Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Mam gorącą prośbe - dajcie namiar na murarzy!!! Ci z listy misiow są zajeci do wiosny. Mam działke w okolicach Oleśnicy, Dobroszyce. Zwróciłam sie do 2 wykonawców. Jeden (Ostrow Wielkopolski)za moją parterówke 145 mkw. wyliczył 183.000 za ssz. Drugi (wrocławska firma) jeszcze lepiej 220.000.

Musze wiec budować metodą kontraktową.

Jeszcze mam pytanie do ANNDY 'ego. Polecasz 2 firmy murarskie. Czyżby zatrudniałeś je obie?

Pozdrawiam.

 

witaj,

 

Mam ekipe z Długołęki / oczywiscie z polecenia --wybadałam też inwestorów miejscowych , którym budował domy/ -bardzo ją sobie chwale / mam nadzieje że nie zapesze -bo jeszcze trochę roboty przed nimi / Ważne dla mnie jest to , że szanują swój czas i Klienta -jak się umawiamy na dany dzien -to są ----budują szybko i sprawnie, zostawiają porządek po wykonaniu danego etapu budowy. Jak czegos braknie / np. kilku cegieł --to nie czekaja na nasz przyjazd -tylko w porozumieniu z nami dokupują w zaprzyjaznionej hurtowni -do tego potrafią doradzic -i czasami cos ulepszalismy lub uproszczalismy -- oczywiście za zgodą kierownika budowy .

Na razie dostali plusy u inspektora nadzoru budowlanego --ale wiadomo musisz trzymac rękę na pulsie . KOntrolować prace.

Jak chcesz zobaczyc ich wykonanie --zapraszam na Zachodnią w Długołęce

 

Nie wiem jak stoją z terminami ---zadzwon -----szef -p. Adam Tkaczyk --tel. 602284843----

 

Hurtownia ANBUD-w Mirkowie ----tel. 71/315-13-73 ----sprawnie działaja choć nie wszystko mają w ofercie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie forumowicze; jako że klub budujšcy :-) podbudujcie mnie proszę!!

 

Może znacie kogo kto podjšłby się jakże miłego acz odpowiedzialnego zadania opieki nad moim synem?

Maluch jest w pół drogi do pierwszych urodzin, potrafi juz odwdzięczyć się umiechem a i kupy sadzi nierzadko:-))

jeli możecie pomóc będę zobowišzany.

 

Pozdrowienia ze wsi spokojnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Budujący :lol:

 

Jak zwykle odzywam sie po długiej przerwie, ale tyle się dzieje że brakuje doby na wszystko. Ambitnie probuję zagospodarować teren wokół mojego maleństwa. Efekty czas pokaże, a biorąc pod uwagę że ogrodnik ze mnie jak z "koziej d...y trąba" (to powiedzenie mojej babci :wink: ) dopuszczam możliwość porażki.

 

Flowerko - moi wykonawcy od ociepleń ( budowali nam stan surowy z zadaszeniem) uparcie nie odbierają telefonu z reklamacją więc nie wiem czy chcesz zawracać sobie nimi głowę, jesli tak daj znać -namiar udostępnię.

 

pozdrawiam cieplutko Wszystkich Zgromadzonych :D

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast ponawiam informacje o naprawde fajnym geodecie i dobrym betonie w dobrej cenie

 

Mogę prosić o namiar na tego geodetę? Ile będzie mnie orientacyjnie kosztowac wytyczenie działki w terenie (są niby jakieś słupki, ale wolę mieć pewność :wink: ).

 

 

Drugie pytanie - orientujecie się, gdzie najlepiej kupić drewniane słupki we Wrocławiu/okolicach do prowizorycznego ogrodzenia działki (słupki+siatka)?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZUKAM KOTKI od już tylko jak ją nauczyć, żeby łapała ale nie konsumowała :-? bo tego widoku nie zniosę :cry:

pozdrawiam

 

To tak jakby chcieć zawrócić rzekę kijem:)

Ale mozna ją suto karmić, zeby nie miała ochoty na jedzenie. Bedzie wtedy częściej łapać dla zabawy.

(Ale może je Wam przynosić w prezencie).

 

A co do kota w domku na wsi-popieram. Sama mam trzy koty i chociaż jeszcze mieszkamy w mieszkaniu - nie mieliśmy w nim przec całe lato ani jednej muchy czy komara:P

 

Po przeprowdzace też na moje kociambry liczę.

 

No i kolejna rzecz, którą chce sie pochawlić. Udało się dokonać scalenia i nowego podziału naszych działe:)

Na 15 września szykujemy się na lanie fundamentów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast ponawiam informacje o naprawde fajnym geodecie i dobrym betonie w dobrej cenie

 

Mogę prosić o namiar na tego geodetę? Ile będzie mnie orientacyjnie kosztowac wytyczenie działki w terenie (są niby jakieś słupki, ale wolę mieć pewność :wink: ).

 

 

Drugie pytanie - orientujecie się, gdzie najlepiej kupić drewniane słupki we Wrocławiu/okolicach do prowizorycznego ogrodzenia działki (słupki+siatka)?

 

Pzdr,

TS

Geodeta - Pan Kwiatkowski, 601856358

słupki kupiłam w castoramie, siatkę też - jakaś promocja była....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupowaliśmy siatkę za 99 PLN za 15 mb (chyba), słupki i resztę też sami kupowaliśmy, łącznie z krawężnikami. Robocizna za 20 PLn za mb. Wyszło jakieś 300- 400 PLN taniej niż przy zleceniu wszystkiego firmie któa wykonywała płot. Pan z Kamieńca robi całość łącznie z dostarczeniem materiału za 51-53 za metr bieżący (materiał i robocizna). Jest to siatka 2,7 pokryta plastikiem, taka najbardziej popularna. Podmurówka z krawężników. Bardzo solidnie wykonali. Mogę poszukać namiarów jeśli ktoś potrzebuje.

Witaj BK

Jaj mam prosbe o namiary tylko mam pytanine bo troszkę nie rozumiem

kupowalas siatkę i słupki oraz krawężniki i dodatkowo placiłas 20 zl za mb za robociznę? mozesz podac namiary na tego Pana i gdzie kupowałas siatkę i słupki oraz krawężniki?

pozdrawiam Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile, tak średnio oczywiście, potrzeba ton piasku do wybudowania domu?

u mnie weszło ok 250 ton do dziury po fundamentach. Nie pamiętam dokładnie ile w sumie poszło piachu - ale kiedyś liczyłam ile wydaliśmy na piach i żwir itp to wyszło 10 tysięcy.

 

Ziemi do wysypania na działce po budowie kupiliśmy za 3 tys ...

 

Warto w kosztorysie taką pozycję jak piach i ziemia uwzględnić żeby nie było niespodzianek

 

 

Witaj my mamy dom w ksztalcie Lki 19x8 i Lka 12 Metrów

przyjechalo do nas ok 28 ciezarówek z piaskeim po 12 Ton zaplacilismy ok 3 tys tylko, ze my mieszkamy przy samej piaskowni wiec transport za ciezarówke wynosił 20 zł... weszlo u nas ok 320 ton piasku

ozdrawiam flowercia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do budujacych z Silki.

 

Zaplanowaliśmy budowę naszego domku właśnie z tego materiału.

Ściany zewnętrzne z Silki E24. Nasz budowlaniec i jeszcze parę innych osób radzą jednak ściany zew. stawiac z Silki E18, a z E24 jedynie wewnętrzne nośne, twierdząc, ze ściana, kóra bedzie ocieplona wełną mineralną (min. 12 cm) absolutnie nie straci, będzie równie ciepła i solidna.

 

Z jakiej grubej Silki budujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK!

Dzięki za radę. Właśnie wykorzystam reszte urlopu szukając ekipy w moich okolicach. Wrocławskie firmy nawet na wiosne 2007 kręcą nosem - daleko...

Kosztorysy obejmowały materiały, z tym ze różniły się ilościa straszliwie. Jeden chcial betonu 15 20msześc, drugi - 35 i tak we wszystkim. Z Ostrowia wyliczył 22 kominy wentylacyjne, a w projekcie było 9 itd.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geodeta - Pan Kwiatkowski, 601856358

słupki kupiłam w castoramie, siatkę też - jakaś promocja była....

 

Wielkie dzięki! :)

 

witaj

 

Miałam styczność z 3 geodetami ----1 wytyczał działkę przed zakupem ----

2 -robił mapę do celów projektowych ---------tych Ci nie polece---co chwila obsuwa w terminie spotkania, wykonania , przekazania papierów

3-wytyczał mi dom pod kopanie fundamentów-----umówił się , przyjechał, zrobił a następnego dnia były papiery do odbioru

Takich lubie -----[/b] GEODETA -p. Brożek ---71/34-55-734 ----nie wiem jak w tej chwili stoi z terminami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTW1!!!

Bardzo dziekuje, już wybieram sie do Długołęki na Zachodnią.

Zastanawiam sie czy nie lepiej umowić się z murarzami na wiosne i taniej kupować materiały w zimę. ..Tylko gdzie je przechowywać?

[/i]

 

WItaj

 

Właśnie, mój inspektor nadzoru ---pytał mnie w maju ---jaki etap planujemy zamknąć przed zimą -----chcemy stan surowy otwarty lub zamkniety /w zaleznosci od kasy-czy nam starczy na okna / -----

 

Bo ponoc dobrze na zime --zakonczyc dany etap ---tzn mozna zrobic fundamenty ----ale koniecznie je zalac betonem

lub jak starczy czasu i kasy zamknąć przed zimą---2 etap --wylaniem stropu .

Żeby nie niszczało

 

pozdr. MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do budujacych z Silki.

 

Zaplanowaliśmy budowę naszego domku właśnie z tego materiału.

Ściany zewnętrzne z Silki E24. Nasz budowlaniec i jeszcze parę innych osób radzą jednak ściany zew. stawiac z Silki E18, a z E24 jedynie wewnętrzne nośne, twierdząc, ze ściana, kóra bedzie ocieplona wełną mineralną (min. 12 cm) absolutnie nie straci, będzie równie ciepła i solidna.

 

Z jakiej grubej Silki budujecie?

 

Czesc ja mam cały dom z Silki 18 oprocz 2 scian na ktorych opiera sie ciezsza konstrukcja stropu pozostala opiera sie na Silce 18stce, tylko, ze my Silke ocieplamy 20 cm... nie wiem czy 12 to wystarczająco do Silki.... (pewnie tak bo na nas wszyscy sie patrzą jak na głupków jak mowimy ze dajemy 20 cm) ale z 18stki bez problemu mozna stawiac sciany, a wydaje mi sie ze 24 i 18 nie roznią sie bardzo bo Silka jest itak zimnym mteriałem... TRzeba by bylo sprawdzic na stronie producenta i przypilnuj koniecznie ekipę aby sciany stawiala wg kanałow i przy okazji stawiania czyscila je od zaprawy tzn (kanaly na kable)... pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flowercia ale superowy domek!!! :D Ciekawi mnie jaki masz rozkład pomieszczen, no naprawde pieeekny z zewnatrz jest!

 

AKA DZIEKI!

Umieszczam rzuty są też w moim dzienniku musze go w koncu uzupelnic a cierpie na brak czasu,

Teraz troche cierpię na syndrom wysokiej scianki kolankowej dom wydaje sie ... wielgasny.. moze po zalozeniu ocieplenia nawiezieniu ziemi troche sie przydusi do ziemi) pozdrawiam flowercia

 

PS Dolaczam rzut parteru musze jeszcze zrobic piętro"

http://republika.pl/bogusiawr/Projekt01.jpg

(Na piętrze sa 4 pokoje mala garderoba i pralnia oraz łazeinka) oraz taras w jednym pokoju taki wycięty w dachu.

Jeden pokój jest nad salonem i pol jadalnią, drugi nad pol jadalnią i kuchnią, garderoba jest nad łazienką, pralnia nad pom. gospodarczym, nad gabinetem jest lazienka i nad garazem 2 pokoje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do budujacych z Silki.

 

Zaplanowaliśmy budowę naszego domku właśnie z tego materiału.

Ściany zewnętrzne z Silki E24. Nasz budowlaniec i jeszcze parę innych osób radzą jednak ściany zew. stawiac z Silki E18, a z E24 jedynie wewnętrzne nośne, twierdząc, ze ściana, kóra bedzie ocieplona wełną mineralną (min. 12 cm) absolutnie nie straci, będzie równie ciepła i solidna.

 

Z jakiej grubej Silki budujecie?

 

Ja mam dokładnie tak, jak mówią Ci budowlańcy. Na zewnątrz E18, wewnętrzne nośnie E24, działowe E8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisałam wczesniej szukam osoby do ocieplenia dachu.

Na stronie "Misiów" znalazłam nazwiska: Waldek Gembiak i Fila Wojciech.

bardzo prosze o opinie na temat tych Panow.

Pan Waldek Gembiak jest OK. RObił u mnie całą wykończeniowkę (od stanu surowego) i jesteśmy zadowoleni. Oczywiście nie znaczy to że ręczymy za ich pracę ... ale są naprawdę fajni.

 

Jak narazie pan Waldek zrobil na mnie dobre wrazenie i dlatego go juz "zarezerwowalam" - zaczyna u mnie od przyszlego tygodnia cala wykonczeniowke - ocieplenie domu, ocieplenie poddasza, kafelki itp :D

Wojty, jak pierwsze wrazenia i ocena pracy? My sie tez chyba zdecydujemy na tego Pana i jestem bardzo ciekawa. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...