Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Smok - no to od której wlasciwie ta wiosenna imprezka przy smoczej jamie???? i jak tam z listą gosci? dopisał się ktos ????

Frankai - ktoż to miał tańczyć?? Yemiołka a Alantą ???

A tak a propos to ciekawe jak tam Yemiołka sobie radzi i czy się wysypia?

A co z Dobrzykiem - wcięło go w tych Dobrzykowicach, czy co???? :grin: aaaaa, już wiem - nie chce żebym go dogoniła i dzień i noc jest na budowie :wink:

 

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: ivonesca dnia 2003-03-21 13:00 ]</font>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, targi zwiedziłem i muszę powiedzieć, że nic nie powaliło mnie na kolana. Wszystko widziałem wcześniej w hurtowniach. Jest mało wystawców i zwiedzenie wraz z rozmowami zajęło mi dwie godziny. (Głupio byłoby nie zamienić paru słow z człowiekiem, który sprzedawał mi np. dach) Tak że jeśli chcecie zwiedzać jutro, (otwierają o 10,00) to przed 13,00 dotrzecie do mnie. Na szczęście Bozia dała na piękną pogodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smok - nie chciałem Cię zniechęcać, ale już słyszałem opinię na temat targów w Katowicach i Warszawie. Nawet Budma się popsuła. Więcej dowiesz się tu i z www producentów, a wybrańców (firmy) możesz nawiedzić w biurach po bardziej szczegółowe informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podglądam Grupkę Wrocławską i tylko mi przykro, że ten Wrocław tak daleko ode mnie :smile: Frankai, jak byłam w Stanach to nie musialam robić ichniejszego prawa jazdy. Tę informację przekazała mi najbardziej kompetentna osoba, a mianowicie radca prawny MVA. I jeździłam prawie dwa lata bez żadnych problemów. Chyba, że chodzi Ci o drugie ID. Mnie wystarczał paszport + ID z uczelni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smok - będę szukać jutro Twojej smoczej jamy, mogę niestety nie dojechać na 13, bo wlasnie dzwonił elektryk że może spotkać sie z nami dopiero o 14. Uprosiłam go aby było wczesniej, ale ma dac znać dopiero jutro o której. Tak że możemy być dopiero po 14 - w najgorszym wypadku. Wysyłam Ci mój numer telefonu SMS-em w razie potrzeby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luśka - ponoć nasze ważne jest do pół roku, a poza tym jak piszesz ważne jest ID. Jak wiesz są tu 3 numery bez których nie istniejesz: SSN, prawko i telefon. Prawo jazdy amerykańskie ułatwia zniżki w ubezpieczeniu. W obecnej chwili jestem traktowany jako gość o podwyższonym ryzyku. Jeżdżę 15 lat, nie spowodowałem wypadku i dostałem tylko jeden mandat za światła zimą, ale to wszystko się nie liczy. Jak dowiadywałem się o cenę ubezpieczenia, to poniżej 1600$/pół roku (nieubezpieczony własny samochód, niskie kwoty, wysokie deductible) nie mogłem zejść. Ubezpieczę się przez pracodawcę 2200/rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luśka - na egzaminie po highway'u jechałem 65 (dozwolone było 55) i egzaminator zwrócił mi uwagę, żebym nie jechał więcej niż 60. Oczywiście nie oblał mnie, bo pozostali użytkownicy jechali jeszcze szybciej :lol: Tak w ogóle, to całą drogę przegadaliśmy. Ja sobie jechałem, a on stawiał ptaszki na kartce. Powiem szczerze, że ten egzamin tutaj jest lepiej pomyślany. Na pisemnym jest dużo pytań z techniki jazdy. Po co Ci teoria jak nie wiesz jak się zachować na drodze? Z kolei trasa egzaminu jest tak dobrana, żeby zaliczyć wszystkie aspekty ruchu. Stop, 4-way stop, right turn on red, highway, left turn on 3 lane, etc., etc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartt - nie czytasz, oj nie czytasz... Napisałem powyżej odpowiadając Luśce. Tutaj jest tak: nasz śliczny paszporcik z przepiękną wizą z pozwoleniem na pracę jest mało istotny. Znacznie bardziej liczy się ten świstek, który własnie dostałem. Po zdaniu prawka robią Ci zdjęcie i za 2-3 tygodnie przyślą prawko do domu. Do tego czasu posługujesz się tymczasowym (tym świstkiem), które jest niczym innym kawałkiem kartki z wydrukiem zrobionym na laserówce i numerem prawa jazdy. Ważne jest toto 2 miesiące. Nie ma żadnej fotografii i podrobić można bez problemu. Pokazujesz to jak u nas dowód osobisty, a pewnie tylko policja ma możliwość zweryfikowania numeru, ale nawet i oni pewnie nie widzą zdjęcia, jak zatrzymają Cię na drodze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha Grupo - nawiązaliśmy już połączenie ze Smokiem, ale na zasadzie, że on mnie słyszał i widział, ale ja jego nie. Jak tylko postara się o sprzęt (kamera i mikrofon) lub software do obsługi zwykłej kamery, to mamy spróbować pełne połączenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...