokoi doprowadzone mam ocieplone kanały i wentylator pod kominkiem. W zimie średnia temperatura w domu 24 stopnie jak były te trzaskające mrozy tej zimy momentami miałem 20-21 stopni. Rozprowadzenie mam tylko do pokoi. Łazienki trzeba pootwierać drzwi i się same nagrzewają . Uciążliwe oczywiście jest bo trzeba dokładać co kilka godzin np w nocy trzeba wstac - dlatego polecam z gazem jak zgaśnie kominek to w nocy zapali się piec i kilka godzin pogrzeje. jESZCZE JEDNA sprawa JEŚLI CHODZI O KOMINEK Z ROZPROWADZENIEM PO KILKU LATACH JEDNAK SCIANY PRZY WYLOTACH SĄ BRUDNE i trzeba malować. Za drewno (porąbane i pocięte) placę rocznie około 1600-1800 zł starcza na cały sezon - tak tanio niczym innym nie ogrzeję

 

secam:

Powiedz proszę czy robił Ci ktoś projekt rozprowadzenia kanałów do pokoi czy sam kombinowałeś? Jeśli korzystałeś z czyichś usług to może kogoś polecisz?

jaki masz kominek?

 

... :) jeszcze nie mam żadnego, na razie mam wylane ławy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

kedob ;) a podziel sie namiarami?;)

tych obornik;)

 

proszę bardzo...namiary z autogiełdy:

504-83-31-44 lub 071-310-79-67

to są akurat szewce a nie oborniki, ale właśnie mi przywiezli kamaza piaseczku na piaskownicę za 250 zł.

Wożą też ziemię - aż żałuję że mam taką tylko z przodu bo jest super urodzajna.

A zainteresowałem się bo jeździł tu u nas facet z Obornik i wciskał takie g... na którym nawet chwasty od dwóch lat nie urosły - ale to nie ten co podany wyżej.

 

Grzegorz

..być może że Szewce, w autogiełdzie podaje że Oborniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie lejberskie pytanie.

Co można w zimie robić na budowie w stanie otwartym przykrytym.

Mam taki etap przewidziany na początek listopada i zaczynam się zastanawiać żeby jakoś produktywnie miesiące zimowe wykorzystać.

Czy np. elektrykę i rurki to można czy nie za bardzo?

Jak robiliście?

 

Niby możesz robić instalacje elektryczną czy np: ocieplać poddasze

Ale spróbuj to robić jak jest -2st. palce odpadają.

A do tego przewody i rurki sztywne i łamliwe.

Za dużo nie porobisz w zimie.

No dzięki i za taką odpowiedź, znaczy jak zima to zima w trampkach :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... :) jeszcze nie mam żadnego, na razie mam wylane ławy

 

kedob tak dla twojego wyjaśnie jeśli ktoś buduje dom to nie znaczy że mieszka na ulicy. Nie pomyślałeś że mogę mieć kominek w starym domu ??

Secam: chyba mnie nie zrozumiałeś. Dzieki serdeczne za wczesniejszą odpowiedź. A ławy są dopiero u mnie wylane i sprawą kominka interesuje się bo zastanawiam się jak rozprowadzać przewody w stropie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... :) jeszcze nie mam żadnego, na razie mam wylane ławy

 

kedob tak dla twojego wyjaśnie jeśli ktoś buduje dom to nie znaczy że mieszka na ulicy. Nie pomyślałeś że mogę mieć kominek w starym domu ??

Secam: chyba mnie nie zrozumiałeś. Dzieki serdeczne za wczesniejszą odpowiedź. A ławy są dopiero u mnie wylane i sprawą kominka interesuje się bo zastanawiam się jak rozprowadzać przewody w stropie :)

 

To przepraszam Cię najmocniej ja też mam wylane ławy i myślałem że to "aluzja" do mnie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na ile szacujecie koszt podciągnięcia gazu do działki - odległość to 100-110m wzdłuż ulicy.

 

Czy całość musiałbym pokryć sam (wzdłuż drogi sa jeszcze 3 inne działki, na których ktoś pewnie się bedzie kiedyś budował) czy już gazownia jakoś sobie to ustali, a ja płacę tylko za odcinek od drogi?

 

Pzdr,

TS147

Witaj

ja miałam ok 100-110 m do dociągnięcia i 3 działki po drodze. Gazownia wydała mi warunki przyłączenia określając wartość inwestycji na 13 tys. My będziemy płacić wyłącznie opłatę przyłączeniową zależną od mb przyłącza na działce od drogi a gazownia ciągnie w drodze wszystko na swój koszt. Będziemy ogrzewać gazem - mogli by nie chcieć inwestować tylko dla kuchenki gazowej :-)

pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

ja miałam ok 100-110 m do dociągnięcia i 3 działki po drodze. Gazownia wydała mi warunki przyłączenia określając wartość inwestycji na 13 tys. My będziemy płacić wyłącznie opłatę przyłączeniową zależną od mb przyłącza na działce od drogi a gazownia ciągnie w drodze wszystko na swój koszt. Będziemy ogrzewać gazem - mogli by nie chcieć inwestować tylko dla kuchenki gazowej :-)

pozdrawiam

Dabell

 

No to bardzo dobra informacja, tym bardziej, ze to ta sama gmina (moja działka jest w Malinie/Ligocie). Gaz oczywiście będzie także do ogrzewania domu :wink: .

 

Gdzie dokładnie załatwiałaś wszytsko? W Obornikach, czy we Wroclawiu?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

ja miałam ok 100-110 m do dociągnięcia i 3 działki po drodze. Gazownia wydała mi warunki przyłączenia określając wartość inwestycji na 13 tys. My będziemy płacić wyłącznie opłatę przyłączeniową zależną od mb przyłącza na działce od drogi a gazownia ciągnie w drodze wszystko na swój koszt. Będziemy ogrzewać gazem - mogli by nie chcieć inwestować tylko dla kuchenki gazowej :-)

pozdrawiam

Dabell

 

No to bardzo dobra informacja, tym bardziej, ze to ta sama gmina (moja działka jest w Malinie/Ligocie). Gaz oczywiście będzie także do ogrzewania domu :wink: .

 

Gdzie dokładnie załatwiałaś wszytsko? W Obornikach, czy we Wroclawiu?

 

Pzdr,

TS

Witaj

wszystko załatwiałam na Ziębickiej we Wrocławiu. Ponieważ musieli doprojektować kawałek sieci wydanie warunków przyłączenia trwało ok. 1,5 miesiąca. Potem trzeba im zapewnić do realizacji inwestycji aktualną mapę projektową na swój koszt. Realizacja przez gazownię po podpisaniu umowy trwa ok. 34 miesiące i o tyle wcześniej trzeba załatwiać sprawy.

Pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W castoramie jest drożej - tam kupujemy tylko jak nie mamy czasu kupić gdzie indziej. Styropian kupowaliśmy w hurtowni MB03 (otworzyli punkt w Kamieńcu) i w hurtowni na Wojnowie (przy głównej drodze, naprzeciwko nowo budowanych szeregówek).

W castoramie zdarzają się fajne okazje i wyprzedaże - warto polować

 

Ktoś pytał o korę do ogrodu - kupowaliśmy ostatnio 50 worków, worek po 80 litrów za 5,50 - ponad trzy razy taniej niż w Castoramie. W Obi jest za 9 PLN, ogłaszają się w Autogiełdzie.

Po ile kupujecie drewno kominkowe? Nabyliśmy 20 kubików fajnego suchego wiązu i klonu - daliśmy 135 z transporetem - czy komuś udało się kupić taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Chwale sie domkiem jest juz zadaszony))))

niedlugo zaczynamy wykanczanie domku i przy okazji wykanczanie sie finansowo ;-)

http://republika.pl/bogusiawr/Dom1mur.jpg

http://republika.pl/bogusiawr/Dom2mur.jpg

 

pozdr. Flowercia

 

witaj

 

Napisz proszę jaką dachówkę masz na dachu - firma i kolor -czy aby nie antracyt?

Podaj prosze namiary gdzie kupiłaś i jak to wychodziło cenowo ----no i ile czekałaś na dostawe dachówki .

Dzisiaj w AB powiedzieli ze na Rabben czeka sie 3 tyg, ale mają tez inna -gdzie Klient czeka na realizacje 3 miesiące / chyba przesadzili .../

 

Grupę -Proszę o info z namiarami na dobra wieźbe dachową i hurtownie w których można uzyskać dobre rabaty na dachówke ceramiczną

 

POZDRAWIAM mtw1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...